Loc de dat cu capul

Datorita existentei acestui thread simt ca ar trebui sa spun si eu ceva.
De o spatamana ma chinui incontinuu sa fac un cont de facebook aparte de cel personal. Si ghiciti ce? Nimic, ban imediat, trebuie sa dovedesc cu poza. Am pus numar de telefon si confirmat, adaugat email de la gmail ca sa nu pun tot felul de prostii precum yandex, tutanota, mail.ru. Nimic băi, am schimbat si Ipul si proxy si tot ce se poate, in nici macar un caz nu am fost acceptat. Fix in urmatoarele 10 minute trebuie sa confirm identitatea. Precizez ca nu am folosit nume ciudate si nici poze de profil care nu reprezinta o persoana. Nu am facut spam, nu nimic, doar 2 cereri de prietenie si atat si nici alea macar. Iar de fiecare daca alte adrese de eamail, in cazul nr de telefon am ramas fara :))
Apoi mai dau si de spam por** cu liveuri si alte prostii, persoane cu nume gen ''Sefu la bani'' care lucreaza in Tenerife.
In umatoarele 2 minute il gasesc pe tipul asta cu un nume de 2 pagini in word. Nici report nu pot sa dau, iar eu care nu intentionez astfel de lucruri... S-au prostit rau retelele de socializare...
Vezi atașament 1458
Instaleaza alt browser si incerca iara. Si eu am patit la fel. Nu am mai putut face nici un cont. Acuma nu mai conteaza ca ai yahoo sau gmail ca sunt vazute la fel.
 
Zici ca merge? Cu totul ca am incercat de pe 5 browsere?
Vizavi de browser ( crome, firefox, safari etc) ..degeaba golesti memoriei cache si stergerea cookie-urilor daca nu stergi si cache DNS..

Ai mai jos un tutorial video cu stergere cache DNS
De ce sa faci acest lucru?
Pe calculator se va salva automat IP-urile site-urilor accesate, scopul fiind acela de a scurta timpul total de incarcare al site-ului.

 
Oh... si recent fb a inceput sa arate pe prima pagina conturile de pe care te loghezi...
De lăsat te lasa sa faci conturi insa daca ridici semne de intrebare te pune sa confirmi...
Si ai in vedere ca este automat procesul...trebuie sa convingi o masina ca tu exista...
 
Mai am un raspuns intelept si pentru tine :D
URASC OAMENII PERVERSI ..FALSI
Iubirea e divină, din DUMNEZEU, să ştii,
Iar ura e din moartea eternelor pustii.
La mijloc nu se poate, sau rău, sau credincios,
Sunt două căi în lume, ne-a zis ISUS HRISTOS.

De n-ai ştiut aceasta, amicul meu, să ştii
Că dincolo de moarte sunt două veşnicii.
Iubirea este visul şi locul fericirii,
Iar ura este moarte şi locul chinuirii.
 
Mai am un raspuns intelept si pentru tine :D

Iubirea e divină, din DUMNEZEU, să ştii,
Iar ura e din moartea eternelor pustii.
La mijloc nu se poate, sau rău, sau credincios,
Sunt două căi în lume, ne-a zis ISUS HRISTOS.

De n-ai ştiut aceasta, amicul meu, să ştii
Că dincolo de moarte sunt două veşnicii.
Iubirea este visul şi locul fericirii,
Iar ura este moarte şi locul chinuirii.
Sa nu crezi ca nu am am experimentat cuvintele tale.. ba mai mult decat atat m-am rugat pentru ei, am mers pe premisa "Capul plecat sabia nu taie" ..s-o crezi tu.. taie din radacini in fata acestor gen de oameni. Acum na.. tu esti mai intelept.. Atunci cand vei intalni oameni perversi si falsi ..tu aplica citatele tale de iubire.. cum am facut si eu, si vei ramane fara cap :D
Pe de alta parte atat biblia cat si psihologii spun ca furia sanatoasa este buna ..pentru a stabili niste limite.
 
Să vă spun povestea mea reală (uimit intr un anumit fel de ea, dar si speriat in acelasi timp, pus pe ganduri) : Deci am 2 conturi de facebook pe care le folosesc (primul este personal al doilea mai salvez anumite chestii interesante).Intr o seara primesc telefon de la un numar (mi a zis un prieten ca cei de la digi au numerele care incep asa 0794..) se prezinta imi zic ca sunt de la digi network(nu am net de la ei) și imi zic direct ca folosesc pe rețelele sociale mai multe conturi de facebook care nu mi apartin. Dupa imi zic că sunteți conștient ca vă incadrați in furtul de identitate( cand am auzit am inlemnit puțin), (era si duminica seara,eram si pe masina veneam de la țară. in gandul meu, ma asteapta mascatii la scară :)). Dupa imi zic la telefon : vi se pare normal ?? ce sa mai zic in situatia aia.. am zis nu..si incep dupa ca o sa va stergem toate conturile de facebook si twitter ( nu detin conturi de twitter) si cam asta a fost...

PS: La telefon era voce de femeie.
Nu m au intrebat cum mă chema..
Nu cred ca este o farsă facută de vreun prieten
Am mai postat pe un forum si zicea unu : OMG! cat se sufera daca te suna un provider de internet care iti spune ca o sa iti inchida FB? mai ales ca "depinde de ei " daca poti avea cont sau nu
default_21.gif

Faza naspa a fost cand m au acuzat de furt de identitate.
 
WTF -CPL - CE KKT - statistica adnow de ieri:

Date - 26.07.17
Views - 8582
Clicks - 23
Clicks from other resources - 15
CTR - 0.27%
Income - 0.1 $ :confused:
eCPM - 0.01 $
 
Să vă spun povestea mea reală (uimit intr un anumit fel de ea, dar si speriat in acelasi timp, pus pe ganduri) : Deci am 2 conturi de facebook pe care le folosesc (primul este personal al doilea mai salvez anumite chestii interesante).Intr o seara primesc telefon de la un numar (mi a zis un prieten ca cei de la digi au numerele care incep asa 0794..) se prezinta imi zic ca sunt de la digi network(nu am net de la ei) și imi zic direct ca folosesc pe rețelele sociale mai multe conturi de facebook care nu mi apartin. Dupa imi zic că sunteți conștient ca vă incadrați in furtul de identitate( cand am auzit am inlemnit puțin), (era si duminica seara,eram si pe masina veneam de la țară. in gandul meu, ma asteapta mascatii la scară :)). Dupa imi zic la telefon : vi se pare normal ?? ce sa mai zic in situatia aia.. am zis nu..si incep dupa ca o sa va stergem toate conturile de facebook si twitter ( nu detin conturi de twitter) si cam asta a fost...

PS: La telefon era voce de femeie.
Nu m au intrebat cum mă chema..
Nu cred ca este o farsă facută de vreun prieten
Am mai postat pe un forum si zicea unu : OMG! cat se sufera daca te suna un provider de internet care iti spune ca o sa iti inchida FB? mai ales ca "depinde de ei " daca poti avea cont sau nu
default_21.gif

Faza naspa a fost cand m au acuzat de furt de identitate.

Poate ai fost victima unei farse automate. Exista siteuri si aplicatii pentru asa ceva precum Juasapp. Selectezi farsa si numarul de telefon iar totul este automat, dupa incheierea conversatiei poti asculta inregistrarea. Tipul/tipa vorbeste continuu si perfect pentru a se sincroniza cu replicile tale. De cele mai multe ori cand primesc asa ceva inchid din prima secunda.
 
Poate ai fost victima unei farse automate. Exista siteuri si aplicatii pentru asa ceva precum Juasapp. Selectezi farsa si numarul de telefon iar totul este automat, dupa incheierea conversatiei poti asculta inregistrarea. Tipul/tipa vorbeste continuu si perfect pentru a se sincroniza cu replicile tale. De cele mai multe ori cand primesc asa ceva inchid din prima secunda.
Da, e posibil si asta.
 
Lumea asta a inebunit rau de tot. In ziua de astazi orice amarat poate face o petitie si daca se pricepe putin la text poate atrage cateva sute de mii de alti idioti.
Ce s-a intamplat nu a fost ok, dar sa propui ca Denisa sa fie inclusa in calendarul crestin ortodox este o nebunie curata.
Maine il vom baga si pe salam sau guta in calendar si ne rugam la sfantul salam sa ne dea fara numar.... la buci. :D [HASHTAG]#wtf[/HASHTAG]
 
Loading...
Back
Sus