Loc de dat cu capul

Mai nou la ce este folosit tiktok.
Daca ai o eroare, problema, vrei sa găsești problema la orice, sui un video pe tiktok cu aceasta si imediat lumea iti va găsi o mie.
Timp salvat și dureri de cap.
Multă baftă.
 
Ne minte google sau alte rețele sociale?
Test:
Mergi pe google si cauta orice.
Iti va afisa ca sunt milioane sau sute de milioane de rezultate.
Acum da click pe pagina 3, 10, 25 si apoi pe ultima pagina.
Ordinea la pagini care dai click poate fi oricare dar la final intri pe ultima pagina.
Acum vezi cate rezultate iti spune că sunt.
Crezi ca va fi același număr ca la început?
Si daca tot ai făcut căutarea ce altceva ai mai observat?
 
Nu cred că minte, cred că doar sistemul de căutare e optimizat ca să nu poți să te duci până la capăt.
Tot timpul când dau search la site:domeniulmeu.com îmi apare un număr anume de pagini, care este plauzibil, adică comparativ cu câte pagini îmi arată că au clickuri pare adevărat. Dar când dau până la ultima pagină o să îmi arate de zeci de ori mai puține pagini.
La site-ul pe care l-am căutat acum îmi apare că am 7.5k pagini indexate, când dau pe ultima pagină îmi arată 315 pagini indexate.
Pe search console poți vedea doar top 1000 pagini, dar chiar și doar cu asta văd că toate top 1000 au avut clickuri în ultimele 28 de zile.

Exact de ce face google asta nu pot să spun, dar cred că numărul afișat inițial este corect
 
Conform mai multor surse online, numărul real este cel din ultima pagina. Apoi vezi rezultatele dupa 5 a página care de multe ori sunt total diferite și chiar fara treaba cu ceea ce ai căutat.
 
Ati auzit de asta?
Cica începând cu 11/10/2022 PayPal va bloca contul plus fondurile si va da o amendă destul de mare daca insulți online sau opinia ta exprimată nu este "politic corect".
Se pare ca termenul " cum stergi contul PayPal" este in trend.
 
650 lei la 647 kwh. adica DUBLU fata de ce plateam anul trecut la curent.
550 de lei bradul de craciun (pentru un brad low-cost). nu am dat niciodata mai mult de 200 lei.
75 lei m² de parchet laminat. l-am luat la 32 sau 35 in urma cu 2 ani, acelasi model.

sa nu mentionez de costurile de zi cu zi. de 200 de lei abia ca ai ce manca.

ma gandesc serios sa-mi iau familia si sa fug cativa ani.
 
Uitate la blogherii de travel si o sa afli cea mai buna locatie, dar in mare asia e cea mai ieftina , Tailanda - Filipine, dar probabil acolo o sa intervina alte probleme, costuri, am stat si eu in Norvegia, Germania si Franta, dintre astea mai sus Franta a fost cea mai ieftina dar calitatea mancarii foarte proasta, Norvegia foarte scumpa, Germania scumpa dar mancare buna, dar tot in Romania e cel mai bine.
 
Loading...
Back
Sus