Adnow SCAM, Teapa, Neseriosi

E enervant sa primesc mail ca au mai apărut niste paranteze la un subiect urmărit.
 
mi-am adus aminte iar :))) Catalina este ok cum am pozitionat reclamele pe site-ul respectiv, intra catuta mea se uita da cum sa nu este perfect, trimite-am traffic din pop-up pe site-ul acela si chiar i-am zis pe skype catalina este ok ? spune-mi acum sa nu existe nici o problema la plata. Daaaa ! fara nici o problema. Bine catalina mea frumoasa hai sa lucram impreuna.
Toate bune si frumoase o saptamana mama mama ce fericit eram ca in sfarsit am gasit o retea care sa plateasca bine si m-am inteles si cu, Catalina ca sunt perfecte asezate bannerele deci am zis gata, nu bea si gura mea un whisky cum trebuie ?
Ajungem luni in ziua platii cont blocat =)))))))))
Explicatia a fost ca moderatorul nu a gasit continut pe acel site, pai in doamne iarta-ma CATALINOOOOOO ti-am zis de la bun inceput si ai zis ok ?
Nu eu sunt de vina, ci tu !!!!!!!!!
DATI-MI BANIII !!!
@cataspy Reclamele pot fi ok, dar daca traficul e fake sau se depisteaza frauda se intrerupe brusc orice fel de colaborare. Este scris in Termeni si Conditii.
Eu nu vad dinamica traficului vostru, nu vad sursa. Va ajut la ad-uri, pozitionare, design, ca sa cresteti CTR-ul, dar restul nu depinde de mine.
In fondul totul depinde de voi. De pe urma traficului fake advertiserii nostri au de suferit, iar noi nu ne permitem sa pierdem bani din aceasta cauza. Ei ne platesc bani pentru a-si vinde produsele pe site-urile noastre. In schimbul acestor bani noi trebuie sa le oferim lor TRAFIC DE CALITATE. Pentru ce sa va platim, daca aveti trafic fake (cei in cauza)? Unde e logica?
 
@cataspy Reclamele pot fi ok, dar daca traficul e fake sau se depisteaza frauda se intrerupe brusc orice fel de colaborare. Este scris in Termeni si Conditii.
Eu nu vad dinamica traficului vostru, nu vad sursa. Va ajut la ad-uri, pozitionare, design, ca sa cresteti CTR-ul, dar restul nu depinde de mine.
In fondul totul depinde de voi. De pe urma traficului fake advertiserii nostri au de suferit, iar noi nu ne permitem sa pierdem bani din aceasta cauza. Ei ne platesc bani pentru a-si vinde produsele pe site-urile noastre. In schimbul acestor bani noi trebuie sa le oferim lor TRAFIC DE CALITATE. Pentru ce sa va platim, daca aveti trafic fake (cei in cauza)? Unde e logica?
Faci confuzie grava între trafic fake și trafic care nu convertește. Nu cunosc cazul, nu mă interesează dar zic doar așa ca idee. Din moment ce tu nu vezi traficul și sursa nu prea văd cum deduci că e fake :D
Trafic fake --> https://en.wikipedia.org/wiki/Internet_bot
Trafic care nu converteste --> https://en.wikipedia.org/wiki/Conversion_marketing
 
@Adnow vezi ca ai deviat de la subiect dar si asa pentru mine nu are importanta ceea ce spui sau ce vei spune in continuare deoarece sunteti terminati ca bateriile alea 777 ma jur, am dat 2 3 reply la subiectul asta si am spus clar ca "AM TRIMIS TRAFFIC DIN POP-UP" si tu acum te-ai trezit din somn si imi arunci pretexte ca am trimis traffic fake ? hai ma ce naiba crezi ca sunt nascut ieri ? citeste si tu ce am scris mai sus in legatura cu voi si numai te trezii tu asa din somn si gata pac roforum postare traffic fake, iar m-a bufnit rasul :)))))))))))
 
A da !!!! tocmai tu cu gurita ta si cu manutele tale te-ai dat de gol ca ne ajuti sa ne pozitionam reclamele, pai cand ti-am trimis site-ul respectiv sa il verifici nu ai vazut ca nu este continut deloc pe el ca am pus doar reclamele voastre pe intreaga pagina ??? si ti-am spus clar voi trimite doar vizite din alte site-uri pe el prin pop-up, am eu vro vina ? ce parte din lucrurile astea nu ai inteles ? si tocmai, OK-UL tau a fost unul mare
Acum vai doamne a intrat moderatorul in ziua platii si nu a vazut continut, atunci de ce nu i-ai transmis moderatorului conversatia nostra dupa skype cand ti-ai dat acordu ca reclamele sunt ok asa pe site ?
Te rog eu frumos numai incerca sa te scuzi, sau da scuzate frumos ca voi aveti buzunare pline + conversii facute din trafficul din saptamana aceea si cand colo ce ai zis, lasa ca il cinstesc pe moderator sa o bage paia cu continutul, ce rost are sa ii dau banii lu asta nu ?
 
@cataspy https://yadi.sk/i/cs-mFl9x33MzxL + nu aveai pe site nimic altceva inafara de blocurile noastre. Initial ai pus continut, iar mai apoi l-ai scos si ai inserat doar ad-uri. Asa ceva e inadmisibil. Ai fost banat. Altceva nu mai avem ce discuta. Noi nu dorim sa mai colaboram cu tine. Imi pare rau. Gaseste alta retea. Am incheiat subiectul.
@AlexH nu mi se pare normal limbajul pe care il foloseste @cataspy Face atac la persoana. Din cate imi amintesc, am stabilit deja ca pe forum nu avem voie sa facem atac la persoana. E ultima data cand fac aceasta sesizare vizavi de @cataspy
Nu e corect si nu e profesionist.
 
Faci confuzie grava între trafic fake și trafic care nu convertește. Nu cunosc cazul, nu mă interesează dar zic doar așa ca idee. Din moment ce tu nu vezi traficul și sursa nu prea văd cum deduci că e fake :D
Trafic fake --> https://en.wikipedia.org/wiki/Internet_bot
Trafic care nu converteste --> https://en.wikipedia.org/wiki/Conversion_marketing
Traficul fake = evident ca nu converteste
Traficul real, indiferent de volum, converteste (mai mult sau mai putin). Cu site-urile care aduc trafic, dar nu au conversii - nu le banam, ci le respingem, cu comentariul: Low CR. Daca anumite site-uri nu convertesc, inseamna ca nu mai putem colabora, dar banii din balanta care raman - ii trimitem mereu acestor site-uri.
E o diferenta totusi intre cei banati si cei respinsi. Cititi Termeni si Conditii. Dupa ce un anumit site a fost respins sau banat, webmaster-ul este notificat printr-un mail de motivul pentru care a fost respins/banat.
Spre deosebire de alte retele, noi mizam pe transparenta. Ramane la latitudinea voastra daca apreciati acest lucru sau nu.
 
  • Like
Reactions: Adi
Va rog sa aveti un limbaj civilizat in discutie si fara atacuri la persoana. Aveti ce aveti cu firma si persona care se ocupa de cont sau ofera support e posibil sa faca ce i se spune, fara drept de decizie.
Nu vreau sa ma repet pe aceasta tema.
 
Daca totul este atat de transparent, de ce sunteti singura retea de reclame la care se fac clickuri invalide?
Nu suntem singura retea care delimiteaza click-urile valide de cele invalide. Probabil nu ai testat suficiente retele. Nu platim click-urile fara sursa, imi pare rau. Le aveti delimitate in admin, cele valide, si cele invalide. Procentul click-urilor valide/invalide depinde doar de traficul dvs.
 
daca nu imi primesc banii de la ei voi umple toate forumurile din romania + international cu replici contra adnow !!!!!
Adnow spune ca nu le pasa de reclama negativa .
O experienta urata o am si eu cu ei .
Am primit o teapa de 150 $ din partea lor , asta asa intr-o singura zi . Tepe trag zilnic prin contorizarea pe care o fac . Undeva la 50% din ce este real .
 
Adnow spune ca nu le pasa de reclama negativa .
O experienta urata o am si eu cu ei .
Am primit o teapa de 150 $ din partea lor , asta asa intr-o singura zi . Tepe trag zilnic prin contorizarea pe care o fac . Undeva la 50% din ce este real .
Care teapa daca ai 2K trafic pe zi si maxim 15-20 de clickuri valide? Sa fim seriosi, rezultate extrem de slabe. Nu avem ce contoriza mai mult din moment ce de abia sunt cateva clickuri. Nu le putem adauga de la noi, de dragul de a arunca cu bani in stanga si in dreapta. Ar insemna sa ne dam singuri teapa. Cei care nu au aproape deloc trafic sunt de fapt cei care urla pe forumuri.
Teapa de 150$? De ce nu explici situatia in mod obicetiv si detaliat? De ce pui problema astfel incat lumea sa considere ca noi suntem vinovati, cand de fapt vina e a referalilor tai? Moderatorul a recalculat suma de la procentului tau de la referali, deoarece cineva dintre ei a facut o prostie sau cuiva i s-a scazut tariful din lipsa de rezultate.
Repet pentru toata lumea: Sunteti direct responsabili de referalii pe care ii aduceti, din moment ce primiti 5% din veniturile lor.
 
Care teapa daca ai 2K trafic pe zi si maxim 15-20 de clickuri valide? Sa fim seriosi, rezultate extrem de slabe. Nu avem ce contoriza mai mult din moment ce de abia sunt cateva clickuri. Nu le putem adauga de la noi, de dragul de a arunca cu bani in stanga si in dreapta. Ar insemna sa ne dam singuri teapa. Cei care nu au aproape deloc trafic sunt de fapt cei care urla pe forumuri.
Teapa de 150$? De ce nu explici situatia in mod obicetiv si detaliat? De ce pui problema astfel incat lumea sa considere ca noi suntem vinovati, cand de fapt vina e a referalilor tai? Moderatorul a recalculat suma de la procentului tau de la referali, deoarece cineva dintre ei a facut o prostie sau cuiva i s-a scazut tariful din lipsa de rezultate.
Repet pentru toata lumea: Sunteti direct responsabili de referalii pe care ii aduceti, din moment ce primiti 5% din veniturile lor.
Si cum ai dorii tu sa ne sfatuim referalii cand nici macar nu le vedem emailul ???
Popads plateste 10% pe referali si nu amana platile ;)
Mi se pare o abureala sa nu platiti nici la referali si nici la cei pe care i-au adus !
 
Incep sa se inmulteasca useri tapiti :))) Nu mai stiu nici ei cum so dea la intors :))))Trebuie sa le intre cap ca aici pe forum nu promovam scamu...useri tapiti vor reactiona si nu prea ai cum sa-i opresti...
Da , sunt tot mai multi .
Dau niste explicatii de toata jena si se victimizeaza cand in realitate ei trag tepe cat pot , nu webmasterii .
 
Ca de obicei, au inceput eternele discutii despre "scam" tocmai cei care au fost banati pentru frauda ;)
 
Si cum ai dorii tu sa ne sfatuim referalii cand nici macar nu le vedem emailul ???
Popads plateste 10% pe referali si nu amana platile ;)
Mi se pare o abureala sa nu platiti nici la referali si nici la cei pe care i-au adus !
Noi nu suntem Popads, nu avem reclame de tip popunder, ci native ads. Ce legatura are una cu alta?
 
Loading...
Back
Sus