Adnow SCAM, Teapa, Neseriosi

kalashbou

Member
Registered
Full Member
Adnow SCAM, Teapa, Neseriosi . Salut, vreau ca in acest topic toti care si-au luat Teapa de la Adnow sa posteze in reply, astfel incat sa urce topicul cat mai sus pe google (sau va deschideti fiecare un topic cu titlul "Adnow - Scam".

I-am intrebat de ce mi-au dat ban, Iar cei de la support s-au gandit ca ar fi ok pentru un client de-al lor sa le raspunda peste 3 zile, iar peste 3 zile mi-au lasat doar poza de mai jos (singura poza), in care se vede dovada ca eu le-am fraudat click-urile.
13434cd085fb412b8d856ac82e3c0206.png


Dovada ca am fraudat sistemul lor.
PPLLjWr_MaFUh15TTXLNMmQMoUcYEBjwGpdkSy199LhAQYvMhSDWrrIuo1T4QhoQWrn89ZjxqvjljtziiYJRuw%3D%3D

Da, pentru 2 useri care au dat mai mult de un click pe reclamele lor am primit eu ban.


In concluzie, firma lor este o mare teapa!. ADNOW SCAM ADNOW TEAPA
 
Ultima editare:
Sunt acuzații nefondate și e numele meu afișat în mod public, e de asemenea o conversație privată. Vorbesc cu el frumos pe skype, îi explic situația, iar el face conversațiile publice. @AlexH cer ca acest subiect să fie șters. Nu e fair pentru companie și nici pentru mine - să îmi văd numele făcut public pe forumuri. Eu reprezint o companie. Numele meu nu are nicio legătură cu Adnow.
 
Toate problemele pe care le aveți, nemulțumirile vizavi de servicii mi le scrieți în privat (fie în topic-ul Adnow - support oficial) și găsim rezolvare pentru ele. Nu accept atacuri la persoană și nu accept posturi publice vizavi de discuțiile private. Este inadmisibil.
 
Sunt acuzații nefondate și e numele meu afișat în mod public, e de asemenea o conversație privată. Vorbesc cu el frumos pe skype, îi explic situația, iar el face conversațiile publice. @AlexH cer ca acest subiect să fie șters. Nu e fair pentru companie și nici pentru mine - să îmi văd numele făcut public pe forumuri. Eu reprezint o companie. Numele meu nu are nicio legătură cu Adnow.

Numele tau a fost sters atunci cand mi-ai scris pe skype ca nu il vrei public.

@Adnow eu spun sa fie totul public, astfel daca rezolvi problemele in public este un + pentru tine si compania pe care o reprezinti, iar daca nu :( .
 
Toate problemele pe care le aveți, nemulțumirile vizavi de servicii mi le scrieți în privat (fie în topic-ul Adnow - support oficial) și găsim rezolvare pentru ele. Nu accept atacuri la persoană și nu accept posturi publice vizavi de discuțiile private. Este inadmisibil.
 
Adnow,atat cat ati discutat cu acea persoana mesajul ii apartine si lui.
Nu este nimic ilegal,mai putin firma voastra.
Dece doriti sa stergeti acest topic ca va fost publicat numele sau ca ati dat teapa.
Sincer aveti noroc ca majoritatea site-lor care le banati sunt siteuri ilegale (filme).
Daca ar fi fost un site legal (blog) si v-ar fi dat judecata nu cred ca ati fi ramas din nou cu aceasta firma.
Nu va amenint,nu am nimic cu voi si nici nu voi avea.
Doar m-am saturat de atatea oameni care se plang ca au luat teapa. :)
Dece nu sunteti o firma serioasa ca popads ?
Daca vedeti ca nu va scoateti banii nu trageti tepe,RENUNTATI !
 
Din raspunsurile celor doua persoane implicate nu am inteles daca a fost teapta sau nu.

@kalashbou imaginile de mai sus nu fac dovada ca este scam. Te rog sa postezi discutii , print din cont cu suma si momentul cand a refuzat sa plateasca.
@Adnow un raspuns concret la acuzatiile userului si motivul pentru care a fost suspendat/banat.

Vad ca nimeni nu citeste regulile legat de subiectul scam/teapa. Va recomand sa cititi regulamentul inainte de a posta.
 
În caz de click fraud ce a rămas în balanță nu se mai plătește, contul se blochează cu tot cu balanță. Se plătesc doar sumele deja formate care sunt în pending.
 
Adnow,atat cat ati discutat cu acea persoana mesajul ii apartine si lui.
Nu este nimic ilegal,mai putin firma voastra.
Dece doriti sa stergeti acest topic ca va fost publicat numele sau ca ati dat teapa.
Sincer aveti noroc ca majoritatea site-lor care le banati sunt siteuri ilegale (filme).
Daca ar fi fost un site legal (blog) si v-ar fi dat judecata nu cred ca ati fi ramas din nou cu aceasta firma.
Nu va amenint,nu am nimic cu voi si nici nu voi avea.
Doar m-am saturat de atatea oameni care se plang ca au luat teapa. :)
Dece nu sunteti o firma serioasa ca popads ?
Daca vedeti ca nu va scoateti banii nu trageti tepe,RENUNTATI !
Ciudat, cu bloguri/site-uri oficiale nu avem probleme de acest gen.
 
Sunt acuzații nefondate și e numele meu afișat în mod public, e de asemenea o conversație privată. Vorbesc cu el frumos pe skype, îi explic situația, iar el face conversațiile publice.

"Vrei să te reprofilezi? Ciudat că nu ai devenit vreun avocat sau judecător. Nimeni nu încalcă nimic. Să fim serioși. Toată discuția asta între "aceleași persoane" pare un pamflet. Nu suntem la circ."
 
În loc să rezolvăm probleme constructive tu răscolești în arhivele: Adnow - Support oficial...Nu te obosi, serios. Atunci s-au încheiat toate discuțiile, au intervenit și moderatorii și nu a fost nicio problemă. Nu te obosi să mă citezi, să dai copy/paste....Tot ce am afirmat atunci îmi asum. don't bother.
 
@Adnow va trebui sa oferi ceva mai mult pentru a dovedi ca userul @kalashbou a fraudat sistemul. O imagine cu 2 link nu dovedeste nimic, mai ales ca stiu problema si cat de usor poate fi interpretata ca click fraud.
Cand raspunzi la topic nu trebuie sa faci 3-5 posturi ci poti edita sau cita in acelasi raspuns la toti.

Restul care nu sunteti implicati in acest subiect sa va abtineti de la comentarii si va rog folositi un limbaj civilizat.
 
https://yadi.sk/i/F1NrGD6ut5T2P
Dublele intră direct la click fraud. La noi în sistem site-ul trece la banned automat, fie că dublele sunt intenționate ori ba. Dacă webmasterul îmi cere să îi întoarcem site-ul, eu întreb moderatorul înainte - dacă putem întoarce site-ul sau nu. Dacă îmi spune că nu, atunci asta e.
Sunt site-uri pe care le-am întors, sunt site-uri pe care nu le putem întoarce.
Cam asta e tot. Sunt câteva site-uri care au avut această problemă, până în 10...de obicei site-uri de filme....nimeni nu e SCAM, nimeni nu vă fură balanța. Așa e sistemul - așa lucrăm momentan. La imbunătățiri de sistem bineînțeles că se lucrează. Mereu e loc de mai bine.
Dacă aveți trafic calitativ - nu întâmpinați asemenea probleme.
Dacă doriți să lucrați cu noi - foarte bine, suntem bucuroși să vă avem în calitate de clienți, dacă nu - nu vă ținem, puteți încerca la o altă rețea.
 
Ok, a-ti spus ca treceti la banned automat, eu de ce am trecut la banned doar in ziua platii?

Daca au aparut click-urile frauduloase inainte de ziua platii, de ce nu am fost instiintat?
 
Nu am zis că au apărut clickurile înainte de ziua plății. Repet în momentul în care sunt duble - se dă reject la site INSTANT, nu înainte și nu după plată.
Care zi a plății? Despre ce vorbim aici....
Dacă aveai Paypal (presupun că aveai la PP, la sume mici webmasterii aleg PP)....la paypal chiar nu e o zi a plății. Plățile prin PP se fac la final sau la început de săptămână, nu e o zi anume...durează minimum 2 săptămâni pănă vă ajung în cont...
 
Pentru că sistemul te-a prins exact în momentul acela!
(Cererile de $ se fac de obicei automat. Nu e necesar să le faci tu înainte)
 
Eu in 21.06 am fost prins ca "am fraudat" sistemul vostru, desi singurele dovezi sunt 2 ip-uri aruncate la plesneala care dau mai multe click-uri pe aceleasi reclame.

Sigur motivul real e cel cu "click-uri frauduloas" (care au fost doar 2 in dovezile PE CARE voi le-ati trimis), si nu cel cu "Nu facem conversii de pe urma site-ului tau, si primesti ban + nu primesti bani" ?

Daca era sa fraudez sistemul vostru, credeti ca ma complicam pentru o suma de 30$. Uite un proxy pe black market costa $2.90, 2 proxy-uri = 5.8$ . Ai impresia ca eu cumpar 2 proxy-uri cu 6$ sa imi scot 0.1 per proxy de la voi? :)

De ce nu ignorati toate click-urile frauduloase si faceti plata cu cele care considerati ca nu sunt frauduloase?
 
Ultima editare:
Loading...
Back
Sus