Adnow SCAM, Teapa, Neseriosi

Ca de obicei, au inceput eternele discutii despre "scam" tocmai cei care au fost banati pentru frauda ;)
Trebuia sa va ganditi la consecinte atunci cand ai inceput cu hotiile...Lasa-ne cu astia banati ca nu tine figura,deja useri se inmultesc voi nu vedeti?Cum am mai spus sunte-ti niste scameri am spus si o voi sutine asta oriunde.
 
Ceva plati de la Adnow, dovada: Nu cred ca este chiar asa cum se zice pe aici si eu la ultima plata am asteptat 3 saptamanii dar mi-am primit banii, vad ca sunt destui de seriosi, inainte se mai datea tepi, poate din cauza ca aveau concurenta dar la 2k zilnic sa faci o suma frumusica intr-un interval de o luna, mi se pare extrem de mult!
 
Ceva plati de la Adnow, dovada: Nu cred ca este chiar asa cum se zice pe aici si eu la ultima plata am asteptat 3 saptamanii dar mi-am primit banii, vad ca sunt destui de seriosi, inainte se mai datea tepi, poate din cauza ca aveau concurenta dar la 2k zilnic sa faci o suma frumusica intr-un interval de o luna, mi se pare extrem de mult!
Asteapta , iti va veni randul . Pe toti ii fraudeaza Adnow .
In primele 3 luni de cand am inceput colaborarea cu ei , erau ok . Imi contorizau peste 80% din clickuri .
Dupa 3 luni au inceput tot sa-mi scada procentul clickurilor contorizate pana cand au ajuns sa-mi contorizeze 40% .
Pot atasa si screenshooturi din statisticile de pe site-ul meu privind nr de clickuri care s-au daat pe reclamele Adnow si contorizarea din statisticile lor . Si nu vorbesc de clickurile pe care le considera ei din alte resurse .
Acum revenind la suma de 150$ pe care mi-au sustras-o din contul de referal .
Acum doua saptamani si ceva aveam in balanta de la referali ( unul singur din ei imi aduce venit) o suma de peste 180$ .
Cand m-am hotarat sa cer sa-mi plateasca banii din referal , ma trezesc ca mi-a fost retrasa suma de 150$ de acolo , in balanta ramanand 30 si ceva $ .
Intreb ce s-a intamplat si-mi spun ca probabil mi-a scazut suma pentru ca referalul aduce venituri mai putine ( noaptea mintii ) .
Le-am explicat ca acei bani sunt adunati de-a lungul unui an si nu poate afecta suma existenta deja in cont .
Dupa cateva discutii imi transmit ca suma imi va fi platita INTEGRAL . Am asteptat o saptamana .
La inceputul saptamanii trecute , cand am cerut iarasi sa mi se faca plata mi-au zis ca o vor face in zilele inceputului de saptamana . Lucru ce nu s-a intamplat .
Intre timp se razgandesc si mi-au transmis ca referalul meu i-a fraudat si ca moderatorul a recalculat si de aceea mi-au sustras suma de 150$ . Cum au recalculat de le-a dat fix 150 e o enigma .
Le explic iarasi ca suma respectiva s-a acumulat intr-un an si ceva si ca nu cred ca ei nu au observat ca sunt fraudati o perioada atat de lung de timp . Ii mai intreb cum au recuperat sumele de la webmastrul respectiv , ei platindu-l in tot acest timp . Plus ca nu inteleg cum de nu l-au banat pentru frauda , mie revenindu-mi in continuare procente zilnice din ceea ce realizeaza ei .
I-am intrebat si cum si-ar fi recuperat suma de la mine daca eu as fi cerut periodic sa-mi plateasca din banii respectivi .
Intrebari fara raspuns .
Despre raspunsurile pe care le primesc din partea Adnow , nu pot spune decat ca sunt puerile , ori au probleme de intelegere , ori o scalda intentionat si cu rea vointa .
Vineri imi raspund ca voi fi platita cat merit - impertinenta .
Nu , Adnow , vreau suma INTEGRALA , fiind ceea ce mi se cuvine . Pot crede ca moderatorul si-a insusit banii sau ca practicile voastre sunt de a ne fura pe toti .
Pentru ca ceea ce faceti se numeste furt .
 
Raspuns primit de la Adnow : Text "Veti primi banii care vi se cuvin, nu mai mult si nu mai putin. Cheaterii nu sunt depistati din prima (din pacate). O data ce sunt depistati, se iau masurile de rigoare. Am incercat sa va explic asta, dar nu ati inteles. Cred ca ar fi mai bine sa incheiem discutia. "
Cred ca nivelul lor de intelegere este la un nivel de IQ sub 100 .
Normal ca nu au raspuns la intrebarile puse .
Care e problema mea ca timp de un an n-au depistat ca sunt fraudati ?
Daca au fost fraudati , de ce nu au banat site-ul respectiv ?
Raman la aceeasi concluzie : sunt tepari . De evitat .
 
Raspuns primit de la Adnow : Text "Veti primi banii care vi se cuvin, nu mai mult si nu mai putin. Cheaterii nu sunt depistati din prima (din pacate). O data ce sunt depistati, se iau masurile de rigoare. Am incercat sa va explic asta, dar nu ati inteles. Cred ca ar fi mai bine sa incheiem discutia. "
Cred ca nivelul lor de intelegere este la un nivel de IQ sub 100 .
Normal ca nu au raspuns la intrebarile puse .
Care e problema mea ca timp de un an n-au depistat ca sunt fraudati ?
Daca au fost fraudati , de ce nu au banat site-ul respectiv ?
Raman la aceeasi concluzie : sunt tepari . De evitat .
Banam site-urile care fraudeaza - asta e o regula general valabila. Faptul ca referalii tai intra in aceasta categorie - nu e problema noastra.
 
Trebuia sa va ganditi la consecinte atunci cand ai inceput cu hotiile...Lasa-ne cu astia banati ca nu tine figura,deja useri se inmultesc voi nu vedeti?Cum am mai spus sunte-ti niste scameri am spus si o voi sutine asta oriunde.
Care multi? Sunt sute de mii de webmasteri in retea care lucreaza fara probleme. Sunt aceleasi persoane care urla pe forum despre scam &co.
 
Banam site-urile care fraudeaza - asta e o regula general valabila. Faptul ca referalii tai intra in aceasta categorie - nu e problema noastra.
Serios , ai probleme de intelegere .
Referalul care-mi aduce venit si pe care il acuzati de frauda nu este banat . Am spus acest lucru de n ori .
Acest fapt dovedeste nu numai ca ne fraudati voi , dar si mintiti cu usurinta .
La intrebarile puse cand raspundeti ? Sau nu aveti raspuns :)))
Nu mai stiti cum sa mntiti si sa ne fraudati .
 
Banam site-urile care fraudeaza - asta e o regula general valabila. Faptul ca referalii tai intra in aceasta categorie - nu e problema noastra.
Voi ziceti că doar 30 $ merita aceasta fata din 185 $.
Voi oferiti 5% pe refferal.
100% din 185$ vin 3700 $,deci acele persoane au facut 3700$ in total si circa 3100 $ i'ati blocat pe seama de frauda.
"LEONA posteaza cati refferali ai adus in total si cati produceau in total..."
Acum adnow aratane dovada la fiecare cont in parte inclusiv site ca ati banat si nu ati trimis platile catre clienti + fraudele pe care le-au facut ...
Puteti folosii screenshout.

Este vina voastra,din cate stiu eu tot ce este bani proveniti din refferali se plateste inclusiv ca a fraudat sau nu...
Este vina voastra ca nu ati blocat la timp userul.
Si nu ne mai mintiti ca nu aveti anti frauda-clik că nu tine,mai ales la mine !
Stiu bine ca aveti asa ceva,ce numiti voi clikuri din alte surse sunt defapt clikurile date de mai multe ori...

Si inca ceva,daca fata aceasta (sorry nu stiu daca esti fata sau baiat) nu a avut un site ilegal si a avut un blog personal si vă dă în judecatà chiar ve'ti da faliment...
Voi aveti un site cpc (plata pe clik) nu pe conversii,deci totul se plateste fie ca face sau nu conversii. :)
 
@Adnow vorbesti mult si (edit),ne-ai cam saturat cu aceleas ale tale replici si scuze,lasa-ne cu teoria chibritului ca nu tine smecheria.Pana acum nu ai venit cu o dovada clara sau o explicatie aici pe forum o ti pe aia cu '' anti frauda-clik '' una intru-na dar nu te credem,eu personal cred ca ''bani de pe useri aia banati pentu click invalide'',merg in buzunarele voastre.
 
Tu nu vezi ca mai mult de jumate de topic au luat teapa cu voi ? numai pe forumul asta

Cine crede asta ? crede ca suntem copiii,chiar ne ia de prosti..
care jumătate? cate persoane care sau plâns ca au fost înșelați au venit cu dovezi? acum fie vorba intre noi ce naiba se bucura adnow de 20$ care fura de la x și y când ei fac plați foarte mari și lucrează după cum am văzut cu site-uri cu trafic imens, cel puțin dacă ne uitam în ultimele 3 pagini vedem ca sunt cam aceleași persoane care se plâng, nu țin nici cu cei păgubiți (pentru ca nu au dovezi clare) nici cu adnow, nu am văzut unu care face sute de dolari pe zi sa se plângă.. asa ca veniți cu dovezi clare
 
Loading...
Back
Sus