Adnow SCAM, Teapa, Neseriosi

ca vai doamne nu aveam continut pe site,
Nu stiu exact cum arata site-ul tau unde aveai reclame, dar nici o firma nu iti permite, cel putin nu direct sa ai o pagina doar cu reclame fara continut. Click-ul trebuie sa fie pentru ca userul a gasit interesat acea reclama si nu pentru ca este doar reclama si pacalit intr-un fel ca acelas este continutul.
De aici se face doar click fara conversie.

Este doar o explicatie ....
 
Baiatul a specificat clar, traficul este adus din alte site-uri folosinduse de pop, ca utilizator daca nu esti interesant de reclamele dupa site, nu dai click pe reclame si dai "inapoi" ca sa revi pe site-ul unde ai fost, ce am vazut din imagini, nu este o fortare ca utilizatori sa dea click pe continut, adnow plateste la click si nu la conversi dar daca totusi nu plateste la click, sa faca direct pe conversi sa vada omul cat face la zi, sa ia exemplu de la leadbit.com, ai conversi primesti banii, nu ai, nu primesti!
 
@fizkode B a zis perfect si are dreptate in totalitate, eu nu am obligat pe nimeni sa dea click pe acele reclame doar ca pe site-urile respective am pus pop-up catre site-ul cu reclame si in caz de nu v-ati uitat bine la printuri am primit acel "OK" din partea domnisoarei Catalina Chiper, la o adica putea sa imi spuna, bai nene nu acceptam asa ceva fugi de aici, stiam si eu o treaba si plecam imediat, nu stateam o saptamana degeaba la ei fara sa primesc nimic, da, trafficul a fost livrat, conversii s-au facut si eu bineinteles am ramas cu buza umflata. Oricum oricine ma intreaba de voi ve-ti avea din partea mea numai anti-reclama pentru treaba asta si cu siguranta conving multi prieteni sa plece de la voi!
 
Nu stiu exact cum arata site-ul tau unde aveai reclame, dar nici o firma nu iti permite, cel putin nu direct sa ai o pagina doar cu reclame fara continut. Click-ul trebuie sa fie pentru ca userul a gasit interesat acea reclama si nu pentru ca este doar reclama si pacalit intr-un fel ca acelas este continutul.
De aici se face doar click fara conversie.

Este doar o explicatie ....
sal, poti consulta convorbirea ?
 
Buna ziua! O noua plata sosita de la adnow.. Doresc sa le multumesc foarte mult ca si-au pastrat seriozitatea inca, iar de data asta banii au venit la 2 zile dupa cererea de trimitere... Nustiu, cum merge la altii,dar momentan la mine s-a meritat!
 
Buna ziua! O noua plata sosita de la adnow.. Doresc sa le multumesc foarte mult ca si-au pastrat seriozitatea inca, iar de data asta banii au venit la 2 zile dupa cererea de trimitere... Nustiu, cum merge la altii,dar momentan la mine s-a meritat!
ce metoda de primire plata folosesti la adnow?
 
@fizkode B a zis perfect si are dreptate in totalitate, eu nu am obligat pe nimeni sa dea click pe acele reclame doar ca pe site-urile respective am pus pop-up catre site-ul cu reclame si in caz de nu v-ati uitat bine la printuri am primit acel "OK" din partea domnisoarei Catalina Chiper, la o adica putea sa imi spuna, bai nene nu acceptam asa ceva fugi de aici, stiam si eu o treaba si plecam imediat, nu stateam o saptamana degeaba la ei fara sa primesc nimic, da, trafficul a fost livrat, conversii s-au facut si eu bineinteles am ramas cu buza umflata. Oricum oricine ma intreaba de voi ve-ti avea din partea mea numai anti-reclama pentru treaba asta si cu siguranta conving multi prieteni sa plece de la voi!
Ai face bine sa nu imi mai folosesti numele in mod public. Ti-am explicat situatia. Am incheiat subiectul.
 
Salut, ROForum, ”daca POT zice asta” avand in vedere ACEST SUBIECT, Domnilor nu sunt prieten cu ADNOW, am anunturi de la ei de 2 ani, NU AM AVUT PROBLEME CU EI, iar ca sa fie pe intelesul TUTUROR, DETIN 150 DE SITEURI.
In plus, daca ADMINUL, de la acest forum va impune reguli, VOI CE FACETI ?!!!!
 
Ai face bine sa nu imi mai folosesti numele in mod public. Ti-am explicat situatia. Am incheiat subiectul.
asa si daca iti folosesc numele in mod public ce se intampla ? zau de nu fac si afise si le pun pe strada ca sa fie bine sa nu fie rau stii ce zic, v-am spus ca nu mai e de trait cu voi si aveti anti reclama din partea mea oriunde apuc. Daca erati si voi oameni cum trebuie imi spune-ai de la inceput bai vere vezi ca nu e bine cum folosesti tu reclamele noastre sau rugai un moderator dala sa bage un ochi pe site-ul respectiv. In fine sa fiti sanatosi ca dastia ca voi fumez aproape zilnic si numai ma mira nimic.
 
Am spus de mai demult ca voi incerca si eu aceasta retea. Astazi vad ca mi-a acceptat site-ul. Dupa prima plata voi atasa aici si un print. Vad ca sunt pareri pro si contra voi face si eu o recenzie dupa
 
Ca am vazut topicul mi-am adus aminte ca singura teapa care am luat-o vreodata cu vreo plata a fost de la adnow )))) un caz similar exact in ziua platii imi baneaza siteul pentru ''frauda click'' cica )))))) .Exact cu acelas site lucrez inainte de adnow cu propeller peste un an de zile cu banner ads nu cu pop pentru ca aveam si am trafic si nu am avut nici o problema,atat ca nu mia convenit rata si am vrut sa-i schimb.Si adnow imi da ban la niste amariti de 20$ cat era plata )))))) Pai puteau foarte fumos sa imi ceara o statistica google analytics si ii lamuream rapid ce trafic am si de li sa parut lor poate,ca am ajuns prea repede la minimul de plata )))) am lasat de la mine,faza e trecuta asta a fost anul trecut prin octombrie pt mine adnow e case closed.
 
Ca am vazut topicul mi-am adus aminte ca singura teapa care am luat-o vreodata cu vreo plata a fost de la adnow )))) un caz similar exact in ziua platii imi baneaza siteul pentru ''frauda click'' cica )))))) .Exact cu acelas site lucrez inainte de adnow cu propeller peste un an de zile cu banner ads nu cu pop pentru ca aveam si am trafic si nu am avut nici o problema,atat ca nu mia convenit rata si am vrut sa-i schimb.Si adnow imi da ban la niste amariti de 20$ cat era plata )))))) Pai puteau foarte fumos sa imi ceara o statistica google analytics si ii lamuream rapid ce trafic am si de li sa parut lor poate,ca am ajuns prea repede la minimul de plata )))) am lasat de la mine,faza e trecuta asta a fost anul trecut prin octombrie pt mine adnow e case closed.
Nu te supara, daca imi spui despre ce site e vorba, pot atasa si dovada. Traficul este verificat constant de catre moderator, mai devreme sau mai tarziu ii prinde pe cei in cauza. Nu putem plati pe cineva care ne fraudeaza sistemul, nu putem continua colaborarea sub nici o forma.
 
Ca am vazut topicul mi-am adus aminte ca singura teapa care am luat-o vreodata cu vreo plata a fost de la adnow )))) un caz similar exact in ziua platii imi baneaza siteul pentru ''frauda click'' cica )))))) .Exact cu acelas site lucrez inainte de adnow cu propeller peste un an de zile cu banner ads nu cu pop pentru ca aveam si am trafic si nu am avut nici o problema,atat ca nu mia convenit rata si am vrut sa-i schimb.Si adnow imi da ban la niste amariti de 20$ cat era plata )))))) Pai puteau foarte fumos sa imi ceara o statistica google analytics si ii lamuream rapid ce trafic am si de li sa parut lor poate,ca am ajuns prea repede la minimul de plata )))) am lasat de la mine,faza e trecuta asta a fost anul trecut prin octombrie pt mine adnow e case closed.
Adnow.com nu are un sistem antifrauda...ei zic ca daca intra un nebun la tine pe site si da 10 click-uri dp acelasi ip ( primesti ban )
La adsense de ce nu se intampla asa ? ( acolo nu iti contorizeaza toate click-urile ) adnow ti le contorizeaza si dupa tot pe tine te scoate vinovat :)
Folositi adsense daca aveti un site legal pentru adsense
 
Nu stiu ce are ce nu are eu am spus ce am patit si eu ca am vz topicul ))) ,Personal nu ma mai intereseaza adnow,pt mine sunt = 0
Spune-mi te rog care e site-ul cu care ai colaborat. Daca nu vrei sa il expui in mod public, imi poti lasa un mesaj privat. Vorbim aici de probleme/site-uri concrete, nu aruncam cu vorbe.
 
mi-am adus aminte iar :))) Catalina este ok cum am pozitionat reclamele pe site-ul respectiv, intra catuta mea se uita da cum sa nu este perfect, trimite-am traffic din pop-up pe site-ul acela si chiar i-am zis pe skype catalina este ok ? spune-mi acum sa nu existe nici o problema la plata. Daaaa ! fara nici o problema. Bine catalina mea frumoasa hai sa lucram impreuna.
Toate bune si frumoase o saptamana mama mama ce fericit eram ca in sfarsit am gasit o retea care sa plateasca bine si m-am inteles si cu, Catalina ca sunt perfecte asezate bannerele deci am zis gata, nu bea si gura mea un whisky cum trebuie ?
Ajungem luni in ziua platii cont blocat =)))))))))
Explicatia a fost ca moderatorul nu a gasit continut pe acel site, pai in doamne iarta-ma CATALINOOOOOO ti-am zis de la bun inceput si ai zis ok ?
Nu eu sunt de vina, ci tu !!!!!!!!!
DATI-MI BANIII !!!
 
Loading...
Back
Sus