Adnow SCAM, Teapa, Neseriosi

Nu recomand nici un site
Revin cu alte site-uri sa nu zica lumea ca recomand un site anume
- adsterra.com
- revcontent.com
- infolinks.com
- media.net
- adblade.com
 
Multumesc adnow. Chiar daca aveam teama,citind recenziile, am hotarat sa incerc.. Astazi am primit prima plata... Este adevarat c-am asteptat 10 zile,dar banii au venit.. Din punct de vedere al suportului nota 10 de la mine.. Raspund promt si te ajuta in orice problema.. Sper sa vina si alte plati, si sa fie o colaborare lunga:

http://prntscr.com/d8jlwn
http://prntscr.com/d8jmco

Inca nu s-a actualizat in contul de adnow,dar conform email, pot confirma ca banii au sosit ...
 
Multumesc adnow. Chiar daca aveam teama,citind recenziile, am hotarat sa incerc.. Astazi am primit prima plata... Este adevarat c-am asteptat 10 zile,dar banii au venit.. Din punct de vedere al suportului nota 10 de la mine.. Raspund promt si te ajuta in orice problema.. Sper sa vina si alte plati, si sa fie o colaborare lunga:

http://prntscr.com/d8jlwn
http://prntscr.com/d8jmco

Inca nu s-a actualizat in contul de adnow,dar conform email, pot confirma ca banii au sosit ...
--
cu paypal este delay ,iti recomand webmoney sa setezi ca metoda de plata...
 
Atunci mai abtine-te un pic pana verifici. Sau macar foloseste "eu cred" 'parerea mea e ca", "nu stiu sigur dar instintul meu imi spune ca"...Cu riscul de a ma repeta, esti mult prea contra lor fara sa-i fi incercat. Asa nu-mi placea mie ciorba de burta dinainte sa o gust. Ce-i drept am si vomitat prima oara cand am gustat.
Sa incercam sa oferim informatii verificate. Verisoara cumnatei unchiului nasei lui Izabela a zis ca adnow e scam. Eu asa am auzit.
Daca cineva vrea sa incerca adnow si ajunge pe topicul asta, pleaca si mai bulversat. Dupa atatea comentarii tot nu s-a ajuns la un punct final. Scam or Not. Sunt si care au plati (cazul meu vreo 3000$) sunt si care spun ca li s-a inchis contul pe nedrept.
 
SimonaTeodora bag de seama ca te-ai proclamat "lider de sindicat" nu pricep de ce atâta agitație pe tine mai ales ca nu ai folosit deloc Adnow :d
 
O noua plata primita din partea Adnow.. Felicitarile mele pentru promtitudine si suportul de nota 10.. Spper sa continue tot asa :)
 
mie mi-au inchis contul ca traficul nu convertea :) pai e problema lor ca au reclame de 2 lei. banii i-am primit pe ce mai aveam insa
 
Da,e adevarat ca au ceva probleme cu sistemul de reclame.. ca poate o persoana apasa de 2 ori si se considera fake..dar din punct de vedere suport sunt super ok.. La mine inca functioneaza,sper sa nu existe probleme..Pana acum, eu sunt multumit de ei!
 
Well , nu am vrut sa intru in polemica dar intru pentru ca sunt un hater declarat.
Sunt un tip extrem de inaintat in viata datorita anilor , Sunt cunoscut sub multe pseudonime , imi place sa navighez online , citesc si cam atat ... sunt criticat datorita limbi romane ( ma doare in cot nu am cresscut in Romania ) si sunt extrem de acid si hater.
Nu os a va sub dedesubturile acestor afaceri ( le stiu cum voi va cunoasteti proprile pc-uri - Uni de imi cunosc identitatea stiu de ce )
Situatia sta in felul urmator si incerc sa o explic ... mot-a-mo
Am sa va dau un exemplu , mijloc si final
1: Un site de filme online in medie 4000 unici pe zi
- Site-urile de filme online sunt extrem de enervante 200 de reclame ( utilizatorul final intra sa vada un film , atat de obositi suntem de reclame incat nici nu le mai luam in seama ... extrem de multe dintre ele )
a.1 De aici ideea trafic neconcludent ... nimeni nu mai da click pe reclame sau nu sunt interesati , diferenta intre un website de stiri si unul de filme online este colosala , scopul , durata , ora , momentul , cauza
a2. Advertiser plateste in medie aproximativ 4-6 Euro per 1000 unici - webmaster primeste sub 10% cota parte , de ce? ( Au angajati facturi )
a3. In istoria a recenta a lumi moderne nici o societate comerciala gen cele prezentate mai sus nu a trimis catre ADVERTISER un raport in care spune de la website-ul x a fost click fraudulos etc.. uite iti returnam din suma ... FALS - Ideologia este urmatoarea: Stiti uneori ... depinde de zi , de ore ... vine craciunul etc.. UNEORI la un SCANDAL FACUT DE ADVERTISER se mai intampla minuni de a se returna suma.
a4. Filtrele societatilor de mai sus , recunoaste aproape orice socket , browser , schimbate de ip INCLUZAND CLASICA METODA DE SCHIMBATE IP CMD - NETSTAT -A - CLONA MACK ( In ziua de astazi se mai foloseste probabil la retele de cartier )
a5. Se inchide ochiii ? DA , Se lasa a functiona ? DA , de ce nu sunt platiti webmasteri ? SIMPLU traficul nu creaza conversie , webmaster-ul din tool-urile sale scoate website-ul din lista lui , si al doilea webmaster si al treilea , de ce sa iti dam o suma de banii cand nu trebuie? O pastram si o oferim celuilalt. Simplu ca buna ziua ( Si oricare dintre voi ati face la fel )
a6. Am testat fiecare retea pop-up individual. Daca deschid 1000 de sesiuni din botnet , 1000 ip , 1000 locatii , 1000 rdp fara adblock , intru pe website , numerotez si click-urile date ( in procent de 1-1.7% ) O sa aveti surprinderea ca sisttemul lor este oarecum la 66% fata de real si scade. De ce? Simplu decat buzunarul tau mai bine al meu.
Asa ceva nu se poate dovedi niciodata , nu este plauzibil si nici palpabil , este ca o sabie cu 2 taisuri si atunci webmaster pierde.
Am vazut ca vorbiti despre retele mari BUN.
Am prezentat si cautat ( oarecum la misto ) o retea POP-UP , am mers frumos am spus , cifra totala aproximativ 2 milioane unici , 70% europa , statistici curate ultiimul an , fel si fel de domenii de activitate ale website-urilor. Stiti cati au vrut contract real ? In clauze definite? NICI UNUL inclusiv firmele de mai sus ,
De ce? Este simplu: Estte foarte greu sa vina cineva sa iti spuna sa joci corect , sau partial corect , sau sa incerci sa platesti exact cat face... in fond ei au dreptate sa te refuze , au 150 de clienti , de filme online , muzica , webmasteri mici - scoate afara pentru toti 2000 euro ... trafic tot pe acolo ... decat sa plateasca un gigant cu 50k lunar...
Aceste firme parazit eu le numesc pe propria raspundere sunt doar pentru webmasteri mici , si va complicati lucrand cu asa ceva , orice website ce depaseste cuantumul de 2000-3000 unici constant , isi poate castiga 100 euro lunar LEJER daca isi vinde reclama singur batand din usa in usa ( Va dau cuvantul meu )
Nu cauta nici o agentie de publicitate pe ei , doar cele mici ce au in portofoliu 10 website-uri. Nici un gigant , nici un website mare si sanatos la cap nu va accepta asa ceva , Daca se citeste termenii si conditiile de pe oricare din website-urile generale de astfel de servicii observati faptul ca sunt tardive si trag cu casa.
Drept urmare eu nu va recomand NICI O FIRMA DE ACEST GEN , NICI MACAR 1
Si referitor la duble-Click, eu sunt consumator de rutina ... mai devreme citeam SpyNews.Ro si am dat cred ca 6 click pe reclame ... SUNT CLICK INUTILE? ( Bai firma lu peste - Daca dau click nu inseamna ca si cumpar , ca la plimbarea la mall intru in 20 de magazine si cumpar din 1 sau nici unul , ce ar trebui sa scrie pe fruntea mea? Client fals? WTF ) Marketingul lui peste prajit ... dar din necesitatea webmasterilor de a isi plati macar hostul pentru pasiunea sa si factura la internet intervin astfel de firme ce nu fac altceva decat sa deamageasca.
Bravo celor ce au fost platiti.
Prima mea experienta neplacuta cu aceste website-uri a fost in 2011 ( Avand un website de 40.000 unici pe zi , Stiri , horoscop ) Ajungeam sa castig 4$ USD PE ZI ... Ulterior am vandut reclama la 2 magazine de incaltaminte ( si am ajuns la vremea respectiva la 600 usd de fiecare lunar ) Cu unul dintre ele inca lucram , la vremea respectiva ii generam aproximativ vanzari de 400 lei pe zi... PAM PAM.
Hai cius , sa ma da-ti in judecata ! ( Nu acuz pe nimeni - este propria mea experienta , si propria mea parere - Sa ma scutiti de eu am fost platit , sau eu nu am fost platit , Vreti sa acceptati realitatea BINE , nu vreti ... iarasi BINE )
Pentru ca toti ca majoritatea se invart in domeniul filmelor online: Costul realistic pentru 17-24.000 unici per zi din mediul filmelor , muzica ( Doar pop-up ) este de aproximativ 150 euro lunar REALISTIC , restul keep dreaming - Daca cineva depaseste suma asta ... fac contract cu el pentru fiecare site in parte daca ne ofera si 1 euro in plus
 
Ultima editare:
Bine a zis [HASHTAG]#IonescuViorel[/HASHTAG]

Si referitor la duble-Click, eu sunt consumator de rutina ... mai devreme citeam SpyNews.Ro si am dat cred ca 6 click pe reclame ... SUNT CLICK INUTILE? ( Bai firma lu peste - Daca dau click nu inseamna ca si cumpar , ca la plimbarea la mall intru in 20 de magazine si cumpar din 1 sau nici unul , ce ar trebui sa scrie pe fruntea mea? Client fals? WTF ) Marketingul lui peste prajit ... dar din necesitatea webmasterilor de a isi plati macar hostul pentru pasiunea sa si factura la internet intervin astfel de firme ce nu fac altceva decat sa deamageasca.
Bravo celor ce au fost platiti.
 
Cred ca cineva ar trebui sa vina cu 1-5k proxy-uri care da click pe reclame random de pe site-urile voastre sa va treziti si sa faceti filtre calumea inainte sa banati oamenii cu site-urile lor? din ce in ce mai multi oameni mi-au scris pe skype ca au si ei probleme cu reteaua voastra si e trist.
 
Loading...
Back
Sus