Risc mare de neplata Adnow.com

Eu am renuntat de mult sa folosesc acest serviciu, dar acum 2 saptamani dupa ce am vazut atatea discutii aici, am zis sa testez iar.
Ce scriu mai este este experienta proprie si nu pot generaliza. Ramane ca voi sa decideti.
SmisGM0.png

qJ3nhVW.png


Garantez 1000% ca nu folosesc sistem de frauda, nu dau click pe reclame dar tot sunt click din surse externe.
La doua zile dupa ce am pus reclame de la @Adnow ceva interesant s-a intamplat.

Site-ul a cazut de la 2.5-4k hits pe zi la cateva sute si de atunci se mentine la fel.
Singura modificare la site a fost inserarea reclamelor adnow.
In jurul datei de 18 voi scoate reclamele si apoi sa vedem daca site urca la loc.

Parerea mea este ca adnow trebuie sa se hotarasca ce este si cum functioneaza ca userul sa stii pentru ce este platit.
In acest moment nu este nici cpm, cpc, cpi, cpa ci un calambuc intre acestea care se schimba de la o ora la alta.
 
@Naruto9, fa ticket si cere plata, traficul tau daca e real, dovedeste, pune poze ca e organic, pentru ca daca pentru ei nu a fost trafic convertibil nu inseamna neaparat ca a fost pe gratis, mi se pare normal sa anunti utilizatorul din timp, nu la momentul platii cand a trecut deja si o luna, e penibil asa.
Eu am avut cu ei o discutie pe tema asta, mi-au blocat site-ul ca nu e traficul convertibil pentru ei, insa mi-au platit suma generata. Incearca.
Nu stiu daca ei primesc banii pe CPA sau CPC, ideea e ca noi suntem platiti CPM.
 
aia mi se pare tiapa curata... eu zic sa faci screen in google analystics la tot trafficu care-l ai si ..trimitele screen pe e-mail . eu le-am trimis dinainte sa mi confirme ca traficul e valid .mi-au confirmat ca e valid si continu sa tin ads. ca nu vreau sa ma trezesc ca tine sau ca altii .. pe deoparte cred ca sunt si cam prosti aia .. iti iau bani degeaba .
 
daca citesti acest post toate paginile ai sa vezi ca sunt pareri pro si contra, incearca si te convingi singur
 
Eu am inceput sa lucrez cu ei, am doua saptamani, cam asa arata contul meu. Au zis ca platile se fac sambata, au raspuns foarte greu la mail-uri si mi-au zis ca pana astazi trebuie sa primesc banii. Revin cu raspuns daca am primit sau nu.
 

Atașamente

  • Capture4343.JPG
    Capture4343.JPG
    38,6 KB · Vizualizări: 32
Azi am primit mesajul asta...."Plata prin sistemul PayPal este suspendată temporar, pentru a obține banii selectați un alt mod de plată." Stie cineva ceva despre Wire? Pentru ca alternativa la PayPal este Wire, si aici suma minima de retragere este 200$
 
Ultima editare:
Ms pentru lamurire AlexH...... adrian.i nu inteleg ce vrei sa zici cu ''si comision 25usd=))''?
Am ridicat o problema legata de plata celor de la Adnow, indiferent cat castiga unul altul este o problema a fiecaruia de a-si ridica banuti castigati. Multumesc
 
Ms pentru lamurire AlexH...... adrian.i nu inteleg ce vrei sa zici cu ''si comision 25usd=))''?
Am ridicat o problema legata de plata celor de la Adnow, indiferent cat castiga unul altul este o problema a fiecaruia de a-si ridica banuti castigati. Multumesc
daca vrei sa retragi bani prin wire comisionul care til va lua adnow ca ii vei retrage este de 25 usd din suma retrasa
 
si comision 25usd=))
Sunt putine firme care platesc comisioanele de procesare a platilor. La paypal este 3.4% +0.35, iar la transfer bancar este intre 10 si 100$, depinde de firma.
Nu inteleg de ce nu folosesc Transferwise unde costul este de doar 1$
 
Loading...
Back
Sus