Risc mare de neplata Adnow.com

Am si eu o intrebare, in regulament nu apare nimic specificat si nu vreau sa ma trezesc cu probleme.
Reclamele de la adnow pot fi implementate pe video? CMS-ul meu ofera posibilitate de Ads on video. Multumesc.
 
As vrea si eu un raspuns oficial din partea Adnow legat de ads-urile on video. Asa cred si eu ca nu ar trebui sa fie nicio problema, toate companiile de cpc, cpm le folosesc inclusiv Adsense. Dar as vrea totusi un raspuns din partea lor. Daca motivul este negativ ar trebui sa fie si o explicatie buna.
 
Deci, am revenit ca sa fac lumina :D . Am sunat la sediu Adnow, India cred, mi-a raspuns un manager de cont care a stat cu mine in telefon pana mi-am epuizat intrebarile, nota 10+:D pentru lucrul asta. Intrebarea care ARDEA a fost cea cu ads-urile postroll, preroll si overlay pe o platforma de videosharing. Stimabilul domn mi-a spus foarte CLAR: ADS-URILE SE POT IMPLEMENTA PE VIDEO. Asa ca cine se mai confrunta cu o astfel de situatie sa stie ca se poate fara nicio problema. Spor la monetizat!:D
 
Acum doua zile trebuiau sa mi trimita banii. Am trimis mesaj la ei si mi-au spus ca sunt niste probleme si luni, cel tarziu azi se vor face platile. Nici azi nu le-au facut.
 
Nu, duminica am facut contul si astept cu nerabdare. Eu, ca sa ma informez mai bine am sunat la suport la ei in nu stiu ce tara si mi-a spus ca platile se fac in ziua de vineri, dar se poate intampla sa intarzie pana maxim luni. Si la fel am fost curios sa aflu si de partea cu reclamele pe preroll si postroll.
 
UPDATE: mail primit mai devreme de la Adnow. ( este Miercuri si se apropie perioada de plata) Si uitati hal de cpm 0,01
Buna ziua, as vrea sa va anunt ca pentru site-ul pauza.xyz rata per click este 0.01 $. 10 % din click-uri vin de pe aceeasi adresa IP intr-un scurt interval de timp ceea ce nu este bine. Va rugam sa verificati traficul site-ului Dvs.

Cu respect,
Adnow.com

Raspunsul meu:
Bună ziua,
Este imposibil sa vina 10% din click-uri de pe același ip ținând cont ca au fost 24.668 unici și aproximativ 40.000 afișări. Asta ar însemna ca cineva sa fi dat 4000 click-uri. Ținând cont ca este vorba de o platforma de videosharing și publicul căruia noi ne adresam este același adică dam Share pe aceleași pagini de facebook unde aunt aprox 1.000.000 fani e posibil ca unele persoane sa fi vizualizat de mai multe ori pagina. Dacă doriți va pot trimite graficile din google analytics pe fiecare zi, pe fiecare județ și platforma de pe care a fost accesat site-ul nostru.
Din cate am înțeles în urma discuției cu suportul din Londra am înțeles ca am avea asignat un manager de cont. As dori sa pot lua legatuta și cu acea persoana.
Mulțumesc.
Aștept răspuns de la dumneavoastră.

Raspuns ADnow:
Iata screenshot-ul cu click-urile care nu sunt valide https://gyazo.com/b666ff91a87f05c829f401e57fd370a1 le puteti vedea in contul Dvs. la statistici in coloana "Click-uri din resurse externe" aceste click-uri nu sunt valide si nu sunt platite. Ele apar in cazurile in care codul widget-ului de pe site-ul Dvs. este instalat si pe un alt site care, la randul sau, nu este inregistrat in sistemul nostru. Sau in cazul in care intr-un scurt interval de dimp vin multe click-uri de pe aceeasi adresa IP. Sau in cazul in care click-ul vine fara link-ul de referrer.

Raspunsul meu:
Acesta e singurul site! Altul nu mai exista. Cum ar putea ajunge codurile mele puse de mine personal pe platforma sa ajunga pe un alt site?
Vreau si eu detalii legat de acele surse si dupa cum v-am spus si in mailul trecut, noi suntem o platforma de videosharing e LOGIC si absolut NORMAL sa avem mai multe click-uri de pe acelasi IP. Noi distribuim 10 clip-uri de site-ul www.pauza.xyz pe aceleasi pagini de facebook deci, sunt ACEEASI oameni, cu aceleasi adrese IP. Daca dumneavoastra considerati ca sunt invalide verificati va rog de unde vin acele click-uri din ce orase, ce judete, poate chiar ce tari. Avem acelasi sistem ca youtube se contorizeaza vizualizarie. Dumneavoastra daca va place o melodie de pe youtube o veti asculta de mai multe ori intr-un interval scurt de timp, CORECT? Asta inseamna ca dumneavoastra inselati site-ul Youtube nu? Sau au fost click-uri invalide ca ati ascultat sau ati urmarit mai multe clipuri video de pe aceeasi platforma?
Inca o data repet: SUNTEM PLATFORMA DE VIDEOSHARING si noi functionam acum pentru ca noi ne bazam pe RETENTIE (revenirea clientului).
cleardot.gif
 
Asemenea problema am patit si eu, mi-a suspendat contul din cauza ca am avut click-uri multiple si nu platesc pentru asa ceva se considera click-uri frauduroase!
 
Loading...
Back
Sus