Risc mare de neplata Adnow.com

Am si eu o intrebare, in regulament nu apare nimic specificat si nu vreau sa ma trezesc cu probleme.
Reclamele de la adnow pot fi implementate pe video? CMS-ul meu ofera posibilitate de Ads on video. Multumesc.
Nu este permis sa implementati reclamele in video player. La adaugarea unui site nou in sistemul nostru puteti vedea ce nu este permis
3153567dbf07c67d4e58034163dace64.png
 
Salut, mie inca nu imi genereaza venit pe adnow la cate zile se genereaza venit de la ei? am avut ceva gen 0.03$ dar acum nu imi apare nimic in cont

P.S sunt abia la inceput de pe 01.02.2016 am reclama de la ei
 

Atașamente

  • 3333.PNG
    3333.PNG
    42,7 KB · Vizualizări: 33
esti platit pe click-uri si la traficul pe care il ai, nu prea ai sanse sa primesti prea multe
 
Nu va mai incurcati cu adnow, adxxx sau cu payclick ca va poate da oricand reject la suma acumulata, ai suma mare iti aduce tot felul de motive, ba ca ai avut click-uri fake, ba ca ai fraudat sistemul, ba alte prostii, suntem prea mici pentru ei, pe noi astia fara importanta ne scoate din joc, de ce nu face si cu cei de la antena3, realitatea tv cei cu reting mare, intodeauna ne taxeaza pe noi astia mici pt ca nu suntem importanti, asa ca nu ma mai chinuiti sa trimiteti trafic catre ei, au atata nesimtire in ei de nu s-a vazut, macar ca tot considera ca au primit click-uri fake etc. macar sa dea 30-50% din suma acumulata dar de ce sa dea cand poate sa ramana la ei in buzunar...
 
am inteles, dar totusi mi se parea normal ca aia 0.03$ sa fie in cont chiar daca e putin ..oricum o sa scot reclama..
 
nu prea se merita sa puneti reclamele de la ei,ofera rata per click jalnica 0.01 centi per click ,o sa dea faliment pe romania in curand daca continua asa:D
 
m-am inscris azi, astept o validare , am citit toate comentariile de aici si de pe alte forumuri , vazand ca mai mult comentariile sunt negative, nu am avut niciodata incredere in firme unde sunt romani, incerc sa testez pentru prima oara aceasta firma nu stiu daca e din romania sau de unde e, dar atat zic ca daca am luat tiapa site-urile va vor disparea din motoarele de cautare si o sa aveti treaba serioasa . Acum folosesc plugrush com pentru siteuri cu continut pentru adulti ca idee la 2000 vizite pe mobile redirect faci cam 5 $ uneori ,alta data cam 30 $ doar pentru 2000 vizite , (atentie: pentru plugrush daca folositi mobile redirect pe domeniul principal din care aveti trafic din google sa nu va puna naiba sa bifati mobile redirect ca va baneaza siteul google din rezultatele de cautare, folositi un alt domeniu gol pe care s aveti doar bannere sau codul html de la plugrush, acest domeniu il adaugati ca banner + link si redirectionati traffic de pe siteul dv cu vizite din google catre acest site gol doar cu ads si codul html . ) cred ca s a inteles..! (recomandat traffic extern nu din ro)
 
am revenit cu un screen.. dupa 20 minute ce am adaugat bannerele pe site ..vedeti si rezultatu 30 clickuri 0 $$ ...asa tiapa sa tot ai .. mai bine folositi alte companii ca astea din ro sunt praf . m-am lamurit nu mi mai trebuie.@ RUSINE.!

1.png
 
am revenit cu un screen.. dupa 20 minute ce am adaugat bannerele pe site ..vedeti si rezultatu 30 clickuri 0 $$ ...asa tiapa sa tot ai .. mai bine folositi alte companii ca astea din ro sunt praf . m-am lamurit nu mi mai trebuie.@ RUSINE.!

1.png
Asteapta un pic sa actualizeze cum ti-ai facut contu. Eu folosesc de la ei si am vazut la multi ca folosesc. Ma platesc tot timpul. Fara traffic fals, clikuri si de alea, totul legal
 
deci poate sa-mi explice cineva daca e normal ca la 1115 clickuri pe azi, sa faci 4$ ? :)) ... uite si screen..e ceva normal sau anormal? tot traficul este extern ..
si vine tot din google... si nu inteleg ce inseamna Clicks from other resources (clickuri din alte surse ) ...
2016-02-29_201623.png
sper ca cine vrea sa se inscrie..pe acel site sa se gandeasca bine inainte.. cpm e mare.. insa venitul este ...asa cum se vede.!
 
"Clicks from other resources" - click-uri din surse care nu au ca referal site-ul tau, practic asta se intampla pe unele telefoane care nu retin referal, sau unele browsere pentru mobile, dar traficul tot real este si ei tot primesc banii pe el.
la 1115 click-uri si cu minimul de 0.01 pe click trebia sa primesti cel putin 10$, dar la ei e plata CPM, ceea ce inseamna ca tu primesti pe afisari, adica pe views, 1000 views = 27 centi.
 
@zerg , e un pic ciudat la tine.Din ce țară perdomină clickurile și views? Eu fac aceeași sumă de bani cu mult mai puține clickuri și trafic din RO . Aștept să vină ziua de sâmbătă să văd dacă plătesc sau nu!
Țin să menționez că traficul este real 100% venit din motoarele de căutare și facebook.
wkabcO5.png
 
chiar nu stiu care e treaba..daca aveai tu clickurile mele aveai vreo 20/30 $ .. uite din google analystic ce trafic am ..romania cam 1% .
2016-03-01_172726.png
 
Astăzi mi-au făcut update în balanța contului. Ce reprezintă write-off from the account caused by click fraud? Cum să fie așa ceva când trafficul este legit 100% fără scamatorii și alte prostii? Apoi îmi apare PAID dar nu am primit nimic în contul de paypal. Care e faza?
@Adnow , aștept explicații !
GONiWOD.png
 
Atunci am scos reclamele de pe site și le zic la revedere. Postez mai jos statisticile să vedeți ce și cum. Coloana cu roșu e click from other resources dar cum a zis cineva din topic, anumite browsere de pe mobile nu stocheaza referral-ul..și oricum dacă am presupune că alea nu ar fi clickuri ok..ce se întâmplă cu celelalte?
Încă o chestie, suma mi-a fost retrasă din balanță dar contul nu e blocat..pe principiul...continuă să trimiți traffic.

Aștept totuși lămuriri oficiale de la @Adnow !

jOkziei.png
 
Loading...
Back
Sus