Risc mare de neplata Adnow.com

Cineva stie o alternativa la adnow (exclus Adsense) ?
Poti incerca asta BidVersiter .
Plata minima 10$ prin Paypal . Se face la sfarsitul fiecarei luni.
 
Mesaj trimis de mine la Adnow 16 martie 2016
Buna ziua ! Va scriu referitor la modalitatea de plata. Care este problema cu PayPal si daca stiti cand isi va reveni?
Raspunsul celor de la Adnow 16 martie 2016
Buna ziua ! Au aparut careva probleme cu contul nostru PayPal si partenerii nostri prin intermediul carora se efectuau toate platile. Acum suntem in cautarea unei solutii.
Nu stim exact cat va dura, presupunem ca aproximativ o luna.
 
Raspunsul celor de la Adnow 16 martie 2016
Buna ziua ! Au aparut careva probleme cu contul nostru PayPal si partenerii nostri prin intermediul carora se efectuau toate platile. Acum suntem in cautarea unei solutii.
Nu stim exact cat va dura, presupunem ca aproximativ o luna.
Posibile variante:
1. chiar au probleme cu paypal. Mai stiu cateva companii care de o saptamana au probleme cu platile prin paypal
2. lumea a reclamat contul lor paypal si acum se afla sub investigatie. Aceasta dureaza minim 30 zile
3. pentru a evita mii de postari ca sunt tepari si pentru a mai benefica de inca 30 zile de trafic spun ca au probleme.
4. au nevoie de datele voastre bancare, ca pe viitor sa faca trade cu ele. Astfel de date se vand intre 1 si 10$ per user cu detalii full.


Eu cred ca este varianta 1. dar e posibil sa ma insel.

Plus la metoda wire e nevoie din cate am inteles de minim 200$ pentru a primi plata. Lucru care face sa reduca cel putin pentru o perioada plangerile de neplata, timp pentru analiza si verificare a veniturilor, tinand cont sunt destui care nu fac 200$ pe saptamana.
 
Extrem de impartite parerile legate de acest serviciu , personal nu stiu ce sa cred . Inscriu si eu un domeniu astazi sa vedem ce iese.
Update : domeniile nu au fost acceptate , este vorba de http://www.osiris-metin2.com si de http://www.metin2os.ro

Cineva stie o alternativa la adnow (exclus Adsense) ?
Si eu recomand www.mgid.com , am inschis aceleas domenii ca pe adnow si au fost acceptate fara probleme.
 
Am primit plata de la Adnow. 783$. Au avut probleme cu platile.
prin paypal sau wire? Eu ieri am schimbat metoda din paypal in Wire, si astazi mi-au raspuns ca pe 25 ar trebui sa se faca plata...

Referitor la Mgid, parca am incercat si eu intr-o zi, si nu era ok... Nici nu se compara cu Adnow..chiar daca in ultimul timp mi-a scazut cpm-ul la 1. (trafic 65% Romania).
Puteti incerca revenuehits...daca vreti sa castigati cat mai putin
 
da clar nu este o coincidenta faptul ca numai pot plati paypal si scaderea la cpc la 1 cent doarece a fost cam in aceleasi zile.
6GTTPqz.png


decat sa tin reclamele lor pt un amarat de cent mai bine spatiu gol, sau popads ca aia nu intarzie niciodata cu plata ;)
 
asa este la adnow, iti scade rata per click daca nu ai conversii din clickuri adica daca vizitatori nu comanda din clickurile ce le dau pe reclamele tale iti scade rata sau iti da reject la site, nu stiu daca celalalte firme procedeaza asa dar adnow asa face

pai si care e vina mea ca ei au numai reclame de cacao ? oricum am postat doar sa stie si restul ca nu se merita...in rest eu deja i-am scos
 
Loading...
Back
Sus