netu.tv

S-a mai intamplat sa aiba probleme cu Paypal si in general in 1-2 saptamani au facut platile. Odata parca am stat aproape 1 luna pe o problema de paypal, daca nu ma insel. Doar aveti rabdare.
Multi au din cand in cand probleme cu paypal.

Mie mi-a facut plata acum 2 saptamani in 24 de ore. Ultimele 4 plati au fost facute in paypal in maxim 48 de ore.
 
Nu e vorba ca e plata in asteptare, am avut o discutie prin Skype si nu mai poate sa trimita pe conturi din Paypal in Romania, ii apare eroare la trimitere.. mi-a recomandat sa folosesc alte metode ca nu stie cand se va rexolva problema.
 
Si eu sunt curios, cum pot face sa ajunga banii de la netu pe card. Cum faceam prin paypal inainte? Ce serviciu este similar sau la fel ca paypal? Cum putem scoate banii pe card?
 
Si eu sunt curios, cum pot face sa ajunga banii de la netu pe card. Cum faceam prin paypal inainte? Ce serviciu este similar sau la fel ca paypal? Cum putem scoate banii pe card?
Alegi ca metoda webmoney si ii schimbi prin paypal prin exchangex.ru , pierzi ceva dolari dar macar folosesti aceeasi metoda ca inainte.
O alta metoda ar fi sa folosesti bitcoin si sa ii vinzi prin localbitcoins sau trade.bitcoinromania sau poate stiti voi alte site-uri mai sigure.

P.S nicio legatura cu ce am zis am sus , fie ca aveti premium sau nu fisierele se sterg dupa 30 de zile daca nu au nicio activitate dar lor le convine ca mineaza in continuare.
 
Eu am trimis copia de buletin apoi a trebuit sa fac prin site lor o poza cu webcam cu buletinul langa cap. Dupa 24 de ore dupa ce am trimis copia imi aparuse sa verifice si cu poza langa buletin. Am facut si asta, si mi-au trimis iar mesaj ca actele au fost verificate.
Imi mai apare acolo sa confirm adresa, dar cand dau sa trimit un extras de cont sau ceva, redirectioneaza in cont fara sa ma duca nicaieri.

Sa inteleg ca este totul gata cu verificarile?
 
Eu am trimis copia de buletin apoi a trebuit sa fac prin site lor o poza cu webcam cu buletinul langa cap. Dupa 24 de ore dupa ce am trimis copia imi aparuse sa verifice si cu poza langa buletin. Am facut si asta, si mi-au trimis iar mesaj ca actele au fost verificate.
Imi mai apare acolo sa confirm adresa, dar cand dau sa trimit un extras de cont sau ceva, redirectioneaza in cont fara sa ma duca nicaieri.

Sa inteleg ca este totul gata cu verificarile?

Cam multe verificari , probabil au mai schimbat intre timp. La mine a fost nevoie doar de o copie dupa buletin. Eu zic ca esti verificat. Alte verificari va trebui sa le faci cu exchangex.ru. Dar te anunt de pe acum ca o sa pierzi ceva bani la fiecare tranzactie , paypal asta taxeaza mult.
 
Cam multe verificari , probabil au mai schimbat intre timp. La mine a fost nevoie doar de o copie dupa buletin. Eu zic ca esti verificat. Alte verificari va trebui sa le faci cu exchangex.ru. Dar te anunt de pe acum ca o sa pierzi ceva bani la fiecare tranzactie , paypal asta taxeaza mult.
Cam despre ce bani pierduti vorbim? De exemplu la un withdraw pe netu de 70$ cu cat ramai in contul din ro?
 
Personal nu înțeleg dece oferiti atatea date personale acestor firme care nu sunt instituții financiare pentru a avea dreptul legal sa va ceara.
Nici banca mea din uk nu mi-a cerut atatea si stim cu totii cum sunt astia din anglia.
Pe langa toate astea mai cer si print cu fata ta langa site cu id in mana. Va imaginați cat de periculos este acest lucru?
Garantat ca sunt multe alte site unde puteti scoate bani.
 
Personal nu înțeleg dece oferiti atatea date personale acestor firme care nu sunt instituții financiare pentru a avea dreptul legal sa va ceara.
Nici banca mea din uk nu mi-a cerut atatea si stim cu totii cum sunt astia din anglia.
Pe langa toate astea mai cer si print cu fata ta langa site cu id in mana. Va imaginați cat de periculos este acest lucru?
Garantat ca sunt multe alte site unde puteti scoate bani.

la Neteller au un comision urias, la ePayments au probleme cu site-ul nu poti verifica (si acolo tot cu buletin) pentru ca da eroare, iar prin bitcoin trebuie sa-i vinzi dupa.
Cel mai usor era prin Paypal din pacate. Mie la WMZ mi-a cerut doar poza cu buletinul, nu cu mine langa sau mai stiu eu ce... este singura varianta pe care pot sa o folosesc sau aleg sa renunt la netu , si am o gramada de fisiere acolo, nu e chiar asa cu "multe alte site-uri".

Sa speram ca se rezolva problema , as incerca si acum sa scot prin Paypal dar iar astept 10 zile in Pending ca dupa sa ma anunte ca nu pot sa-mi trimita.
 
Migrarea se poate face relativ usor, acum depinde si cum salveaza netu fisierele.
Le multi pe toate in openload si daca titlul ramane la fel doar faci o rulare in db unde schimbi netu cu openload.
Daca e nevoie de ceva editat contact @Susp3kt sau @Naruto9 sa va ajute si uite asa ati scapat.
Este doar o idee.
 
Migrarea se poate face relativ usor, acum depinde si cum salveaza netu fisierele.
Le multi pe toate in openload si daca titlul ramane la fel doar faci o rulare in db unde schimbi netu cu openload.
Daca e nevoie de ceva editat contact @Susp3kt sau @Naruto9 sa va ajute si uite asa ati scapat.
Este doar o idee.
Toate fisierele pe care le hostez pe netu le am si pe openload+rapidvideo, deci din pacate nu ar fi o solutie pentru mine.
Mersi mult de tot totusi!
 
Loading...
Back
Sus