netu.tv

Cam despre ce bani pierduti vorbim? De exemplu la un withdraw pe netu de 70$ cu cat ramai in contul din ro?

with the commission of the payment system WebMoney (0.57 USD), you must have on the balance 70.57 USD
Commission (discount is included 16%): 2.436% or 3 USD for amounts less than 123.15 USD
with the commission of the payment system PayPal (2.68 USD), finally you will receive approximately 64.32 USD

Asta pe exchangex.ru . Daca reusesti sa vinzi bitcoin nu pierzi mai nimic.
 
Ba din contra este o soluție mult mai usoara si in timp renunțat de tot la netu.
O schimbare in db la custom filed undedaca netu e primar adica pe primul player si openload al doilea schimba if openload change to filed one, if netu change to field too.
Nu e greu de facut.
 
Ba din contra este o soluție mult mai usoara si in timp renunțat de tot la netu.
O schimbare in db la custom filed undedaca netu e primar adica pe primul player si openload al doilea schimba if openload change to filed one, if netu change to field too.
Nu e greu de facut.

Eu unul renunt sa-l mai adaug la filme sau seriale care nu sunt asa populare. Fie ca ai premium sau nu, daca nu au nicio vizionare in ultimele 30 de zile , se sterg.
 
Ba din contra este o soluție mult mai usoara si in timp renunțat de tot la netu.
O schimbare in db la custom filed undedaca netu e primar adica pe primul player si openload al doilea schimba if openload change to filed one, if netu change to field too.
Nu e greu de facut.
E o idee ca am rapid pe 3 si l-as muta pe 2 care e netu momentan.
 
E o idee ca am rapid pe 3 si l-as muta pe 2 care e netu momentan.
Daca nu stii cum sa o faci tu, atunci contacteaza pe unul din cei doi sa o faca pentru tine. Insa nu uita backup inainte.
 
Cum procedez mai departe pentru a-i transfera pe paypal dupa pe card? Vreau sa am grija sa nu gresesc ceva, mai ales ca nu toate paginile sunt traduse din rusa.

FXkxS5n.png
 
Din ce a zis FsOnline, dupa ce iti intra bani in WMZ de la webmoney, intri pe exchangex.ru si faci exchange de pe webmoney-ul tau catre paypal-ul tau prin acel site. Acel site va face exchange cu un comision. Iar cand iti vor intra in paypal dai withdraw in cartea ta de credit.
 
Din ce a zis FsOnline, dupa ce iti intra bani in WMZ de la webmoney, intri pe exchangex.ru si faci exchange de pe webmoney-ul tau catre paypal-ul tau prin acel site. Acel site va face exchange cu un comision. Iar cand iti vor intra in paypal dai withdraw in cartea ta de credit.
Aproape am reusit, cand sa dau Submit primesc o eroare

Check availability of information on an attached account [email protected] in the payment system PayPal in the profile of your WMID is not successful.


EDIT: Am reusit. E o nebunie cu toate transferurile astea, trebuia sa adaug si contul de Paypal pe WMZ dar daca nu aveam link pe exchanger cred ca nu gaseam niciodata setarile specifice.

Va multumesc mult de tot tuturor pentu ajutor! @AlexH @crystygye @FsOnline
 
Ultima editare:
Mersi pentru poze!
Apropo, la account settings, la netu, aveti optiunea sa dezactivati miner-ul. Cred ca este noua optiunea, sau cel putin acum 1 luna nu cred ca era.
 
Mersi pentru poze!
Apropo, la account settings, la netu, aveti optiunea sa dezactivati miner-ul. Cred ca este noua optiunea, sau cel putin acum 1 luna nu cred ca era.

Acum am vazut si eu. Dupa si-a facut de cap cu noi a bagat si treaba asta acum cand poate nu mai functioneaza asa bine.

@daqogem

Tu nu ai facut prin exchangex ? Sau ti-ai adaugat vreun card in contul de webmoney ?
 
am intrat acuma pe netu sa pun niste video si pac Deleted videos (1155) m-am uitat peste ele si sunt videouri cu vizionari... o alta alternativa imi puteti recomanda, inafara de openload ca as dorii incet incet sa imi schimb playerul de pe site
 
am intrat acuma pe netu sa pun niste video si pac Deleted videos (1155) m-am uitat peste ele si sunt videouri cu vizionari... o alta alternativa imi puteti recomanda, inafara de openload ca as dorii incet incet sa imi schimb playerul de pe site

Nu prea sunt alternative. Eu ce sa mai zic la 11k sterse dar sunt multe sterse de catre mine , altele de la dmca si unele pentru inactivitate. Adica un fisiere sa zicem cand l-ai pus prima data atinge 200-300 de vizionari si in luna respectiva nu mai face nicio vizionare , netu il sterge. Fie ca ai premium sau nu.
 
Acum am vazut si eu. Dupa si-a facut de cap cu noi a bagat si treaba asta acum cand poate nu mai functioneaza asa bine.

@daqogem

Tu nu ai facut prin exchangex ? Sau ti-ai adaugat vreun card in contul de webmoney ?
Prin exchangex. Am pus acolo 79 pentru ca voia sistemul sa-mi ia 0.6, dupa fee-ul de $4,xx si am ramas cu atat.

@DaVinci poti folosi streamango, mai ales daca ai filmele deja encodate cu subtitrare nu mai trebuie sa pui subtitrarea manual daca le pui cu remote de pe openload.
 
Si eu am cerut azi plata bitcoin si am primit tot azi banii, problema ii ca au inceput sa bage video preroll adult ca openload si au inceput sa sterga video...
 
Sunt ceva probleme cu acest server de cateva zile bune si anume ca la un moment data se blocheaza cu totul player-ul si subtitrarea la fel.
Ati intampinat problema asta ?
 
Am crezut ca sunt eu nebun. Am reinstalat toate chestile posibile si tot asa face. La mine fix de pe data de 9 octombrie a inceput sa faca figuri. Ma uit zilnic la seriale iar la mine fix de pe 9 face figuri.
A zis cineva de la suport pe skype ce se intampla si cand se rezolva?
 
Am crezut ca sunt eu nebun. Am reinstalat toate chestile posibile si tot asa face. La mine fix de pe data de 9 octombrie a inceput sa faca figuri. Ma uit zilnic la seriale iar la mine fix de pe 9 face figuri.
A zis cineva de la suport pe skype ce se intampla si cand se rezolva?

Am vorbit cu el pe skype si a zis ca problema este Eset dar multi care au comentat pe site nu aveau antivirusul asta ba chiar s-a intamplat sa nu mearga pe tableta.
Pe Mozilla spre exemplu nu am problema asta.
Incercati sa-i scrieti pe Skype de problema si ce antivirus folositi fiecare sa nu creada ca e o problema cu un antivirus anume. E clar ca pe Chrome si Opera face figura asta.
 
Loading...
Back
Sus