netu.tv

AlexH dar acum 2 ani aprox cand au blocat nu stiu cate sute sau mii de conturi adsense fara motiv si nu a platit macar ce aveau de platit inainte de Craciun si toti au ramas cu buza umflata, erau baieti buni si se gandeau la oameni, nu?

Cu extensia adblock gratuita 70% sunt oprite si la restul poti fi putin atent si nu vei pati nimic.
Defapt motivul real pentru ultimul update este ca facebook le-a furat campaniile celor de la google cu conversii mai ok de ceva timp. Acum ca lumea prefera campanii pe facebook si nu adwords hai sa blocam tot si facem doar pop nostru care merge doar la noi.

Dar normal... se gandesc la tine, sa te tina in siguranta, asta e motivul real.

Iar referitor la furat de carduri bancare, etc asta se face de cand sunt calculatoare si nici google sau altcineva nu a oprit sau va oprii scammeri vreodata.
Daca sunt baieti buni sa opreasca extensiile si reclame doar ca fac asa ceva, nu tot internetul de popuri. Dar e greu si costa bani sa faca asta, mai simplu sa opreasca tot si faca doar ei, ca sa aiba grija de tine bineinteles.

In fine, subiectul este netu.tv si ar trebui facut topic separat pentru astfel de discutii.
Numai bine tuturor si sarbatori fericite!
 
Mare grija!
Astazi am primit o plata de la netu si instant odata cu plata am primit si email de la service paypal cu un chargeback si ca am contul limitat pana fac refund la o suma de 80 si ceva de $ sau euro.

Aveti mare grija sunt scammeri pe netu.tv care vad ultimele plati si trimit scrisori de tip paypal. Nu deschideti emailuri de paypal! Intrati pe cont pe site oficial paypal si vedeti noutatile direct in cont nu prin email!
 
Pe langa asta, verificati si numarul la videouri. Mai nou daca un video nu are 1 view in 30 de zile circa e sters. Am observat la seriale ca lipsesc o groaza de episoade. Seriale relativ noi daca nu au view-uri, ma trezesc cu lipsa la episoade.
 
Doar mie abia imi cresc earning-urile zilele astea ?

Am primit cateva comentarii , ca li se blocheaza la "Adevertisment please wait" si trebuie sa incerce de cateva ori ca sa functioneze. Iti dai seama ca multi nu mai incearca nici a doua oara.Poate asta sa fie si problema. La mine au scazut semnificativ castigurile incepand cu luna ianuarie si doar cu aceasta sursa. La restul nu am probleme.
 
Am primit cateva comentarii , ca li se blocheaza la "Adevertisment please wait" si trebuie sa incerce de cateva ori ca sa functioneze. Iti dai seama ca multi nu mai incearca nici a doua oara.Poate asta sa fie si problema. La mine au scazut semnificativ castigurile incepand cu luna ianuarie si doar cu aceasta sursa. La restul nu am probleme.

si eu primesc aceasta eroare la ei... "Adevertisment please wait"
 
Cineva de pe forum va deschide un site special pentru asta in maxim o Luna. Va fi fara popup si alte rahaturi. Presupun ca va face anuntul oficial curand.
Si CA zvon, am inteles CA openload SE va inchide in maxim 5 luni. Deja sunt probleme cu platile si se pare ca urmeaza modelul videomega.
 
Cineva de pe forum va deschide un site special pentru asta in maxim o Luna. Va fi fara popup si alte rahaturi. Presupun ca va face anuntul oficial curand.
Si CA zvon, am inteles CA openload SE va inchide in maxim 5 luni. Deja sunt probleme cu platile si se pare ca urmeaza modelul videomega.

Orice host e bine primit dar daca nu o sa foloseasca pop-up-uri si daca nu o sa plateasca , tot au nevoie de o fintatare si chiar una foarte mare.
Openload o sa mai reziste multi ani de acum incolo pentru ca se ocupa de dmca si platesc impozite la stat.
Lucru asta ti-l spun direct de la un amic care lucreaza la Openload ca suport.
Sunt chiar departe de modelul videomega.Ce am observat in ultimul timp si la alte servere , ca nu prea s-au mai facut raport-uri de dmca. Got-ul spre exemplu care e raportat si sters la o saptamana , nu a mai fost raportat sau sters de aproape 2 luni.
 
Eu am spus ca exista zvon in piata despre acest lucru. Acum ca se va realiza sau nu, e cu totul alta treaba.
Cat despre cel cu site de sharing video, nu am idee ce metoda va folosi, daca va plati sau doar ofera spatiu.
Stiu ca nu baga popup si are solutie pentru preload ads.
 
Subscriu, cred ca openload e ultimul care va pica.
Netu face platile in paypal acum la 2 saptamani, chiar aproape 3.
Si mie din ianuarie mi-a scazut profitul.
Au inceput sa stearga intr-o veselie daca nu sunt vizite.

M-ai nou, antivirusul sare in sus fara nici macar sa dai play, ca mineaza prin siteurile noastre.
Deja devine bataie de joc netu.
 
Loading...
Back
Sus