Loc de dat cu capul

Acum cateva zile mai era un video cu un urs polar care murea de foame. Toti il filmau dar nimeni nu sa gandit macar o secunda sa mearga si sai dea ceva de mancare. Desigur ca ursul a murit in fata camerelor de filmat.
Faza cu ursul polar s-a dovedit a fi ca in bancul ala.. nu era o Volgă, ci o bicicletă, şi nu i s-a dat, ci i s-a luat..
„Cel mai probabil, animalul e bolnav şi nu mai poate mânca” spune Higdon, care susţine că ursul polar ar putea avea o formă extrem de agresivă de cancer.

Alţi specialişti afirmă că e normal ca urşii polari să moară de foame, dat fiind că nu au prădători naturali, şi că astfel de situaţii sunt comun întâlnite. Ei susţin că postarea lui Nicklen e doar un exerciţiu de PR care face deservicii ştiinţei şi că în mod normal, ONG-ul din care face parte trebuia să ceară o necropsie în caz că avea semne de întrebare privind cauza morţii animalului.

Autorităţile de mediu canadiene spun că încălzirea globală a dus chiar la înmulţirea populaţiilor de urşi populari în majoritatea regiunilor. Una dintre acestea este şi insula Baffin, unde a fost făcută filmarea Potrivit statisticilor oficiale, numărul urşilor polari a crescut aici în ultimii ani.
 
O alta faza tare vazuta acum cateva zile pe facebook. Se discuta intr-un topic despre oamenii fara adapost (fiind o problema mare aici unde 1 din 5 persoane sunt fara adapost) care ar trebui sa fie ajutati in aceasta perioada cand este foarte frig si oricine care poate oferi orice fel de ajutor sa spuna.
Au fost multe comentari si la un moment dat apare un comentariu ceva de genul:
Stiu exact cum este si cum sta treaba cu omanenii fara adapost care stau in frig si mor de foame, pentru ca Fiul Meu este si el fara adapost si moare de foame pe strada.
 
O alta faza tare vazuta acum cateva zile pe facebook. Se discuta intr-un topic despre oamenii fara adapost (fiind o problema mare aici unde 1 din 5 persoane sunt fara adapost) care ar trebui sa fie ajutati in aceasta perioada cand este foarte frig si oricine care poate oferi orice fel de ajutor sa spuna.
Au fost multe comentari si la un moment dat apare un comentariu ceva de genul:
Stiu exact cum este si cum sta treaba cu omanenii fara adapost care stau in frig si mor de foame, pentru ca Fiul Meu este si el fara adapost si moare de foame pe strada.
Nu pot sa cred... Deci.... Aoleu...
latest
 
Deci galagie mare pe facebook pe tema la acest video. Toata lumea cauta sa afle cine este si dece chinuie saraca fata asa tare, cum e posibil sa faci asta, etc si sute de etc.
Parerea mea este partea din clip este luat din context si de fapt e cu totul altceva. Dupa cum loveste tipul, pare a fi un joc sado-maso si nu un abuz sau violenta domestica.
Am avut odata o iubita care-i placea chestii de genul si tipa din toate incheieturile de parca murea dar totul era un simplu joc, care ii aducea placere.

Mai este si acel clip tot ceva in genul asta unde cateva tipe sunt puse pe rug si totul este doar un act sexual, dar daca il pui pe facebook lumea va sari in sus, ca este abuz, violenta, sa-i ucidem, etc.
Nu totul este ceea ce pare a fi. Oricum tipul care la postat, are activitate mare la pagina. :D

Voi ce parere aveti?
Fake sau real?
 
Astazi am facut un cont nou Facebook...am facut rost de un buletin german..fata - spate, fisere .psd ..tot la el...l-am cautat pe facebook , dupa numele real ..nu l-am gasit..am folosit un VPN cu ip de germania...am verificat telefonul ..e nr Irlandez dar nu conteaza..l-au acceptat ...si automat in secunda doi dupa ce am adaugat doi prieteni germani...mi-a blocat contul pentru verificari ..cerandu-mi o poza cu mine...le-am trimis poza cu buletinul german...acuma astept ..sa vedem i-am pacalit ..sau NU.
 
Astazi am facut un cont nou Facebook...am facut rost de un buletin german..fata - spate, fisere .psd ..tot la el...l-am cautat pe facebook , dupa numele real ..nu l-am gasit..am folosit un VPN cu ip de germania...am verificat telefonul ..e nr Irlandez dar nu conteaza..l-au acceptat ...si automat in secunda doi dupa ce am adaugat doi prieteni germani...mi-a blocat contul pentru verificari ..cerandu-mi o poza cu mine...le-am trimis poza cu buletinul german...acuma astept ..sa vedem i-am pacalit ..sau NU.
Nu cred ca ii pacalesti. La de astea cere mai mult selfie decat poza de buletin.
 
E amuzant cum tot mai multi useri noi cred ca roforum este ca oricare alt forum. Te înregistrezi și apoi faci cat mai multe posturi pentru a prinde acces. Ce nu știu ei e ca numărul de posturi nu aduce absolut nici o valoare.
Voi adăuga un mesaj de avertizare pentru toți cei care își fac cont nou.
 
Ba ce ma streseaza banca mea. De cati ani mai ca ma obliga sa le accept banii si eu refuz ca un viteaza ce sunt.
In fiecare luna imi trimite plic acasa sa le accept cardul de debit in valoare de 3000£ si de fiecare data le arunc la gunoi. Pentru cei care nu stiu, cardul de debit are o valore prestabilita de catre banca si te poti folosi de bani cum vrei tu, atat timp cat ii pui inapoi in 30 zile.
Fiecare banca are propriile reguli.
Cand vad scris mare APR 38%, imi vine sa-i impusc pe toti. In primul an este gratis totul fara nici o restrictie, insa din al doilea an te rupe.
Chiar acum am primit alt plic cu totul gata numai sa semnez si ma faceam cu 3000£.
 
Ba ce ma streseaza banca mea. De cati ani mai ca ma obliga sa le accept banii si eu refuz ca un viteaza ce sunt.
In fiecare luna imi trimite plic acasa sa le accept cardul de debit in valoare de 3000£ si de fiecare data le arunc la gunoi. Pentru cei care nu stiu, cardul de debit are o valore prestabilita de catre banca si te poti folosi de bani cum vrei tu, atat timp cat ii pui inapoi in 30 zile.
Fiecare banca are propriile reguli.
Cand vad scris mare APR 38%, imi vine sa-i impusc pe toti. In primul an este gratis totul fara nici o restrictie, insa din al doilea an te rupe.
Chiar acum am primit alt plic cu totul gata numai sa semnez si ma faceam cu 3000£.
In RO daca se intampla asta... erau in faliment :)) cum era inainte creditul cu buletinul.
 
Loading...
Back
Sus