Am ajuns la Ep 8 si sincer cred ca am reusit sa invat cate ceva.Am reusit sa scot toate imaginile statice , am reusit sa il fac la o rezolutie 4k si sincer chiar mi-a placut sa invat toate aceste lucruri, sper sa fiu spre drumul cel bun si sa reusesc in decursul celor 3 luni sa fac macar un episod perfect , pana atunci vizionare placuta si astept din nou sfaturi despre greseli si ce ar mai trebui facut.

 
Am ajuns la Ep 8 si sincer cred ca am reusit sa invat cate ceva.Am reusit sa scot toate imaginile statice , am reusit sa il fac la o rezolutie 4k si sincer chiar mi-a placut sa invat toate aceste lucruri, sper sa fiu spre drumul cel bun si sa reusesc in decursul celor 3 luni sa fac macar un episod perfect , pana atunci vizionare placuta si astept din nou sfaturi despre greseli si ce ar mai trebui facut.

Pe departe cel mai bun din toate.
Ps: zi-mi cum ai facut video ala cu dansul.
 
Pe departe cel mai bun din toate.
Ps: zi-mi cum ai facut video ala cu dansul.
Mariusell multumesc , am sa descriu foarte curand tot ce trebuie stiut pentru a face un clip video , cantec si animatie , problema este ca momentan si acestea sunt destul de slabe , as spune la stadiul de incepator , mai am de descoperit cate ceva si apoi promit sa descriu aici tot ce este de facut.Oricum trebuie sa va spun ca este un pic de munca , nu dai o comanda pentru AI si este facut clipul.
 
Mariusell multumesc , am sa descriu foarte curand tot ce trebuie stiut pentru a face un clip video , cantec si animatie , problema este ca momentan si acestea sunt destul de slabe , as spune la stadiul de incepator , mai am de descoperit cate ceva si apoi promit sa descriu aici tot ce este de facut.Oricum trebuie sa va spun ca este un pic de munca , nu dai o comanda pentru AI si este facut clipul.
Pe mine ma intereseaza asa cum e video ala cu dansu , cum se face ..
 
Pe mine ma intereseaza asa cum e video ala cu dansu , cum se face ..
Despre el vorbeam, prima oara faci animatia dansul , apoi faci in alta parte cantecul , apoi le faci sincronizare si te apuci de montat , taiata si pus cap la cap bucatile pana cand totul se potriveste.Problema este dupa cum am zis mai tot ce este gratis acum online face doar o parte din aceste lucruri si la o calitate slaba a imaginii sau video.Deabea acum reusit in ep de mai sus am reusit sa urc calitatea imaginii la 4k , restul ep sunt 4k dar cum zice si Alex nu este foarte mare diferenta , amine voi face inca un dans animat si voi incerca sa fac toate retusurile sa vd daca iese cum trebuie.Si ca fiu si mai exacta la acel video cu dansul tot faci tu , cantec , compus de tine (chatgpt , dar pana la urma ideea este ca nu ai probleme pe youtube) animatia tot tu o faci , deci intr-un final totul este facut de tine.
 
Despre el vorbeam, prima oara faci animatia dansul , apoi faci in alta parte cantecul , apoi le faci sincronizare si te apuci de montat , taiata si pus cap la cap bucatile pana cand totul se potriveste.Problema este dupa cum am zis mai tot ce este gratis acum online face doar o parte din aceste lucruri si la o calitate slaba a imaginii sau video.Deabea acum reusit in ep de mai sus am reusit sa urc calitatea imaginii la 4k , restul ep sunt 4k dar cum zice si Alex nu este foarte mare diferenta , amine voi face inca un dans animat si voi incerca sa fac toate retusurile sa vd daca iese cum trebuie.Si ca fiu si mai exacta la acel video cu dansul tot faci tu , cantec , compus de tine (chatgpt , dar pana la urma ideea este ca nu ai probleme pe youtube) animatia tot tu o faci , deci intr-un final totul este facut de tine.
Pe mine doar animatia ma intereseaza cum o faci... Muzica etc nu
 
Cred ca esti pe drumul bun.Renunta momentan la 4k.Concentreaza-te pe personaje.Uita-te cum arata Cortana in Halo.Renunta la free de pe net.Creaza-ti tu personajele.Povestea,scurt si cu miez.Ceva haios ar fi perfect.Apoi uita-te la imagini si pune logica la treaba.Sunt in spatiu(ca tot esti setat pe SF),cum ar trebui sa vad afara lumina unor stele de la mii si mii de km?Nu-i prea mare concentrarea de nave,rachete...?Bafta!
 
Cred ca esti pe drumul bun.Renunta momentan la 4k.Concentreaza-te pe personaje.Uita-te cum arata Cortana in Halo.Renunta la free de pe net.Creaza-ti tu personajele.Povestea,scurt si cu miez.Ceva haios ar fi perfect.Apoi uita-te la imagini si pune logica la treaba.Sunt in spatiu(ca tot esti setat pe SF),cum ar trebui sa vad afara lumina unor stele de la mii si mii de km?Nu-i prea mare concentrarea de nave,rachete...?Bafta!
Multumesc din nou pentru parerea sincera, chiar ai reusit din nou sa-mi arati cateva greseli pe care chiar nu dadeam atentie, genul la ce se petrece afara.Restul cred ca momentan nu sunt grija mea, spun asta deoarece topicul este despre cum sa faci lucruri cu AI gratis si asta incerc sa fac momentan.Sun constienta ca nu vor fi Pixar la final sau difuzate pe marele ecrane , ceea ce eu urmaresc este faptul daca cineva fara cunostinte despre desene animate poate face un film de animatie sau desene animate, la nivel satisfacator cu ajutorul AI si gratis.Vorbind de 4k , chiar este nevoie , se cauta si acum mai toti avem dispozitive sau tv 4k , 8k, etc si ne dorim sa vedem acea imagine superba.In rest ai mare dreptate , personajele inca nu sunt finisate , nu am dat importanta la lucrurile din jur , iar scenariile nu sunt foarte stralucite, pentru astea ai de la mine un mare multumesc.
 
Revin cu noul cantec si dans care la fel ca si desenul animat a fost facut 4k si la care au fost corectate multe din greselile din celelalte cantece facute pana acum , sper sa fie pe placul vostru :

 
Un pic mai tarziu de aceasta data , va invit la Ep 9 din desenul meu animat.Ceva mai lung decat pana acum , cu personaje mult mai clare si lips sync mai vizibil si mai bine realizat, sper sa va placa , vizionare placuta.
 
Ti-am dat like! Completeaza si campurile Ecran de final si Carduri.
Cum ai facut cu subtitrarile?
La subtitrari ai multe variante gratis, cea mai simpla pentru tine ar fi : Dupa ce faci toate setarile , unesti partile , adaugi sunet,etc in capcut si dai salvare in computer , le salveaza ca mp4 si mp3 , apoi poti da search mp3 to Srt pe google si ai destule variante.
 
Loading...
Back
Sus