Bun.C-am tot ce este cadru general,pare ok.La partea de dialog adauga miscare,c-am cum e in prezentarea cu cantecul.Cred ca ar fi si mai ok cu ceva coloana sonora in cadrele generale.Povestea ...pare ca nu este inca.Cum as face eu...daca....Ia o nuvela,ceva scurt SF si transpune-o.Tu faci acum tot,dar in proces sunt foarte multi oameni,scenarist,regizor,animatori,sunetist,editor...detaliile fac mult.Bafta!

Bun.C-am tot ce este cadru general,pare ok.La partea de dialog adauga miscare,c-am cum e in prezentarea cu cantecul.Cred ca ar fi si mai ok cu ceva coloana sonora in cadrele generale.Povestea ...pare ca nu este inca.Cum as face eu...daca....Ia o nuvela,ceva scurt SF si transpune-o.Tu faci acum tot,dar in proces sunt foarte multi oameni,scenarist,regizor,animatori,sunetist,editor...detaliile fac mult.Bafta!
Draga Bee dupa cum spune si titlul acestui topic , eu incerc sa fac desene animate cu ajutorul a ceea ce gasesc online si trebuie sa fie gratis,ceea ce ai postat tu se face cu foarte multa munca si de profesionisti nu are legatura cu AI.
 
folosesc foarte multe , spune-mi pentru ce anume te intereseaza ?folosesc tool pentru animatie , folosesc tool pentru fotografii , folosesc tool pentru lips sync, etc.Daca ami spui ce vrei sa faci , ati spun ce poti folosi.maine voi posta un episod nou din desenul animat , unde am reusit sa rectific multe din greselile din episoadele anterioare, deci in mare exista tool free cam pentru tot ce cauti.
Oh, credeam ca folosesti un tool online, gen invideo.io care iti genereaza video based on text/script, dar banuiesc ca folosesti unul gen openshot sau shotcut. adica tu pui imagini, voiceover si mai tot ce trebuie.
cu sora te vei descurca mult mai bine/repede.

pentru un video de statistici/analize ce mi-ar trebui?
sa zicem ca as face un video despre "Top cele mai bogate orase din RO din ultimii 30 de ani". Aici voi avea nevoie de grafice, animatii, etc.
 
Oh, credeam ca folosesti un tool online, gen invideo.io care iti genereaza video based on text/script, dar banuiesc ca folosesti unul gen openshot sau shotcut. adica tu pui imagini, voiceover si mai tot ce trebuie.
cu sora te vei descurca mult mai bine/repede.

pentru un video de statistici/analize ce mi-ar trebui?
sa zicem ca as face un video despre "Top cele mai bogate orase din RO din ultimii 30 de ani". Aici voi avea nevoie de grafice, animatii, etc.
Pentru asta e usor.
Tu furnizezi datele la GPt, îți face prezentate in PowerPoint fie de la Microsoft fie gratis de la Google, apoi transformi in video si apoi cu cupcat
 
Oh, credeam ca folosesti un tool online, gen invideo.io care iti genereaza video based on text/script, dar banuiesc ca folosesti unul gen openshot sau shotcut. adica tu pui imagini, voiceover si mai tot ce trebuie.
cu sora te vei descurca mult mai bine/repede.

pentru un video de statistici/analize ce mi-ar trebui?
sa zicem ca as face un video despre "Top cele mai bogate orase din RO din ultimii 30 de ani". Aici voi avea nevoie de grafice, animatii, etc.
Din pacate la ora actuala chiar nu exista tool AI care sa-ti faca ceea ce doresti doar dand comanda, insa cred ca nu o sa mai dureze o vesnicie pana la asa ceva.Tot ce am facut pana acum a fost sa generez imagini cu diferite tool free , apoi sa le transform in video si de acolo sa incep sa le tai, asez , lips sync etc si apoi Capcut si versiune finala.Sincer este de munca , dar ami place sa vad finalul.Cat despre ceea ce ai cerut tu , le poti face usor si free cu semrush -video pana in 3 minute - generezi textul cu Gpt apoi ati asezi textul , la ei gasesti imaginile , au ei voce si tot ce ati trebuie-sper sa te ajute ati las link mai jos:

AI Video Marketing Automator

 
capcut nu il pot folosi, motivul fiind legat de WebGL2, desi e activat in chrome.
am reinstalat chrome la ultima versiune, am incercat mai tot ce am gasit pe net si degeaba.
inca nu pot edita videouri:

Couldn’t open CapCut web​

You haven’t turned on WebGL2 in your browser.
Try another device and open CapCut Online in the latest version of Google Chrome.

am incercat pe mac si windows, chrome edge si alte browsers, desi aici vad acel cub spinning.


tool-ul de la semrush ma lasa sa fac videouri de pana in 1 minut.
 
Man...tu acum spui ca te joci.Nu critic sub nici o forma,cred ca doar te ambitionez.Numai bine!
 
...eu incerc sa fac desene animate cu ajutorul a ceea ce gasesc online...cand spui asta la ce te referi,mai exact?Personaje create si urcate,de diversi graficieni?Poti pune un exemplu?
 
capcut nu il pot folosi, motivul fiind legat de WebGL2, desi e activat in chrome.
am reinstalat chrome la ultima versiune, am incercat mai tot ce am gasit pe net si degeaba.
inca nu pot edita videouri:

Couldn’t open CapCut web​

You haven’t turned on WebGL2 in your browser.
Try another device and open CapCut Online in the latest version of Google Chrome.

am incercat pe mac si windows, chrome edge si alte browsers, desi aici vad acel cub spinning.


tool-ul de la semrush ma lasa sa fac videouri de pana in 1 minut.lasa un titlu ce ai vrea sa generezi si ati arat ce poate face semrush

tu te-ai dus la automat , eu ti-am zis ca poti face manual, introduci tu textul si tot ce ati trebuie , la ei gasesti imaginile , si voce, etc.


Nu am stat sa editez si sa caut , e facut sa vezi ca poti face video de 3 minuute
 
Ultima editare:
am zis ca folosesc tooluri online free, gen leonardo, runway,etc
Leonardo acum permite sa faci animație de 4 secunde per imagine si cum scoate imagini foarte bune, asta cred ca te va ajuta foarte mult.

Cu Python poti transforma text in audio si este chiar foarte editabil.
Maine poate fac ub tutorial daca am timp și imi aduc aminte.
 
Leonardo acum permite sa faci animație de 4 secunde per imagine si cum scoate imagini foarte bune, asta cred ca te va ajuta foarte mult.

Cu Python poti transforma text in audio si este chiar foarte editabil.
Maine poate fac ub tutorial daca am timp și imi aduc aminte.
La voce este foarte usor , le poti face pe toate online fara efort , la mine ce mai mare problema este miscarea, mai toate scenele de dialog sunt statice , acolo trebuie sa gasesc solutia si cred ca ajung unde trebuie.Cat despre video la runway faci de 4 secunde dar poti da prelungire pana la 18 secunde .
 
Ep 7 din desenul meu animat, multe din probleme au fost remediate si cred ca am gasit si o solutie la scenele de dialog , incerc in episodul urmator - sper sa fie pe placul vostru acest episod si in continuare astept de la voi ajutor pentru a remedia ce probleme mai observati.

 
De ce nu pleci de la asa ceva cu povestea?Bucati scurte,montate...stii tu ce trebuie
Dupa cum am mai zis , am ales trei luni ca sa invat , daca ajung la ceva promitator , fac aluzie , miscare , mai multe persoane in scena , etc , atunci voi face scurt metraje de 30 minute , etc, dar momentan incerc doar sa invat si sincer ati spun cand am inceput sa fac aceste desene animate , eram la minus 1 nici macar la 0 despre asa ceva.
 
Loading...
Back
Sus