Sincer si mie ami place pentru ca este facut de mine , sunt constienta ca este o animatie de incepator , dar deacum incolo cred ca pot merge doar in mai bine si sa evoluez , multumesc inca odata si chiar as dori sa aud parerile tuturor.
E ok să asculți și părerile altora dar ai grijă că sunt unii răutăcioși. Te felicit încă o dată
 
1. ideea nu este noua si comptetitia este mare, dar e loc.
2. video este ok, insa putin cam plictisitor, slow. Imaginile sunt ok, stirile ok, insa avatarul si viteza la vorbire este cam inceata si vocea/sunetul nu sunt bine sincronizate cu buzele la avatar.
3. daca se doreste un canal de stiri ai, atunci cauta un avatar care are stilul de prezentator de stiri.
4. Nu stiu daca folosesti ElevenLabs dar am vazut multe video facute si suna super. Plus poti clona vocea la orice prezentator de stiri si apoi pui textul.
5. Nu stiu daca e necesar sa postezi video in 4k, cel putin pe laptop la mine nu am vazut mare diferenta intre 1080p si 4k, insa daca crezi ca se merita efortul, atunci mergi asa. In opinia mea 1080p este suficient.
6. la platforma unde generezi video la final mai adauga : stil - prezentator de stiri [aici nisa la stiri]
Asa poate face sa ridice putin ritmul sa faca diferenta.

Poate ne spui ce tools AI, platforme folosesti pentru a genera continutul.
 
Da , mersi Alex , totusi am renuntat si la AI news , se pare ca in fiecare zi se deschide un astfel de canal , asa ca o sa raman pe desene animate.Asa ca in timpul liber , zilele astea si cu unelte gratis , gasite online ,am facut un desen animat SF care sper sa ajunga undeva la 30 de episoade.
Postez primul episod aici , dar il gasiti in acelasi plailist si pe al doilea episod.Episoadele tin cel putin 5 minute si sper sa ajung sa mai pun cateva minute la fiecare episod .
As dori sa aud parerile voastre , unde am gresit si ce ar mai putea fi imbunatatit, va doresc o zi buna tuturor.

 
Salut!Cred ca ai muncit ceva.Strict parerea mea:
povestea-chiar iti trebuie una
actiune-mult static
planurile generale-doar trans in,mai degraba pan
exploziile si tragerile-mai realiste
personajele-c-am fade
buna sincronizarea la text.
Nu fac ce ai facut tu,te felicit,dar ca sa "rupi gura targului",trebuie mai mult!Bafta si spor!
 
Salut. Canalul e super ,tine-o tot asa!
Parerea mea:
- cam multa engleza in descriere, acum depinde de unde ai cei mai multi abonati sau cele mai multe vizionari;
- la tabul Comunitate nu ai nimic
- la comentarii adauga ceva care sa-i tina pe canalul tau
- foloseste si tabul Membrii inainte de a face public un clip,chiar daca nu ai niciun membru
- pune si un link pentru donatii
- poate ar fi necesar sa faci live-uri sa arati cum realizezi video-urile, prin live cresti abonatii, te cunoaste comunitatea.
 
Salut!Cred ca ai muncit ceva.Strict parerea mea:
povestea-chiar iti trebuie una
actiune-mult static
planurile generale-doar trans in,mai degraba pan
exploziile si tragerile-mai realiste
personajele-c-am fade
buna sincronizarea la text.
Nu fac ce ai facut tu,te felicit,dar ca sa "rupi gura targului",trebuie mai mult!Bafta si spor!
Fiecare episod mi-a luat 2 zile , multumesc pentru sfaturi, sunt constienta ca mai am foarte mult de muncit ca sa ajung la o performanta buna,dar dupa cum am spus am folosit doar unelte gratis care se gasesc online, sincer deabea in al doilea episod am reusit sa fac lyp sinc si in timp ce le fac reusesc sa invat multe lucruri noi si sa invat.
 
Salut. Canalul e super ,tine-o tot asa!
Parerea mea:
- cam multa engleza in descriere, acum depinde de unde ai cei mai multi abonati sau cele mai multe vizionari;
- la tabul Comunitate nu ai nimic
- la comentarii adauga ceva care sa-i tina pe canalul tau
- foloseste si tabul Membrii inainte de a face public un clip,chiar daca nu ai niciun membru
- pune si un link pentru donatii
- poate ar fi necesar sa faci live-uri sa arati cum realizezi video-urile, prin live cresti abonatii, te cunoaste comunitatea.
Multe idei foarte bune , inca odata multumesc , momentan chiar nu prea ami bat capul cu, canalul youtube , il las sa creasca de la sine , mi-am propus doar sa invat pe desene animate cel putin 3 luni si daca ajung la o performanta cel putin buna , atunci voi face canal strict pe engleza cu desene animate , inca odata multumesc mult pentru toate sfaturile.
 
Da , mersi Alex , totusi am renuntat si la AI news , se pare ca in fiecare zi se deschide un astfel de canal , asa ca o sa raman pe desene animate.Asa ca in timpul liber , zilele astea si cu unelte gratis , gasite online ,am facut un desen animat SF care sper sa ajunga undeva la 30 de episoade.
Postez primul episod aici , dar il gasiti in acelasi plailist si pe al doilea episod.Episoadele tin cel putin 5 minute si sper sa ajung sa mai pun cateva minute la fiecare episod .
As dori sa aud parerile voastre , unde am gresit si ce ar mai putea fi imbunatatit, va doresc o zi buna tuturor.

Felicitări atât pot spune. Spor
 
buna ideea cu desene animate.
1. alege target de varsta, tara, limba, etc. poti face 10 canale daca vrei cu acelasi continut doar schimbi limba
2. aceiasi problema ca la news, este prea monoton, slow care te face sa dai skip.
3. cum este la inceput poti face alt canal gen ''experienta si parcursul in era Continut AI' unde publici munca care o depui si ce implica. desigur la final vei arata produsul final. La fiecare 3-6-12 luni faci retrospectiva unde arati unde erai acum 3 luni spre exemplu si unde esti acum, cat ai progresat, etc. Aici te va ajuta mult titkok short si lung cand e nevoie.
Daca ai calculator cu CPU multi core, RAM macar 64gb ram sau mai mult, un RTX de minim 7Gb poti rula modele local si genera story mai bune , asta daca nu vrei sa folosesti un gpt pentru 24 pe luna.


Nu te grabi, un episod pe luna, care sa apara mereu in aceiasi zi si ora.
 
Alex tot ce spui este adevarat , ideea este ca deja ma stii , nu am cunostinte despre animatie , tot ce am invatat despre lumea online a inceput aici.In plus , cred ca ami place sa fac desene animate si sa invat lucruri noi.La cum apar acum noi saituri cu AI , foarte curand ai sa scrii scenariul si dai click si ai intregul desen animat deja realizat, numai bun de urcat pe youtube.Sincer sper ca in aceste 3 luni sa ajung sa fac cateva episoade care sa iasa cu adevarat bune.Intre timp va invit la EP 2 sper sa va placa , e un pic mai bun decat primul zic eu , dar astept si parerile voastre , foarte curand vine si EP 3.

 
Va invit sa vizionati si Ep 3 , un pic mai cizelat , lyps sinc , mult mai bun.Sincer , tot cautand ,dau de unelte gratis online din ce in ce mai usor.mi-a mai ramas doar sa lucrez la persoane sa le cizelez , pana cand ajung la o forma macar buna , acum se mai vede ca au unele deformari uneori, insa in mare cred ca in ceva timp si cu un pic de sarguinta oricine poate face desene animate frumoase , fara cunostinte.Inca odata astept parerile voastre , multumesc anticipat.


Inca o rugaminte la voi , daca stiti cumva unde pot gasi orice fel de video free undeva online , poate lasati un repli cu link , etc , inca odata multumesc.
 
Va invit sa vizionati si Ep 3 , un pic mai cizelat , lyps sinc , mult mai bun.Sincer , tot cautand ,dau de unelte gratis online din ce in ce mai usor.mi-a mai ramas doar sa lucrez la persoane sa le cizelez , pana cand ajung la o forma macar buna , acum se mai vede ca au unele deformari uneori, insa in mare cred ca in ceva timp si cu un pic de sarguinta oricine poate face desene animate frumoase , fara cunostinte.Inca odata astept parerile voastre , multumesc anticipat.


Inca o rugaminte la voi , daca stiti cumva unde pot gasi orice fel de video free undeva online , poate lasati un repli cu link , etc , inca odata multumesc.
Am distribuit videoclipul pe comunitatea mea. O zi plăcută
 
Tocmai ce am postat al 4 lea episod din desenul meu animat , care cred ca de departe este cel mai bun , sper sa va placa si voua , vizionare placuta.

 
Loading...
Back
Sus