Tocmai ce am postat al 4 lea episod din desenul meu animat , care cred ca de departe este cel mai bun , sper sa va placa si voua , vizionare placuta.

Am urmărit episoadele serialului pe YouTube și trebuie să îți spun că sunt bine realizate, apreciez efortul depus în ele. Pare că te-ai dat peste cap să le faci, și asta se vede! O sugestie prietenoasă ar fi să adaugi subtitrări în limba serialului. Nu doar că ar face clipurile mai ușor de înțeles, dar și-ar deschide ușile și pentru o audiență internațională. Cu subtitrări sincronizate, YouTube face magia traducerilor automate în diverse limbi. Ar fi un mod fain să faci clipurile tale accesibile pentru oricine. Keep up the awesome work!
 
Am urmărit episoadele serialului pe YouTube și trebuie să îți spun că sunt bine realizate, apreciez efortul depus în ele. Pare că te-ai dat peste cap să le faci, și asta se vede! O sugestie prietenoasă ar fi să adaugi subtitrări în limba serialului. Nu doar că ar face clipurile mai ușor de înțeles, dar și-ar deschide ușile și pentru o audiență internațională. Cu subtitrări sincronizate, YouTube face magia traducerilor automate în diverse limbi. Ar fi un mod fain să faci clipurile tale accesibile pentru oricine. Keep up the awesome work!
Sincer raman indatorata pentru sfaturi si aprecieri, ma bucur ca mai exista oameni ca voi cei de pe roforum care sa ati ridice moralul si sa te faca sa continui.Oricat de mult ami place sa fac aceste episoade uneori simti nevoia sa primesti si unele sfaturi placute, inca odata multumesc.Astazi voi adauga subtitrari la toate episoadele.
Un mic update - au fost adaugate subtitrari in limba engleza la toate episoadele la sugestia lui RemusFlorin si trebuie sa recunosc , acum traducerile automate in limba romana sunt mult mai exacte si mai bune , inca odata multumesc mult pentru sugestie si sustinere, ne revedem in urmatorul episod.
 
Ultima editare:
Ultimul video postat.
1. schimba fontul si poate culoarile la titlul si subscribe, textul care este la inceput. Poate ceva mai mare si mai profi...
2. faza cand racheta loveste asteroidul are putin delay intre sunet si explozie.
3. cum am spus mai sus, 4k mi se pare prea mult, desi are rezolutia de 4k imaginile nu sunt 4k si se vede, cel putin la mine. Daca totusi contui cu 4K, pune in titlul. descriere, tag ca este in 4k , pentru ca atrage vizite.

Nu iti spun toate acestea cu rautate, stiu cat munca este sa faci asa ceva, ci doar unde poti face ceva mai bine, pentru ca proiectul sa continue si sa fie un succes.

Povestea pare interesanta.
 
Ultimul video postat.
1. schimba fontul si poate culoarile la titlul si subscribe, textul care este la inceput. Poate ceva mai mare si mai profi...
2. faza cand racheta loveste asteroidul are putin delay intre sunet si explozie.
3. cum am spus mai sus, 4k mi se pare prea mult, desi are rezolutia de 4k imaginile nu sunt 4k si se vede, cel putin la mine. Daca totusi contui cu 4K, pune in titlul. descriere, tag ca este in 4k , pentru ca atrage vizite.

Nu iti spun toate acestea cu rautate, stiu cat munca este sa faci asa ceva, ci doar unde poti face ceva mai bine, pentru ca proiectul sa continue si sa fie un succes.

Povestea pare interesanta.
Stii bine ca apreciez toate sfaturile primite si mereu caut sa fac ce mi se spune.cat despre 4k asamblez video in capcut e gratis , e foarte bun , el le face direct 4k si sa fiu sincera le face foarte rapid, o sa trec 4k in titlu si descriere deacum si categoric o sa caut la inceput si final sa scriu cat mai profesional, multumesc .
 
Mai in gluma , mai in serios , am ajuns la Ep 6 pe care va invit sa-l vizionati , dupa mine este cel mai reusit de pana acum , am reusit totodata sa fac si toate modificarile sugerate de voi si trebuie sa recunosc ca acum este destul de bine , sper sa mai invat cate ceva pana la ep 30 la finalul acestei serii si sa ajung macar aproape de cei buni.Vizionare placuta si va astept in continuare cu pareri despre cum as mai putea imbunatati aceste desene animate.

 
Mai in gluma , mai in serios , am ajuns la Ep 6 pe care va invit sa-l vizionati , dupa mine este cel mai reusit de pana acum , am reusit totodata sa fac si toate modificarile sugerate de voi si trebuie sa recunosc ca acum este destul de bine , sper sa mai invat cate ceva pana la ep 30 la finalul acestei serii si sa ajung macar aproape de cei buni.Vizionare placuta si va astept in continuare cu pareri despre cum as mai putea imbunatati aceste desene animate.

Succes. Crează te rog cont pe Like Magic să putem comunica mai ușor noi două. Am ceva să îți spun. In privat pe forum nu pot trimite mesaj. Te rog frumos. Aștept răspuns și o zi plăcută
 
Si pentru ca acum cu AI , limitele au cam disparut , va las si prima mea animatie ci primul cantec realizat tot cu unelte gratis gasite online , sper sa va placa:

 
imi spui te rog ce tools folosesti?
folosesc foarte multe , spune-mi pentru ce anume te intereseaza ?folosesc tool pentru animatie , folosesc tool pentru fotografii , folosesc tool pentru lips sync, etc.Daca ami spui ce vrei sa faci , ati spun ce poti folosi.maine voi posta un episod nou din desenul animat , unde am reusit sa rectific multe din greselile din episoadele anterioare, deci in mare exista tool free cam pentru tot ce cauti.
 
Bun.C-am tot ce este cadru general,pare ok.La partea de dialog adauga miscare,c-am cum e in prezentarea cu cantecul.Cred ca ar fi si mai ok cu ceva coloana sonora in cadrele generale.Povestea ...pare ca nu este inca.Cum as face eu...daca....Ia o nuvela,ceva scurt SF si transpune-o.Tu faci acum tot,dar in proces sunt foarte multi oameni,scenarist,regizor,animatori,sunetist,editor...detaliile fac mult.Bafta!
 
Loading...
Back
Sus