arc.io - info - ponturi -plati

Deci am primit deja prima plata, si acum 5 minute am Zis sa verific contul, si imi dadea la site ca nu este instalat bine, am dat refres de 2 ori si totul era bine instalat,
 
Deci am primit deja prima plata, si acum 5 minute am Zis sa verific contul, si imi dadea la site ca nu este instalat bine, am dat refres de 2 ori si totul era bine instalat,
Stai linistit ca si eu patesc la fel. Eu am asteptat mai 3 saptamani sa imi activeze plata din cauza asta.
 
Si mie imi face fite - apare corect instalat, si widgetul apare pentru vizitator, dar nu se contorizeaza la Active Widgets. Le-am trimis email si acum astept.
o data azi am patit dar la widget-uri nu am treaba
 
Am explicat mai sus din ce motiv va arata asa.
Daca e trecut prij cloudflare si activati sub atac sau altceva de genu va arata acea notificare care nu înseamnă nimic.
 
Arc uses only a small portion of spare bandwidth, imperceptible CPU, 300MB of browser cache, and only runs when a device is connected to Wi-Fi. Cellular bandwidth is never used.
 
Mai nou consuma si baterie la telefon, tableta, laptop.
E bun de testat si la voi.
Am facut test cu fiecare device la o incarcare full sa vad cat tine baterie cu pagina arc deschisa si cat tine cand nu am pagina arc deschisa.
Rezultatul la toate a fost ca bateria se consuma mult mai repede cand ai arc deschis.
 
Poti folosi prin cloudflare, atat timp cat nu este sub atac activat.
Daca iti iti da eroare fara atunci site tau la accesare ia prea mult timp load si de aici eroarea.
Conform lor cand fac verifica daca este pus fisierul arc pe host si nu raspunde in 30 secunde, atunci da eroare.
Mai poti face ca url la fisierul arc sa aiba bypass in cloudflare si atunci poti activa subatac si nu va influenta accesarea.
Din cate am vazut acea eroare nu influenteaza veniturile, doar cand fac ei verificarea inainte de plata sa fie activa.
La fel daca in cloudflare ai alte reguli activate trebuie sa faci exceptie la ip lor.
 
Ce mi se pare ciudat e ca a crescut foarte mult CDN Usage si au scazut foarte mult castigurile (Earnings), am impresia ca au tot mai multi utilizatori free si tot mai putini utilizatori care platesc abonamente.
Cine ar plăti abonament ca să-și îngreuneze site-ul? faceți test pe speedtest insight să vedeți că aveți load mai mare cu arc pe site decât fără. Aia cu ”parcă se mișcă mai repede site-ul” nu e adevărat. Arc îngreunează și din ce am testat nu rentează nici la câștiguri
 
Bun deci, eu am pus arc pe un site de pe la inceputuri cand aparuse. Nu vorbesc de castiguri pentru ca la mine nu a existat, dar am observat niste lucruri ciudate si am decis sa ii las pe site sa vedem ce se poate intampla.

Site-ul in cauza are continut media, inainte de a pune arc pe site aveam undeva la peste 7000 de linkuri indexate in google, acum, cam dupa dupa 2 luni (aprox) de cand este arc pe site mai am indexate in google vreo 10 linkuri maxim.

Si nu este vorba de vreun sandbox, deci eu va sfatuiesc sa urmariti si cum sta site-ul in google ca si linkuri indexate.
 
Pai nici arc nu e sac fara fund, mai trebuie sa mai cumpere cate cnv abonaent, daca nu ii vreti falimentati
Ce mi se pare ciudat e ca a crescut foarte mult CDN Usage si au scazut foarte mult castigurile (Earnings), am impresia ca au tot mai multi utilizatori free si tot mai putini utilizatori care platesc abonamente.
 
Loading...
Back
Sus