arc.io - info - ponturi -plati

Presupun ca ai sunt mai de calitate decat ai mei. :p
Ca idee daca imi poti raspunde la intrebarile de mai jos sa intelegem mai bine cum merge si o poate face toti cei care vad.
  1. raportat la numarul de 800+ widget care e traficul zilnic, atat unic cat si hits?
  2. locatia la useri de unde sunt, primele 3 pozitii
  3. nisa la site - este plin de continut media sau sau simplu text + o imagine
  4. desktop sau mobil si care ar fi procentul


Voi raspunde si eu:
  1. peste 70k unici pe zi si aproximativ 150k hits cu o medie de 600 widget
  2. romania - spania - germania
  3. full media
  4. 70% mobil

 
Presupun ca ai sunt mai de calitate decat ai mei. :p
Ca idee daca imi poti raspunde la intrebarile de mai jos sa intelegem mai bine cum merge si o poate face toti cei care vad.

  1. raportat la numarul de 800+ widget care e traficul zilnic, atat unic cat si hits?
  2. locatia la useri de unde sunt, primele 3 pozitii
  3. nisa la site - este plin de continut media sau sau simplu text + o imagine
  4. desktop sau mobil si care ar fi procentul

Voi raspunde si eu:

  1. peste 70k unici pe zi si aproximativ 150k hits cu o medie de 600 widget
  2. romania - spania - germania
  3. full media
  4. 70% mobil
Din păcate nu pot să îți dau informații atăt de amănunțite.
Nici nisa nu pot să o dezvălui... si am să-ți spun și de ce.
În momentul când eu dezvălui nișa...cel puțin 100 de persoane care citesc acest topic vor încerca această nișă deoarece au informația că merge.
Din cei 100 de persoane ... cel puțin 10 din ei vor fi băieți deștepți astfel încăt să poată creea mici probleme sau... de ce nu... mari probleme.
Cu toate că mă simt bazat și am ceva original si nu cred că poate să îmi ea din trafic sau mai rău să mă dea jos. Prefer să nu risc.
Vizavi de trafic e majoritar din românia si statistecile celui mai important site le-am pus pe forum AICI
 
Din păcate nu pot să îți dau informații atăt de amănunțite.
Nici nisa nu pot să o dezvălui... si am să-ți spun și de ce.
În momentul când eu dezvălui nișa...cel puțin 100 de persoane care citesc acest topic vor încerca această nișă deoarece au informația că merge.
Din cei 100 de persoane ... cel puțin 10 din ei vor fi băieți deștepți astfel încăt să poată creea mici probleme sau... de ce nu... mari probleme.
Cu toate că mă simt bazat și am ceva original si nu cred că poate să îmi ea din trafic sau mai rău să mă dea jos. Prefer să nu risc.
Vizavi de trafic e majoritar din românia si statistecile celui mai important site le-am pus pe forum AICI
Asa este, NU recomand nimanui sa dezvaluie nisa sau exact site'ul, se gasesc multi distrusi, scuzati vocabularul, care sa faca rau prin diferite metode.

edit: sursa - experienta proprie.
 
bun. am testat si eu pentru 1 zi (incompleta, deci nu 24 de ore, ci vreo 16) arc.
rezultatele d.p.d.v al venitului generat sunt cu mult inferioare comparand cu "calculatorul de venit" ce il au ei pe site.

o sa dau un exemplu: in calculatorul lor iti iese ca vei face 300 usd pe luna, in realitate vei face undeva la 30 usd , hai 45 intr-un caz bun.

in rest e posibil sa fie ok ca si o sursa extra de venit. (inca vreau sa mai testez sa vad daca imi apar redirect-uri si treburi diverse, cum a atentionat un user in threadu asta, ca daca se pune problema asa, e grav)
 
Calculatorul lor de pe site nu este real.
Citeam pe extern ca un user cu 400k unici pe luna face 80$ pe zi.
Acest site trebuie luat ca sursa extra de venit si cum am spus mai sus, in comparație cu exo care te omoară cu reclame se scoate mult mai bine.
Apoi in unele cazuri ajuta la load daca site are mult conținut media.
 
Calculatorul lor de pe site nu este real.
Citeam pe extern ca un user cu 400k unici pe luna face 80$ pe zi.
Acest site trebuie luat ca sursa extra de venit si cum am spus mai sus, in comparație cu exo care te omoară cu reclame se scoate mult mai bine.
Apoi in unele cazuri ajuta la load daca site are mult conținut media.
400k unici pe luna nu sunt multi, sunt 13,3k pe zi dar 80$ venit zilnic, e wow. daca e adevarat, bravo lui.
 
400k unici pe luna nu sunt multi, sunt 13,3k pe zi dar 80$ venit zilnic, e wow. daca e adevarat, bravo lui.
Asta spunea, dar dupa cum stim cu totii, e aproape imposibil sa faca atat. Sunt multi de aici care au dublu la acest trafic si nu fac nici macar jumate.
 
Asta spunea, dar dupa cum stim cu totii, e aproape imposibil sa faca atat. Sunt multi de aici care au dublu la acest trafic si nu fac nici macar jumate.
poatea are durata medie de sesiune de 60-70-80 de minute si mai mult de 80% din vizitatori de pe pc... cine stie, poate asa merge sa faci 80 usd pe zi cu 13k unici/zi.
 
Voi raspunde si eu:

  1. peste 70k unici pe zi si aproximativ 150k hits cu o medie de 600 widget
  2. 70% mobil
Extras din FAQ:

Arc uses only a small portion of spare bandwidth, imperceptible CPU, 300MB of browser cache, and only runs when a device is connected to Wi-Fi. Cellular bandwidth is never used.

Deci arc se pliaza pe site-uri unde traficul e preponderent DESKTOP si vizitatorii petrec mult timp!
 
revin cu un feedback dupa inca o zi de testare arc (de data aceasta 1 zi completa pe 2 siteuri):
site 1 - trafic 266 unici pe ziua de ieri (din care 35% de pe desktop) - 0.99$
site 2 - trafic 5281 unici pe ziua de ieri (din care 48% de pe desktop) - 2.77$
----------
practic ce a spus baiatul ala ca el face 80$ pe zi cu 13.3k unici pe zi e posibil sa fie adevarat, totusi mi-se pare aiurea ca un site cu 266 de unici sa faca aproape 1/3 din cat face unul cu de 20 de ori mai mult trafic si cu procentaj de unici de pe desktop mai mare.
 
totusi mi-se pare aiurea ca un site cu 266 de unici sa faca aproape 1/3 din cat face unul cu de 20 de ori mai mult trafic si cu procentaj de unici de pe desktop mai mare.
Sursa la trafic este aceiasi, ma refer ca tara, referer, timpul care sta pe site, etc.
 
Sursa la trafic este aceiasi, ma refer ca tara, referer, timpul care sta pe site, etc.
durata medie de sesiune e cu mult mai mare pe cel cu 5k unici, sursa trafic organic si putin social, social decat ce mai dau vizitatorii share si atat, tari din europa in mare parte. mna, ma rog...eu voiam sa spun doar ca e posibil ca baiatul respectiv cu 80 usd/zi cu 13.3k e posibil sa fi zis adevarul. acum...el stie,dar si la mine se prezinta unele anomalii.
 
panda-ul nostru pufos de pe forumul acesta e posibil sa faca bani frumosi cu arc. (ma refer la userul cu avatar de panda, nu mai stiu cum se numeste).

panda, daca vezi asta poate ne spui si noua cate ceva(macar in privat daca e), dar asa in linii generale, gen cum am spus si eu pana acum, ca sa nu isi dea seama cei de se vor oftica despre ce site e vorba si sa faca rau.

spune te rog daca poti, trafic, procentaj desktop si revenue de la arc o zi completa ca sa ne facem o idee de cum e si la tine ca stiu ca ai site cu vizite bune bune.
 
Loading...
Back
Sus