arc.io - info - ponturi -plati

Vreau sa mai tineti cont de un aspect. E posibil sa ma insel dar mereu e bine sa faci ce crezi ca e mai bine pentru tine si nu ce spun sau recomanda altii.
Culegi informatia de aici, putin de dincolo si tot asa, la final poti decide mai bine si de unul singur.

In cazul de fata cat si in altele trebuie sa intelegem ca sunt unele persoane putin geloase (nu acuz pe nimeni) care vor spune ca NU e ok si asta pentru ca nu scoate sume ca altii.
Daca maine X ar scoate la fel ca ceilalti imediat si-ar schimba opinia.
Acei ''centi'' pentru unii sunt bani multi care adunati la final de luna este ceva. Bani in general asa se fac, cativa centi de aici, cativa euro de dincolo si la final de luna sau an cand tragi linia vezi ca ai adunat o suma frumoasa.

De moment plateste, nu foarte mult dar plateste si pentru unii este ok, scot banii de host si domeniu, ba chiar mai raman si cu ceva de o bere si un pachet de tigari. Este un mic ajutor sa isi continuie poriectul ca altfel ar trebui sa scoata suma din buzunar si in perioada in care suntem e destul de greu sa scoti si 10 centi din buzunar.

Am mai dat acest exemplu:
Pui exo, inunzi pagina cu reclama de ei + popup si la final de luna cu acelasi trafic nu scoti nici macar suma care o scoti cu arc intr-o zi.

In acest exemplu ce afecteaza mai mult? Exo sau arc?
Sunt multe necunoscute legat de acest proiect? Desigur ca sunt si pana acum nimeni nu s-a obosit putin sa investigheze mai amanuntit cum sta treaba.
Avem destui pe aici care se pricep bine si ar putea face o investigare pentru a vedea ce anume face dupa cortina arc.

Cunosc un caz unde un webmaster dupa ce a pus arc pe site si a vazut cat scoate (face bani frumosi pe zi) a redus considerabil numarul de reclame de pe site si popup.
Numarul de utilizatori a crescut si primeste zilnic mesaje ca acum este mai bine si se pot uita la video pe site fara probleme.

Dupa cum vedeti are avantaje si dezavantaje.

Cum am spus de mii de ori.
Ce merge pentru tine nu inseamna ca merge si pentru mine, chiar daca fac exact ca tine.
Voie buna.
Nu pot fi total de acord, in ceea ce priveste exo, deoarece monetizez cu ei de vreo 7 ani cred dar niciodata nu am patit sa am site deindexat in asa hal, indiferent cat de multe reclame as folosi, iar acum in 2021 daca ii spui clar la google ca bannerul in speta este sponsor sau advertiser atunci nu are nici-un stres cu tine. Eu acum vorbesc strict de trafic organic, adica sa iti distrugi o munca de cateva luni pentru cativa centi, nu stiu cat de rentabil este.
 
eu o sa fac acum reverse test cu site-ul meu, cam aici sa dus site-ul de la peste 10k linkuri la index:
Capture2.PNG
chiar acum o sa scot arc si va tin la curent daca site-ul isi va reveni, pentru ca daca isi va reveni fara sa ii fac nimic altceva atunci avem o problema.
 
Curand vom scoate toti arc pentru ca Bandwidth usage nu se reseteaza lunar si vom ajunge imediat la 100Gb si apoi doar daca platesti il poti folosi.
Eu am folosit deja jumate... deci in cam 2 saptamani voi ajunge la 100Gb, asa ca va trebui sa scot, ca nu voi plati nimic.
 
Curand vom scoate toti arc pentru ca Bandwidth usage nu se reseteaza lunar si vom ajunge imediat la 100Gb si apoi doar daca platesti il poti folosi.
Eu am folosit deja jumate... deci in cam 2 saptamani voi ajunge la 100Gb, asa ca va trebui sa scot, ca nu voi plati nimic.
Si normal nu platesc sa scot alti bani
 
Mie nu mi-au scazut veniturile, ba au crescut. A scazut la 10% mb consumati de Arc. din 800 mb zilnic, doar 30-100 maxim.

Dar veniturile constante intre 1.5 -2.5$ zilnic cu cate un site.
 
Curand vom scoate toti arc pentru ca Bandwidth usage nu se reseteaza lunar si vom ajunge imediat la 100Gb si apoi doar daca platesti il poti folosi.
Eu am folosit deja jumate... deci in cam 2 saptamani voi ajunge la 100Gb, asa ca va trebui sa scot, ca nu voi plati nimic.

Si normal nu platesc sa scot alti bani
Și va plângeți după ca se duc earnings pe carnat
 
uite.JPG

Cred ca ai o problema Alex, se resteaza, luna trecuta am ajuns la 50gb.

Si zice acolo ca se va scoate de pe pauza la urmatorul billing cycle. :)
 
Am verificat si eu cu indexu in google si se pare ca acum o saptamana aveam 15k+ links in google acum 2 zile m-am uitat aveam 12k, ieri am scos arc si acum am 14k, poate asa o fi de la google nu am verificat nici o data o sa mai verific fara arc sa vad daca mai scade
 
Loading...
Back
Sus