Crezi in Dumnezeu ?

Si ca sa fiu si mai explicit in mai putine cuvinte insa in speranta ca voi fi inteles:
Atunci cand se intalnesc 2 oameni , cel care are mai putina credinta din ei il va considera pe celalalt nebun.. Defapt cine este nebunul?
 
Si ca sa fiu si mai explicit in mai putine cuvinte insa in speranta ca voi fi inteles:
Atunci cand se intalnesc 2 oameni , cel care are mai putina credinta din ei il va considera pe celalalt nebun.. Defapt cine este nebunul?
Amandoi sunt nebuni. Pentru ca fiecare isi tine partea. Nu inseamna ca cel cu mai putina credinta e nebun.
 
Vorbeste din viata ta personale nu din carti a unor autori pe care au facut ei copy paste in cartile lor.
"Probabil că mai ai de experimentat." tocmai asta este ideea ..
Tocmai că din experienţa mea spicuiesc. Dar nu-ţi vine ţie a crede.
"Dumnezeu nu vrea să dau cu capul de duşumele ca să-i implor mila" aci exagerezi .. si chiar esti rautaceoasa.. De asemenea tu nu crezi in Dumnezeu si nici in IIsus ..nu inteleg de ce ii aduci in discutie in postari
Exact aşa este. Dumnezeul deplin nu vrea să mă milogesc lui pentru că ştie că sunt capabilă să-mi port de grijă. Aşa cum eşti şi tu, dar nu. Tu aştepţi mila unei instanţe superioare, când TU eşti instanţa aia; dar ţi-e teamă pentru că, în momentul în care ai conştientiza asta, te-ai sminti.
"Când Îi iubeşti Creaţia, nu ai parte de războaie, conflicte, accidente, boli, dezamăgiri etc" exact asta vrea Satana sa nu recunosti adevarul: războaie, conflicte, accidente, boli, dezamăgiri.. acestea exista.
Satana tot creaţia Lui este. Şi îngerii, şi demonii tot ai lui sunt.
"Frica nu există." Frica iti poate salva viata.
Nu există. Pot să-i spun absenţa curajului.
Oare cui te rogi tu?
Raul exista : refuzi tu sa il vezi
Nu există. Este absenţa binelui. Cealaltă faţă a monedei, este ionul negativ faţă de cel pozitiv dintr-un atom. Atomul este întregul, nu poate exista fără cele două încărcături ale electronului.
Şi toate astea le vezi pentru că nu poţi trăi decât în dualitate. Nu poţi trăi decât prin comparaţie: e bine, sau nu, e urât, sau nu, fast sau nefast.
esti manipulata si manipulezi la randul tau prin acelasi concept care au facut-o unii din cei mai mari manipulatori De exemplu Osho:
Osho spunea exact la fel ca tine .. ca nu exista mantuire .. ca nu exista Dumnezeu .. si a manipulat oameni care l-au urmat, au crezut in el si multi s-au sinucis iar alti au fost ucisi pur si simplu si incinerati.
Manipulezi prin acelasi concept ..fericit dar fara minte..important este sa fii fericit.
Te simţi ameninţat de zici că manipulez?
Prefer fericită şi fără minte, decât să dau cu capul de duşumele cerând mila dumnezeului din biblie... ţi-am mai spus.
Osho a murit ..spunand ca i s-a facut farmece.. Deci mai penal ca asta nu se poate .. nu crezi in Dumnezeu insa crezi in farmece.
Pacatul iti va aduce moartea .. asta s-a intamplat cu el.
Şi când medicul l-a întrebat dacă să-i resusciteze inima, el a refuzat cerând să fie lăsat să plece în lumea de dincolo. "Existenţa îşi are calendarul ei", spunea.
Moartea o ai codificată în ADN. Nu scapi de ea. Frica, ura, îndoiala etc ţi-o grăbesc.

Deci, tu ce faci? Îi îndemni pe toţi la frică. Să le fie frică, pentru că frica îi salvează. Dar, te întreb eu, frica de ce anume? Cum îi salvează frica pe oameni?
Îi îndemni pe toţi să vadă răul peste tot... ce viaţă e asta?
Îi faci nebuni pe aşa-zişii necredincioşi... când există unii care sunt cu adevărat credincioşi, dar nu cum ai vrea tu şi nu în sensul dorit de tine.
Mă acuzi pe mine de manipulare... când în acest topic ne putem spune părerile. Pe cine crezi că interesează ce spun eu în afară de tine? De aia te-am şi întrebat de te simţi ameninţat.
Am încercat să răsfoiesc topicul să văd ce acuzaţii mi-ai mai adus. Dar m-am plictisit.
Fiecare om vede în exteriorul său exact ce are în interior. Ştii proverbul acela cu hoţului de furat îi este frică, da? Bun proverb. Când începi să vezi numai rău în jur, opreşte-te o clipă şi fixează-te pe tine. Lasă-i pe ceilalţi să fie cum vor ei. Tu fii doar un bun exemplu şi nu obliga pe nimeni să gândească ca tine. Nu-i mai îndemna pe copii să facă bani pentru zile negre, căci astfel îi obligi să creadă că vor fi zile negre, iar alea vor veni negreşit. Cei care cred în Dumnezeu trăiesc ca păsările cerului, fără griji.
Când cineva devine insistent în a-i face şi pe alţii să-i creadă adevărul, vrea să-şi demonstreze sieşi că e bună calea pe care o urmează. Nu mai e un schimb de păreri, ci o luptă cu sine.
 
Ultima editare:

Chestia cu cipurile va fi officiala dupa ce va veni o boala mai mare sau un razboi mai mare, vor veni cu pretextul :sa va gasim sufletele in caz de boala sau sa stim unde sunteti in caz ca va aflati pe sub niste cladiri daramate ,probabil chiar va trebui sa platesti pentru aceasta chestie.

Posibil ca o firma mare de telefoane sa revolutioneze metoda de comunicare.Telefonul cu cip in corpul uman etc.
Va urma mega cipul care le face pe toate , adica sa fie folosit pentru a scoate bani de la banca , a putea plati cu el , de a te putea indentifica ,sa fie folosit ca pasaport si sa inregistreze datele tale ,Totul va fi prin wifi :D Ce avantaj avem noi ? vom muri mai repede si vom fi expusi la tumori ,uite asa vom fi controlati (pardon am vrut sa spun sclavie)binevoitori .Exact cea ce vor cei de sus , sa avem un scop sa avem mereu ganduri sa avem o ocupatie , sa le facem bani si sa murim repejor sa nu apucam sa ne bucuram dupa 60 de ani de sclavie(40-45 ) macar 5 ani de pace de pensionar.La ce imi trebuie mie bani la batranete nu stiu ..dar este ok , sa am un tv sa citesc ziarul sa am un pahar de vin rosu la cina ,si atat .Penisul deja nu va mai functiona la acea vreme ,sa ma plimb prin alte tari nici atat,o sa fiu fericit si nu o sa imi mai pese de nimic ce este in jurul meu in lume.


Sa nu uitam ca peste ceva ani musulmani vor fi nr 1 .Se inmultesc prea repede.

Patriarhul României în prima zi a anului 2017: În faţa lui Dumnezeu nu contează cât am adunat în jurul nostru, ci cât de multe bogăţii spirituale am adunat în sufletul nostrum

Cu Stima Clanul BOR din Romania
 
Ultima editare:
Tocmai că din experienţa mea spicuiesc. Dar nu-ţi vine ţie a crede.

Exact aşa este. Dumnezeul deplin nu vrea să mă milogesc lui pentru că ştie că sunt capabilă să-mi port de grijă. Aşa cum eşti şi tu, dar nu. Tu aştepţi mila unei instanţe superioare, când TU eşti instanţa aia; dar ţi-e teamă pentru că, în momentul în care ai conştientiza asta, te-ai sminti.

Satana tot creaţia Lui este. Şi îngerii, şi demonii tot ai lui sunt.

Nu există. Pot să-i spun absenţa curajului.
Oare cui te rogi tu?

Nu există. Este absenţa binelui. Cealaltă faţă a monedei, este ionul negativ faţă de cel pozitiv dintr-un atom. Atomul este întregul, nu poate exista fără cele două încărcături ale electronului.
Şi toate astea le vezi pentru că nu poţi trăi decât în dualitate. Nu poţi trăi decât prin comparaţie: e bine, sau nu, e urât, sau nu, fast sau nefast.

Te simţi ameninţat de zici că manipulez?
Prefer fericită şi fără minte, decât să dau cu capul de duşumele cerând mila dumnezeului din biblie... ţi-am mai spus.

Şi când medicul l-a întrebat dacă să-i resusciteze inima, el a refuzat cerând să fie lăsat să plece în lumea de dincolo. "Existenţa îşi are calendarul ei", spunea.
Moartea o ai codificată în ADN. Nu scapi de ea. Frica, ura, îndoiala etc ţi-o grăbesc.

Deci, tu ce faci? Îi îndemni pe toţi la frică. Să le fie frică, pentru că frica îi salvează. Dar, te întreb eu, frica de ce anume? Cum îi salvează frica pe oameni?
Îi îndemni pe toţi să vadă răul peste tot... ce viaţă e asta?
Îi faci nebuni pe aşa-zişii necredincioşi... când există unii care sunt cu adevărat credincioşi, dar nu cum ai vrea tu şi nu în sensul dorit de tine.
Mă acuzi pe mine de manipulare... când în acest topic ne putem spune părerile. Pe cine crezi că interesează ce spun eu în afară de tine? De aia te-am şi întrebat de te simţi ameninţat.
Am încercat să răsfoiesc topicul să văd ce acuzaţii mi-ai mai adus. Dar m-am plictisit.
Fiecare om vede în exteriorul său exact ce are în interior. Ştii proverbul acela cu hoţului de furat îi este frică, da? Bun proverb. Când începi să vezi numai rău în jur, opreşte-te o clipă şi fixează-te pe tine. Lasă-i pe ceilalţi să fie cum vor ei. Tu fii doar un bun exemplu şi nu obliga pe nimeni să gândească ca tine. Nu-i mai îndemna pe copii să facă bani pentru zile negre, căci astfel îi obligi să creadă că vor fi zile negre, iar alea vor veni negreşit. Cei care cred în Dumnezeu trăiesc ca păsările cerului, fără griji.
Când cineva devine insistent în a-i face şi pe alţii să-i creadă adevărul, vrea să-şi demonstreze sieşi că e bună calea pe care o urmează. Nu mai e un schimb de păreri, ci o luptă cu sine.
Mie nu imi este frica de nimeni .. iar de tine nici atat. Mie nu imi este frica de moarte ..Mie imi este frica doar de Dumnezeu. Tie iti este teama de mine .. Cat ai incerca tu sa te ascunzi ..eu vad raul din tine. Eu pot privi lumea prin ochii tai .. pentru ca am fost ca tine.. insa tu nu ai fost ca mine.
Tu nici macar nu esti originala.. impartasesti niste idei ale unor oameni care ..am mai spus-o si am sa ma mai repet .. au facut milioane de dolari prin vanzarea ideilor nu prin aplicarea respectivelor idei.
Tu indemni lumea sa traiasca in minciuna. Sa nu constientizeze adevarul. Tu indemni lumea sa se compoarte ca o femeie proasta.
Hitler spunea ca multimea poate fi manipulata exact ca o femeie proasta. Hitler si-a dat foc la propriu parlament dand apoi vina pe opozitie si avand motive sa aresteze in masa.
Mai toti politicienii de dupa au adoptat aceiasi strategie. Ateul de Iliescu impreuna cu ateul de Sergiu Nicolaescu au pus la cale acelasi scenariu insa intr-un alt mod. Au spus de teroristi .. au facut diversiuni intre MAPN si Mi iar apoi au avut motiv sa il ucida pe Ceausescu si sa preia puterea. Ce s-a intamplat dupa cu romania .. nu ar trebui sa vorbim ca tu stii .. Dar hai sa vorbim in stil "legea atractiei" .. nu sunt politicienii rai este doar lipsa politicienilor buni.
Nu stiu cati ani ai avut tu la revolutie .. insa lumea ..vizavi de legea atractiei ..l-a iubit pe iliescu si au avut incredere in el .. iar el a vandut tara impreuna cu restul de dupa..

De ce nu a functionat legea atractiei? Oamenii au crezut in el si in oamenii lui .. nu au avut nici o teama ca el va face rau romanilor.. ca sa spui ca frica lor a alimentat raul..Frica cui a facut dezastrul pe care tu si cei care gandesc asemenea tie refuza sa il constientizeze?

In anul 1990 la alegerile presidentiale Iliescu avea 85,07 % din voturi .. 20 de milioane de romani aveau speranta ca acest om si partidul lui va face minuni. Toate gandurile bune erau indreptate catre el . De ce nu a functionat legea atractiei?
 
Ultima editare:
Tocmai că din experienţa mea spicuiesc. Dar nu-ţi vine ţie a crede.

Exact aşa este. Dumnezeul deplin nu vrea să mă milogesc lui pentru că ştie că sunt capabilă să-mi port de grijă. Aşa cum eşti şi tu, dar nu. Tu aştepţi mila unei instanţe superioare, când TU eşti instanţa aia; dar ţi-e teamă pentru că, în momentul în care ai conştientiza asta, te-ai sminti.

Satana tot creaţia Lui este. Şi îngerii, şi demonii tot ai lui sunt.

Nu există. Pot să-i spun absenţa curajului.
Oare cui te rogi tu?

Nu există. Este absenţa binelui. Cealaltă faţă a monedei, este ionul negativ faţă de cel pozitiv dintr-un atom. Atomul este întregul, nu poate exista fără cele două încărcături ale electronului.
Şi toate astea le vezi pentru că nu poţi trăi decât în dualitate. Nu poţi trăi decât prin comparaţie: e bine, sau nu, e urât, sau nu, fast sau nefast.

Te simţi ameninţat de zici că manipulez?
Prefer fericită şi fără minte, decât să dau cu capul de duşumele cerând mila dumnezeului din biblie... ţi-am mai spus.

Şi când medicul l-a întrebat dacă să-i resusciteze inima, el a refuzat cerând să fie lăsat să plece în lumea de dincolo. "Existenţa îşi are calendarul ei", spunea.
Moartea o ai codificată în ADN. Nu scapi de ea. Frica, ura, îndoiala etc ţi-o grăbesc.

Deci, tu ce faci? Îi îndemni pe toţi la frică. Să le fie frică, pentru că frica îi salvează. Dar, te întreb eu, frica de ce anume? Cum îi salvează frica pe oameni?
Îi îndemni pe toţi să vadă răul peste tot... ce viaţă e asta?
Îi faci nebuni pe aşa-zişii necredincioşi... când există unii care sunt cu adevărat credincioşi, dar nu cum ai vrea tu şi nu în sensul dorit de tine.
Mă acuzi pe mine de manipulare... când în acest topic ne putem spune părerile. Pe cine crezi că interesează ce spun eu în afară de tine? De aia te-am şi întrebat de te simţi ameninţat.
Am încercat să răsfoiesc topicul să văd ce acuzaţii mi-ai mai adus. Dar m-am plictisit.
Fiecare om vede în exteriorul său exact ce are în interior. Ştii proverbul acela cu hoţului de furat îi este frică, da? Bun proverb. Când începi să vezi numai rău în jur, opreşte-te o clipă şi fixează-te pe tine. Lasă-i pe ceilalţi să fie cum vor ei. Tu fii doar un bun exemplu şi nu obliga pe nimeni să gândească ca tine. Nu-i mai îndemna pe copii să facă bani pentru zile negre, căci astfel îi obligi să creadă că vor fi zile negre, iar alea vor veni negreşit. Cei care cred în Dumnezeu trăiesc ca păsările cerului, fără griji.
Când cineva devine insistent în a-i face şi pe alţii să-i creadă adevărul, vrea să-şi demonstreze sieşi că e bună calea pe care o urmează. Nu mai e un schimb de păreri, ci o luptă cu sine.
Dece incercati sa ziceti tot ce nu stiti ?
Una zici tu si alta este scris in biblie...

Pe toti va vad ca scrieti in acest topic:
-Imi merge foarte bine...
Pai stai putin,traiesti vesnic ? S-au credeti in "REINCARNARE" ?
 

Chestia cu cipurile va fi officiala dupa ce va veni o boala mai mare sau un razboi mai mare, vor veni cu pretextul :sa va gasim sufletele in caz de boala sau sa stim unde sunteti in caz ca va aflati pe sub niste cladiri daramate ,probabil chiar va trebui sa platesti pentru aceasta chestie.
Vor gasi ei un pretext stai linistit.. noua nu ar trebui sa ne fie frica ar fi foarte simplu ..ne-am uita in oglinda am spune ca suntem sanatosi . si "Poc" vom fi sanatosi.. " Legea atractiei" ne va salva.
Iar atunci cand un bolnav va urla de durere noi vom merge la ei .. si le vom da sfaturi luate din legea atractiei:
-In corpul tau nu este durere este " doar lipsa sanatatii" iar bolnavul isi va schimba modul de gandire si-o va controla si se va insanatosi .
Cum este posibil sa se vanda asemenea principii si acei oameni sa devina milionari pentru ca ei " cunosc secretul vietii" iar cei care cumpara sa credea in asemenea lucruri.
 
Totul este energie. Dovedit ştiinţific.
Ştiţi că se spunea cum că în Univers există mult vid şi că o mică parte este materie. S-a dovedit ştiinţific că acel vid nu este vid. Este energie. Einstein a revoluţionat ştiinţa. Dintr-o descoperire magnifică întotdeauna vor exista aşa-ziş-ii oameni care vor trage foloasele numai pentru ei... bomba atomică e un exemplu.
Dar să revenim la acel vid despre care vă vorbeam. În noi sunt miliarde de atomi. Fiecare atom este constituit de o particulă numită nucleu şi care este centrală. În jurul nucleului gravitează electronii exact cum gravitează planetele în jurul Soarelui, sau cum ne învârtim cu toţii în jurul centrul galaxiei care este o gaură neagră. Nassim Haramein, fizicianul elveţian, când a făcut publică descoperirea sa cum că în centrul galaxiei noastre există o gaură neagră, a fost ridiculizat şi combătut. Ei bine, acum se ştie că există. Nu vă explic ce sunt ele, dar se pare că ar fi o sursă fantastică de energie.
Ei bine, fiecare om îşi poate simţi energia ce-i vibrează în trup; şi nu numai aia, ci şi pe cea din jurul său. Eu le simt de când mă ştiu. Când omul se leapădă de cojoacele ego-ului, când face mintea să tacă, îşi poate auzi corpul vorbind. Şi nu numai asta, ci şi pe Sinele său, care e una cu divinitatea, îl poate simţi. Trăirile nu se pot descrie, sunt prea sărace cuvintele. Pentru mine, mă rog. E iubire. Mulţi se drogau sau o dădeau pe alcool ca să atingă aceste nivele de conştiinţă modificată. Acum au apărut şi aparate care te ajută să fii conştient când creierul atinge frecvenţele delta, frecvenţe ce sunt atinse numai în somnul cel mai profund... deci când mintea tace. Alţii muncesc mult ca să atingă asemenea stări. Ani mulţi, unii o viaţă. Totul pleacă de la CONŞTIENTIZARE. Conştientizezi gândurile, te priveşti efectiv. Aici intervine fizica cuantică a lui Einstein, adică din poziţia de observator poţi modifica o stare. Au probat şi la CERN asta. Dar nu vă mai explic, verificaţi voi înşivă.
De asemenea, când omul se relaxează complet, toate durerile dispar, iar corpul se reface. Dovedit ştiinţific şi probat de mine. Sunt anumite frecvenţe ale creierului care transmit celulelor refacerea.
Între stările/emoţiile omului şi trupul său există o strânsă legătură. Eu evit stările naşpa pentru că le resimt imediat. Este un semnal şi pentru cei mai puţin avizaţi. Corpul se urâţeşte imediat, în sensul că se îmbolnăveşte. Vă scrisem că s-a dovedit ştiinţific cum că 5 minute de tristeţe, furie, ură etc lasă corpul fără apărare 6 ore, timp în care este supus şi factorilor nocivi. Pe de altă parte, starea de bucurie, fericire, nu numai că apără trupul de lucrurile nocive, dar îl şi reface.
De asemenea, v-am mai explicat cum că orice gândeşti şi vorbeşti rămâne în memoria omenirii. Deci, dacă vreţi ca lumea să fie un loc mai frumos, gândiţi frumos şi cu iubire. Acum e posibil pentru că de la căderea zidului Berlinului, când Gorbaciov a ales să nu intervină, conştiinţa omenirii a mai crescut, a depăşit pragul critic de 200.

Când ajungeţi în stările modificate ale conştiinţei veţi realiza că Dumnezeu e Sursa iubirii în Multivers, că e în fiecare dintre voi şi că nu e dumnezeul din biblie.
 
Totul este energie. Dovedit ştiinţific.
Ştiţi că se spunea cum că în Univers există mult vid şi că o mică parte este materie. S-a dovedit ştiinţific că acel vid nu este vid. Este energie. Einstein a revoluţionat ştiinţa. Dintr-o descoperire magnifică întotdeauna vor exista aşa-ziş-ii oameni care vor trage foloasele numai pentru ei... bomba atomică e un exemplu.
Dar să revenim la acel vid despre care vă vorbeam. În noi sunt miliarde de atomi. Fiecare atom este constituit de o particulă numită nucleu şi care este centrală. În jurul nucleului gravitează electronii exact cum gravitează planetele în jurul Soarelui, sau cum ne învârtim cu toţii în jurul centrul galaxiei care este o gaură neagră. Nassim Haramein, fizicianul elveţian, când a făcut publică descoperirea sa cum că în centrul galaxiei noastre există o gaură neagră, a fost ridiculizat şi combătut. Ei bine, acum se ştie că există. Nu vă explic ce sunt ele, dar se pare că ar fi o sursă fantastică de energie.
Ei bine, fiecare om îşi poate simţi energia ce-i vibrează în trup; şi nu numai aia, ci şi pe cea din jurul său. Eu le simt de când mă ştiu. Când omul se leapădă de cojoacele ego-ului, când face mintea să tacă, îşi poate auzi corpul vorbind. Şi nu numai asta, ci şi pe Sinele său, care e una cu divinitatea, îl poate simţi. Trăirile nu se pot descrie, sunt prea sărace cuvintele. Pentru mine, mă rog. E iubire. Mulţi se drogau sau o dădeau pe alcool ca să atingă aceste nivele de conştiinţă modificată. Acum au apărut şi aparate care te ajută să fii conştient când creierul atinge frecvenţele delta, frecvenţe ce sunt atinse numai în somnul cel mai profund... deci când mintea tace. Alţii muncesc mult ca să atingă asemenea stări. Ani mulţi, unii o viaţă. Totul pleacă de la CONŞTIENTIZARE. Conştientizezi gândurile, te priveşti efectiv. Aici intervine fizica cuantică a lui Einstein, adică din poziţia de observator poţi modifica o stare. Au probat şi la CERN asta. Dar nu vă mai explic, verificaţi voi înşivă.
De asemenea, când omul se relaxează complet, toate durerile dispar, iar corpul se reface. Dovedit ştiinţific şi probat de mine. Sunt anumite frecvenţe ale creierului care transmit celulelor refacerea.
Între stările/emoţiile omului şi trupul său există o strânsă legătură. Eu evit stările naşpa pentru că le resimt imediat. Este un semnal şi pentru cei mai puţin avizaţi. Corpul se urâţeşte imediat, în sensul că se îmbolnăveşte. Vă scrisem că s-a dovedit ştiinţific cum că 5 minute de tristeţe, furie, ură etc lasă corpul fără apărare 6 ore, timp în care este supus şi factorilor nocivi. Pe de altă parte, starea de bucurie, fericire, nu numai că apără trupul de lucrurile nocive, dar îl şi reface.
De asemenea, v-am mai explicat cum că orice gândeşti şi vorbeşti rămâne în memoria omenirii. Deci, dacă vreţi ca lumea să fie un loc mai frumos, gândiţi frumos şi cu iubire. Acum e posibil pentru că de la căderea zidului Berlinului, când Gorbaciov a ales să nu intervină, conştiinţa omenirii a mai crescut, a depăşit pragul critic de 200.

Când ajungeţi în stările modificate ale conştiinţei veţi realiza că Dumnezeu e Sursa iubirii în Multivers, că e în fiecare dintre voi şi că nu e dumnezeul din biblie.
Dovedit stiintific .. s-a dovedit stiintific.. cred ca ai pronuntat aceste cuvinte de prea multe ori.. tu esti cu "stiinta" eu cu spiritualitatea. si cu adevarul.
Sa dovedit spiritual, cu cat incerci sa convingi cu atat nu vei reusi acest lucru. mai alesc cand nu esti fair play.
Nu mi-ai raspuns la intrebarea pe care ti-am adresat-o vizavi de alegerile de dupa revolutie. Mai ales ca zidul berlinului cazuse cu ceva luni inainte. Si am sa ma repet poate vezi intrebarea mea: de ce nu a functionat legea atractiei atunci ? 85% din romani aveau speranta si doar ganduri pozitive la viitorul romaniei.

Ai amintit de un ateu .. un ateu cu un caracter deplorabil care nu doar ca a tradat tara natala ( Germania) ci a dat nastere unei arme de distrugere in masa.
Spiritual vorbind Einstein a primit pedeapsa de la Dumnezeu datorita raului facut. Asa cum defapt se intampla cu marea majoritate a ateilor .. nu au copii sau nu vor avea parte de ei. Dumnezeu le ia exact cea mai mare comoara pe care poate sa o agoniseasca intr-o viata : copiii.

Albert Einstein, unul dintre cei mai mai fizicieni din istorie, a avut trei copii: doi băieţi şi o fiică. Numai unul din cei doi fii ai săi a călcat pe urmele tatălui său murind în anul 1965, la 55 de ani, din cauza unui atac cerebral, în timp ce fiul cel mic a sfârşit internat într-un sanatoriu. Despre fiica lui Einstein nu se ştiu multe lucruri, ea având o viaţă foarte scurtă.
sursa: Ce s-a ales de copiii lui EINSTEIN. Destinul tragic al fiului său preferat
Cum iti explici tu ca Ditamai fizicianul nu a reusit sa implementeze si aici am sa te citez pe tine " Aici intervine fizica cuantică a lui Einstein
" Deci, cum iti explici tu ca Ditamai fizicianul nu a implementat "fizica contica a lui Einstein" propriilor sai copii?
 
Ultima editare:
Nu e la tine spiritualitatea, ci dogma.
Doar adevărul tău îl ştii, aşa cum fiecare îl ştie pe al său.
Nu m-a interesat revoluţia.
Einstein a fost un savant. La o conferinţă imediat după publicarea rezultatului cercetărilor sale, lumea academică a blocat multe din rezultate tocmai pentru că se temeau că lumea va profita de ele. Fata lui a murit de scarlatină; nu era încă vaccinul pe atunci. Băiatul său a fost declarat cu schizofrenie. Pe atunci nu se ştia că schizofrenicul poate intra în lumi paralele. A fost îmbuibat cu medicamente şi distrus.
Poziţia de observator din fizica cuantică se referă la propria-ţi stare :))) Fiecare om e responsabil de el însuşi. Câte şotii mai poţi născoci!
Unde vezi tu că încerc să conving? Îmi dau părerea. Dacă nici asta nu mai am voie, eu mă retrag.
Să ne fie de bine.
http://alien.blue/suntem-sau-nu-condusi-de-minte/

 
Ultima editare:
Îi ceri bogăţie? Înseamnă că-ţi recunoşti sărăcia, şi vei avea parte şi de mai multă sărăcie. Pentru că asta ai ales, să simţi că eşti sărac.
Totul pana la bani...poti sa ceri ce vrei ..dar nu bogatie ..Am inteles.

Acest topic este invadat de pocaiti din cate am observat..deja se bat cu pumnul in piept a cui dumnezeu e mai mare si mai corect .
@Sacalul nici macar sa vorbeasca cu cuvintele lui ce dovezi are el ca exista si dece crede in Dumnezeu...doar citate din biblie din testamente , ...plictisitor ...el fiind si o persoana care sa intalnit personal cu Dumnezeu...:D

PS: Acu doua seri m-am intalnit cu Bob Marley si mi-a zis sa va transmit celor care credeti in Dumnezeu :

'' Life is sweet and is for living ''
 
Dumnezeu...doar citate din biblie din testamente , ...plictisitor ...el fiind si o persoana care sa intalnit personal cu Dumnezeu...:D
deaja ai dat cu bata in balta .. din nou.. degeaba incerci sa te faci curat.. Iti spun eu .. da un anunt sau pune un bilet: Laptop gasit.. si vei face un om fericit. insa este prea plictisitor pentru tine.
Atunci cand ai postat acest topic http://www.roforum.net/threads/relatie-cu-o-femeie-mai-in-varsta.3001/#post-17018
cineva a scris:
"Atâta timp cât tu vrei beneficii de la o relație, nu pot sa te numesc decât un ***. Femeia are nevoie de o relație si vede în tine un om bun pentru ea, dar tu, vezi în ea o bancă, care îți oferă cazare, masa, sex si alte beneficii. Nu ești bărbat! Ești un profitor!"
Adevarul a iesit la iveala!

Băiatul său a fost declarat cu schizofrenie. Pe atunci nu se ştia că schizofrenicul poate intra în lumi paralele. A fost îmbuibat cu medicamente şi distrus.
Pai daca folosea controlul mintii si "fizica coantica" la ce le mai trebuia medicamente... te cam contrazici tu iar apoi bati in retragere..si nu mi-ai raspuns la intrebare.. se pare ca iti lipseste curajul ..

Inchei cu Psalmul 6. Psalmul 6 începe cu „Doamne, nu cu mânia Ta să mă mustri pe mine, nici cu urgia Ta să mă cerţi… “. Este un Psalm care evidenţiază relaţia între păcat şi boală. Eroarea, contrazicerea legii, păcatul, au ca urmare o îmbolnăvire somatică sau psihică. Boala psihică apare mai întâi ca o îngustare a minţii, alteori ca o tulburare de personalitate, ca o scindare sau o dizarmonie. Psalmul 6 nu lasă păcatul să se încuibe până ajunge boală, ci-l stopează.
Trebuie spus că boala nu e o pedeapsă pentru păcat, ci o oprire de la păcat. Nu concepem un Dumnezeu pedepsitor. El a implantat în om, în fiecare celulă a corpului omenesc, legea Sa. Când legea este încălcată sau contrazisă, se manifestă durerea şi boala — nu întru pedeapsă, însă întru restabilirea legii.

1. Doamne, nu cu mânia Ta să mă mustri pe mine, nici cu urgia Ta să mă cerţi.
2. Miluieşte-mă, Doamne, că neputincios sunt; vindecă-mă, Doamne, că s-au tulburat oasele mele;
3. Şi sufletul meu s-a tulburat foarte şi Tu, Doamne, până când?
4. Întoarce-Te, Doamne; izbăveşte sufletul meu, mântuieşte-mă, pentru mila Ta.
5. Că nu este întru moarte cel ce Te pomeneşte pe Tine. Şi în iad cine Te va lauda pe Tine?
6. Ostenit-am întru suspinul meu, spăla-voi în fiecare noapte patul meu, cu lacrimile mele aşternutul meu voi uda.
7. Tulburatu-s-a de supărare ochiul meu, îmbătrânit-am între toţi vrăjmaşii mei.
8. Depărtaţi-vă de la mine toţi cei ce lucraţi fărădelegea, că a auzit Domnul glasul plângerii mele.
9. Auzit-a Domnul cererea mea, Domnul rugăciunea mea a primit.
10. Să se ruşineze şi să se tulbure foarte toţi vrăjmaşii mei; să se întoarcă şi să se ruşineze foarte degrab.
Amin!
 
Ultima editare:
deaja ai dat cu bata in balta .. din nou.. degeaba incerci sa te faci curat.. Iti spun eu .. da un anunt sau pune un bilet: Laptop gasit.. si vei face un om fericit. insa este prea plictisitor pentru tine.

Adica eu nu am dreptul sa fiu fericit ....sunt foarte fericit ca l-am gasit si l-am vandut cu 75 euroi ..cu care mi-am luat 6 grame din cea mai buna iarba de pe piata + o ciocolata alba cu alune.


[/QUOTE]Atunci cand ai postat acest topic http://www.roforum.net/threads/relatie-cu-o-femeie-mai-in-varsta.3001/#post-17018
cineva a scris:
"Atâta timp cât tu vrei beneficii de la o relație, nu pot sa te numesc decât un ***. Femeia are nevoie de o relație si vede în tine un om bun pentru ea, dar tu, vezi în ea o bancă, care îți oferă cazare, masa, sex si alte beneficii. Nu ești bărbat! Ești un profitor!"
Adevarul a iesit la iveala!
[/QUOTE]
Femeia mai are nevoie si de ciocan tanar , si de o limba umeda acolo jos ...si atata timp cat ea imi da ..si eu nu i-am cerut nimic..nu cred ca ma poti numi profitor..
..dar ori cum nu ma intreseaza parerea unuia care imi raspunde din carti de acum 75342 de ani si care venereaza un zeu care a ucis mii de oameni..
...ma intreseaza femeia sa fie fericita ..;)..si atata timp cat pot o voi face nonstop.
 
Adica eu nu am dreptul sa fiu fericit ....sunt foarte fericit ca l-am gasit si l-am vandut cu 75 euroi ..cu care mi-am luat 6 grame din cea mai buna iarba de pe piata + o ciocolata alba cu alune.
si ce.. este o lauda? tu nu ai suflet ..nu este de mirare ca ti s-a dat restrictie pe acest forum.
 
si ce.. este o lauda? tu nu ai suflet ..nu este de mirare ca ti s-a dat restrictie pe acest forum.
Ti-am raspuns..ca am facut un o necajit ..fericit. EU...
..eu nu sunt om..nu am voie sa fiu fericit ?

Nu am avut restrictie ...am putut accesa forumul fara nici o problema..am fost pe mute..daca intelegi....:p
Si as faceo din nou fara nici o retinere cand cineva isi bate un copil de 8 ani...
 
si ce.. este o lauda? tu nu ai suflet ..nu este de mirare ca ti s-a dat restrictie pe acest forum.
Ti-am raspuns..ca am facut un o necajit ..fericit. EU...
..eu nu sunt om..nu am voie sa fiu fericit ?
Fericit pe suferinta unui om? Cred ca voi face o cerere pentru a deveni moderator.. voi curati forumul de cei care calca pe cadavre.. de cei care dau tepe ( aci nu ma refer la tine ma refer la J.D.) si care au lipsa de bun simt sa isi mai arate fata pe acest forum dupa raul facut.
 
Fericit pe suferinta unui om? Cred ca voi face o cerere pentru a deveni moderator.. voi curati forumul de cei care calca pe cadavre.. de cei care dau tepe ( aci nu ma refer la tine ma refer la J.D.) si care au lipsa de bun simt sa isi mai arate fata pe acest forum dupa raul facut.
De unde sti tu ca nu a lasat omul laptopul acolo sa il gaseasca un om necajit ca mine?
Sti care e treaba cu tine? Te crezi mai presus ca multi de aici de pe forum...crezi ca un Moderator asta face ? voi curati forumul de cei care calca pe cadavre
Actuali moderatori dece nu sunt buni? Esti mai bun ca ei ? Daca sti biblia pe derost de doua ori ..gata esti mai presus ca noi toti si meriti cu varf si indesat gradul de moderator...munca nu citate.
 
Ti-am raspuns..ca am facut un o necajit ..fericit. EU...
..eu nu sunt om..nu am voie sa fiu fericit ?

Nu am avut restrictie ...am putut accesa forumul fara nici o problema..am fost pe mute..daca intelegi....:p
Si as faceo din nou fara nici o retinere cand cineva isi bate un copil de 8 ani...
Pai stai putin bro !
Pe un laptop care l-ai gasit l-ai vandut pe 75 euro iar pentru ca un user a facut o fetita cu**a ai sarit in sus cu tot felul de injuraturi !
Daca era laptopul unei fetite amarate ? Tu esti multumit ca l-ai vandut pe 75$ in loc sa i-l dai persoanei inapoi !
Totul pana la bani...poti sa ceri ce vrei ..dar nu bogatie ..Am inteles.

Acest topic este invadat de pocaiti din cate am observat..deja se bat cu pumnul in piept a cui dumnezeu e mai mare si mai corect .
@Sacalul nici macar sa vorbeasca cu cuvintele lui ce dovezi are el ca exista si dece crede in Dumnezeu...doar citate din biblie din testamente , ...plictisitor ...el fiind si o persoana care sa intalnit personal cu Dumnezeu...:D

PS: Acu doua seri m-am intalnit cu Bob Marley si mi-a zis sa va transmit celor care credeti in Dumnezeu :

'' Life is sweet and is for living ''
Nici nu incerc sa te conving,ca stiu ca nu as putea !
App,Bob Marley a fost crestin.
Nu e la tine spiritualitatea, ci dogma.
Doar adevărul tău îl ştii, aşa cum fiecare îl ştie pe al său.
Nu m-a interesat revoluţia.
Einstein a fost un savant. La o conferinţă imediat după publicarea rezultatului cercetărilor sale, lumea academică a blocat multe din rezultate tocmai pentru că se temeau că lumea va profita de ele. Fata lui a murit de scarlatină; nu era încă vaccinul pe atunci. Băiatul său a fost declarat cu schizofrenie. Pe atunci nu se ştia că schizofrenicul poate intra în lumi paralele. A fost îmbuibat cu medicamente şi distrus.
Poziţia de observator din fizica cuantică se referă la propria-ţi stare :))) Fiecare om e responsabil de el însuşi. Câte şotii mai poţi născoci!
Unde vezi tu că încerc să conving? Îmi dau părerea. Dacă nici asta nu mai am voie, eu mă retrag.
Să ne fie de bine.
http://alien.blue/suntem-sau-nu-condusi-de-minte/

What ? Credeti in evolutie,in propria stare,in ce crezi tu si nu crezi intr-un Dumnezeu ?
Si imi pare rau sa te dezamagesc insa stiinta a dovedit clar ca "Exista Dumnezeu" cum am zis,trebuie sa te informezi inainte sa spui ceva !
 
Totusi "Bucurati-va de viata,nu traieste nimeni vesnic insa dupa moarte exista doua solutii ! Daca nu exista Dumnezeu,practic nu ai pierdut nimic insa Daca exista ai pierdut totul"
 
Loading...
Back
Sus