Crezi in Dumnezeu ?

Pe un laptop care l-ai gasit l-ai vandut pe 75 euro iar pentru ca un user a facut o fetita cu**a ai sarit in sus cu tot felul de injuraturi !
Ai inteles total gresit ( am zis ca e penibil si nemernic pt ca bate o fetita de 8 ani)...dar nu am injurat. Nu injur pt ca nu cred in dumnezeu.

App,Bob Marley a fost crestin.
Bravo lui ..am zis eu ca nu ..sau ca a fost ateu sau musulman ??:rolleyes:
 
Pe un laptop care l-ai gasit l-ai vandut pe 75 euro iar pentru ca un user a facut o fetita cu**a ai sarit in sus cu tot felul de injuraturi !
Ai inteles total gresit ( am zis ca e penibil si nemernic pt ca bate o fetita de 8 ani)...dar nu am injurat. Nu injur pt ca nu cred in dumnezeu.

App,Bob Marley a fost crestin.
Bravo lui ..am zis eu ca nu ..sau ca a fost ateu sau musulman ??:rolleyes:
Ba da,ai injurat nu ai spus "penibil".
Totul ce este scris in biblie.
 
Ba da,ai injurat nu ai spus "penibil".
Cu riscul sa imi iau mute pentru un anumit timp ..iti spun ca esti un PROST. si NENOROCIT de om ...daca tu poti face o fata de 8 ani curva ..daca te-as vede in momentul asta ..te-as calca in picioare . tampit mai poti fi...
Nu stiu cati ani ai..nu ma intereseaza..pot sa iti spun ca esti josnic rau...imi e mila de copii care sunt pe langa tine ..

PS: Eu cand v-am zis ca cele mai urate cuvinte de ura si rautate le auziti de la unul care crede in Dumnezeu..hmm..poate nu ati crezut...dar exemplu este viu..si traieste printre copii nostri..
Va puteti da seama ca el judeca o fata de 8 ani ..o snopeste in bataie ...doar pt ca fata nu a avut de la cine invata ceva bun ??
Te rog sa imi areti unde am injurat ..

Totul ce este scris in biblie.[/QUOTE]
:eek: adica pierd tot ce a scris unul acuma 7654321 de ani :))))))))))))))
 
@YooProJecT ..inca astept sa imi areti injuratura..:confused:
Tu ai gresit grav atunci cand ai amenintat un user cu bataia. Nu iti trebuie mari abilitati...sa constati ca un user greseste grav, sau daca aduce sau nu vreun beneficiu acestui forum. Datorita unor useri ca tine, useri de mare valoare nu isi exprima opinia. Da, este o eroare de moderaj . Iar vizavi de laptopul gasit ..daca cineva l-ar fi lastat sa il gaseasca unul ca tine, il lasa fara parola. Faptul ca tu ai spart parola ..este un furt.
Poate ma bucur de faptul ca uneori lumea interpreteaza altfel cuvintele mele. Nu trebuie sa fiu neaparat moderator..Crezi ca sa daca as fi vrut ca teparul amintit sa aibe ban pana acum nu ar fi avut?
Eu vreau indreptarea pacatosului nu moartea lui. I se da ban si dupa el isi face un alt cont cu un alt nik.. Ce mare rezolvare e asta? Tocmai asta a si facut el ..si-a luat ban si si-a facut un alt cont iar userul pagubit ..nu l-am mai vazut activ pe forumm ceea ce este o pierdere pentru forum ca un om cinstit sa plece iar cei rai sa fie pe forum si sa faca din nou rau.
 
Eu zic ca discutia asta este complet inutila. La urma urmei, fiecare este liber sa procedeze dupa cum crede de cuviinta insa fiecare actiune, pozitiva sau negativa, ulterior are o consecinta. Faza nasoala e ca nici nu stii cand te paleste. :)))

Eu personal n-am vazut ce user ai amenintat cu bataia, dar daca chiar s-a intamplat, consider ca ar trebui luate masuri serioase impotriva actiunilor tale. Scopul nostru pe acest forum este sa facem schimb de informatii, sa ne ajutam unii cu altii, sa colaboram intre noi si asa mai departe, nicidecum sa avem o atitudine de huligan si sa incepem sa formulam amenintari la adresa colegilor.
 
Ultima editare:
Tu ai gresit grav atunci cand ai amenintat un user cu bataia. Nu iti trebuie mari abilitati...sa constati ca un user greseste grav, sau daca aduce sau nu vreun beneficiu acestui forum. Datorita unor useri ca tine, useri de mare valoare nu isi exprima opinia. Da, este o eroare de moderaj . Iar vizavi de laptopul gasit ..daca cineva l-ar fi lastat sa il gaseasca unul ca tine, il lasa fara parola. Faptul ca tu ai spart parola ..este un furt.
Poate ma bucur de faptul ca uneori lumea interpreteaza altfel cuvintele mele. Nu trebuie sa fiu neaparat moderator..Crezi ca sa daca as fi vrut ca teparul amintit sa aibe ban pana acum nu ar fi avut?
Eu vreau indreptarea pacatosului nu moartea lui. I se da ban si dupa el isi face un alt cont cu un alt nik.. Ce mare rezolvare e asta? Tocmai asta a si facut el ..si-a luat ban si si-a facut un alt cont iar userul pagubit ..nu l-am mai vazut activ pe forumm ceea ce este o pierdere pentru forum ca un om cinstit sa plece iar cei rai sa fie pe forum si sa faca din nou rau.
Rupe paru...pe un copil de 8 ani...si eu gresesc grav ..ca ma bat cu un barbat in toata firea.. :))))))))))))

Faceti parte din categoria fricosilor.. daca vedeti pe cineva pe starda ca bate un copil sau femeie ..treceti pe partea cealalta si va faceti curuce...si va spuneti in gand ..ca poate merita bataia..
..bataia e rupta din rai....si se zice ca in rai va fi o viata mai buna :))))))))))

Atunci eu vreau in IAD :D


PS: Si degeaba ii iei apararea..m-a acuzat ca am injurat. Cea ce nu am facut..;)
 
Rupe paru...pe un copil de 8 ani...si eu gresesc grav ..ca ma bat cu un barbat in toata firea.. :))))))))))))

Faceti parte din categoria fricosilor.. daca vedeti pe cineva pe starda ca bate un copil sau femeie ..treceti pe partea cealalta si va faceti curuce...si va spuneti in gand ..ca poate merita bataia..
..bataia e rupta din rai....si se zice ca in rai va fi o viata mai buna :))))))))))

Atunci eu vreau in IAD :D


PS: Si degeaba ii iei apararea..m-a acuzat ca am injurat. Cea ce nu am facut..;)


Nu mai lua lucrurile din context si nu ma mai baga in alta discutie, nu iti permit !
Veze-ti de treaba ta ! Ai noroc ca nu pun la suflet ....
 
Eu vreau indreptarea pacatosului nu moartea lui...
Off.
Mie imi este frica doar de Dumnezeu. Tie iti este teama de mine .. Cat ai incerca tu sa te ascunzi ..eu vad raul din tine. Eu pot privi lumea prin ochii tai .. pentru ca am fost ca tine.. insa tu nu ai fost ca mine.
Tu nici macar nu esti originala.. impartasesti niste idei ale unor oameni care ..am mai spus-o si am sa ma mai repet .. au facut milioane de dolari prin vanzarea ideilor nu prin aplicarea respectivelor idei.
Tu indemni lumea sa traiasca in minciuna. Sa nu constientizeze adevarul. Tu indemni lumea sa se compoarte ca o femeie proasta.
Hitler spunea ca multimea poate fi manipulata exact ca o femeie proasta. Hitler si-a dat foc la propriu parlament dand apoi vina pe opozitie si avand motive sa aresteze in masa.
?
Foarte prost faci că-ţi este frică. Dumnezeu nu e o fiinţă, ci este o stare existenţială. Iată ce ne-a fost ascuns de la începuturi. Iar starea numită Dumnezeu este iubirea, simţirea că eşti UNA cu toţi cei pe care vrei să-i îndrepţi tu pe-aici şi de peste tot. Deci îţi este frică de IUBIRE, iubirea necondiţionată. Nu cred că ştii ce-nseamnă asta şi de aceea îţi este frică. Dacă ai simţi-o măcar preţ de-o clipă, nu i-ai mai îndemna pe alţii să dea cu capul de duşumele ca să ceară milă IUBIRII.
Mai bine l-ai lăsa pe Dumnezeu = IUBIRE să se manifeste prin tine. Această forţă magică şi sublimă a vieţii curge prin fiecare celulă a corpului. NU este o entitate exterioară, ci o stare existenţială, un fenomen intern. Se află în fiecare dintre noi, dar şi în exteriorul nostru fără nicio diferenţiere. Nu contează cărei rasă, religii sau cărui sistem de convingeri aparţinem. Noi suntem conectaţi cu ea pentru simplul motiv că existăm. Nu trebuie să faci ceva anume sau să dovedeşti ceva anume ca să ai acces la Dumnezeu = Iubire. Doar să exişti TU, cel fără de convingeri, fără dogme, fără credinţe. Însuşi cuvântul Dumnezeu din scripturi te face să te simţi separat de el.

Iată ce ne-a fost ascuns de la începuturi. Încă n-am înţeles motivul, dar va veni şi răspunsul.

Să-ţi fie cu folos, fiinţă sublimă ce-ţi spui Sacalul pe-aici.
 
Nu mai lua lucrurile din context si nu ma mai baga in alta discutie, nu iti permit !
Veze-ti de treaba ta ! Ai noroc ca nu pun la suflet ....
Nici eu nu iti permit sa rupi parul pe copii de 8 ani...e CLAR ?
Asta e treaba mea.
..daca nu ai suflet ..la ce sa pui..;)
 
Nici eu nu iti permit sa rupi parul pe copii de 8 ani...e CLAR ?
Asta e treaba mea.
..daca nu ai suflet ..la ce sa pui..;)
Veze-ti ba de muci tai ! Ce fac eu, este treaba mea ! Iar eu nu gresesc, cand vobesti ca un frustrat, te comporti ca un frustrat, deobicei esti un frustrat ! Asa este si cu fatuca aceea, cand vorbesti, cand te comporti, asa esti ! Inca o data este treaba mea ce fac ! Iar de bataie, daca tot mai amenintat te astept in Craiova sa ma bati ! Oricum daca nu te opresti, cred ca o sa ma retrag dupa acest forum, am nervi destui cu ziua de zi cu zi, dar sa iti mai faca un .....! Si daca nu esti langa mine sa ma bati sa imi treaca de nervi, nu are rost sa ma enervez !
 
Cine mai ameninta de acum sai vorbeste urat, are reject. Vreau sa fiu linistit in vacanta. :D
orice raspuns de acum care nu are legatura cu dumnezeu va fi sters si userul sanctionat.
Sper ca am fost clar.
 
Acum 2.000 de ani, Dumnezeu a comunicat cu omul anunţându-l sosirea Fiului Său. Comunicarea consta într-o conjuncţie a planetelor şi stelelor. Aceeaşi conjuncţie, aceeaşi hartă cerească va fi şi pe 23 septembrie 2017. În Apocalipsa 12 după Ioan este specificat.
Un articol care explică e aici.
Iar azi a vorbit un preot despre asta în emisiunea de mai jos.
 
Loading...
Back
Sus