MediaVenus - retea de publicitate

Si la mine a scazut drastic. De la 20-25$/zi a scazut la 2-3$. Inteleg ca sunt fluctuatii, dar scadere e 90% este dezastruos. ii mai las o perioada, poate isi revin. Daca nu, trecem la altii.
 
MediaVenus, deja s-a stricat.. Mie mi-au banat contul pe motiv ca n-am conversii,dar cand le-am cerut o statistica n-au putut sa-mi arate.. Si la mine merge foarte bine, dupa care a inceput sa scada,iar finalul a fost banarea contului.
 
Cateva luni am facut bani frumosi cu ei, plateau chiar mai bine decat adsense, dar apoi a scazut si acum nu mai fac nici plati
 
@MediaVenus Faceti un anunt in care sa anuntati ca se pot bloca conturile pentru faptul ca nu exista conversii si ca nici macar nu anuntati utilizatorul de acest lucru.
 
M-am exprimat eu gresit... Si cei 7-8$ ramasi in balance raman agatati, nu? pentru ca e sub plata minima de 15?
 
Sunt inregistrat cu contul [email protected]... Contul este ok,doar site-ul a fost banat. Dar nu inteleg motivul pentru care opriti colaborarea cu site-urile,deoarece nu mi-ati putut oferi o dovada clara ca site-ul n-are conversii.. In primul rand,gama de reclame este redusa,iar ratele sunt foarte mici.. aveam nevoie de peste 100 click sa fac 1 dolar...
Cand am creat contul,totul mergea foarte bine,faceam lejer 4-5 dolari pe zi,pana la scaderea ratelor in care totul a devenit neprofitabil pentru site,dar profitabil pentru dumneavoastra.
 
Cu o saptamana inaintea banarii contului, v-am lasat un tichet in care am intrebat daca totul este in regula cu site-ul,inclusiv conversiile..M-ati lasat aceea saptamana,am facut bani,i-am retras,dupa care a-ti banat site-ul..Dar in mesaj n-ati justificat nimic.. Este lipsa de comunicare si respect!


AVERTISMENT POST REPETAT Mod @cnusi ( pe viitor editeaza postul anterior)
 
Ultima editare de un moderator:
Sunt inregistrat cu contul [email protected]... Contul este ok,doar site-ul a fost banat. Dar nu inteleg motivul pentru care opriti colaborarea cu site-urile,deoarece nu mi-ati putut oferi o dovada clara ca site-ul n-are conversii.. In primul rand,gama de reclame este redusa,iar ratele sunt foarte mici.. aveam nevoie de peste 100 click sa fac 1 dolar...
Cand am creat contul,totul mergea foarte bine,faceam lejer 4-5 dolari pe zi,pana la scaderea ratelor in care totul a devenit neprofitabil pentru site,dar profitabil pentru dumneavoastra.
Da, intr-adevar am incetat colaborarea cu site-ul dvs. Noi nu dezvaluim metodele si tehnicile de analiza a traficului. Insa, nu este in interesul nostru sa incetam colaborarea cu orice site fara nici un motiv. In cazul in care avteti si alte site-uri suntem gata sa colaboram cu dvs. in continuare. (Bineinteles, daca doriti)
 
Da,am si alte site-uri! dar oare pot sa le pun pe acelasi cont ? n-as vrea sa-mi deschid altu,iar site-ul sa fie banat n 3 zile.. Plus c-ar fi corect sa faceti ceva cu acele rate ( deoarece dupa plata 2,au scazut drastic )...
 
Aveam widgeturi de la mediavenus pe 2 siteuri cu trafic 100% social media. Pt unul dintre siteuri care facea si 10-20$/zi am primit ban si motivul a fost: During the analysis we found that your traffic is not suitable for our teaser network.
Cum se face ca celalalt site cu acelasi trafic din aceleasi surse este ok? bineinteles acelasi trafic au ambele siteuri, dar la care nu m-au banat am venituri de 0,20$/zi.
Astazi am un ctr de 0,08 ( bineinteles pe cine intereseaza reclame pentru monturi). Cand am inceput sa colaborez cu voi eram super fericit de decizia aleasa, mai ales ca reclamele voastre trec si de adbloc, dar tind sa fiu de acord cu restul colegilor care va blameaza!
 
[HASHTAG]#Adi[/HASHTAG],vei primi ban si pe celalalt site curand.. Si eu sunt multumit de ei,dar primele 2-3 plati..Dupa,ratele devin josnice..Si dupa ce ca sunt mici,inevitabil vine si banarea
 
Loading...
Back
Sus