Risc mare de neplata Matrix - Castiga Venit Pasiv (Gratuit)

isshmen

Active Member
Registered
Full Member
Zilele astea voi lansa un site de tip Matrix unde toata lumea va avea de castigat. Desi o sa-l postez si in acea zi, cu mult mai multe detalii, zic sa creez acest topic in care vin cu o oferta pentru membri roforum.

Inainte de oferta, sa va spun despre ce ar fi vorba. Vor fi 3 planuri de cumparare, cu plata lunara (te poti retrage cand vrei), astfel:

Silver - costa 10 dolari pe luna
Gold - costa 50 de dolari pe luna
Diamond - costa 100 de dolari pe luna

Iar castigurile vor fi in functie de planul ales, astfel:

Pentru Silver
Silver: 5 dolari / referral direct
Gold: 15 dolari / referral direct
Diamond: 35 dolari / referral direct
5% pentru referrali de level 2.

Mai exact: daca alegi planul Silver, de 10 dolari lunar, vei castiga 5, 15, sau 35 de dolari lunar, in functie de planul ales al referralului tau, cat si 5% pentru referalul de level 2. Nu va fi o "abonare" obligatorie, deci te poti retrage in orice moment - acest lucru insemnand ca NU vei mai lua urmatoarele comisioane pentru referal.

Pentru Gold
Silver: 6 dolari / referral direct
Gold: 30 dolari / referral direct
Diamond: 50 dolari / referral direct
7% pentru referrali de level 2.

Mai exact: daca ai ales acest plan, de 50 de dolari, si vei avea referal care alege planul Silver, vei castiga 6 dolari lunar, daca referalul alege Diamond veti castiga 50 de dolari, pana in momentul cand tu sau referalul va opriti. La fel, te poti "retrage" cand doresti.

Pentru Diamond
Silver: 7 dolari / referral direct
Gold: 35 dolari / referral direct
Diamond: 80 dolari / referral direct
10% pentru referrali de level 2.

Mai exact: daca ai ales planul Diamond, si vei aduce un referal care va lua acelasi plan, vei castiga 80 de dolari. Daca referalul tau va aduce pe altcineva care va lua acelasi plan, vei mai castiga inca 10 dolari (10%) - referalul de level 2. Daca referalul tau va lua planul Gold, tu vei castiga 35 de dolari. Ati prins ideea...

Asadar, chiar si cu 10 dolari lunar, avand doar 5 referali directi, sa zicem 2 silver, 2 gold si 1 diamond, veti avea un castig lunar de 5x2 + 15x2 + 35 = 75 dolari / lunar.

Pentru toti userii site-ului prima luna va fi gratuit. In sensul ca daca baga 10 dolari, va putea sa-i scoata la finalul planului. Cu niste conditii despre care le spun mai jos.

OFERTA MEA PENTRU MEMBRI ROFORUM

in functie de membru, sau cat de bine poate promova acest proiect, voi da primul plan/depozit GRATUIT (cu niste conditii), astfel:

Silver (10 dolari) - pentru membri incepatori. adica cei care nu se prea pricep la promovare, la astrangerea referalilor dar vor totusi sa incerce.
Gold (50 de dolari) - pentru membri avansati. adica cei care, dupa ce au vazut planurile, cred sau sunt convinsi ca pot aduce referali si astfel sa dea un boost proiectului.
Diamond (100 de dolari) - pentru membri experti. adica cei care au ptc, grupuri sau canale mari de facebook/telegram/youtube/alte sociale, bloguri - sau alte forme de promovare care ar putea aduce useri pe site.

Conditiile:
sa poti retrage (si) cei 10, 50 sau 100 de dolari pe care ii ofer gratuit, va trebui ca referalii adusi de tine sa depuna/cumpere pachete de minim valoarea planului tau.
ca atare, daca planul tau va fi de 100 de dolari, referalii tai vor trebui sa aiba, la randul lor, pachete in valoare de 100 de dolari.

Astfel, tu vei incepe in mod total gratuit, iar eu nu voi iesi in pierdere din start.

Pachetele se vor reinnoi cu 1-2 zile INAINTE de a expira cel precedent. Cum toate planurile vor fi de 30 de zile, cu 1-2 zile va trebui sa luati din nou acel plan pentru a putea lua in continuare comisioane de la referali, intrucat daca expira planul si nu ai apucat sa-l "prelungesti" inaintea referalului tau, vei rata comisionul de referal, pentru ca trebuie sa ai plan ACTIV pentru a putea lua comisioane.

Bineinteles, poti avea si Gold si Diamond in acelasi moment. Comisioanele se vor lua in functie de planul referalului.

La niste calcule:
daca eu iti dau pachetul de start, sa zicem 10 dolari, iar tu aduci pe cineva care ia pachetul de 100, ai deja un castig de 35 de dolari, plus cei 10 dolari pe care ii poti retrage prima luna. Daca te "retrageri" in acel moment, vei avea un castig de 45 de dolari total gratuit, neinvestind.
Daca vei continua, va trebui sa platesti 10 dolari pentru continuarea planului, dar vei castiga alti 35 daca referalul tau continua si el la randul sau.


Din ce zic eu, este un plan foarte bine gandit, fara riscuri, in care absolut toata lumea are de castigat.
Ca regula, eu fac bani doar daca tu faci bani. ca urmare, interesul meu e ca tu sa faci bani. cat mai multi, astfel ca in acest topic (sau in cel pe care il voi crea pentru prezentarea site-ului, voi da si cateva ponturi de promovare).

Pentru a beneficia de acest giveaway/bounty/whatever, posteaza mai jos:
username (va trebui sa te inregistrezi si pe site cu acelasi username - sa te pot recunoaste):
planul dorit: (vreau Gold/50 pentru ca stiu ca pot aduce referali / am foarte multi referali pe site-ul x / am un grup telegram / etc)

Era sa uit. probabil cel mai important aspect este ca platile vor fi facute instant, in momentaul cand ai cerut plata a si plecat spre tine, prin bitcoin (pe parcurs vor fi si eth, dash, ltc, etc) .
 
Cam asa. Ii poti spune Ponzi, Piramida sau Matrix. De fapt, azi poate avea zeci de nume o astfel de "schema".

"beneficiul" userului este ca poate intra gratuit (in timp ce altii cer o suma la inceput, pe care nu o mai inapoiaza).
 
Cam asa. Ii poti spune Ponzi, Piramida sau Matrix. De fapt, azi poate avea zeci de nume o astfel de "schema".

"beneficiul" userului este ca poate intra gratuit (in timp ce altii cer o suma la inceput, pe care nu o mai inapoiaza).
Esti sigur ca este legal? In multe tari din UE si nu numai este considerata ilegala schema ponzi/piramidala. Din ce stiam si la noi este considerata ca fiind escrocherie in codul penal.
 
nu e legal, dar nici ilegal :)
Ponzi vs: Pyramid Scheme: What's the Difference?

nu promit ROI, nu se vand produse.
programul se vrea a fi o piramida, putin modificata (fara a vinde produse, fara a promite x5 investitiei). totul tine de fiecare user in parte.

se poate spune ca e asemanator MLM-urilor (avon, herbalife, dotera, etc) insa fara a cumpara/vinde nimic.

userul se inscrie in program, si PENTRU A PUTEA CASTIGA de pe urma referalilor, va trebui sa aiba un depozit (de 10, 50 sau 100 de dolari) pe care l-a sfarsitul planului (30 de zile) il poate retrage, fara comisioane si etc.
daca aduce alti oameni in sistem, castiga, daca nu - nu are nimic de pierdut. Are plan de 10, si a adus pe cineva care a bagat la randul sau 10 dolari? inseamna un comision de 5 dolari - pe care ii poate RETRAGE INSTANT, apoi la sfarsitul planului isi poate retrage si cei 10 dolari ai sai. Daca vrea sa continue, plateste in continuare 10 (sau poate alege alt plan), si mai incearca.

oferta mea consta in faptul ca eu voi depozita (10, 50 sau 100 de dolari) userilor care imi aduce alti useri. acest depozit se poate retrage DOAR daca au in comisioane depozitul meu initial.
asadar, daca ti-am dat depozit de 100 de dolari, va trebui sa ai comisioane de la referali in valoare de 100 sau mai mult. Daca nu ai, atunci NU vei putea retrage (si) depozitul meu. Daca, insa, ai doar 50, inseamna ca vei avea un castig de 50, fara nicio investitie.
 
fara a vinde produse
De fapt tu vinzi niste pachete acolo, deci e total eronat sa spui ca nu vinzi nimic, ca sa vinzi ceva nu inseamna ca trebuie sa fie un produs.

Si de fapt tu faci bani fara sa dai nimic in schimb. Iar undeva in coada unii oameni pierd bani!
Ceea ce prezinti tu nu este decat o schema ponzi cu un twist, care evident nu este legit deloc, oricat ai incerca tu sa o sucesti.

@AlexH cred ca nu ar trebui sa permiti asemenea combinatii pe acest forum daca se vrea a fii legit, stim amandoi unde o sa se ajunga!
 
De fapt tu vinzi niste pachete acolo, deci e total eronat sa spui ca nu vinzi nimic, ca sa vinzi ceva nu inseamna ca trebuie sa fie un produs.

Si de fapt tu faci bani fara sa dai nimic in schimb. Iar undeva in coada unii oameni pierd bani!
Ceea ce prezinti tu nu este decat o schema ponzi cu un twist, care evident nu este legit deloc, oricat ai incerca tu sa o sucesti.

@AlexH cred ca nu ar trebui sa permiti asemenea combinatii pe acest forum daca se vrea a fii legit, stim amandoi unde o sa se ajunga!

Corect. Pe toate forumurile de afara sunt interzise. La sfârșit cineva va pierde și nu cred ca va fi OP
 
La sfârșit cineva va pierde și nu cred ca va fi OP

Daca citesti cu atentie ce am spus in topic, chiar eu voi fi cel care pierde.
Si nu, nu vand nimic. doar "imprumut". nu consider vanzare ceva ce poti lua inapoi.

User A vine si ia pachet de 10 dolari, bani pe care ii poate lua inapoi dupa 30 de zile
User A invita user B care ia pachet de 10 dolari, bani pe care ii poate lua inapoi dupa 30 de zile

Eu "castig": 10 dolari de la user A si inca 10 dolari de la user B = total 20 de dolari.
Total depus: 20 dolari.
user A castiga 5 dolari de la user B. isi retrage cei 15 dolari (5 de la referral B si cei 10 initiali)
user B isi retrage si el cei 10 dolari.
Total retras: 25 dolari.
Total balanta: - 5 dolari.

castigul va veni din a doua luna, daca userul continua, intrucat nu-si va mai retrage SI depozitul initial (10, 50 sau 100 de dolari).
deci ai la dispozitie prima luna sa "incerci" sistemul, sa aduci referali si etc.
daca incepi cu pachetul de 100 de dolari si castigi 150 din comisioane, continui, nu?

Userul nu are NIMIC de pierdut, atata timp cat isi scoate "investitia" initiala. Insa, castiga cu fiecare referal.

toti userii noi isi pot scoate banii depusi DOAR prima luna. deci cine are de pierdut?

pierzi doar daca fug cu banii. daca inchid site-ul si etc. asta e teapa, da.
aceeasi teapa care o pot da cand vand un site, sau aceeasi teapa o pot lua cand cumpar un telefon.
 
castigul va veni din a doua luna, daca userul continua, intrucat nu-si va mai retrage SI depozitul initial (10, 50 sau 100 de dolari).
De asta se numeste ponzi scheme amice, le castigi increderea la inceput, ca mai apoi sa incepi sa produci.
Am zis mai sus ca e cu un twist dar de fapt e clasic ceea ce incerci tu sa faci.

Nu este legit nici pe departe si intr-un sfarsit oamenii pierd bani. Sper sa dormi bine noaptea cu gandul la treaba asta.
 
esti bun in marketing, vanzari? stii sa faci pe cineva sa "cumpere" produsul TAU? CASTIGI! Nu esti bun, stai deoparte.

Dar macar iti dau sansa sa incerci, nu te costa nimic!

...intr-un sfarsit oamenii pierd bani.
asta n-am inteles. sau n-ai citit ce am zis. ce bani pierzi?
pierzi daca nu esti bun. pierzi daca nu ai pe nimeni in "echipa".
Daca nu vrei sa risti/pierzi, nu te bagi. hai ca e foarte, foarte simpla treaba.


Cum as dormi noaptea?

Sa vedem: Tu bagi 100 de dolari lunar. Fiind bun in chestia asta, ai ajuns la un numar de, sa zicem, 30 referali activi lunar:
10 referali care baga 10 dolari (7$/referal - total 70 dolari)
10 referali care baga 50 de dolari (35$/referal - total 350 de dolari)
10 referali care baga 100 de dolari (80$/referal - total 800 de dolari)
30 de referali = 1220 de dolari, scazand cei 100 ai tai, ai un profit lunar de 1120 de dolari.
luna viitoare poti avea 50 de referali, apoi 100, apoi 200.
cum as dormi noaptea?

Bagi 100 de dolari, nu aduci niciun referral, iti iei banii inapoi.
cum as dormi noaptea?

deci intreb iar: cine pierde bani?

(ceva misto pe o idee asemanatoare: forsage - cauta despre el)

Ok, daca Alex considera ca topicul nu-si are rostul aici, il poate inchide.
 
Ne-ai sucit cu atatea calcule cu A cu B care baga 100 scoate 10000 si il mai baga si pe C care face 1928289 si in 30 de zile scoate si etc etc.
Noi ne-am dat doar cu parere acum faci cum vrei. Degeaba incerci sa ne convingi sau sa ne oferi o luna gratis sau mai stiu eu ce "beneficii" singurul care are de castigat din treaba asta esti tu, si la cate tepe s-au dat cu astfel de scheme si metode cred ca majoritatea de aici stim sa ne ferim de astfel de "combinatii".
Iti urez succes, este fix treaba ta ce faci :)
 
Ne-ai sucit cu atatea calcule cu A cu B care baga 100 scoate 10000 si il mai baga si pe C care face 1928289 si in 30 de zile scoate si etc etc.
Noi ne-am dat doar cu parere acum faci cum vrei. Degeaba incerci sa ne convingi sau sa ne oferi o luna gratis sau mai stiu eu ce "beneficii" singurul care are de castigat din treaba asta esti tu, si la cate tepe s-au dat cu astfel de scheme si metode cred ca majoritatea de aici stim sa ne ferim de astfel de "combinatii".
Iti urez succes, este fix treaba ta ce faci :)
Problema este ca multi oameni cad usor in plasa intinsa de o vrajeala care include calcule de genul asta. Nici nu ma mai obosesc sa ii raspund direct lui, are acest plan in cap atat de bine conturat incat si el crede ca daca ar fi un utilizator din exterior ar face bani cu schema asta.
 
esti bun in marketing, vanzari? stii sa faci pe cineva sa "cumpere" produsul TAU? CASTIGI! Nu esti bun, stai deoparte.
ah stai asa ca acum am vazut partea asta, am zis ca nu iti mai raspund direct dar deja o dai prea mult prin balarii.

de unde pana unde comparatia cu marketing pe vanzari? si de ce folosesti ""?

Sa inteleg ca pana la urma tu vinzi ceva, adica de fapt stai, tu chiar vinzi, vinzi vorbe care si pe tine te depasesc "matematic" vorbind, vinzi vrajeala pe care ai citit-o prin cine stie ce ebook.

Cu alte cuvinte tu chiar cauti sa faci prosteala legita, nu-i asa?

Trebuia sa te gandesti de 2x inainte de a deschide acest topic, caci eu personal pentru faptul ca te ti batos, pe unde gasesc promovat acest SCAM o sa am grija sa fac oamenii sa inteleaga ce ii asteapta!
 
te-ai pus rau pe mine, nu gluma :))
si totul din cauza ca nu stii despre ce e vorba, nu te-ai mai ocupat cu asa ceva, sau nu ai incredere in astfel de site-uri.

crede-ma, nu ai cum sa convingi o persoana care se ocupa cu exact asa ceva
(vezi site-uri hyip pe invest-tracing.com, cate siteuri de tip hyip sunt, cate se lanseaza zilnic si cate PICA zilnic. si lumea continua sa aiba incredere in site-urile de genul, fiind convinsi ca pot pierde bani)

la fel cum nu poti convinge pe cineva cu site de filme ca nu merita link de pe imdb.

am pus ghilimele pentru ca TU ai spus ca incerc sa-mi vand produsul. bineinteles ca asta fac.
la fel cum m-ai convinge si tu sa cumpar un link pe site-ul tau. si da, e marketing/vorbe. cum altcumva vinzi?

dar asta nu inseamna TEAPA. stii exact despre ce e vorba dinainte sa-ti faci cont, nu e nimic ascuns totul fiind la vedere si foarte bine explicat. unde e acel scam despre care vorbesti?

acele calculele sunt perfect reale. daca nu ti le-as spune, cum altcumva ai intra in sistem? aceleasi calcule pe care si altii le vor spune altora.
 
Topicul l-am lasat de curiozitate sa vedem cat durează pana cand cineva va da raport sau îmi va atrage cineva atenția legat de acest tip de scam.

Apoi am vrut sa vad cati vor pune "botul' la asa ceva.

Oricât de bun si bine intenționat ar autorul acestui topic tot țeapă este, nu acum insa peste cateva luni cand se aduna multi useri pur si simplu dispar.

Acum cateva luni un user de forum a facut in canal telegram plus un site care oferea același lucru.

A stras rapid pe grup 70000 membri si conform lui toti erau activi. Acum nu știu câți au si bagat bani insa dupa activitatea din grup cred ca destul de multi.

Dupa 5 luni a inchis site, sters grup telegram si incepe alt site.

Asa fac toti cei care au astfel de site-uri.

Voi adăuga tag special pentru aceat topic si va ramane inca puțin activ pentru discuții.
 
Loading...
Back
Sus