Risc mare de neplata Matrix - Castiga Venit Pasiv (Gratuit)

Voi adăuga tag special pentru aceat topic si va ramane inca puțin activ pentru discuții.
Buna idee, caci va ramane indexat in google cand totul se va sfarsi intr-un frumos scam.
 
Risc mare de neplata? Pe ce te bazezi? Pe vorbe spuse mai sus? Pe "ca asa sunt toate sistemele astea"?
nici nu e live site-ul, s-a plans deja cineva?
pe faptul ca masterofpuppets a citit prima data un articol despre "matrix/ponzi" si a dedus ca e scam, vrajeala, balarie sau vorbe?

atunci hai sa nu mai tinem banii in banca, cel mai legal/adevarat ponzi.

stiti cati bani castigau userii de top in programul ala cu domeniile .ws la 10 dolari lunar? masterofpuppets n-ar avea de unde sa stie, probabil avea 5 ani pe atunci.

poti sa stergi acest topic cu totul!

Alex, tu vorbesti cu totul alt tip de site. sunt site-uri de tip hyip, care iti promit 10-100-1000% pe termen de X zile, cu ideea ca ei reinvestesc banii tai si fac profit, astfel avand sa-ti dea si tie profitul promis.

sunt site-uri care le cunosti de la 2 metri. iti dai seama din start ca ceva nu e bine.

ce miroase urat in topicul meu? voi n-ati inteles ideea ca eu as face bani DOAR daca ar face si userii mei? ca interesul meu e ca userii mei sa faca bani?

in plus, pentru ce m-as "opri" peste cateva luni?
ti-as da tie teapa, Alex, daca ai avea x referali si mi-ai aduce x profit?
SI CEL MAI IMPORTANT ce teapa? ce risc de neplata? tu bagi niste bani pe care ii iei inapoi. unde e teapa si unde e riscul?
nu-ti promit niciun profit, dar depinde de tine cat castigi. in functie de referali care la randul lor fac aceeasi chestie ca tine.

stii ca alte siteuri de genul sunt scam? SA FIE! dar asta nu inseamna ca toate sunt la fel. nu inseamna ca nu se mai fac sau nu mai putem face bani. spuneam si in acel topic. alegi ce crezi, faci bani cum crezi.

l-am obligat pe masterofpuppets sa se bage? am obligat pe cineva?
ca o "dau" in marketing si vrajeala? nu, doar am expus un produs aici. tu faci bani, eu fac bani. La fel cum face eMag cu profitshare, AVON cu mlm-ul lor sau Clickbank.

inainte sa te gandesti daca as vrea sa-ti dau teapa (pentru MAXIM 100 de dolari - pentru ca atat e pachetul maxim) gandeste-te daca Clickbank, eMag, Amazon ar da teapa de 1000 de dolari unui afiliat care ii produce 500-1000 lunar.

vrajeala, balarii, marketing? astia de aici ce fac, fac "reclama" gratis pentru forsage? acelasi sistem, matrix bazat pe referali dar cu diferite planuri de castig. sunt oameni pe grupul lor de facebook care castiga 20.000 de euro saptamanal.

te-as ruga sa stergi intregul topic. nu mai are rost sa explic unora ca masterofpuppets ca se poate face bani si din altceva in afara de site-uri de filme.
 
Risc mare de neplata? Pe ce te bazezi? Pe vorbe spuse mai sus? Pe "ca asa sunt toate sistemele astea"?
nici nu e live site-ul, s-a plans deja cineva?
Cred ca te-ai suparat prea repede. Am spus si mai sus ca tu poti fi super ok insa metoda, schema nu si acest tag este pus pentru schema si nu pentru tine personal.
 
nu m-am suparat deloc.
insa acel tag nu ma ajuta cu nimic, dimpotriva.

pana la proba contrarie nu cred ca merita acest "merit" inca din start :)
cu prima plangere ma poti face tepar, sterge topicul, trimite mascatii peste mine si etc. dar pana atunci... mai bine stergi topicul. sau nu mai permiti publicarea acestor "metode de facut bani", decat sa DECIZI TU daca afacerea mea ar fi buna sau nu (n-o lua ca pe un atac)
 
Risc mare de neplata? Pe ce te bazezi? Pe vorbe spuse mai sus? Pe "ca asa sunt toate sistemele astea"?
nici nu e live site-ul, s-a plans deja cineva?
pe faptul ca masterofpuppets a citit prima data un articol despre "matrix/ponzi" si a dedus ca e scam, vrajeala, balarie sau vorbe?

atunci hai sa nu mai tinem banii in banca, cel mai legal/adevarat ponzi.

stiti cati bani castigau userii de top in programul ala cu domeniile .ws la 10 dolari lunar? masterofpuppets n-ar avea de unde sa stie, probabil avea 5 ani pe atunci.

poti sa stergi acest topic cu totul!

Alex, tu vorbesti cu totul alt tip de site. sunt site-uri de tip hyip, care iti promit 10-100-1000% pe termen de X zile, cu ideea ca ei reinvestesc banii tai si fac profit, astfel avand sa-ti dea si tie profitul promis.

sunt site-uri care le cunosti de la 2 metri. iti dai seama din start ca ceva nu e bine.

ce miroase urat in topicul meu? voi n-ati inteles ideea ca eu as face bani DOAR daca ar face si userii mei? ca interesul meu e ca userii mei sa faca bani?

in plus, pentru ce m-as "opri" peste cateva luni?
ti-as da tie teapa, Alex, daca ai avea x referali si mi-ai aduce x profit?
SI CEL MAI IMPORTANT ce teapa? ce risc de neplata? tu bagi niste bani pe care ii iei inapoi. unde e teapa si unde e riscul?
nu-ti promit niciun profit, dar depinde de tine cat castigi. in functie de referali care la randul lor fac aceeasi chestie ca tine.

stii ca alte siteuri de genul sunt scam? SA FIE! dar asta nu inseamna ca toate sunt la fel. nu inseamna ca nu se mai fac sau nu mai putem face bani. spuneam si in acel topic. alegi ce crezi, faci bani cum crezi.

l-am obligat pe masterofpuppets sa se bage? am obligat pe cineva?
ca o "dau" in marketing si vrajeala? nu, doar am expus un produs aici. tu faci bani, eu fac bani. La fel cum face eMag cu profitshare, AVON cu mlm-ul lor sau Clickbank.

inainte sa te gandesti daca as vrea sa-ti dau teapa (pentru MAXIM 100 de dolari - pentru ca atat e pachetul maxim) gandeste-te daca Clickbank, eMag, Amazon ar da teapa de 1000 de dolari unui afiliat care ii produce 500-1000 lunar.

vrajeala, balarii, marketing? astia de aici ce fac, fac "reclama" gratis pentru forsage? acelasi sistem, matrix bazat pe referali dar cu diferite planuri de castig. sunt oameni pe grupul lor de facebook care castiga 20.000 de euro saptamanal.

te-as ruga sa stergi intregul topic. nu mai are rost sa explic unora ca masterofpuppets ca se poate face bani si din altceva in afara de site-uri de filme.
Bai amice am 34 de anisori mai putin si fac 35, sunt prezent pe online de cam de 10 ani, iar inainte de asta am crescut intre golani.

Dar prima si prima data am auzit de scheme de genul asta prin anii '90 pe cand caritasul era la moda, parintii mei au jucat la caritas, au si primit banii inapoi si putin profit in prima faza, fix ce vrei tu sa faci, ca mai apoi sa se arda 10x time!

Bun tu zici ca faci bani doar daca userul face bani.
Problema este ca unii oameni pierd bani pentru ca altii sa castige, caci altfel nu cred ca ai plati tu din portofel.

Si dat fiind ca oamenii sunt naivi multi se vor arde in treaba asta, deci oricat ai vrea tu sa para legit, nu este.

Cu tine personal nu am nimic, nu te cunosc, nici nu ma intereseaza sa cunosc oameni ca tine, dar ce incerci tu sa faci este tot un fel de scam.

Si cred ca topicul este mai bine sa ramana, ca sa putem sa ii dam un bump cand lumea o sa inceapa sa planga!
 
tocmai, tu confunzi merele cu perele. caritasul sau BANCILE cu ceea ce fac eu.
asa-i ca nu ai mai auzit de banci care au dat faliment, lasand milioane de oameni in gaura? BANCA LEGALA!

nu am zis ca reinvestesc banii de la tine (cazul caritas), pentru simplul fapt ca eu nu promit si nu dau niciun profit userului. si-l face omul cu mana lui.
hai ma, chiar asa de greu de inteles e?

la fiecare post ai repetat si eu de fiecare data ti-am raspus, dar: CINE pierde bani? care sunt aia care se vor arde? daca nu-mi raspunzi, nu mai are rost sa poluezi topicul degeaba.

Ca stii tu ca la un moment dat va pica? Sa te intreb daca ai bani pe card sau in banca?
ca va fi momentul cand profitul nu va mai fi la fel, sau incep sa pierd - e simplu - se mai scad comisioane, se gasesc alte solutii, dar intr-un final cel care poate pierde sunt doar eu.

ai spus ca nu ai nimic cu mine, dar mi-ai vorbit doar "din ghetou" fara a ma cunoaste.
 
Niciodata nu voi respecta un om care detine prea multa vrajeala la purtator si incearca prosteala pe oameni!

Poti sa o sucesti tu cat vrei si in ce stil vrei, ai postat o schema scam pe un forum public, ar trebui sa iti asumi aceste raspunsuri, pentru ca eu mi le asum.

Iar in ziua in care vor aparea 1000 de oamenii fericiti din schema asta a ta, atunci eu o sa imi cer scuze public.

Dar pana atunci ce prezinti tu este scam!
 
insa acel tag nu ma ajuta cu nimic, dimpotriva.
O poti lua ca o provocare sa ne dovedesti la toti ca sistemul/schema ta nu este ca orice alta din aceasta categorie. Apoi cu mare placere eu voi sterge acest tag si chiar voi pune pentru prima data tag-ul Plateste 100% si desigur iti voi face o recenzie buna.



sau nu mai permiti publicarea acestor "metode de facut bani", decat sa DECIZI TU daca afacerea mea ar fi buna sau nu (n-o lua ca pe un atac)
Normal ca eu voi decide daca ramane public sau nu orice metoda suspecta de facut bani. Cine ma cunoaste, stie bine ca sunt total impotriva la astfel de practici.

Am o experienta destul de mare in domeniul prevenirii in sisteme de securitate online si cred ca se vede prin faptul ca roforum area cea mai mica rata de tepe din toate forumurile din Romania si poate mai departe.

Apoi mai sunt userii de pe forum care imi cunosc stilul si daca las ceva vor intelege ca este ok. Vor incepe sa foloseasca acel serviciu pentru ca de era ceva necurat nu-l lasa Alex sa ramana live.

Nu spun ca nu imi mai scapa cate ceva pentru ca sunt foarte ocupat si nu vad chiar toate topicurile.

ai postat o schema scam pe un forum public, ar trebui sa iti asumi aceste raspunsuri, pentru ca eu mi le asum.
Acestea sunt riscurile cand postezi ceva pe un forum public. Vei primi laude dar si critici care unele pot fi foarte dure, insa secretul aici este cum stii sa te folosesti de critici, pentru ca acestea iti pot aduce cele mai multe beneficii si nu laudele.
 
deci asta era. nu e vorba de schema in sine, ci e vorba de omul din spatele sau.
asa rau te-a marcat Stoica cu caritasul lui? sau doar ma ataci pe mine ca asa ai chef tu?

chiar ai 34 de ani? vrajeala, prosteala? tu te auzi?

Alex, astea-s critici ce spune puppets? nu vezi ca din scam nu iese?
vrea 1000 de oameni fericiti? ce-ai zice de unul singur nemultumit? si apoi poate sa ma injure, sa ma faca tepar, golan, ca prostesc lumea si etc..
DAR NU INAINTE! ca nu-i permit. cum nici eu nu mi-am permis sa-l atac.

si intreb iar: PE CINE PROSTESC EU?
 
Ultima editare:
1 la mana nu poti sa te compari cu emag, amazon sau ce ai mentionat tu acolo
2 la mana nu imi poate garanta absplut nimeni ca in momentul in care vreau sa ma retrag imi vei da banii inapoi, cu atat mai mult daca se strange o suma mai mare pe care trebuie sa o returnezi mai multor useri pt ca dupa cum ai spus si tu, castigi din ce castiga userii si automat daca ai 1000 de useri care iti cer banii inapoi nu stiu cat de mult iti mai convine sa returnezi acea suma.
3 de ce tot indemni la stergerea topicului? Te deranjeaza ? Lasa aici sa vad cat mai multa lume ca sa stie sa se fereasca de astfel de magarii.
Deja ne-ai ametit prea mult cu calcule si cu cat castiga fiecare daca baga X bani, si nu cred ca poti numi asta ca pe o afacere..
 
Si mai e o chestie care miroase in treaba asta, aparte de faptul ca a sters ce era postat in OP.

El a venit cu un pre anunt, ca sa testeze apele, sa vada cam cati oameni sunt dispusi sa intre in schema asta. Iar in acest mod el isi calculeaza daca sa faca sau sa nu faca platforma respectiva.

Si e cumva gandita bine treaba, pentru ca traim vremuri de criza si oamenii or sa intre in disperare mode si multi probabil isi vor sacrifica 10-20 euro ce ii au in speranta de ai transforma in 2000 la un momendat.

Fratilor nu asa se fac banii!!! In internet marketing e la fel ca si in real life, trebuie sa inveti, sa faci research si sa muncesti pentru a pune bazele unui venit sustenabil pe internet. Mai ales acum ca e din ce in ce mai greu.
 
ce-mi place cand cititi printre randuri sau doar ce va convine.

am explicat calculele de atatea ori pentru a demonstra ca nu am nici cel mai mic motiv sa dau teapa. dar orice as spune sunteti pusi s-o tineti pe-a voastra. bravo.

omul nu va avea niciodata 2000 in cont, pentru ca in momentul cand invita pe cineva isi retrage comisionul instant.

asa-i. am venit cu preanunt sa vad cine pica in plasa. acum ca am vazut ca pentru voi doi nu am prosteala nici n-o sa mai deschid site-ul :(
 
Ultima editare:
Ai dat cel mai prost exemplu posibil forsage,pai bai nene aceea platforma este pentru a pacali lumea si prieteni sa bage bani in platforma ca sa poti castiga tu ca referal,dar cei care iai adus tu nu aduce si ei la randul lor referali aia nu castiga nimic,doar a bagat bani si ia facut comision celui care la invitat...si da sunt inca mii de plangeri la forsage cum ca lumea nu si-a mai scos bani inapoi daca nu a adus referali (adica daca nu a reusit sa pacaleasca pe vreun prost sa investeasca)...Uite cum pe facebook inca postari de la indivizi care cere sa investesti minim 100€ in platforma asta forsaje ca sa castigi 1000€ inapoi...Fac parte din cateva grupuri de facebook cu idei de facut bani si uite cum ma acosteaza lumea daca las un comentariu la postarea lor unde vrea referali la forsage...
Stiind ca forsage este o platforma de pacalit si fraierit lumea,tu ai ales sa o dai exemplu...
Cea mai mare greseala ai facut pomenind de o asemenea platforma si mai ales ca si platforma ta vrea sa se bazeze exact pe aceea strategie...hmmm...
 

Atașamente

  • Screenshot_2020-05-14-08-51-28.png
    Screenshot_2020-05-14-08-51-28.png
    158,9 KB · Vizualizări: 26
Acest individ cica m-ar plati el pe mine daca aduc persoane sa investeasca minim 100€ prin linkul lui de referal pe platforma forsage...Ciudat nu...dar cei care investesc nu raman tepuiti cu bani daca la randul lor nu aduce referali sa investeasca si aceei referali ca si el sa poata sa isi recupereze banii.
 

Atașamente

  • Screenshot_2020-05-14-08-51-28.png
    Screenshot_2020-05-14-08-51-28.png
    158,9 KB · Vizualizări: 12
forsage e pe nivele: (nu stiu care sunt, dar dau un exemplu)
  • ai 2 referali, esti nivel 1 - castigi 5 dolari
  • ai 6 referali, esti nivel 2 - castigi 50 dolari
  • ai 12 referali, esti nivel 3 - castigi 500 dolari.
  • ai 23 referali, dar iti mai trebuie un referal pentru a ajunge la nivel 4, unde castigi 5.000 de dolari. aici e punctul cand caut "cu disperare" un alt referal.

Ce ti-a spus Constantin acolo se numeste RCB (Referral Commission Back), probabil cel mai important termen intr-un astfel de sistem. cei care stiu din start despre ce e vorba (gen nu e prima oara cand participa la un astfel de sistem), asta e primul lucru pe care-l cauta inainte sa se inscrie: RCB-ul, adica daca e cineva care-i da ceva bani inapoi.

iti mai dau un exemplu, poate mai "explicabil".
AlysDax RCB Details | Best HYIP Monitor - toate site-urile publicate in directorul asta au un sistem RCB. Citeste pe acolo sa-ti dai seama.

Eu, daca te invit pe tine, castig suma X, iti ofer si tie o parte (inapoi) din suma pe care o investesti tu.
Astfel, eu imi ating scopul/nivelul, iar tu "castigi" o parte deja din bani pe care-i bagi.

bineinteles, RCB-ul se regaseste si in sistemul/scriptul meu, chiar automat, in procent.
poti da referalului tau 10, 20, 30, 70 procente din suma pe care el a bagat-o in site prin link-ul tau de afiliat.

Fiind, probabil, prima oara cand auziti sau intalniti asa ceva, primul lucru care iti vine in gand e scam/pacaleala - fara a stii macar despre ce e vorba.

Nu e pacaleala. E convingere. E marketing affiliat.
Constantin a spus ca-ti da 100 de euro sa depui de pe link-ul lui. chiar daca nu iti explica el, tu iti dai seama in 2 minute ca daca nu aduci si tu pe altcineva nu castigi. Cum "incearca" Constantin sa te convinga pe tine, asa tre sa incerci sa convingi pe altii. e foarte simpla treaba.

inainte sa te inscri in acel sistem tre sa sti despre ce e vorba. site-ul are termeni si conditii, faq, etc (stiu nu le prea citesti). nu e ca si cum ai fi ca nigerianul de mai jos.

la fel si pe site-ul meu sunt termeni si conditii care explica in clar ca daca userul nu aduce referali nu castiga.
atentionarea asta o gaseste pe paginile importante (faq, tos, alegerea planului, pagina platii, etc)

dar din nou repet. nu vrei, treci mai departe.

sau ce, ai trimis miile de euro cerute de nigerianul ala care iti lasa mostenire prin Africa? (ai primit mailul, nu?)
i-ai trimis aluia ce are filmarea ta cand te masturbai, ca ti-a virusat laptopul, bitcoinii?


stiti cum isi vand avon, herbalife, nu skin sau alte peste 100 MLM-uri de genul? PRIN PIRAMIDE/MATRIX/PONZI.

Nu Skin (#8 in lume conform acelui articol) era amendata cu 1,5 milioane prin '97 pentru ca se folosea de schema piramidala sa-si vanda produsele: Mitt Romney goes to Scamworld: Prosper, Inc. and its powerful friends

un alt articol, mult mai interesant pe tema asta: Juicing the pyramid: is Herbalife an $8 billion house of cards?
adica Herbalife, vindea in 2011 produse de 5,2 miliarde, din care 1,1 miliard prin sistem MLM. deci vreo 20% din profit venea de la oameni care vand la oameni.

Cel mai important: stiti cine se "ocupa" cu astfel de mlm-uri/piramide? exact companiile a caror produse sunt de cacat. de care se plange lumea. dar, hei! o fac legal. la fel ca bancile.

(sunt oameni care se ocupa "de-o viata" cu sisteme de astea. daca nu ai dat de adisaan pana acum, inseamna ca esti prea nou in internet - Alex il stie sigur. omul ala chiar stie in domeniu. si ca el mai sunt mii si mii)
 
si intreb iar: PE CINE PROSTESC EU?
Pe absolut toti care iti investesc in program si nu reusesc sa aduca refs care sa investeasca.
Exista oamenii care nu o sa inteleaga schema in sine, caci ii aburesti cu vrajeala matematica pusa si in acest topic 1+1=3 si oamenii se vor arunca, daca ai prins 10k persoane de genul asta x 10 euro acolo sunt 100 de mii de euro care tu efectiv ii castigi fara sa faci nimic in afara de vrajeala ieftina, si tot tu ai tupeu sa ne servesti tot felul de comparatii.

Ce este cel mai rau in toata treaba asta este ca sunt acolo oameni ce au copii mici si cel mai probabil multi dintre ei isi vor rupe de la gura pentru un rahat de pachet ce vrei tu sa vinzi.

Te mai intreb odata, cum poti dormi noaptea cand tu esti pregatit sa prostesti lumea? Ti s-a conturat bine in cap ca poti face un margin profit de sume mari este?

Pune mana la munca amice si fa bani legit, fa un serviciu cu plata si ofera ceva userului daca tot vrei sa o joci in zona asta, si atunci nimeni nu va arunca cu noroi in tine!
 
bai omule. poti scrie ceva aici fara sa ma faci tepar macar o clipa? sa purtam o discutie ca la 34 de ani?
sau inca vrei sa-mi deomstrezi ca ai 12 ani? (sorry, cu ceva posturi inainte aveai 14. poate ajungi la 10).

ai omis de 10 ori faptul ca acei 10k de oameni isi pot lua banii inapoi, doar pentru a ma face in continuare tepar.

daca nu esti in stare sa aduci referali nu e treaba mea, iar tu nu ar trebui sa te bagi in site! eu iti dau la dispozitie tools, know-how si etc.
la fel cum face IQoption/500plus/etoro - si totusi 70% din clientii lor pierd bani.
in locul tau i-as convinge pe toti aia sa nu mai "investeasca". as convinge lumea sa nu cumpere ACELASI LAPTOP de 500 de euro de pe eMag in timp ce in alta parte costa 250 de euro.

spune-le oamenilor din MLM-ul farmasi.ro sa nu mai vanda altor oameni produse din catalogul lor care au un pret cu 90% mai mare decat valoarea produsului. oare cum o dormi un "afiliat" de top stiind ca convinge lumea sa cumpere "apa de ploaie"?

si ca sa fie treaba, treaba, (sa vezi cat imi pasa de altii) n-o sa mai dau nici "investitia initiala" inapoi, decat cu conditia sa castige din referali aceeasi suma pe care a bagat-o. ia-o pe asta!

lasa-ma pe mine sa fiu tepar, sa-mi fac "marketingul" cum stiu, sa am cosmaruri ca iau painea copiilor de la gura, si ramai tu cu site-urile tale legite.
 
Ultima editare:
Loading...
Back
Sus