Risc mare de neplata Matrix - Castiga Venit Pasiv (Gratuit)

Este trist ca cei care se lauda cu poze ca fac peste 10-20 mii de euro online din site-urile lor si sunt niste "regi" in seo, marketing etc, incearca sa vanda pachete de 10euro cu scheme ponzi.

Si mai trist este ca sunt astfel de topicuri si aceste topicuri raman in picioare cu scuza ca "l-am lasat de curiozitate sa vedem cat durează pana cand cineva va da raport."

Chiar trebuie ca cineva sa isi piarda banii sa se inchida astfel de topicuri?
 
Suntem pe un forum public iar astfel de comportamente nu sunt acceptate. @AlexH sper sa ia masuri si sa primesti sanctiune.

Tu inca nu intelegi ca in schema ta unii pierd iar altii castiga. SIngurul care castiga fara sa piarda e adminul.

Si nu mai compara tu Emag, amazon cu un site conceput pentru scam. Lumea cumpara cu pret mai mare de la Emag din cu totul alte motive pe care tu nu le intelegi(brand, seriozitate etc)

Cand ai asa vocabular si o iei cu "hai mars" ca nu-ti convine tie ca x iti spune lucrurile in fata denota lipsa de respect pentru intreaga comunitate! Nu doar pentru X!

lasa-ma pe mine sa fiu tepar, sa-mi fac "marketingul" cum stiu, sa am cosmaruri ca iau painea copiilor de la gura, si ramai tu cu site-urile tale legite.

Roforum nu e loc pentru scam si tepari. Deci nu are cum sa te lase in pace. Zi mersi ca te anunta inainte "sa lansezi" scamul si eviti astfel banul

daca nu esti in stare sa aduci referali nu e treaba mea, iar tu nu ar trebui sa te bagi in site! eu iti dau la dispozitie tools, know-how si etc.
E na, nu e treaba ta ca lumea pierde bani nu? Normal, treaba ta e sa incasezi de la cei care pun botul si sunt destui in perioada asta(fara un job,venit etc)
 
Ultima editare:
Chiar trebuie ca cineva sa isi piarda banii sa se inchida astfel de topicuri?
Acum cel mai bine este sa ramana deschis acest topic, pentru ca deja este indexat in google, si in momentul in care oamenii or sa inceapa sa planga o sa ii dam putin bump, ca sa vada fiecare cam cat de mult s-a batut in piept omul cu schema lui.
 
wow. naruto, ma asteptam de la oricine, dar fe la tine nu. te stiu de foarte mult timp, stiu cat esti de serios.

tocmai de asta ma asteptam ca macar tu sa intelegi replica mea.

m-a facut tepar de 10 ori, a folost cuvinte ca vrajeala, prosteala, vorbe. - doar crezand care ar fi intentia mea, sau ca asa sunt sistemele?

nu vezi provocarea, nu?
 
Roforum nu e loc pentru scam si tepari. Deci n uare cum sa te lase in pace. Zi mersi ca te anunta inainte "sa lansezi" scamul si eviti astfel banul
Eu abia astept sa lanseze, caci promit solemn pentru aroganta din el, toate parasites mari precum medium.com or sa aibe blog posts din partea mea cu toata schema asta de scam ce o pregateste omul.

El habar nu are cum sta treaba pe internet marketing dar o sa il invat ca nu e bine sa o arzi aiurea, si cu atat mai mult nu este bine sa incerci sa prostesti oameni!
 
Cica nu este acelasi lucru ca la forsage...
Este acelasi drac,eu ca sa aduc referali trebuie sa ii mint cu nerusinare ca daca va investi va scoate dublu,fara sa ii spun ca ii trebuie sa aduca si ei referali,ca daca i-as spune de prima data ca trebuie referali care sa investeasca ca sa poata si el la randul lui sa isi dubleze suma,mai mult ca sigur nu va vrea sa riste 100$ sau 500$ ,daca ii spun adevarul...deci in concluzie este acelasi sistem ca si forsage , trebuie sa tepuiesti din vorbe frumoase si sa aburesti omul ca va deveni milionar peste noapte...
Si apropo la printul atasat de mine,chiar ti se pare in regula ca trebui sa mint oameni ca sa ii aduc pe platforma, si ala de imi spune ca imi va da din comisionul lui,ce te face sa crezi ca eu voi mai vede vreun ban de la el dupa ce el si-a facut stocul de bani...
Sau in cel mai rau caz, cum crezi ca voi mai da eu ochi cu cei care le-am promis luna de pe cer ,daca va investi in platforma ta ,fara sa ii spun adevarul.
 
Daca nu se vede in print ce sa scris va las eu aici cum se prosteste lumea si pe platforma asta noua "Matrix"...

"sa va mai prezint o data aceasta platforma . am investit cu inca 2 prieteni 150 de dolari si am 70 de dolari pe acest cont. deci pierdere 70 de dolari minim. daca te opresti din a prosti mai departe pe cineva nu ai ce castiga ca nu produce nimic. practic esti prostit sa trimiti bani direct in portofelu celui care te-a invitat. si dupa astepti si nimic. daca nu prostesti si tu altu mai departe 000000. asa ca mare grija cu cei care posteaza forsage ca ei sunt disperati sa recupereze investitia de la cine e prost si pune botu"

Asta incerc sa spun ca cineva va iesi in pierdere si acel cineva va este un prieten,o ruda etc...pe care l-ai pacalit doar ca sa castigi tu...
 

Atașamente

  • Screenshot_2020-05-14-14-01-36-1.png
    Screenshot_2020-05-14-14-01-36-1.png
    305 KB · Vizualizări: 24
ultimul meu post aici.

acum am inteles. voi sunteti aia breji. aia care se gandesc si la altii. desi sunteti plini de siteuri de filme ilegale, bagand pe gat vizitatorilor vostri popuri, virusi - infectand calculatoare, pentru bani.

voi nu sunteti aia care scameaza google cumparand sau vanzand link-uri?
nu sunteti aia care baga filme (si chiar invata pe altii sa faca la fel) care n-au aparut in schimul unui click pe reclama, short url si etc? asta nu e scam sau prosteala? Ah, nu, ca nu are de pierdut nimic userul. Doar timp, virusi, poate tepe luate de vizitatori vazand reclame la nu stiu ce produs dubios.

dar hei, nu prea va pasa. dar hai sa vorbim altora de moralitate.
 
voi nu sunteti aia care scameaza google cumparand sau vanzand link-uri?
bai :))))) m-am inecat cu suc fix cand am ajuns la linia asta.
deci chiar nu mai sti ce fel de comparatii sa faci nu-i asa?

esti fix in acel punct in care scamul tau nu prea are cum sa prinda contur, caci guess what, romanul nu mai e chiar fraierul de alta data!


bafta in tot ce faci daca este legit, si ghinionul sa te bata daca incerci sa faci prosteala pe oameni!
 
hotii striga hotii.
o dai in penibil. n-ai dat citat din randul unde fac referire ca inveti pe altul cum sa prosteasca, nu?

despre genul asta de internet marketing vorbesti? munca ‘legita’ si toate prostiile ce le-ai spus? mai stii si altceva inafara de filme online?

pentru cunostintele tale, acu 10 ani cand tu te apucai de ‘internet marketing’ eu castigam foarte bine din seo. seo in portugheza, unde nu stiam cum se spune buna ziua.

si tu imi vorbesti de internet marketing, de munca legita? afica filme online? tipul ala de siteuri in care as putea face cate un site la 20 de minute cu mii de postari?
 
hotii striga hotii.
o dai in penibil. n-ai dat citat din randul unde fac referire ca inveti pe altul cum sa prosteasca, nu?

despre genul asta de internet marketing vorbesti? munca ‘legita’ si toate prostiile ce le-ai spus? mai stii si altceva inafara de filme online?

pentru cunostintele tale, acu 10 ani cand tu te apucai de ‘internet marketing’ eu castigam foarte bine din seo. seo in portugheza, unde nu stiam cum se spune buna ziua.

si tu imi vorbesti de internet marketing, de munca legita? afica filme online? tipul ala de siteuri in care as putea face cate un site la 20 de minute cu mii de postari?
eu cred ca tu ma confunzi sau ceva, imi tot spui de site-uri de filme, eu nu am site-uri de filme, dar nu vad de unde pana unde compari tu site-urile de filme cu saracia de scam pe care tu vrei sa o faci.

si daca tot esti asa bun la SEO, de ce cauti sa faci prosteala pe oameni cu scheme ponzi, cand SEO este o piata de milioane de euro?
 
romanul nu mai e fraier.
daca maine s-ar deschide un alt caritas, chiar de Stoica, 10 milioane s-ar baga.

pentru ca n-ai inteles o chestie: omul are sperante. lucru ce tu nu il poti lua.


ma las de seo ca nu mai vreau sa depinde de altii (google) sau sa stau cu teama.
 
romanul nu mai e fraier.
daca maine s-ar deschide un alt caritas, chiar de Stoica, 10 milioane s-ar baga.

pentru ca n-ai inteles o chestie: omul are sperante. lucru ce tu nu il poti lua.


ma las de seo ca nu mai vreau sa depinde de altii (google) sau sa stau cu teama.
deci sa inteleg ca aici recunosti ca profiti de naivitatea si disperarea oamenilor, ce ziceam mai sus prin replies, deci e scam intr-un final, corect?
 
pentru ca n-ai inteles o chestie: omul are sperant
Da are sperante,si anume sperante spulberate de noi ca ii imbarligam sa investeasca in platforma ta care promite profituri mari dar adevarul este altul...

Si sa iti raspund si la intrebarea cu filme online...este simplu omul intra pe un anumit site sa vada un film,nu ii place siteul ca are popuri,reclame etc...iese dupa site si nu a pierdut nimic,doar 2 minute de navigare pe un site...
Intrand pe siteul tau omul trebuie sa investeasca bani din buzunar,iar daca nu ii mai convine pierde acei bani...

Asta este diferenta intre un site de filme si platforma ta...omul intra si iese nu a pierdut nimic , dar la tine pe site are de pierdut daca nu aduce fraieri...
 
SEO n-a fost niciodata o piata de milioane, doar asa parea sau pare. Piata e facuta de "rechinii" care iti spun ca conteaza link DA90 la 1.000 de dolari (ai prins ideea)? Cresc preturile serviciilor si, mai ales, cpc-ul in adwords. Dar produsul e acelasi: aceeasi husa de telefon de 1 leu se vande la 80-100 de lei. De asta e seo de milioane. Dar se poate vinde si fara seo, nu?

Am zis in vreun topic ca site-ul matrix nu ar fi scam? cand eu am repetat ca sunt convins ca cel mai mare e banca? as fi ridicol.
dar nici nu am de gand sa zic ca ar fi cand eu imi stiu foarte bine ideea: eu fac bani si iti dau posibilitatea sa faci si tu.

daca ai fi calculat 20 secunde ai fi observat ca sunt planuri unde tu castigi de 4X mai mult decat mine (gen planul unde iei 80 de dolari de la referalul care baga 100 - iar din ei doar 20 raman "acasa", din care se platesc servere, scripturi, modificari, reclama, comisioane - in functie de cat e de "ocupat serverul poti plati comision de 2$ la o trimitere de 10$).
asta inseamna scam?

ti-am dat vreun moment impresia ca din ce am spus eu acolo sunt pus pe tepe? ca ai dedus ca va ajunge scam, asta e alta chestie. exact la fel cum cred si eu ca bancile sunt scam. sau asigurarile. sau..., dar n-am facut tepari sefii bancilor si etc.

si pentru asta ar fi o gramada de motive pentru care ar ajunge scam/faliment, printre care hacking-ul. Ce dracu, acu ceva timp s-a "spart" platforma aia de tranzactionare bitcoin din Noua Zeelanda (am lapsus acum), unde clientii au pierdut sute de milioane.
dar tu m-ai atac direct pe mine. despre asta e vorba in certurile noastre, chiar daca ai vazut ca intentia mea e alta.
 
SEO n-a fost niciodata o piata de milioane, doar asa parea sau pare. Piata e facuta de "rechinii" care iti spun ca conteaza link DA90 la 1.000 de dolari (ai prins ideea)? Cresc preturile serviciilor si, mai ales, cpc-ul in adwords. Dar produsul e acelasi: aceeasi husa de telefon de 1 leu se vande la 80-100 de lei. De asta e seo de milioane. Dar se poate vinde si fara seo, nu?
M-am lamurit ca habar nu ai de SEO, iar SEO chiar este o piata nu de milioane de euro ci de miliarde de euro.

Un singur lucru este cert si cel mai probabil tu nu sti asta, traficul organic are o valoare de 1000% mai mare decat traficul paid.

De asta si face Google atatea update-uri in ultima vreme, de asta au implementat tracking in chrome in urma user experience ca sa poata sa ajunga sa ii "oblige" pe oamenii sa cumpere traffic de la ei, caci cei care rankeaza organic fac bani in ordinul milioanelor.

Cat despre metrics si autoritate nu are rost sa ma apuc sa iti scriu caci o sa tie se dea ceasurile peste cap.

Deci prietene care faci SEO in portugheza fara sa sti limba portugheza, tu chiar nu stii despre ce vorbesti. De aici denota si faptul ca incerci acum sa prostesti lumea cu aceasta metoda, pentru ca daca ai fi stiut sa faci ceva legit care sa iti aduca un venit sustenabil nu ai fi facut-o.

Cred ca ar fi cazul sa termini vrajeala asta ca deja chiar o dai in penibil!
 
acum o dam in seo? :))

eu am "ideile" mele pe care nu mi le va scoate nimeni din cap, la fel cum tu le ai pe ale tale.

daca eu zic ca seo e mort, inseamna ca e mort pentru mine. asta cred eu, in timp ce tu poti ranka pe "hosting" cu 100 cuvinte si fara links. suntem toti diferiti, nu? Daca eu fac seo si imi merge super bine asa cum o fac, dar tie nu, sau ai citit nu stiu ce articol ca NU asa se face seo, e parerea ta. nici nu incerc sa-ti schimb parerea.

hai ca nu e greu sa-ti dai seama ca nu e chiar ce am vrut sa-ti spun cand am zis ca seo nu e piata de milioane. am vrut doar sa pun punctul pe faptul ca seo e "ridicat" de cei care vor sa faca mai multi bani de pe urma acestui serviciu. stiu ca asta am spus, dar nu m-am referit direct.

am pomenit de seo in portugheza doar sa specific faptul ca, desi m-am bagat unde nu-mi fierbe oala, am reusit sa fac bani din seo chiar si din acea piata. La un moment dat rankam #1, #2, #3 cu 3 site-uri ale mele pe "lotofacil" sau "mega sena". De ce zic ca seo e mort? vrei sa ma "bat" cu brandurile de top din Brazilia, cele care au bugete pentru SEO, oameni, cunosc limba?

adu un site pe "lotofacil" sau "mega sena" in top 3 in Brazilia sa vezi +15.000 lunar.

si apoi cand ajung in top sa vina google cu un update stupid sa-mi pice site-ul ca asa vrea/considera el? cam asta ar fi singurul motiv pentru care ma las de seo. si nu vreau sa ma mai adaptez, de 10 ani ma tot adaptez.

am trecut prin greutati in viata, dar nimic nu mi-a albit parul ca seo. te rog eu, crede-ma ca stiu ce vorbesc.
sunt om de analiza. in ultimii 5 ani am urmarit si am analizat orice miscare ce tine de seo, ux, conversie/lead.

DACA...

site-ul meu are:
o pozitie medie (pentru toate cuvintele targetate) in google de 50, iar in bing de 5
100 de unici din bing, dar 500 din google
30 de leaduri din bing, dar 10 din google
conversie de 30% din bing, dar 2 din google
xx.xx castiguri din bing, dar x.xx din google

.....si vine aia mari in seo si imi spun ca ar trebui sa ma axez mai mult pe google, ar trebui sa le urmez sfatul?

bing e mai mic pentru ca nu-s advertiseri. daca bing avea cel putin jumate din numarul advertiserilor adwords, treaba statea mult mai diferit. pentru ambele engine-uri. dar, hei, google e puterea: face ce vrea, cand vrea. ii pasa lui ca ai bagat 10 milioane in seo (sunt companii care baga mult mai mult - deci chiar e piata de miliarde, stiu si eu)? la un singur click te pica si baga pinterest-ul in fata.

ca s-o dau si mai in penibil: am rankat site-uri (si) in spaniola, germana sau franceza. cand seo chiar era seo.
nu la algoritmul lui google de acum, sa-mi bage pinterest-ul in fata, cu gandul ca voi cumpara reclama. nu, nu.

chiar acum am cautat "filme online". pe locul 3 imi baga asta: context.reverso.net/traducere/engleza-romana/Filme+Online+Subtitrat - sa-ti zic ce am pe #5? dar pe #1?
ce, nu mai sunt siteuri de filme?
google stie cel mai bine ca eu CHIAR caut filme online. pentru ca are istoricul meu. am cautat vreodata traducerea cuvantului? lol.

si voi credeti ca "update"? ca X chiar merita sa fie #1 ca are 10000 de links, sau #2 are un link de la DA88, sau #3 are 2.000 de cuvinte, sau #4 are un pagespeed de o secunda?
hai ma, pe bune?
is satul pana peste cap de toate prostiile astea.

exact ca acele stiri/actiuni facute special pentru a influenta bursa.

oh, no, cand am crezut ca incepem sa ne intelegem ai dat-o iar in "prosteala" :(
 
Loading...
Back
Sus