Canale Tv online Romania gratis pe desktop si mobil

Pe TV folosește aplicație de tip iptv, nu vlc. Exemplu: smartiptv, ssiptv, ottplayer. Ai și ghid acolo și mergi folosind telecomanda de la tv, ca și cum o folosești la canalele de tv prin cablu. Ip-ul din adresă trebuie să fie al echipamentului care rulează acestream server. Nu are cum să nu meargă. Sună-mă și pe WhatsApp folosind nr. meu de tel. mobil furnizat mai devreme. Cu un alt amator de acesta metodă tocmai am reușit. Greșeala mea era că nu mai mergeau linkurile acestream din exemplu pe care vi le-am oferit.
Am rezolvat, acuma merge! Inainte greseam ca nu aveam lansat Acestream Engine si deci player-ul nu se conecta la server. Multumesc mult pentru tot sprijinul acordat. Daca ma poti ajuta te rog (poate in PM) cu o metoda de a gasi surse (Ace content id) pentru canale din alte tari, US si Canada de exemplu.
 
alt ip: 5.13.168.9
poate te intereseaza si astea
 

Atașamente

  • dolce.m3u
    12 KB · Vizualizări: 221
  • orange ro .m3u
    11,9 KB · Vizualizări: 235
  • telekom ro.m3u
    16,5 KB · Vizualizări: 228
Buna seara tuturor!!
Tin sa multumesc colegului nostu Mateiluc pentu amabilitatea de care a dat dovada in a detalia explcit si pe intelesul tuturor cum se procedeaza .
Si eu eram sceptic cu privire la a functiona ''Dar da functioneaza numai ca trebuie sa ai rabdare,,
dupa cum spune detaliat mai sus ideea este sa aveti un net de minimum 512mb surse stabile si restul e o joaca .
inca o data mii de multumiri !!
Cu respect geluger.
 
Florin fi sincer si spune ca le-ai copiat de pe Telegram listele eu le-am postat prima data
Nu le-am copiat de pe Telegram. Eu i-au listele de pe 2 siteuri, le testez pe windows si pe Smart iptv si daca functioneaza le urc aici. Testez si cu iptv checker. Nu e frumos sa iei de la un utilizator listele si apoi sa le repostezi. Asta e magarie. Eu greblez internetul si tot ce gasesc pun aici. De aia mi-am facut cont, sa ajut, nu sa repostez ceea ce deja exista aici. Cu tot respectul.
 
Am pus 2 fisiere video cam cum se proedeaza.


Primul este legat de cum se face instalarea serverului de acestream si apoi cum se apeleaza.
Din pacate linkurile de acestream trimise nu mai sunt valabile, dar de pe siteuri sau chiar de aici gasiti liste bune de acestream care merg, doar sa le adaptati dupa indicatiile mele.
In al 2-lea fisier video se vede cum se face exact constructia fisierului pentru acestream. Se ia id-ul de la content id din tab-ul acestream.
Astept vesti bune
salut frate am incercat sa fac cum ai scris dar nu reusec
 
Loading...
Back
Sus