Canale Tv online Romania gratis pe desktop si mobil

 

Atașamente

  • rom.m3u
    10,2 KB · Vizualizări: 115
Nu știu dacă este locul ideal sa întreb dar încerc, am văzut pe olx pe cineva din Oradea care vinde/configurează un build pentru Kodi - ROMANIASTAR și ar avea toate canalele tv și radio din România. Vânzătorul se afla printre noi sau cineva știe despre ce este vorba cu acest buid?
Chiar eu ieri am cumpărat o listă iptv de pe olx cu plată lunară. Omul se oferă să îţi instaleze pe laptop şi telefon programele necesare, îţi oferă o parola şi un user şi ai 150 de canale româneşti plus altele din alte ţări pe care nu am apucat să le văd.
 
Salut !
Am incercat si eu, dar nu-mi ese..

Am pus 2 fisiere video cam cum se proedeaza.


Primul este legat de cum se face instalarea serverului de acestream si apoi cum se apeleaza.
Din pacate linkurile de acestream trimise nu mai sunt valabile, dar de pe siteuri sau chiar de aici gasiti liste bune de acestream care merg, doar sa le adaptati dupa indicatiile mele.
In al 2-lea fisier video se vede cum se face exact constructia fisierului pentru acestream. Se ia id-ul de la content id din tab-ul acestream.
Astept vesti bune
 
...si care-s alea?


Nu merge lista dar mersi oricum!
Vezi te rog raspunsul mai devreme cu video. Linkurile trimise nu merg, dar am pus video cum le obtineti.

 
Ultima editare:
Am pus 2 fisiere video cam cum se proedeaza.


Primul este legat de cum se face instalarea serverului de acestream si apoi cum se apeleaza.
Din pacate linkurile de acestream trimise nu mai sunt valabile, dar de pe siteuri sau chiar de aici gasiti liste bune de acestream care merg, doar sa le adaptati dupa indicatiile mele.
In al 2-lea fisier video se vede cum se face exact constructia fisierului pentru acestream. Se ia id-ul de la content id din tab-ul acestream.
Astept vesti bune
Multumesc foarte mult pentru efortul depus! Am reusit sa scriu lista si sa o rulez atat pe Acestream player cit si pe VLC fara problema. Asta pe laptop doar. Pe TV nu am reusit nimic cu Acestream server. Am instalat VLC pe Firestick, am pus lista pe un USB memory stick si am incarcat-o de acolo in VLC pe tv. Merge perfect doar ca nu pot sa vad toata lista in ansamblu (ca in alte players) si trebuie sa merg dintr-un canal in altul ca sa ajung la canalul dorit. Cu o lista mai lunga asta ar fi o problema ca sa navighezi la canalul dorit.
 
Multumesc foarte mult pentru efortul depus! Am reusit sa scriu lista si sa o rulez atat pe Acestream player cit si pe VLC fara problema. Asta pe laptop doar. Pe TV nu am reusit nimic cu Acestream server. Am instalat VLC pe Firestick, am pus lista pe un USB memory stick si am incarcat-o de acolo in VLC pe tv. Merge perfect doar ca nu pot sa vad toata lista in ansamblu (ca in alte players) si trebuie sa merg dintr-un canal in altul ca sa ajung la canalul dorit. Cu o lista mai lunga asta ar fi o problema ca sa navighezi la canalul dorit.

Pe TV folosește aplicație de tip iptv, nu vlc. Exemplu: smartiptv, ssiptv, ottplayer. Ai și ghid acolo și mergi folosind telecomanda de la tv, ca și cum o folosești la canalele de tv prin cablu. Ip-ul din adresă trebuie să fie al echipamentului care rulează acestream server. Nu are cum să nu meargă. Sună-mă și pe WhatsApp folosind nr. meu de tel. mobil furnizat mai devreme. Cu un alt amator de acesta metodă tocmai am reușit. Greșeala mea era că nu mai mergeau linkurile acestream din exemplu pe care vi le-am oferit.
 
Cine a creat o listă bună cu canale de tip acestream pentru Tv conform specificațiilor mele puneți-o aici și pentru alții doritori de canale tv prin această metodă
 
Ultima editare:
Eu privesc AceStream sub asa un format si merge cu orice player chiar si de pe TVBox doar sa fie instalat AceServer!!!:

#EXTINF:-1 tvg-logo="http://televiziune.live/canale/filme/hbo.png" ,HBO

Pentru ca sa nu apara reclama la Ace Stream va propun sa instalati AceStreamServer de pe aceste linkuri!!!

Windows : https://drive.google.com/file/d/11VTOzB-S_UXBSN0nzb8b3E0B-os5cRJP/view?usp=sharing
Android: https://drive.google.com/file/d/13RYm1N3U1MeeXgN8DnvrLZdRqGCbFOGa/view?usp=sharing

Motor de cautare pentru canale : Поиск Ace Stream трансляций

Asteptam cu nerabdare canale noi AceStream!!!
 
Ultima editare:
Eu privesc AceStream sub asa un format si merge cu orice player chiar si de pe TVBox doar sa fie instalat AceServer!!!:

#EXTINF:-1 tvg-logo="http://televiziune.live/canale/filme/hbo.png" ,HBO

Pentru ca sa nu apara reclama la Ace Stream va propun sa instalati AceStreamServer de pe aceste linkuri!!!

Windows : https://drive.google.com/file/d/11VTOzB-S_UXBSN0nzb8b3E0B-os5cRJP/view?usp=sharing
Android: https://drive.google.com/file/d/13RYm1N3U1MeeXgN8DnvrLZdRqGCbFOGa/view?usp=sharing

Asteptam cu nerabdare canale noi AceStream


Metodă ta presupune un tvbox cu android sau un tv cu android.
Metodă mea se poate folosi pe orice tv Smart, indiferent de sistemul de operare și indiferent de aplicația iptv folosită.
In metodă mea nu ai reclame deloc, doar cele transmise la tv.
Folosești doar telecomanda tv-ului și nu un dispozitiv extern pentru a schimba canalele.
Plus Ghid TV (EPG) prin aplicatii, ceea ce nu ai la vlc player

Metodă mea este unicat in lume.
 
Ultima editare:
Vezi te rog raspunsul mai devreme cu video. Linkurile trimise nu merg, dar am pus video cum le obtineti.

Salut, o intrebare daca se poate. Ma uitam la video pe youtube. Asa am procedat si eu dar numai AXN merge din lista. Defapt asta e si pus acolo. Am observat ca fiecare canal are ID separat. Asta de unde pot sa gasesc?
 

Atașamente

  • 2021-01-22_085551.png
    2021-01-22_085551.png
    40,2 KB · Vizualizări: 80
Salut, o intrebare daca se poate. Ma uitam la video pe youtube. Asa am procedat si eu dar numai AXN merge din lista. Defapt asta e si pus acolo. Am observat ca fiecare canal are ID separat. Asta de unde pot sa gasesc?
Sigur, fiecare canal trebuie sa aibe ID separat, le poti gasi pe diverse siteuri, foarte multe au canale de tv in format acestream. Nu vreau sa dau niciunul aici sa nu fac reclama gratuita la ele. Se gasesc usor. Daca chiar nu poti gasi imi spui in privat si te ajut.
Linkul de acestream nu e îndeajuns, trebuie id-ul de acestream bagat in formatul de iptv dat de mine.
 
Loading...
Back
Sus