Loc de dat cu capul

Fiecare cu fericirea lui..eu m-am simtit ff bine cand umblam prin laptopul omului....imi place sa descopar lucruri noi..
Nu cred ca am zis ca voi umbla prin conturile lui..nici prin gand nu aveam asa ceva. Am zis poate are ceva ce ma poate ajuta ( o thema wordpress buna , un plugin un script ..un program ..orice ma poate ajuta pe mine online)..
In plus daca iti spun ca omul e din Irak si avea planuri de boambe in laptop ...ma crezi ?
Si pentru mine 75euro nu sunt cativa banuti.( a trebuit sa il dau..am vazut ca deranjeaza foarte tare )


PS: E plina Romania de oameni inimosi...:)

Avea planuri de bombe pe naiba... Asta ai zis-o fix ca sa te scoti.
Ia zi, n-avea vreun document word si cu datele la care planuia atentate? Unde era primul, la Coarnele Caprei?
 
Sa ma scot din ce?
Din a face posturi de umplutura ca tine?

Nu sunt deloc postari de umlutura , chiar am verificat postaril lui si au fost de ajutor. Faptul ca a facut post hunting ..a gresit.. insa sa nu fim asa rai si sa privim intentia .. Au fost de ajutor postarile lui. Eu spun ca da, nu a fost rau intentionat. ( este doar parerea mea personala)
 
1. Omul face post hunting, dar atat timp cat postatile sunt la subiect, utile nu vad o problema. Ce nu intelege lumea e faptul ca numarul de posturi n iti duce avantaje aici.
2. @Sacalul in cateva postari a facut referire la stilul de moderare pe forum si alte referinte. Apreciez implicarea si ajutorul tau, dar trebuie sa iti amintesc ca nuam venit pe forum la tine sa iti spun cum sa iti faci treaba sau sa ma comport precum un sef, etc.
Cand vine vorba de forum singurile decizii care conteaza sunt ale mele.
Moderatorii i-am ales pentru ca sunt oamenii corecti si am foarte mare incredere in orice fac sau decid.
3. Pe acest forum sunt forte multi useri care au opinii total diferite de mine, dar asta nu inseamna ca sunt oamenii rai, ori trebuie sa dispara de pe forum.

E asa cald aici, cortinele trase de zici ca e noapte, aerul conditionat pus la 17 grade si abia face fata din cauza caldurii. Afara iesi doar daca esti nebun ori esti nevoit de situatie.
 
Stati mai oleaca, ca pe asta nu o inteleg...
In prima postare se precizeaza: "Orice offtopic aici este acceptat chiar si limbaj mai.....". Iar eu sunt acuzat de "post hunting" chiar si aici, unde nici macar n-am fost off topic.
Da' hai sa detaliez, daca tot ma acuza Cinik ca fac postari de umplutura.

Crede-ma ca nu faceam comentariul ala rautacios daca nu mancai cacat cu polonicul. In primul rand, explica-mi si mie te rog, cum te-ai gandit tu sa precizezi ca laptopul apartinea unui tip din Irak care avea planuri de bombe pe el abia dupa ce ti-a sarit lumea in cap?! Asta este o scuza penibila si puerila!

In al doilea rand, tu te-ai pus macar un moment in situatia omului respectiv? Poate ca situatia lui materiala nu este tocmai buna si poate ca de aia si avea un laptop ce valoreaza 75 EUR. Pe langa asta, faptul ca i-ai scotocit omului in lucruri ti se pare ok? Din punctul meu de vedere e ca si cum ti-ar intra tie cineva in casa asa, sa vada daca ai ceva ce ar putea avea nevoie.

Revenind la aia cu "planurile de bombe" (pe care eu personal nu o cred oricum dar nah, hotul neprins e negustor cinstit, nu?), esti cu atat mai "luminat". Adica in loc sa duci laptopul la Politie, sa le arati alora: "Uite dom'le, am gasit un laptop pe strada si are planuri de bombe in el!" tu te-ai gandit sa-l vinzi altcuiva nu?

Bravos tata!
 
Stati mai oleaca, ca pe asta nu o inteleg...
In prima postare se precizeaza: "Orice offtopic aici este acceptat chiar si limbaj mai.....". Iar eu sunt acuzat de "post hunting" chiar si aici, unde nici macar n-am fost off topic.
Da' hai sa detaliez, daca tot ma acuza Cinik ca fac postari de umplutura.

Crede-ma ca nu faceam comentariul ala rautacios daca nu mancai cacat cu polonicul. In primul rand, explica-mi si mie te rog, cum te-ai gandit tu sa precizezi ca laptopul apartinea unui tip din Irak care avea planuri de bombe pe el abia dupa ce ti-a sarit lumea in cap?! Asta este o scuza penibila si puerila!

In al doilea rand, tu te-ai pus macar un moment in situatia omului respectiv? Poate ca situatia lui materiala nu este tocmai buna si poate ca de aia si avea un laptop ce valoreaza 75 EUR. Pe langa asta, faptul ca i-ai scotocit omului in lucruri ti se pare ok? Din punctul meu de vedere e ca si cum ti-ar intra tie cineva in casa asa, sa vada daca ai ceva ce ar putea avea nevoie.

Revenind la aia cu "planurile de bombe" (pe care eu personal nu o cred oricum dar nah, hotul neprins e negustor cinstit, nu?), esti cu atat mai "luminat". Adica in loc sa duci laptopul la Politie, sa le arati alora: "Uite dom'le, am gasit un laptop pe strada si are planuri de bombe in el!" tu te-ai gandit sa-l vinzi altcuiva nu?

Bravos tata!
Hai sa iti raspund sa nu zici ca nu sunt un Domn.
1.Am gasit un laptop pe plaja ..la ora 8.00 dimineata...cand mergeam spre munca.( ce ai vrea sa fac ..sa ma duc prin oras sa intreb din om in om ..Ba boule nu ti-ai pierdut un laptop..na..i-al inapoi ca pe mine ma i-au la rost ..uni ..baieti de pe Roforum ca l-am gasit eu..)
2. Intrun topic am intrebat ..cum fac sa il pot debloca sa vad ce are prin el..poate are un program ceva ..o thema frumoasa..un script pt facebook ..ceva bun si de ajutor pt mine. Nu am zis ca-i voi umbla in conturile omului care ori fi ele...au dedus uni de pe aici de pe forum...asa ca tine....simplu vroiam sa vad ce are in el..eram ff curios
Doar un raspuns direct si de ajutor am primit...de la @AlexH..( si eu stiam sa il deblochez leptop dar sa sterg tot de pe el..cea ce am si facut pt ca nu am avut cd cu windows ) ..si ce deducem de aici.:eek:.ca daca chiar vroiam sa i frec conturile imi faceam cumva rost de cd.
...restul vai doamne ce oameni cum se cade sunt ...si nu ar lua in viata lor ceva gasit..nu nu doamne fereste ..si-ar da viata sa afle a cui este
Am luat 75 euroi pe el pt ca l-am dat rapid..nu ca era jaf sau arata rau..daca stateam il puteam da si la 100 poate mai bine..
Faza ca erau planuri de boambe in el ..era doar o simpla gluma...nu e vina mea ca nu te prinzi...si te agiti aici de vai doamne ce am putut face...

Eu stau si ma mir de ce uni se agita asa tare din cauza ca eu am gasit un laptop...nu pot sa inteleg...nici unul nu ma cunoaste personal..dar ma acuza de zici ca l-am furat.....

PS: Din cauza asta nu vreau sa ma mai intorc in Romania...din cauza oamenilor ca tine si ca alti care nu stiu toata poveste..nu stiu de gluma ...nu imi ofera ajutor la problema mea ...dar te judeca ..te i-au la rost..sunt mai presus ca mine ..doar pt simplu fapt ca eu am gasit un laptop...am facut o crima domle nu asa...de ma cunosteati personal..ma spune-ati si la politie...ca sunteti capabili... ( uni..nu toti...din fericire mai sunt si oameni cu capul pe umeri si cu spirit de gluma)
 
De cateva saptamani ma confrunt cu problema asta la calculator. Stau ce stau pe internet si dupa apare un lag cumplit in orice activitate care presupune netul. Stie cineva din ce cauza vine? Nu as vrea sa reinstalez windowsul pentru problema asta dar cateodata devine extrem de frustrant la cum merge.
 
Daca se intampla cam la aceiasi ora, poate ai ceva task in fundal care se executa pe fundal. Gen scanare sau ceva
 
De cateva saptamani ma confrunt cu problema asta la calculator. Stau ce stau pe internet si dupa apare un lag cumplit in orice activitate care presupune netul. Stie cineva din ce cauza vine? Nu as vrea sa reinstalez windowsul pentru problema asta dar cateodata devine extrem de frustrant la cum merge.
Cand ai lag ..intra in Task Manager si in acest fel vezi de unde vine lagul , mozila . IE, sau ceva program....
 
Nu am observat nimic neobisnuit cand intru in Task Manager. Singura chestie ciudata a fost Google Chrome care aparea de 10 ori fiecare cu memorie diferita. Am sters si reinstalat Google Chrome dar tot asa face. Si e greu sa cred ca e de la browser cand si pe Mozilla incepe sa faca figuri cateodata. A inceput sa mearga asa de cand m-am uitat la Got episodul 5 leaked dar nu inteleg cum puteam sa iau virus din moment ce a fost pe o platforma gen vidzi.
 
Chrome deschide task nou pentru fiecare tab nou. E ok.
Deschide un topic, si eventual pune si niste print-screenuri la task-manager, cand merge greu.
 
Loading...
Back
Sus