Risc mare de neplata Adnow.com

Daca va pretati la asemea lucruri, e clara treaba. Munciti si aduceti trafic, alegeti o nisa, scrieti continut original, si va veti putea monetiza cu succes site-ul. Nimeni (nici o retea) nu va avea ce sa va comenteze. Cand veniti cu smecherii, provocari si jocuri imature - nu avem ce discuta. Am devenit mult mai selectivi decat eram la inceput. Daca nu sunteti dispusi sa fiti profesionisti si sa va respectati atat pe voi, cat si pe cei cu care colaborati (in acest caz e vorba de Adnow), intrerupem orice fel de colaborari.
Irelevant raspunsul tau, imi raspunsi clar la intrebare?
 
Nu am avut probleme cu Cancan.ro, nu s-au depistat duble sau frauda. Colaborarea merge inainte fara probleme.
Da, dar eu te-am intrebat altceva, te rog citeste printre randuri. Daca eu ca utilizator, dau clickuri multiple pe reclamele lor, ce faceti in acest caz?
 
Da, dar eu te-am intrebat altceva, te rog citeste printre randuri. Daca eu ca utilizator, dau clickuri multiple pe reclamele lor, ce faceti in acest caz?
Datorita volumului imens de trafic, au intaietate - daca se depisteaza duble ii atentionam inainte
 
Datorita volumului imens de trafic, au intaietate - daca se depisteaza duble ii atentionam inainte
Se vede clar ca aveti anti-clik ;)
O retea care produce 100k $ pe zi,nu exista sa nu aibe o amarata de functie de dublu clik...
Pana si cel mai praf programator stie sa faca asta !!!

Tot ce spuneti voi,este in felul acesta !
Nu sunteti programatori insa incercati sa pacaliti niste programatori ;)
 
Nu ti-e rusine sa faci atac la persoana? DA, SUNT KEY ACCOUNT MANAGER si reprezint o retea internationala.
Senzational. Banuiesc ca este necasar sa ai o facultate, master si doctorat pentru a fi key account manager la ADNOW. Poti reprezenta ce vrei - nu ma intereseaza - dar sa-mi dai mesaj pe ticket ca te atac pe forum spune multe. Si da, reprezinta compania adnow prin prezenta ta aici. Daca nu vrei sa fii atacata prin actiunile pe care le intreprinzi atunci nu mai vorbi in numele adnow. Eu daca zic o prostie nu-i stres, tu daca zici o prostie o spui in numele companiei pe care o reprezinti. E o diferenta!

Cine esti tu? Din site-urile pe care ai incercat sa le monetizi nu pari deloc credibil.
Nu vad ce te intereseaza cine sunt. Daca vrei sa ma cunosti iti spun de pe acum ca nu sunt interesat.

Datele tale nu ne intereseaza, sterge-ti toate datele din sistem - si nimic nu se va salva.
Nu ne intereseaza nici un detaliu referitor la contul tau Adnow.
O zi minunata!
Le-as sterge daca as putea. Daca vrei iti fac video pe youtube sa-ti arat ca nu pot modifica nimic? Ai email, paypal, nume etc etc. Iti e greu sa le stergi? Sau trebuie sa ma rog si de asta asa cu m-am rugat de plata?
Citeste termenii si conditiile ADNOW. Se presupune ca un account manager ii stie.
• Notify us per email if you want to permanently close your account;

Am cerut stergerea datelor si inchiderea contului definitiv. N-am nevoie de cont in adnow, oricum nu ma platiti. La ce l-as tine?

PS: Am trimis notificare si pe email si pe ticket. Va faceti ca ploua.... Si tot eu sunt ala cheater care incalc termenii si conditiile site-ului.
PPS: Daca trimit mesajul (prin ticket sau email) in engleza inseamna ca doresc sa evit "account managerul" si sa discut direct cu proprietarul/moderatorul. Ca altfel trimiteam in romana....
PPS2: Incearca totusi sa nu ma mai provoci! Nu e nici frumos si daca vrei asa nu am nimic impotriva, o lungim tot anul...
Screenshot_1.png

Eu nu am facut acuzatii la persoana! Rog adminul sa ia masuri @AlexH
Am abordat problema la modul general. Sunt destul cheateri in acest topic. Moderatorul nu i-a banat fara vreun motiv bine intemeiat. Este lipsa de profesionalism din partea ta sa te legi de competentele mele, din moment ce nu esti angajatul Adnow sau ale altei retele/agentii/trust media din sfera publicitara.
Nu vad unde e atacul la persoana. Nu am folosit public numele tau sau alte date ci doar un username Adnow . In plus e forum aici, deci fiecare isi poate spune propria parere atata timp cat o face intr-un mod civilizat. Si nu cred ca te-am injurat....
 
Senzational. Banuiesc ca este necasar sa ai o facultate, master si doctorat pentru a fi key account manager la ADNOW. Poti reprezenta ce vrei - nu ma intereseaza - dar sa-mi dai mesaj pe ticket ca te atac pe forum spune multe. Si da, reprezinta compania adnow prin prezenta ta aici. Daca nu vrei sa fii atacata prin actiunile pe care le intreprinzi atunci nu mai vorbi in numele adnow. Eu daca zic o prostie nu-i stres, tu daca zici o prostie o spui in numele companiei pe care o reprezinti. E o diferenta!


Nu vad ce te intereseaza cine sunt. Daca vrei sa ma cunosti iti spun de pe acum ca nu sunt interesat.


Le-as sterge daca as putea. Daca vrei iti fac video pe youtube sa-ti arat ca nu pot modifica nimic? Ai email, paypal, nume etc etc. Iti e greu sa le stergi? Sau trebuie sa ma rog si de asta asa cu m-am rugat de plata?
Citeste termenii si conditiile ADNOW. Se presupune ca un account manager ii stie.
• Notify us per email if you want to permanently close your account;

Am cerut stergerea datelor si inchiderea contului definitiv. N-am nevoie de cont in adnow, oricum nu ma platiti. La ce l-as tine?

PS: Am trimis notificare si pe email si pe ticket. Va faceti ca ploua.... Si tot eu sunt ala cheater care incalc termenii si conditiile site-ului.
PPS: Daca trimit mesajul (prin ticket sau email) in engleza inseamna ca doresc sa evit "account managerul" si sa discut direct cu proprietarul/moderatorul. Ca altfel trimiteam in romana....
PPS2: Incearca totusi sa nu ma mai provoci! Nu e nici frumos si daca vrei asa nu am nimic impotriva, o lungim tot anul...
Vezi atașament 1340


Nu vad unde e atacul la persoana. Nu am folosit public numele tau sau alte date ci doar un username Adnow . In plus e forum aici, deci fiecare isi poate spune propria parere atata timp cat o face intr-un mod civilizat. Si nu cred ca te-am injurat....
Trimite-l in ce limba doresti - tot cu MINE vei discuta :)
 
Bună seara!
Observ că această discuție a luat amploare foarte mare
Eu lucrez cu Adnow ( momentan mi-am primit toate plățile )
Nu le iau apărarea, dar din punctul meu de vedere sunt serioși si își respectă clienții
Totuși mi-aș dori pe viitor dacă se poate, protecție mai mare pentru clienți ( e totuși dureros să ți se baneze un cont pentru click-uri duble ---- poate tot traficul e real, dar poate intra o singură persoană șă-ți facă rău )
 
Ultima editare:
Ciudat este ca tocmai cu site-urile de calitate avem rezultate. Vezi top 20 site-uri din Ro. Vei observa ca acestea colaboreaza cu noi. Va rog sa va interesati , sa analizati site-urile de top din Ro (si nu numai), inainte de a scoate concluzii. Romania este una dintre regiunile cu cel mai mare trafic in Adnow. Nu ducem lipsa de trafic pe plan autohnton ;)
De azi inainte voi raspunde succint si la obiect la orice comentariu/post de pe acest forum. Daca aveti probleme/nelamuriri/intrebari, puteti trimite ticket. Dintr-un topic obiectiv (initial, asa era menit sa fie) l-ati transformat intr-un balci.
Pai site-urile mari va dau in judecata daca ii pacaliti de cateva mii de euro
Da un amarat care munceste sa faca si el 100 200 300$ veniti voi si ii luati bani
 
@Adnow va intreb si eu ceva ...sper sa raspundeti
Toate site-urile sunt publice da.... ?
Eu imi fac un site acum cu retete culinare sa zic si tot traficul este din GOOGLE ...lumea cauta Sarmale pe google si gaseste site-ul meu si intra pe el
Si uite unu cand intra sa isi faca sarmale este beat manga si incepe sa dea click ca dobitocu pe reclamele firmei voastre @Adnow ce vina avem noi ? cu ce gresim noi ?
Voi nu trebuie sa aveti un sistem anti click sau ceva de genu ? care sa nu contorizeze mai mult de 2 3 click de pe acelasi ip
Faza este este in felul urmator ....VOI DACA NU AVETI CONVERSII ne bagati pe gat galusca asta cu Frauda CLICK ..modificati voi niste poze si ne aratati
SI unu ca mine nu are ce sa va faca ....dar daca ati face asta lui cancan.ro va dau in judecata ....eu unu nu imi permit sa ma judec cu voi pentru 200 300$
POSTATI AICI PE FORUM SI CERETI AJUTORUL LA WEBMASTERI sa va ajute....sa va faca un sistem sa nu mai fie click duble .....
TOT ADSENSE ramane numaru 1
Voi platiti doar site-urile care au 100 200 300k trafic pe zi .....aia cu 2 3k pe zi ...nu ii platit ( adsense ii plateste si pe aia de au 500 vizite unice pe zi )
Cam asta am avut de spus ....astept un raspuns din partea voastra si REVENITI CU PICIOARELE PE PAMANT NU MAI PACALITI LUMEA
NU ARE OMU NICI O VINA CA INTRA UN RETARDA si da click multe ( adnow nu este in stare sa isi faca sistem anti frauda )

RUSINE @Adnow
 
Aceastea sunt platile mai mari , in total 15.210 $ primiti de fiecare data la timp .
JKyDhWw.png


Iar acestea sunt ultimele plati , mai mici , dar si acestea primite la timp !
70NPHQh.png


P.S
In prima imagine platile au fost trimise direct in contul bancar , in dreapta scrie automatic payout , iar in cea de a 2-a platile au fost trimise in contul paypal !
 
Aceastea sunt platile mai mari , in total 15.210 $ primiti de fiecare data la timp .
JKyDhWw.png


Iar acestea sunt ultimele plati , mai mici , dar si acestea primite la timp !
70NPHQh.png


P.S
In prima imagine platile au fost trimise direct in contul bancar , in dreapta scrie automatic payout , iar in cea de a 2-a platile au fost trimise in contul paypal !
Ciudat cum de la 2k de $ ai ajuns la 20$ .
Pune o dovada mai clara te rog.
Sau daca altii considera ca e ok dovada nu mai zic nimica. Bafta in continuare.
 
Pana acum au fost foarte seriosi ! Mi-au platit si sume de 2500 $ pe saptamana si sume de 20$ , paypal sau transfer bancar , nu am avut chiar nici-o problema !
Conturile false sau teparii nu ar trebui sa aiba dreptul la replica. Sa sapam nitel!
1. Poza de profil pe care o ai este identica cu acest utilizator --> https://www.tpu.ro/utilizator/abguni
2. Numele de pe TPU Este Stravarache George(user vechi) si din ce vad exista deja un user banat pentru teapa http://www.roforum.net/threads/vand-pagini-facebook-10-0-50.2125/ sau aici http://www.roforum.net/threads/adnow-com.1275/page-8
3. Inregistrat pe clubptc pe 12 Mai 2016, 13 posturi in total dintre care 10 posturi faci reclama la AdNow. Cum te-ai inregistrat, cum ai inceput sa faci reclama.

Pune te rog o poza cu extrasul bancar sa vedem in clar ca au intrat acei bani pe card(14.11.2016 si 12.12.2016). Ca poze luate de pe net oricine poate! Iar daca chiar esti sincer si vrei sa dovedesti contacteaza-ma in privat sa iti dau ibanul si imi trimiti 1 leu de pe contul care apare pe extras(in care au intrat banii adnow) iar eu iti trimit 5 lei inapoi!

PPS: Cine are reputatie pe TPU poate sa ii trimita un mesaj de confirmare userului respectiv. In felul asta stim exact daca utilizatorul de pe TPU este acelasi cu cel de aici(avand poze identice dar locatiile difera)
 
:)) ma amuzati .. cate rautate .. nu le fac reclama , doar sunt foarte multumit de serviciile lor !
trimite dovezi la ce a zis useru @Naruto9 ca altfel primesti ban. Am vazut si eu ce a zis el mai sus dar nu am avut timp sa verific azi. Din cate stiu ca TU "Stravarache George" ai ban aici + pe mai multe forumuri.
Asa ca astept dovezi pana diseara ori la mine ori la alt moderator sau la @AlexH sau chiar la @Naruto9 cum a zis el.
 
Loading...
Back
Sus