Risc mare de neplata Adnow.com

Am asteptat si eu anul trecut 572$ 2luni. Eram resemnat deja.
ideea este ca platesc si foarte prost pe langa faptul ca ai sanse mari sa ti se inchida contul cum este cazul celor bifati de mine mai sus.. si asta in comparatie cu mgid..care platesc de 4-5 ori mai mult decat ei. Am sa mai incerc cateva scheme si daca nu dau randament probabil renunt la ei de tot.
 
Eu nu stiu cum ai ajuns tu la suma asta, eu lucrez de mult timp cu ei si daca din 500-600 de clickuri data pe zi, imi apar mai mult sau mai putin de 200 "Clicks from other resources", si rata pe click o am foarte mica. Fa un print si la statistici, nu doar la plati, te rog. Multumesc.
 

Atașamente

  • 1.png
    1.png
    35,5 KB · Vizualizări: 22
  • 2.png
    2.png
    32 KB · Vizualizări: 18
@Sacalul Desi eu nu am avut nici o problema grava cu Adnow si chiar daca au fost s-au rezolvat oarecum rapid, acum o sa descriu o situatie bizara din luna martie. Nici pana in ziua de azi, nu s-a rezolvat. Problema mea este din luna Martie, cand pentru perioada 6-26 Martie am produs un venit de 770$ si am primit doar 288.09$.
Dovada statistica: http://www.image-share.com/upload/3542/40.png (Am pus link sa nu afisez in post ditamai imaginea)
Dovada plata: http://www.image-share.com/upload/3542/41.png
482$ au disparut!
Dupa lungi discutii pe skype, moderatorul isi aduce aminte ca anul trecut am fost platit in avans de vreo 2 ori si crede ca diferenta e de fapt acel avans. Dar cei 482$ nu ies de nicaieri.
73.png

Eu cand primeam banii in avans, bilantul contului aparea cu minus. Mai exact -500$+banii facuti luna respectiva. Cand ajungeam pe 0, primeam iar. Pana intr-o zi cand am inceput sa primesc doar banii facuti de mine (cum era in trecut, cum e si in prezent). In schimb, bilantul contului a fost afectat de treburile astea, in sensul ca imediat dupa ce primeam o plata, in cont imi dadea cu minus. Treaba cu bilantul s-a remediat intr-un final acum cateva saptamani, dar banii respectivi (diferenta de 482$) au disparut.

Sper ca m-am facut cat de cat inteles. Poate vede si Catalina acest mesaj si ofera o explicatie mai logica. Ca pe skype imi raspunde din an in pasti!
Am discutat lucrul asta de n ori, credeam ca am lamurit situatia, dar na, e mai usor sa arunci cu noroi pe forum! Ti-am platit deja suma intr-o plata anterioara. Moderatorul a recalculat, a scos cei 500$ (pe care ti-i plateam in avans) si ti-a platit doar diferenta pt nr de clicks. Cu site-urile tale chiar nu am avut probleme, traficul a fost clean. AM PLATIT INTEGRAL TOT CE AM AVUT DE PLATIT. Ce interes am fi avut sa nu iti platim, cand la tine totul e constant?
Eu din pacate nu am acces la sumele efective pe care le primiti. Va ajut cat pot, va raspund in limita timpului pe care il am. Am zeci de mii de webmasteri si alte probleme de rezolvat.
Iar vizavi de cei care striga in gura mare pe forum si mizeaza pe populism (in mare sunt cei caei care au fost banati) - sorry, traficul vostru nu a fost clean. Nu putem continua colaborarea si nici nu putem plati pentru faptul ca am fost fentati. Ar fi o prostie din partea noastra.
 
Buna seara
Vreau sa incerc si eu din nou reteaua adnow
Si ma intereseaza si pe mine de ex...dupa ce se formeaza bani si apare plata in asteptare "Dupa cat timp primesti bani in paypal"
Intr-adevar, depinde de metoda de plata aleasa. Webmoney pana in 3-4 zile, paypal - o saptamana
 
@Adnow "Ti-am platit deja suma intr-o plata anterioara." ? Cand? Care plata, ca eu nu o vad nicaieri...
Si daca ar fi fost asa cum zici tu, de ce nu e cu minus 500$ si e doar 482$? Si de ce dupa tocmai 1 an?
Nu arunc cu noroi. Nu scriam aici daca aveai buna-vointa sa-mi raspunzi concret pe skype. Mesajul moderatorului cu datele respective nu m-a lamurit. Nu ies cei 482$ lipsa.
 
Ultima editare:
Discutia se invarte in jurul cozii..
Ca platesc, ca nu platesc.. multi nu au alternative. Nu am statistica oficiala, dar din ce am vazut cred ca 90% din siteurile pe care ruleaza adnow sunt din categoria celor "gri" care nu sunt acceptate de retele de publicitate serioase. Asa ca trebuie sa se multumeasca cu retele de mana a 5-a. Voi v-ati uitat ce reclame ruleaza in reteaua lor? Remedii naturale pentru varice, paraziti, barbatie si alte tiganii. Tepe curate pentru oameni disperati. Atata timp cat girati promovarea unor asemenea impostori va cam meritati soarta. Cam asta e adevarul, chiar daca multora nu o sa le convina.
 
Discutia se invarte in jurul cozii..
Ca platesc, ca nu platesc.. multi nu au alternative. Nu am statistica oficiala, dar din ce am vazut cred ca 90% din siteurile pe care ruleaza adnow sunt din categoria celor "gri" care nu sunt acceptate de retele de publicitate serioase. Asa ca trebuie sa se multumeasca cu retele de mana a 5-a. Voi v-ati uitat ce reclame ruleaza in reteaua lor? Remedii naturale pentru varice, paraziti, barbatie si alte tiganii. Tepe curate pentru oameni disperati. Atata timp cat girati promovarea unor asemenea impostori va cam meritati soarta. Cam asta e adevarul, chiar daca multora nu o sa le convina.
Bun aici as putea sa te contrazic putin pentru ca alternative sunt daca cauti...in rest perfect adevarat.
 
Daca plata a fost facuta prin Paypal, se poate cauta toate platile facute in perioada X de catre adnow. Apoi verifici sumele sa vezi daca corespund, iar daca nu, discutati mai departe.
Dovada mai buna ca asta nu exista si nimeni nu poate spune nimic.
 
@Adnow daca nu mai faci fata singura la zeci de mii de webmasteri, ditamai firma de ce nu isi mai angajeaza 2-3 oameni? Urasc sa aud motivele astea. Exista oameni nemultumiti de serviciile voastre, voi nu puteti rezolva problemele la timp, dar nu mai angajati 2-3 oameni sa nu cumva sa saraciti.
 
apropo, trimite cei 12 dolari care sunt in cont, nu mai stau sa fac 20 dolari ca deja mie scarba
Suma minima de retragere este de 20$ + comisionul in functie de metoda de plata aleasa. Care e problema? Ce legatura cu Adnow au cei de la Payclick? Scrie-mi in privat.
 
Loading...
Back
Sus