Videomega

Uite am gasit un site yourvideohost.com , nu stiu mare lucru despre ei dar vad ca traficul din România intra la tier 3
f79e3a368bd14fb1aa2e19383fc783cc.png
 
FsOnline am revenit cu site-ul.
Mie la netu tot 480p imi arata. Si nu am buton de HD e player. La tine face in hd conversia?
 
FsOnline am revenit cu site-ul.
Mie la netu tot 480p imi arata. Si nu am buton de HD e player. La tine face in hd conversia?

Foarte bine.Nu nici la mine nu face.Scrie acolo Up To 720p si conversia este mult mai rapida dar nu am cum sa verific daca e 720p sau 480p nu le poti descarca astia folosesc altfel de streaming.Daca ar fi si pe smart tv si tableta era ok.Acum am inceput sa fac mai bine la vreo 10$ pe zi.
 
Nu face conversie HD clar. Ma uit la film pe full screen la 1920 rezolutie, netu vs openload spre ex, si se vede clar diferenta. Nu face conversie hd, face la fel ca inainte conversia.
Daia te intrebam, eram curios cum e la tine. Macar avem baza ca nu ne sterge sursele video.
 
Nu face conversie HD clar. Ma uit la film pe full screen la 1920 rezolutie, netu vs openload spre ex, si se vede clar diferenta. Nu face conversie hd, face la fel ca inainte conversia.
Daia te intrebam, eram curios cum e la tine. Macar avem baza ca nu ne sterge sursele video.

Inca mai am de lucru , poate cand o sa fie peste tot si o sa treaca un timp sper sa ajung si la conversia in hd desi s-au prapadit toate video-urile care le-am urcat.Majoritatea erau in hd.
 
Daia te intrebam, eram curios cum e la tine. Macar avem baza ca nu ne sterge sursele video.
La fel era baza si in videomega... Cand imi spunea ala sa pun playerul de la videomega mai sus, si ii raspundeam ca openload plateste mai bine, el imi spunea, da, dar noi nu stergem niciodata video-urile...
Iar la netu. unul dintre motivele pentru care platesc mai putin..(azi am observat) Baiducdn.biz, adresa care se deschidea la pop si redirectiona catre reclama...nu a fost reinoita.
 
siteurile de acest gen nu sint stabile, azi sint iar peste noapte se inchid si se duce toata munca noastra, cum s-a intimplat cu videomega.la fel putem pati si cu netu.tv sau openload.
netu.tv nu o sa fie vesnic si nici openload. sau cine stie ce termeni de utilizare pot baga si sa ne stearga video la greu.
 
Vesnic nu rezista nimic. Pana si noi murim. Asta nu inseamna ca nu mai traim.
Asta ar insemna sa nu mai faci nimic. Asta este, pica toate, vin altele. Daca pica, toti ramanem fara sursa aia video. Deci nu ramane vreunul mai "jupan".
 
Vad ca astia de la netu tot mai fac modificari.Au reparat si bugul respectiv cand nu mergea sa adaugi subtitrarea la primul video din index.
Acum au adaugat si All Time Earnings.De ar face posibil sa-ti faci cateva foldere acolo , sa muti mai multe fisiere o data in acele foldere , export embed si alte chesti care ar putea ajuta un uploader.
 
Cu folder, merge sa faci "playlist" parca. Si se comporta gen ca folder. Dar e nasol oricum. Stai sa iei embed manual la fiecare, etc.
Intradevar scriptul e praf in privinta la chestile astea. Sper totusi sa faca ceva sa fie mai usor.
 
Cu folder, merge sa faci "playlist" parca. Si se comporta gen ca folder. Dar e nasol oricum. Stai sa iei embed manual la fiecare, etc.
Intradevar scriptul e praf in privinta la chestile astea. Sper totusi sa faca ceva sa fie mai usor.

Da stiu doar ca trebuie sa intri in fiecare episod si dupaia sa il adaugi in acel playlist.
 
intri in fiecare episod si dupaia sa il adaugi in acel playlist
Daca este ca celelalte scripturi/platforme e posibil ca embedul la fiecare video sa nu mai functioneze, asa ca mai bine lasi cum este. :D
 
Care e diferența dintre varianta Embed code across goo.gl (protected) și varianta Embed code (not protected) în netu.tv? Că sunt 3 tipuri de embed și toate merg ok, deci care este diferența între ele?
 
Cred ca goo.gl te mai ajuta impotriva reporturilor dmca... De copiat video se poate orice ai alege
 
deci care este diferența între ele
Presupun ca este doar o chestie de protectie pentru netu.tv
Firmele care se ocupa cu dmca dispun de programe care au metode custom de cautare in indexul google. Daca folosesti goo.gl atunci este mai greu sa gaseasca site-uri care folosesc netu.tv.
Plus goo.gl mai poate fi folosit si pentru statistici.
Este doar o idee.
 
+ noutati de la netu.tv

Acum poti pune subtitrarea fara ca scriptul sa dea refresh dupa fiecare sub adaugat. Ramai in pagina, in pozitia unde erai, fara sa stai sa dai scroll mereu. Plus poti selecta limba subtitrarii + daca selectezi Romana, ramana pe Romana pana il schimbi tu (super ca sa nu stai sa selectezi mereu limba) + primesti fereastra tip pop up cu embedurile, nu mai stai sa intre pe pagina filmului.
Modificari noi foarte bune!

Iar legat de HD conversie, mi-a zis adminul ca tot necesita trafic mare pentru a face in HD. Daca ai trafic mare, se modifica automat sus conversia.."cica"
 
Loading...
Back
Sus