trafic SUA si UK

Cornelia

Member
Registered
Full Member
Buna seara
Va rog daca poate cineva sa ma lamureasca in urmatoarea chestiune:
Cum este posibil ca un site (de filme online), care are grup pe facebook de peste 2000 membri, din care peste 95% din Romania, sa aiba trafic de peste 65% din SUA, UK, Canada?
Intrebarea mea este motivata de faptul ca ma gandesc sa cumpar site-ul respectiv, iar chestiunea asta mi se pare ciudata...
Rog nu aruncati cu pietre intr-un novice, care nici nu are cont de fb.
Multumesc
 
Multumesc pentru raspunsuri, dar, din pacate, nu am inteles nimic.
Vanzatorul site-ul zice ca e de bine ca are trafic din "tari straine". In principiu, sunt de acord cu el, doar ca mie mi se pare dubios, avand in vedere originea membrilor din grupul de pe fb, iar ceea ce incerc sa fac este sa-mi dau seama daca informatiile date despre site sunt reale, daca face banii pe care-i cere samd.
 
Autosurf este net generat din exchange in principiu , poti folosi si jingling , si pexter si hitleap , scrie pe google trafic generat si gata , gasiti toate informatile pe google.
 
Omul s-a prins ca nu te pricepi si a adus trafic automat, fara valoare doar ca sa creasca numarul vizitelor si sa impresioneze.Daca tot vrei sa cumperi site sa iti arate cum si cat castiga.Si sa includa asta la pachet.
 
Pune un link cu site-ul respectiv sa vedem si noi despre ce este vorba
Dupa spusele tale traficul de pe site-ul respectiv este FAKE ( fals ) nu are nici o valoare nu te ajuta cu nimic
 
1. Nu prea are relevanta asta. Si eu am grup pe facebook pe filme si seriale, dar nu inseamna ca imi aduce si trafic mare.
2. Poate are si trafic fake si pentru asta e nevoie de analiza la ip, dar cred ca in mare parte este ok.
3. Nu stiu cine ar investi atat de mult trafic fake sa aduca pe 168k alexa si 38 bounce rate. Spun asta pentru ca nu este usor si ieftin sal aduci aici, chiar cu TE.
https://www.similarweb.com/website/megahd.org#referrals
 
Cunosc site-ul , este de vanzare, este un website in engleza cu toate filmele , cunosc proprietarul ... il am pe skype ... Dar nu isi merita pretul cerut
 
3000 usd? Ce ai fumat astazi ? :))) , Cum ma sa dai 3000 usd pe un site de genu ? :))) are 3k unici pe zi , la banii astia iti vand eu site cu 60.000 unici pe zi :))) , Dumnezeule mare , unde va gaseste ? =)))).
Oricum discutia , pretul , @Cornelia este un el defapt ( sa dat singur de gol ) Este hilar , 3000 usd un website ce nu face nici 150 :))) Buna asta... :))) Am ras de m-am prapadit. mai bine T/C
 
Ultima editare:
Astept in continuare opinii
3000 garantat nu valoreaza.
Pentru a vedea exact cat valoreaza sau cel putin sa iti faci idee, sa iti dea acces prin team sau altceva la firma de popup si vezi acolo cat contorizeaza din trafic.
Numarul de vizite contorizate le imultesti cu media cpm pe ultimele 3-6 luni.
 
Multumesc
Conform celor afirmate de vanzator, veniturile sunt de 300 usd/lunar. Despre asta ramane sa ma lamuresc, daca venitul asta e real.
Conform celor spuse de tine in Cum sa vinzi un website pe bani multi
ar iesi calculul la 3000.
Te-ai bazat pe ceva anume cand ai zis
3000 garantat nu valoreaza.
?
 
Loading...
Back
Sus