Tiktok - Discutii si ajutor reciproc

Ce am mai descoperit.
1. Urc conținut in funcție de userii care mi-au dat follow. Daca x mi-a like si follow la video despre animale, atunci voi urca video cu animale ceva in genul la care am primit in follow.
2. Am văzut ca o alta metoda de a deveni popular si primi un boost este sa traduci.
Cand o traducere este aprobata, iti va apărea lq video respectiv userul tau si din partea tiktok primești un boost la canal.

Sper sa va ajute si sper ca si altii sa contribuie, ca sigur nu sunt doar eu care testează si vrea sa faca ceva in tiktok.
 
Am si eu un cont de tiktok ,la inceput puneam #tag dar misca greu. Acuma nu mai folosesc #tag deloc si urc continut mai in fiecare zi, daca nu obligatoriu la 2 zile si a inceput sa isi dea "drumul". Deja am ajuns la 51 Urmaritori si 204 de Inimi. Sa vedem mai incolo.
 

Atașamente

  • Screenshot_2022-01-31-15-31-56-699_com.zhiliaoapp.musically.jpg
    Screenshot_2022-01-31-15-31-56-699_com.zhiliaoapp.musically.jpg
    242,4 KB · Vizualizări: 17
Alex, la ce te referi cu traducerea? Ce sa traduci?
Poti traduce video, ai acolo in cont optiunea de a participa la traducere.
Cand incepi un video trebuie sa-l trimiti la aprobat, apoi userul tau va aparea la video.
 
O alta metoda de promovare este să răspundeți la întrebările puse sau puneți voi întrebări pentru ca alții să răspundă cu video.
Cand cineva răspunde userul tau va fi prezent atat in descriere cat si sus in video.
 
Pe mine ma blocat...:eek::eek::eek: a doua oară în trei zile...nu am postat decât una care cade beată,și un video cu o baba care joacă la aparate,ma blocat degeaba,acele videoclipuri nu avea nici reclama cum spun ei de ma blocat,și nici violență cu cea care a căzut beată...
Și culmea aceste videoclipuri circulă la ei pe tiktok că de pe tiktok le-am descărcat, ciudat mai ales că aceste clipuri circula fără probleme pe tiktok iar eu dacă le-am repostat bineînțeles diferea melodia și am scris altceva decât era postat inițial poc...block 24 de ore...deja am doua blocări cred că la a treia îmi blochează contul,sunt dezamăgit deoarece aceste videoclipuri daca am văzut că ma blocat tiktok le-am postat pe Facebook și Instagram și nu mă blocat nimeni și am și o grămadă de vizualizări la ele...
Știam că Facebook te blochează mai repede daca postezi ceva aiurea dar uite că tiktokul sa ajuns și blochează la plesneală fara să vadă dacă videoclipul încalcă vreo regula de a lor,spun asta pentru că imediat cum sa uploadat videoclipul in 2 secunde am primit block,nu avea cum să vadă repede daca încalcă sau nu regulile videoclipul mai ales că durata videoclipului era de 1 minut și ceva...2 secunde a durat să mă blocheze , clar că blochează aleatoriu indiferent daca incalci regulile sau nu la postare...
 
Mie inca imi apar video de la tine.
Cand primești raport la video intri ei ceri revizie unde lasi un comentariu.
In mod normal in câteva ore, maxim o zi, primești răspuns si cel puțin la mine din 4 video 3 au fost restabilite si unu a fost șters.
Acum contul meu este in stadiu ok.

Nu urca video cu violența oricare ar fi , mai ales daca contul este nou si nu ai multi follow.
Apoi vide unde se vede pasarica, san, etc.
 
Pai baba care juca la aparate , era un video explicit , violent sau sexy etc...
Iar cea care a căzut beată iar era ceva explicit, violent sau i sa văzut ceva nud ...
Nimic din toate astea nu sa întâmplat în aceste videoclipuri...
 
Asta mi se pare suspect adică acele videoclipuri care încalcă la ei standardele , le adaugi pe orice platforma YouTube, Facebook etc...și acolo nu încalcă nici-o regula și circula fără probleme pe net,iar la ei aceleași videoclipuri care deja circula la ei pe platforma daca le adaugi și tu te blocheaza că încalcă regulile,dar cei care le-a postat înaintea mea nu a încălcat regulile,parca nu ar mai avea spatiu de upload și încearcă să blocheze și să șteargă videoclipuri...
 
E posibil ca cineva sa fi dat raport.
Legat de alte platforme, tiktok mi se pare cel mai ok.
Stii ce conținut pun eu, pe YouTube spre exemplu imi da reject sau claim la video.

Daca ai gânduri serioase cu acest canal, încearcă sa fii mai atent sa nu muncești degeaba.

Apoi cred ca mai contează si tipul de material urcat in mare majoritate.
Eu am alt canal unde pun doar sexy si nu primesc nimic, dar daca pun același video pe canalul principal, îmi da raport.
 
In 2 secunde de la upload nu avea cum să îmi de-a raport nimeni,practic nici nu a apucat să îmi spună că videoclipul a fost uploadat că gata block
 
Tiktok se foloseste de algoritmi. Daca citeai tos-ul vedeai ca nu tare ai voie cu si despre"jocuri de noroc" , vatamari etc etc etc.. au devenit foarte stricti.
De exemplu azi dupa ce am urcat video 2,3,4 secunde pana l-a procesat mi l-a si blocat. Erau 2 tipi care s-au bagat intr-o spalatorie auto sa se spele. Am facut recurs si ghici... Nu era ok video ,foarte ciudat. Plus la al doilea ,treilea video mi-l blocheaza si tre sa fac revizuire. Si de obicei le da drumul. Inainte nu erau asa stricti.
 
Pe Europa au unele restricții, diferite fata de usa sau Asia.
Eu editez fiecare video si mereu pun ceva pe el, apoi am grija si la # care folosesc, asta daca folosești.

Pana acum am avut grija si sper sa nu am probleme pe viitor.
Daca nu ai probleme sa iti aratati fata in video este totul mult mai usor și se urca mai repede. :)
 
Stiti cumva daca are vreo importanta sau ce efect are daca incarci acelasi video, cu hashtaguri asemanatoare, pe mai multe conturi de TikTok? (presupunand ca aveti mai multe conturi)

Ma refer desigur la vreun efect negativ, gen sa influenteze negativ daca distribui acelasi video pe mai multe conturi.
 
Stiti cumva daca are vreo importanta sau ce efect are daca incarci acelasi video, cu hashtaguri asemanatoare, pe mai multe conturi de TikTok? (presupunand ca aveti mai multe conturi)

Ma refer desigur la vreun efect negativ, gen sa influenteze negativ daca distribui acelasi video pe mai multe conturi.
Eu nu urc niciodata acelasi video pe mai multe conturi.
Fiecare cont cu stilul si video lui.
 
La voi cum merge?
Eu de moment stau bine si sper sa continue.
Acesta este ultimul video urcat.
 
Loading...
Back
Sus