Tiktok - Discutii si ajutor reciproc

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Cred ca ati auzit cu totii despre Miss Excel care conform stirii se pare ca aceasta castiga 90k euro pe zi din tiktok. Acum nu stiu daca am inteles bine stirea, daca castiga numai din tiktok sau din toate, instagra, tiktok.

Indiferent ca suma e din toate sau doar din tiktok, este o suma mare, adica aproape 3 milioane euro pe luna.

In acest topic as vrea sa ne unim fortele pentru a reusi cu totii in social media, sa castigam poate un 10% din cat castiga doamna Miss Excel.

Ne ajutam, impartasim trucuri si esecuri ca din astea se invata cel mai bine.

De cateva zile am inceput si eu cu tiktok, pana acum nu i-am dat mare interes.

Ce am descoperit:
1. Vizitele vin singure fara probleme
2. like se primeste insa daca dai like la video cu putine like si userul nu are multi subscribe, majoritatea cum sunt la inceput vor da inapoi si chiar subscribe.
3. unele video urca bine daca pui multe tag si specifice, altele urca la fel si fara tag, altele indiferent ce ai pune sau nu, nu urca deloc.
4. angajamentul la alte video ajuta si daca același se intampla si la altau e si mai bine.

Am vazut un alt lucru, conturi mici, fac duet sau ceva de genul la video de la conturi populare si primesc un boost frumos.

Daca nu ai cont si vrei sa iti faci unul,foloseste link meu si vei primi 6 euro, cel putin asa spune.
 
Aș vrea să știu cum funcționează acest program de referral la tiktok, mi se pare că plătește prea mult pentru a fi real, și totuși pare a fi real
 
Aș vrea să știu cum funcționează acest program de referral la tiktok, mi se pare că plătește prea mult pentru a fi real, și totuși pare a fi real
E sinplu, sau la fel ca oricare.
Accesezi link
Descarci app
Pui codul care iti apare cand accesezi link meu

In rest nu știu prea multe.
 
Buna initiativa, ar fi extraordinar sa atraga multi useri care sa se implice.

Stiu ca unii si-au facut grupuri pe FB de ex, unde isi postau conturile, isi dadeau follow reciproc, apoi isi urmareau unii altora postarile, stiu ca la TikTok conteaza cati useri iti urmaresc video-ul cap-coada, algoritmul il sesizeaza ca un video interesant si il baga in fata.

Nu sunt foarte activ pe Tiktok, a fost o perioada foarte buna de crestere acum 1-2 ani, cam orice postai, aveai vizualizari si urmaritori. Acum s-au mai linistit, dar cred ca se poate creste.

De ex, nu stiu care e treaba cu acele conturi care fac live-uri si iti promit ca vei creste in urmaritori daca intri pe live-ul lor, am vazut si straini si romani care fac postari de genul.
 
mi se pare că plătește prea mult pentru a fi real, și totuși pare a fi real
Aveam link inainte care oferea 10 euro. acum ofera 6 euro.
Din peste 5000 accesari la link nu apare nici macar o inregistrare in contul meu.
Poate fi din cauza ca fura ei si nu afiseaza inregistrarile, sau pentru ca nu e dispinibil in toate tarile.

Buna initiativa, ar fi extraordinar sa atraga multi useri care sa se implice.
Sa speram.
algoritmul il sesizeaza ca un video interesant si il baga in fata.
Din ce stiu eu, un user trebuie sa vada cel putin 3-5 secunde din video pentru al impinge in fata.
Plus orice interactiune ajuta si mai mult.

Nu sunt foarte activ pe Tiktok
Nici eu pana anul acesta.
De ex, nu stiu care e treaba cu acele conturi care fac live-uri si iti promit ca vei creste in urmaritori daca intri pe live-ul lor, am vazut si straini si romani care fac postari de genul.
Personal cred ca este doar un scam, pentru ai ajuta pe ei sa urce, sau poate pentru ca lumea te vede acolo, intra s ate verifice si asa vede un video sau nu.

Nu testati sau apelati la sisteme de like la video pentru ca detecta si iti poate suspenda contul, testa de mine.

O alta chestie care fiecare trebuie sa ne hotaram.
1. alegi sa devii ridicol si faci orice pentru trafic si de aici bani
2. alegi sa faci ceea ce iti place sa te faci chestii care nu iti plac.

Exemplu la aceasta fata A ajuns si psihiatru pentru ceea ce face, dar nu are de ales pentru ca e singura sursa de venit care o are.
Vezi... ajungi la o dilema, fac orice pentru un venit sau raman cum sunt dar nu voi ajunge niciodata sus.

Eu personal inca cauta nisa la care ma simt confortabil si sa functioneze. Tot ce fac acum este testat si sper sa imi dau seama curand.
 
Update:
Am obeservat ca poti posta orice care intra sub incidenta drepturilor de autor, dar sa fie maxim 1 minut.
Am postat o piesa de 2 minute si mi-a atras atentia si faptul ca mai am doua avertizari dupa care imi suspenda contul.
Am postat la 1 minut si totul a fost ok.
 
Poate fi din cauza ca fura ei si nu afiseaza inregistrarile, sau pentru ca nu e dispinibil in toate tarile.
Mi-am descărcat tiktok și făcut font pentru prima dată în viață, de pe linkul tău, și mi-a arătat că această opțiune nu este disponibilă la mine în țară. Deci da, este disponibil doar în anumite țări
 
Mi-am descărcat tiktok și făcut font pentru prima dată în viață, de pe linkul tău, și mi-a arătat că această opțiune nu este disponibilă la mine în țară. Deci da, este disponibil doar în anumite țări
Mulțumesc frumos.
Am testat si eu pe alt device si la fel mi-a spus.

Alte sugestii care le-am descoperit.
1. Faceti un # special pentru voi, in acest fel vedeti cat trafic este, ce video merge si care nu. Se înțelege ca primul merge foarte bine, ultimul rau de tot, deci nu mai postam acel gen, asta daca inca ne căutăm nisa.
2. Aveam un video cu o vizita si dupa un like si comentariu de la cineva care i-am dat eu like la video lui, la cateva ore avea aproape 300 vizite.


De reținut, ca tot ce spun aici e opinie personală, ce descoper eu si nu înseamnă ca e valabil pentru toti, dar e bine de testat.

Daca ne unim toti de aici si ne dam like, coment, am putea urca frumos, daca ce am gasit e real.
 
Da, si eu cred ca cel mai util pentru noi ar fi sa ne strangem cateva zeci de useri activi, si sa ne sprijinim reciproc la fiecare postare cu vizualizare pana la capat, like, comm.
 
Aș vrea să știu cum funcționează acest program de referral la tiktok, mi se pare că plătește prea mult pentru a fi real, și totuși pare a fi real
s-a platit si 80-100 euro per referal, in portugalia.
am gasit cateva oferte, pe diferite platforme, care platesc pana la 2.50$ CPI.
pacat ca romania nu e o tara de "luat in considerare", si nu avem program de referal.

stiti si alte platforme care au CPI mai mari?
 
cel mai util pentru noi ar fi sa ne strangem cateva zeci de useri activi, si sa ne sprijinim reciproc l
ar fi frumos dar nu stiu cati se vor implica.
Daca ai cont, da follow si apoi ma anunti care e userul tau sau posteaza un video aici si dam like.
s-a platit si 80-100 euro per referal, in portugalia.
parca pe norvegia este ceva de gen, pe tari unde nu are multi useri activi, plateste bine.
Cel mai bine se vede pe sistemul lor de publicitate, unde alegi o tara si vezi cati useri are.
stiti si alte platforme care au CPI mai mari?
Asta e bine sa discutam in alt topic.
 
Te rog pune link direct si fave autoembed la video, asa deschide direct in app pe mobil
Ok...dar am și eu o rugăminte la tine,am incercat prin linkul tau de referal să te găsesc că să îți dau fallow dar îmi spune not found...lasă și tu linkul direct al profilului tău...
Gata te-am găsit nu îmi arată videoclipul pe care l-ai postat... ți-am dat fallow
 
Ultima editare:
Mai sus ai un video postat de mine care este de pe canalul meu.
Click pe el si vei ajunge pe contul meu.
E bine sa ne dam like, coment la 1 din 3 video si nu la toate ca poate parea suspect.
Eu voi da follow, coment, like la toti care postează aici si sper sa faceți si voi.

Plus putem facem schimb de opinie intre ce merge si ce nu sau ce trucuri ati descoperit.
 
ți-am dat fallow
Si eu.
Cand dam like la video, așteptam cateva secunde sau dupa jumătate de video vizionat.
Ti-am si comentat la cateva.
Sa te uiti maine daca vezi diferența la vizite pe video care am dat like si coment.
 
Chiar sunt curios,să văd vreo diferență...
Postez cam din toate categoriile să văd ce merge mai bine,dar momentan nu sa diferențiat nici-o categorie una față de cealaltă,dar vedem în timp pe ce categorie să mă axez... răbdare, răbdare și iar rabdare:oops::oops::oops:
 
Daca e ca la mine si de asta e bun de testat, la video unde am comentat si dat like maine ar trebui sa vezi ceva diferita.
Acum vezi ca iti scrie gen 5 la vinde cand intri pe profil.
Maine ar trebui sa fie un număr mai mare.
 
Citeam online si am descoperit asta:
Jos in meniu aveti Discovery care este folosita de multi pentru a se proma.
Acolo gasiti # sponsorizate sau # care sunt in trend.
Faceti un video cu acel # si ce include acesta si conform surselor externe cica se urca bine si aduce mult trafic.
Eu nu am testat, dar daca testeaza cineva sa anunte daca functioneaza.

Link meu de azi pentru cine vrea sa da un like, coment sau vizionat clipul pana la capat. Multumesc.
 
Loading...
Back
Sus