Site filme!

salut stiu ce zici, si un prieten a patit la siteul de muzica ca unu sa i copieze fisiere avea cloudflare si degeaba bana ipul in consola de la cloudflare ca ala tot putea prelua.pana l am scos dupa cloudflare si ghici ce?nu mai putea , nu inteleg nici eu faza dar cu siteul pe cloudflare ii copia fisierele chiar daca bloca ip si cand a scos siteul nu mai putea ala ...ipul daca e blocat in ip deny la gazduire si e pe cloudflare tot poate accesa siteul ipul respectiv..
 
Schimba numele la baza de date și după in wp config și fă un post..Și anunță-ne cum sta treabă ! :)
 
AR fi o metodata insa depinde de site .. protectie pe playere sau pe tot continutul ..ceva de genul am facut eu pentru a-mi proteja playerele openlod de dmca..
 
Problema rezolvata!

M-am prins din start care este problema cand a zis ca atunci cand a sters de pe site filmul, automat li s-a sters si lor, mi se parea aproape imposibil ca sa stea cineva sa faca un script care sa verifice constant continutul si sa il actualizeze sau sa il stearga.

Problema era ca domeniul respectiv foloseste un script care face o oglinda a site-uli, doar afisa continutul de pe domeniul vizat.
Problema a fost rezolvata simplu, cu javascript se verifica daca domeniul curent este cel setat in script, iar daca nu este atunci rescrie css-ul si aplica display:none; pe body.
 
Problema rezolvata!

M-am prins din start care este problema cand a zis ca atunci cand a sters de pe site filmul, automat li s-a sters si lor, mi se parea aproape imposibil ca sa stea cineva sa faca un script care sa verifice constant continutul si sa il actualizeze sau sa il stearga.

Problema era ca domeniul respectiv foloseste un script care face o oglinda a site-uli, doar afisa continutul de pe domeniul vizat.
Problema a fost rezolvata simplu, cu javascript se verifica daca domeniul curent este cel setat in script, iar daca nu este atunci rescrie css-ul si aplica display:none; pe body.
Confirm cele spuse de Susp3kt. Problema a fost rezolvata, daca aveti probleme etc... puteti apela cu incredere la el. Multumesc frumos!
 
Loading...
Back
Sus