Site filme!

PerSeuS

Well-Known Member
Registered
Full Member
Buna dimineata! Am o mare problema la un site de filme. Am descoperit ca exista 3 clone dupa site-ul meu, cand postez un film automat apare si pe celelalte 3 clone. Am blocat ip-urile lor (doar ip cloudflare) si nameserverele, din cpanel, insa fara rost. Ce varianta as mai avea? Cum pot afla ip-ul siteurilor, nu cele de pe cloudflare? Multumesc!
 
Buna dimineata! Am o mare problema la un site de filme. Am descoperit ca exista 3 clone dupa site-ul meu, cand postez un film automat apare si pe celelalte 3 clone. Am blocat ip-urile lor (doar ip cloudflare) si nameserverele, din cpanel, insa fara rost. Ce varianta as mai avea? Cum pot afla ip-ul siteurilor, nu cele de pe cloudflare? Multumesc!
Salut,stai putin sa lamurim ceva.:) Un site nu se poate clona asa cu una cu doua decat cu acordul tau.Da exista niste softuri cu care poti clona un site dar doar in format html ! Si sa te apuci sa clonezi un site de filme din html sa-l faci in php crede-ma ca nu se merita oricat trafic ar avea acel site.Ai facut ceva backlinkuri ? te intreb ca sa te lamuresc de ce iti apare asa zisele ''clone''.
 
daca iti zic, exista 3 siteuri la fel ca si siteul meu, poze, descriere, titlul siteului, efectiv si widgetul google plus ii pus (cu linkului siteului meu), totul este copiat... nu am facut backlink...
 
daca iti zic, exista 3 siteuri la fel ca si siteul meu, poze, descriere, titlul siteului, efectiv si widgetul google plus ii pus (cu linkului siteului meu), totul este copiat... nu am facut backlink...
Da nu te contrazic ca iti apar ''clonele'' am patit-o personal.Hai sa iti spun parerea mea de ce iti apar ''clonele''Ori ai facut backink ori ti-a facut cineva rauvoitor backlinck-uri si tia facut ''redirect la tot siteul pe anumite domeni.De aia iti apare exact ca si site-ul tau,titlu,poze descriere,cum postezi tu apare si acolo,etc.Cat despre clonare ti-am explicat e munca ''de om nebun sa clonezi un site''.Baga domenile respective in google disavow.
 
am bagat in google disavow, toate linkurile provenite de la acele siteuri... Nu se poate scapa de ele, adica daca postez articol sa nu mai apara si la ei?
 
am bagat in google disavow, toate linkurile provenite de la acele siteuri... Nu se poate scapa de ele, adica daca postez articol sa nu mai apara si la ei?
Numai sa cauti cu vreun program respectivele baclinkuri si sa le bagi in google disavow.Bine ca ai bagat linkurile in disavow.Oricum tu cauta si ce backlinkuri mai ai facute.
 
Am verificat si cele backlinkuri, si toate sunt in regula, nu pot inteleg cum se poate face asa ceva....
 
Am verificat si cele backlinkuri, si toate sunt in regula, nu pot inteleg cum se poate face asa ceva....
Am verificat si cele backlinkuri, si toate sunt in regula, nu pot inteleg cum se poate face asa ceva....
Se poate sa iti faca redirect pe anumite domeni.Intra in webmaster la linkuri catre siteul tau si acolo ai sa gasesti respectivele domeni.Baga-le in disavow si gata.
 
Dezactiveaza rss feed. Sunt pluginuri care iti copiaza site-ul. Si eu am patit asa ceva.
Dar ca idee.
Posteaza si tu un post cu cuvintele interzise de google.. (Ince..., mino.... Etc) sa sune cat mai urat, eventual pune si la titlu o injuratura asupra proprietarului. Dai post si daca iti ia continutul instant, stergi postu dea tine din site.
Eu asa am facut si dupa am dezactivat rss feed.
Si site-ul lui s-a dus dupa o vreme :)
 
Exista diverse modalitati de a prelua continutul unui site. Chiar daca dezactivezi rss feed tot se poate copia. Cum a zis si mariusell..baga posturi cu mii de linkuri, cuvinte interzise sau pur si simplu pui backlink ( gen Acest articol a fost preluat de pe http: .... la final de postare sau la inceput)
 
Acele 3 siteuri nu sunt alt ceva decar grabbere ;)
Ar trebuii sa te bucuri,baga la sfarsitul articolului tau site-ul tau si ai backlink gratis,daca nu poti sa blochezi siteul din cpanel ;)
 
Metoda este chiar simpla de copiat si cativa de aici v-ati lovit de aceasta.
Se poate clona absolut tot si cand faci tu update in cateva secunde sau minute se face si la el.
Daca vrei sa afli ip real poti folosi acest site: http://www.crimeflare.com/cfs.html
1. dezactivat rss sau daca il vrei activat, baga sa afiseze prostii
2. se poate copia fara rss si la asta e nevoie sa banam site si ip pentru a accesa site
3. bannarea se face din cpanel direct, server sau hatacces
4. se mai poate activa hotlink, crosdomain.xml unde puti regula ca doar domeniu tau sa afiseze info si protectie la afisarea sub iframe.
 
deci asa ceva nu se permite, acele siteuri clona au trecut pe pozitia siteului meu la anumite cuvinte cheie, iar siteul a fost scos... nu mai inteleg nimic...
 
cine mi-a facut asta ii tare, am pus un film xxx cu multe linkuri, automat s-a postat si la el, dupa ce l-am sters de la mine, s-a sters si de la el automat...
 
chiar am nevoie de mare ajutor. Acum daca caut siteul pe google nume.net, la unele linkuri apare siteul clonat. Platesc celui care ma ajuta, multumesc!
 
Pentru CA incarca site tau sub domeniu lui de asta e ASA.
Orictine poate face asta si chiar usor. Unii folosesc coduri custom Putin Mai avansate dar pentru asta e nevoie SA stii ceva code.
Am explicat Mai sis cum te poti proteja si Mai sunt cateva topicuri PE Tema asta.

Iti pot Pune EU protectie dar nu este garantata 100% daca cel care face este programator si adapteaza codul.
PE @FsOnline l-am ajutat acum ceva timp cu aceiasi problema si altii in private.
 
am incercat banarea ip-ului din cpanel/htaccess etc, am dezactivat rss folosind plugin wordpress, insa tot la fel, chiar nu mai stiu ce sa ii fac!
 
Loading...
Back
Sus