NeTestat PTCShare - ptcshare.com (Hibrid PTC/Revenue Share)

Warfare

Member
Registered
PTCShare este un hibrid intre PTC si Revenue Share avand acelasi admin ca PaidVerts / MyTrafficValue (site-uri online din 2014 si 2011).

A intrat in perioda de prelansare unde poate fi doar promovat.
Lansarea se estimeaza a fi candva in luna iunie.

Cateva detalii:
Bulk Ad Packs costa $1 si ofera 118% in Bonus Ad Points.
Comision de la referrali pentru cumpararea de publicitate, inclusiv Bulk Ad Packs: 7%.
Comision de la referrali pentru fiecare click: 3%.

Link: PTCShare

stefan93

Member
Registered
VIP Club
Interesant. Eu ma apucasem de site-uri de genu' prin 2013 cred.

Incepusem pe probux, atunci inca exista cealalta versiune acum a fost redeschis de 1-2 ani de altcineva din cate vad.

Dar practic probux cand a fost deschis a fost mega promovat apoi a platit utilizatorii cam pe o perioada de 1 an apoi am intrat si eu si la 3 luni dupa ce am intrat si facusem primi mei 6 dolari si voiam sa ii scot ca aveau un prag de minim 5 dolari de retras, au dat teapa la toti, au inchis site-ul si au plecat cu banii :)). (nu din cauza faptului ca aveam eu 6 dolari de retras ca nu da mai nimeni teapa de 6 dolari. ci ca asa s-a nimerit sa am ghinion si sa inchida site-ul in acea perioada)

Apoi am incercat neobux dar era deja foarte greu sa faci niste banuti daca nu investeai nimic la ei si m-am lasat de ptc-uri si alte derivate.

Concluzie: cei care vreti sa faceti niste banuti online puteti incerca dar sa nu va asteptati la sume colosale si in putin timp. acum ca la orice lucru trebuie sa va asumati si riscul ca platforma poate sa devina scam. cam atat. ah, si nu bagati "banii de paine" in platforme de genul sau la jocuri de noroc.

Salut. :)

Warfare

Member
Registered
Salut @stefan93

Am activat pe ProBux la vremea respectiva si am retras aproape $170 fara investitie, am inchiriat referrali la inceput din castiguri pana am atins maximul pentru membru standard.
Era clar ca nu o sa tina foarte mult deoarece avea acelasi admin tepar de la UpBux/onBux.

Sunt de acord cu tine, din PTC-uri se castiga foarte putin.
In cazul lui PTCShare stiu ca are un admin de incredere.

Partea buna e ca se poate castiga si fara investitie.
Iar in cazul unei investitii, da, regula de baza e sa nu investesti niciodata ce nu iti permiti sa pierzi.

Reclama

Stiri Monezi Virtuale

Reducere pentru Vacanta

Loading...
Sus