NeTestat PTCShare - ptcshare.com (Hibrid PTC/Revenue Share)

Warfare

Member
Registered
Full Member
PTCShare este un hibrid intre PTC si Revenue Share.
Are acelasi admin ca PaidVerts / MyTrafficValue (site-uri online din 2014 si 2011).
S-a lansat pe 14 iunie 2019.



Paid to Click (PTC)
Pentru a primi reclame este nevoie de BAP (bonus ad points).
1 BAP este echivalentul a $0.0005
Se poate obtine BAP gratis vizionand reclamele zilnice de BAP, obtinand bonusul zilnic de BAP sau jucand Click Grid.
De asemenea cumpararea de Bulk Ads ($1 fiecare) ofera 2360 BAP.
Cu cat ai mai mult BAP, cu atat vei fi intr-o grupa BAP mai mare = vei primi reclame de valoare mai mare (ce consuma BAP).

BAP Grupa 0 ........ 100 to 1599 BAP
BAP Grupa 1 ........ 1600 to 12000 BAP
BAP Grupa 2 ........ 12000 to 24000 BAP
BAP Grupa 3 ........ 24k to 48k BAP
BAP Grupa 4 ........ 48k to 96k BAP
BAP Grupa 5 ........ 96k to 180k BAP
BAP Grupa 6 ........ 180k to 360k BAP
BAP Grupa 7 ........ 360k to 720k BAP
BAP Grupa 8 ........ 720k to 1.5m BAP
BAP Grupa 9 ........ 1.5m to 3m BAP
BAP Grupa 10 ....... 3m to 6m BAP
BAP Grupa 11 ....... 6m to 20m BAP
BAP Grupa 12 ....... 20,000,000+ BAP

Distributia generala de reclame (ad issue) este trimisa o data pe zi de luni pana vineri.
Reclamele trebuie vizionate in mai putin de 18 ore, altfel sunt reciclate si pierzi BAP-ul ce a fost consumat. Exista un upgrade pentru a mari timer-ul la 24, 48 sau 72 ore.

Recycle Upgrade
Upgradeza contul pentru a primi reclame reciclate. Fiecare reclama ce este reciclata va fi distribuita unui utilizator upgradat activ cu BAP disponibil pana acesta va primi $1+ in reclame reciclate.
Pont! Un numar mare de bonus ad points mareste sansele de a primi o reclama reciclata de valoare mai mare.
Cost: $0.05
Expira dupa ce au fost primite reclame in valoare totala de 2000+ bonus ad points.
Cantitatea de reclame anticipata: 1-200
Atentie! Poti de asemenea primi pana la 2000 de reclame cu valoare redusa. Daca nu le vizionezi in mai putin de 18 ore, acestea vor fi reciclate din nou si BAP-ul consumat se pierde.

Super User Upgrade
Super Users au prioritate in a primi 10 x 1% din reclamele ce sunt create, in mod normal emise în mod aleatoriu cu fiecare pachet de reclama cumparat. Daca cineva cumpara o reclama de $100, aceasta va crea 10 * $1 reclame ce voi fi emise aleatoriu la sfarsitul zilei serverului. Ca super user vei primi toate acele reclame! (Impartite cu ceilalti utilizatori activi cu upgrade)
Upgrade-urile dureaza 7 zile (168 ore din momentul achizitiei)
Upgrade-urile vor fi extinse (adaugand 7 zile) in cazul in care ai primit reclame de 1% in valoare cumulata mai mica de $2.99 / $19.99. Aceasta extensie va avea loc de atatea ori cat este necesar pentru a primi numarul minim de reclame garantat.
Reclamele 1% ads sunt emise catre Super Users aleatorii la sfarsitul zilei serverului pentru toate achizitiile din ziua respectiva.
Upgrade-ul trebuie sa fie activ la sfarsitul zilei serverului atunci cand reclamele sunt emise pentru a primi reclamele de 1% cumparate in acea zi. Daca expira inainte de miezul noptii si nu este reinoit, atunci nu vei primi reclame pentru acea zi. (In mod similar, daca cumperi upgrade-ul la ora 23, vei primi reclamele de 1% pentru toate cumparaturile din acea zi, chiar si cele de dinainte de ora 23 cand a fost cumparat upgrade-ul)
Poate fi cumparat upgrade Mini + Mega simultan.

Filtru reclame (ad filter)
Pentru a preveni reclamele de valoare mica ce consuma BAP se poate cumpara acest filtru ce costa $10 pentru totdeauna.

Click Grid
Click oriunde pe imagine si castiga pana la $10 sau 100,000 BAP direct in balanta.
Fiecare click deschide o reclama ce trebuie vizionata pana la 30 de secunde.

Oferte cash
Esti platit pentru tot felul de oferte cum ar fi sa vizionezi un videoclip, sa te inregistrezi pe un site, sa completezi un sondaj etc.

Jocuri
Joaca jocuri de cazinou pentru sansa de a multiplica BAP.
Nota: este destul de riscant.

Realizari (Achievements)
Realizarile te ajuta sa acumulezi achievement points ce te fac eligibil pentru a primi o distributie de reclame speciala (achievements ad issue).

Program referrali
Comision de la referrali pentru cumpararea de publicitate, inclusiv Bulk Ads: 7%.
Comision de la referrali pentru fiecare click: 3%.
Eligibilitate pentru a primi o distributie de reclame speciala (referrer ad issue).

Procesoare de plata si minim de plata
SolidTrustPay: $10
Perfect Money: $1
Payeer: $1
Bitcoin: $10
Litecoin: $1

Link: PTCShare
 
Ultima editare:
Interesant. Eu ma apucasem de site-uri de genu' prin 2013 cred.

Incepusem pe probux, atunci inca exista cealalta versiune acum a fost redeschis de 1-2 ani de altcineva din cate vad.

Dar practic probux cand a fost deschis a fost mega promovat apoi a platit utilizatorii cam pe o perioada de 1 an apoi am intrat si eu si la 3 luni dupa ce am intrat si facusem primi mei 6 dolari si voiam sa ii scot ca aveau un prag de minim 5 dolari de retras, au dat teapa la toti, au inchis site-ul si au plecat cu banii :)). (nu din cauza faptului ca aveam eu 6 dolari de retras ca nu da mai nimeni teapa de 6 dolari. ci ca asa s-a nimerit sa am ghinion si sa inchida site-ul in acea perioada)

Apoi am incercat neobux dar era deja foarte greu sa faci niste banuti daca nu investeai nimic la ei si m-am lasat de ptc-uri si alte derivate.

Concluzie: cei care vreti sa faceti niste banuti online puteti incerca dar sa nu va asteptati la sume colosale si in putin timp. acum ca la orice lucru trebuie sa va asumati si riscul ca platforma poate sa devina scam. cam atat. ah, si nu bagati "banii de paine" in platforme de genul sau la jocuri de noroc.

Salut. :)
 
Salut @stefan93

Am activat pe ProBux la vremea respectiva si am retras aproape $170 fara investitie, am inchiriat referrali la inceput din castiguri pana am atins maximul pentru membru standard.
Era clar ca nu o sa tina foarte mult deoarece avea acelasi admin tepar de la UpBux/onBux.

Sunt de acord cu tine, din PTC-uri se castiga foarte putin.
In cazul lui PTCShare stiu ca are un admin de incredere.

Partea buna e ca se poate castiga si fara investitie.
Iar in cazul unei investitii, da, regula de baza e sa nu investesti niciodata ce nu iti permiti sa pierzi.
 
y4wSKNY.jpg
 
Ultima editare:
Update:
Hello and welcome to PtcShare, the brand new upcoming project of My Traffic Value/Paidverts.com.

Let us inform you a little about what we have coming for you. PtcShare is going to be a hybrid of a paid to click and a revenue sharing website. In many ways it will be similar to Paidverts, but far easier to understand. “Ease of use” is our main objective for PtcShare, for both the advertiser and the earner.

Advertisers will have the possibility to advertise on PTCshare without having to go through 9 different options, such as on Paidverts. You select whichever delivery method you desire and we do all the complicated stuff regarding the pre-selection of our products. We’re making it a fast and pain-free method for every advertiser, both new and experienced. We expect to have a ton of traffic during the early phase of the project, which means the advertising methods will almost surely be undervalued for the results they bring!

For the user we’re making things extremely simple and as financially attractive as we possibly can. Users will have a wide variety of earning methods, all neatly portrayed and explained. Users will be able to earn by watching ads, playing games, fulfilling offers/tasks on the offer walls and by sharing in the profitability of the website by buying bulk ads.

But that’s not all! PTCshare intends to add many more earning methods, methods which haven’t been seen before in Paidverts just yet.

We are launching in June and will have a 7 day countdown when we’re certain we can offer you a great experience. Right now is probably the best time to prepare for the launch and build your downline.

Get ready for the biggest launch of 2019!

Greetings,
The PTCshare team
 
Update:
The moment is almost here... The moment PTCshare is launching!

PTCshare will support Payeer, SolidTrustPay, Perfect Money, Litecoin and Bitcoin as payment and withdrawal methods.
We will give you a few days to get your funds sorted in order to take part in our first ad issue on Monday, June 17th.

Ad issues are the most profitable feature of PTCshare.
It means you will get a number of ads sent to you, which make up for the biggest part of your daily income.

Ad issues happen 5x a week. (Monday-Friday) In order to be part of a higher group and receive higher valued ads, you need to purchase a number of “bulk ads”. In order to learn about the bulk ad group-system, pay close attention to the PTCshare Facebook page tomorrow. We will release a scheme with the specifics.

We wish you all the best and we hope you’ll be with us for many years to come!

Get ready for the biggest launch of 2019!

Greetings,
The PTCshare team

1y3Xj3T.jpg


4DR2d03.jpg
 
S-a lansat!
Prima distributie de reclame (ad issue) va avea loc luni.
Ca cat ai mai mult BAP, cu atat vei avea o grupa mai mare = mai multe reclame de valoare mai mare (care consuma BAP).
Bulk ads ($1 fiecare) este singurul tip de reclama ce ofera 2360 BAP.
1 BAP este echivalentul a $0.0005

BAP Grupa 1 ........ 1600 to 12000 BAP
BAP Grupa 2 ........ 12000 to 24000 BAP
BAP Grupa 3 ........ 24k to 48k BAP
BAP Grupa 4 ........ 48k to 96k BAP
BAP Grupa 5 ........ 96k to 180k BAP
BAP Grupa 6 ........ 180k to 360k BAP
BAP Grupa 7 ........ 360k to 720k BAP
BAP Grupa 8 ........ 720k to 1.5m BAP
BAP Grupa 9 ........ 1.5m to 3m BAP
BAP Grupa 10 ....... 3m to 6m BAP
BAP Grupa 11 ....... 6m to 20m BAP
BAP Grupa 12 ....... 20,000,000+ BAP

HxVGQ7a.jpg
 
Foarte multe reclame de valoare mare.
La inregistrare se ofera 100 BAP gratis!

Am cumparat 100 Bulk Ads si sunt in BAP Grupa 6.
Au fost 385 de reclame azi pentru un total de $3.837, cea mai mare reclama fiind $1.974

FJzF5JH.jpg
 
cum de ai primit 385 de paid ad eu abia am primit azi vreo 25
Azi am primit aproximativ 100.
Banuiesc ca reclamele pe care le-ai primit ti-au consumat tot BAP-ul disponibil.

Ponturi:
Reciclare Reclame
Toate reclamele consuma BAP si expira/sunt reciclate in 18 ore de cand au fost distribuite.
Verificati in fiecare zi daca sunt reclame.
Numarul acestora variaza zi de zi, majoritatea au timer de doar 5 secunde si doar cateva de 15 sau 30 secunde.
Sorteaza reclamele dupa timp
Click username in partea dreapta din dashboard, apoi "Account Data", gaseste mai jos "Ads order" si click "Sort by time asc".
Reclamele vor fi sortate dupa timpul cel mai putin pe care il au pana expira.
Filtru reclame (Ad Filter)
Cu el pot fi blocate reclamele sub o valoare setata de tine.
Cost: $10 pe viata.
Folositor daca aveti foarte mult BAP (sute de mii) pentru a justifica costul.
Recycler Upgrade
Pentru $0.05 aveti posibilitatea de a primi o parte din reclamele ce expira/sunt reciclate de la ceilalti utilizatori.
Upgrade-ul expira dupa ce a livrat cel putin $1+ in reclame reciclate.
Numarul de reclame primite variaza si uneori poate ajunge pana la 2000 reclame.
Merita cumparat doar daca aveti destul timp la dispozitie si destul BAP (minim 2500).
E si mai folositor in combinatie cu Filtru reclame (Ad Filter).
Realizari (Achievements)
Click pe "APS" sub meniul principal pentru a vedea toate realizarile ce pot fi completate.
Veti primi puncte de realizare (achievement points) ce va ajuta sa avansati in rank (Top 1%, 5%, 50% etc.).
In functie de rank puteti primi reclame platite extra de la Achievement Ad Issue.
Verifica statisticile distributiei zilnice de reclame
Pe pagina de dashboard, jos de tot se gaseste "Recent Daily Ad Issue Stats".
Se poate vedea data si valoarea distributiei.
Pe data se poate da click pentru o vizualizare detaliata a distributiei "BAP groups ad issue", "Referrals ad issue" si "Achievement ad issue".

Stiri
Vineri o sa fie un "Mega Ad Issue".

Super User Upgrades
Saturday 0:00 GMT you will no longer be able to buy Super User Upgrades for a while.

We are implementing a mechanism to extend the current timers on Super User Upgrades to GUARANTEE at least a break-even on the cost of the package.

We will then no longer allow new purchases for a while, until everyone receives their full compensation, before re-opening the upgrades for everyone.

If you want a Super User Upgrade (SUU) you will have to be fast. You have until June 22nd 0:00 GMT.

Once we re-open the purchase of SUU in the future, you can be sure it's one hell of a deal again!
 
Loading...
Back
Sus