Netu - Bani din Video Upload

crystygye

Well-Known Member
Registered
Full Member
Daca tot nu s-a facut un topic special pentru acest site, il voi face eu. Ca sa putem discuta noutati si nu a discuta in alte topicuri ale alte siteuri.

Adresa site-ului este:
http://netu.tv/


Ce tip de site este si cum ne ajuta sa facem bani?
Simplu. Va faceti cont, urcati filme,seriale,clipuri funny, orice tip de video si faceti bani cu viziualitari la acel video prin distribuirea filmului, folosirea de embed,etc.

Cum plateste?
Plata se face automat dupa ce atingi 50$. Dupa ce ati atins 50$, veti avea de asteptat circa 5-7 zile lucratoare. Daca tot nu s-a facuta plata, este suficient sa trimiteti un email la
cu datele contului si plata se va face in cateva zile.
Modalitatile de plata sunt: Paypal, WMZ, Payza, Skrill si Neteller.
Primul lucru dupa ce va faceti contul, actualizati-va profilul si completati DOAR si SINGURA modalitate de plata care o folositi! Altfel e posibil sa trebuiasca sa trimiti email mereu pentru plata ca ei nu vor stii in ce sa trimita.

Alte informatii (Octombrie 2016):
Acum ceva timp videomega a disparut iar netu a inceput sa isi investeasca ceva timp sa faca site-ul mai bun si mai user friendly. Se poate face upload la un fisier de maxim 4 gb, si maxim 500minute. Conversie 720p/HD o veti avea doar daca aveti ceva trafic mai mare (vizualizari la videori mai multe). Conversia catre cont premium unde toate vor fii HD, se va face automat cand sistemul vede ca aveti trafic. Nu merge altfel nici prin cerere, nici prin email.
Acum se poate face upload la subtitrare cu un nou script, unde puteti selecta limba, adauga subtitrarea si ramane pe aceasi pagina fara refresh. Limba setata la prima subtitrare va ramane tinuta minte pentru urmatoarele. Cu metoda asta, veti putea adauga subtitrare rapid si eficient.
Cand folositi click pe embed, nu mai veti fi redirectionati catre alta pagina la fiecare video. Veti avea un pop up cu linkurile de embed, dimenisuni, etc.
Scriptul nu mai faca refresh la fiecare 20secunde sau cat era, daca stateati in sectiunea "my videos" fara sa faceti nimic.
Acum aveti si optiunea de a selecta multiple videouri si sa le puteti sterge cu un click, sa le faceti publice, coduri embed si probabil vor venii si alte optiuni in curand.
 
Trist ar fi sa se inchida si acest site. Sa speram ca va rezista mult timp de acum inainte deoarece sunt multe site-uri de filme, seriale, iar toate incarcarile vor fi in zadar.
 
Eu am o problema,pe netu.tv nu am sunet cand dau play la server,iar pe telefon si pc merge,este de la ei?
 
Doar la tine este problema. La mine merge sunetul si video pe orice device.
 
Salutare.
Da, e foarte bună ideea cu subtitrăriile directe, la unele filme ajută foarte mult banda aceea neagră + culoarea galbenă, (filmele cu sub. coreean) ”HC-ul”.
Acum, vin cu o dilemă/semnul întrebării, legat de Netu.tv. De ieri am problema asta: când intru să văd un film, dau click la ”i am not a but”. și-mi apare playerul negru sau alb (cunimic pe el, niciun buton amărât) în funcție de tema site-ului, cert este că pe alte dispozitive merge normal, doar de la mine (pe pc personal) nu merge, o fi deoarece sunt playerele mele ? Nu înțeleg ”neam”.
Ce o fi oare ?
 
Am patit si eu ieri pe seara asa, cred ca lucrau sau faceau ceva la site. Ca astazi imi merg fara problema. Sau o fi ceva legat de cache/cookie.
 
Cred lucreaza la ceva ei sigur.Poate o schimbare de player cine stie.Multi utilizatori mi-au dat mesaj dupa ce rezolva codul captcha nu le apare player-ul.Si eu sunt in aceeasi situatie dar daca intru de pe Mozilla sau de pe Chrome in modul incognito nu e nicio problema.

// s-a rezolvat

Care este treaba cu : http://image.prntscr.com/image/9ab6e75ee2a241da82b40f6906652f12.png
Mai apare din cand in cand , in loc de player un site.
 
Ultima editare:
Nu. A mai fost și ieri asa un pic. Câteva refresher și si-a revenit
 
Posibil ca vad ca e underatack în cloud flare.
 
Noutate 11.10.2016 -> Puteti face upload cu un singur click la mai multe fisiere video deodata. Nu mai trebuie sa facem upload pe rand sau in mai multe taburi.
 
Noutate 11.10.2016 -> Puteti face upload cu un singur click la mai multe fisiere video deodata. Nu mai trebuie sa facem upload pe rand sau in mai multe taburi.

Un alt lucru ar fi ca acum poti selecta mai multe fisiere o data , au introdus un checkbox in partea din stanga.
O sa-i dau un mail poate sa faca o treaba cu playlist-urile respesctive sa nu le mai afiseze inainte video-urile din index.Pentru ca si atunci cand cauti dupa ceva apar prima data playlist-urile si la urma de tot rezultatul sau rezultatele cautarilor tale si daca as avea cum am pe openload peste 600 de foldere am de dat o gramada de pagini pana ajung la rezultat sau cel mai bine ar fi sa numai apar deloc in index si sa le afiseze doar la manage playlist.Un alt lucru bun ar fi cand cauti dupa un serial sa il poti sorta dupa titlu/data/vizualizari si ce mai au acolo.
 
Au foarte multe lucruri de facut. Dar asta cu selectatul la mai multe videouri si upload la toate odata + setarile de upload pe subtitrare, m-au scutit de foarte mult timp pierdut.
 
Eu personal as vrea doar 2 lucruri:
1. Introducerea de foldere sa poti organiza videourile asa cum vrea fiecare
2. Un player (html5 posibil) care sa mearga pe orice device indiferent de vechimea pc-ului/laptopului.
 
Eu personal as vrea doar 2 lucruri:
1. Introducerea de foldere sa poti organiza videourile asa cum vrea fiecare
2. Un player (html5 posibil) care sa mearga pe orice device indiferent de vechimea pc-ului/laptopului.

Total de acord.Marea lor problema asta e cu player-ul dar au si un avantaj ca e mai greu de gasit sursa video.Adica sunt inca site-uri bine cunoscute care au diferite promo-uri sau chiar episoade online si folosesc flash player pentru streaming.
 
Cred ca cel mai usor pentru toti este un sistem gen youtube unde fiecare video sa se duca in folderul care trebuie in functie de tag sau titlu. Nu ar mai trebui sa selectezi folderul la fiecare video sau serial. Faci setarile odata la grupuri, foldere, plailist, etc si apoi doar urci.
 
Loading...
Back
Sus