MediaVenus - retea de publicitate

Mi-am implementat si eu MediaVenus. Pentru inceput (cateva ore de la afisarea reclamelor pe site) sunt peste AdNow. O concluzie clara voi trage in cateva zile :)
 
Revin si am sa revin mereu cat timp merge treaba bine. Deja am luat 3 plati. Domnisoara/Doamna de pe skype a fost de nota 10+ . Chiar daca mi-a raspuns mai tarziu a rezolvat tot ce am avut nevoie.
Speram ca Mediavenus.com sa merga tot asa in continuare.
 
Şi eu am deja două plăţi de la ei şi sunt de nota 10 faţă de adnow care mi-a dat ţeapă în trecut...
 
Ati implementat paypal?
Parca spuneati ca la o saptamana se face plata, nu? Am trecut de 15 $.. e adevarat ca azi am adaugat metoda de plata paxum...sper sa primesc banii.
Multumesc.
 
Daca nu o sa faceti coversii din reclamele lor, site-ul o sa fie resping pe motivul "Traffic quality don't match network's rules".
 
:)) , asa face si adnow , nu ai ce sa le ceri, retele astea native asa sunt , ori ti-l respinge ori scade rata sub 0.01 :))
Da, stiu. Eu nu acuz mediavenus doar ca cred ca e corect sa precizeze de la inceput ce tip de reclame oferta.
 
Asa ti-a facut tie Susp3kt?
Adica daca nu le convine lor cati bani ai in cont nu plateste pe motiv de trafic invalid?
 
Asa ti-a facut tie Susp3kt?
Adica daca nu le convine lor cati bani ai in cont nu plateste pe motiv de trafic invalid?

Nu, mie mi-au oprit afisarea reclamelor pe un domeniu insa pe skype mi s-a zis ca banii care sunt in curs o sa-i primesc.
Ideea e simpla, daca vizitatorii care dau click pe reclamele tale nu cumpara niciun produs din reclamele respective, atunci o sa opreasca afisarea reclamelor deoarece nu esti rentabil pentru ei (ceea ce pe de o parte mi se pare corect).
 
Asa este, ai dreptate, nu e corect, insa reteaua asta de publicitate e ca o ruleta...din 10k afisari, sa spunem ca sunt 300 click-uri si din astea cumpara decat 10 insi... pana la urma acestea sunt pierderile firmei...in orice domeniu exista si castig si pierdere... nu ii poti baga pe gat un produs unui utilizator... daca nu ii place pretul sau cum arata produsul, de ce sa-l cumpere?
 
problema este ca nu afiseaza niciunde cate conversii ai, adica poate dintr-o data sa te dea afara ca nu ai cumparaturi delea , siteurile astea de filme , download muzica , nu recomand sa folositi reclame adnow mediavenus,nu se fac absolut deloc conversii din ele,ei platesc la click da,dar de exemplu daca ai avea o conversie,conversia aia e undeva la 150lei ,deci castiga mult mai mult decat da la publisheri.
 
Nu, mie mi-au oprit afisarea reclamelor pe un domeniu insa pe skype mi s-a zis ca banii care sunt in curs o sa-i primesc.
Ideea e simpla, daca vizitatorii care dau click pe reclamele tale nu cumpara niciun produs din reclamele respective, atunci o sa opreasca afisarea reclamelor deoarece nu esti rentabil pentru ei (ceea ce pe de o parte mi se pare corect).

Aceasta retea este potrivita celor cu site de retete culinare sau diete s.a.m.d., stim foarte bine ca multi oameni dau click pe astfel de reclame. Am adaugat si eu pe un site de diete reclama lor, acum astept sa vad rezultatul.
 
Loading...
Back
Sus