Help platforma Boost ( de la cap la coadă )

Am auzit că se poate lua și Free VPS pe durată de 12 luni ! Deci la platforma Boost trebuie și un webhost .... Etc , atunci ajută-ma sa înțeleg cum pot face Servere pentru jocuri cu un VPS !
 
Pe amazon poti face un vps gratis pentru 12 luni.
Unde poti instala centos + un panel care iti place, adaugi domeniul, instalazi platforma ta si gata.
La fel poti face toate astea si pe propriul calculator, unde faci un vps pe linux sau windows, unde te joci cum vrei tu, pana inveti.
 
1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg Dupa aia pui redirectele in VPS si la toate dropurile faci redirect catre acest redirect.Acum mergi in site cauti folderul dev/dev/al_ex si pui userul si parola.Mergi in config.php si modifici datele ca in pl_redirect2.Mergi in Cpanel-> phpmyadmin la data de baza creata si schimbi test_boost.Faci un cont ftp si incarci folderul folderul dev.Mergi iar in Cpanel -> test.com/dev/dev/al_ex si adaugi serverele.Acum deschizi redirectul Vps si setezi ce vrei tu de acolo,Oricum sfatul meu e sa iti iei un vps kalumea,un domeniu bun si sa apelezi la cineva care stie sa iti faca !
 
Pe amazon poti face un vps gratis pentru 12 luni.
Unde poti instala centos + un panel care iti place, adaugi domeniul, instalazi platforma ta si gata.
La fel poti face toate astea si pe propriul calculator, unde faci un vps pe linux sau windows, unde te joci cum vrei tu, pana inveti.
Degeaba @AlexH el abia stie ce ii ala vps...Eu zic parera mea ca ar trebui sa apeleze la cineva care sa ii faca.
 
@Alex11b , nici VPS-ul nu știu ce e ! :))) eu vreau să învăț să știu eu pentru mine ! Cu acest VPS Free de 12 luni vreau sa iau sa verific ! Să văd ce este ! Dar nu știu cum să il iau cere acolo ! Payment informațion ! N-am card bancar am 17 ani ... Ne împliniți ! !....
 
@Alex11b , nici VPS-ul nu știu ce e ! :))) eu vreau să învăț să știu eu pentru mine ! Cu acest VPS Free de 12 luni vreau sa iau sa verific ! Să văd ce este ! Dar nu știu cum să il iau cere acolo ! Payment informațion ! N-am card bancar am 17 ani ... Ne împliniți ! !....
Multi inainte,fa mai bine cum ti-a spus @AlexH fa-ti un cont gratis https://aws.amazon.com/free/ si te joci pana inveti ,nu sa nascut nimeni invatat.
 
Cel mai bine instaleaza pe propriul calculator VMware Workstation 12 Player sau virtualbox care iti permite sa faci vps.
Alegi centos, instalezi un panel, sentora este gratis, apoi te joci pe el pana inveti.
Cand te lovesti de o problema, intri aici si intrebi, iar noi iti vom raspunde.
 
aceasta metoda este la fel ca filmele online :D , iar daca instalati o platforma de boost normal nu o sa aveti cine stie success poti avea http://www16.zippyshare.com/v/25565570/file.html in jur de 3000 de oameni pe saptamana .Dar asa cum intra la fel paresc si serverul , Aveti nevoie de un boost master (Acela care va permite sa furatii playerii de la gametracker si asa mai departe) .Acum sper ca intelegeti de ce este illegal si de ce un boost costa 50 -60 euro pe luna , Serverul unde joc eu cheltuie 300 euro lunar in boost ca sa fie numarul 1 global . Dupa ce va faceti platforma mai puteti monetiza prin parcarea subdomeniilor cu sedo , aici castigati bani din ads (acele situri care are doar o publicitate si asta este tot situl ) .
 
there is no tutorial to create a platform to have players in the 1.6 cs I have vps to do it but if there is no tutorial it is not
 
Loading...
Back
Sus