Help platforma Boost ( de la cap la coadă )

Costel17

Member
Registered
Salut , m nevoie de ajutor , am văzut pe alte forumuri cum , că unii își deschid Servere pentru jocuri , comunități , platforme Boost Free , și din câte am înțeles eu e că ai nevoie de un VPS care și el de poate obține Free , eu vreau sa fac o platforma Boost îmi puteți explica daca am nevoie de aparatură buna , și să îmi explicați mai exact ce e un VPS ? Mulțumesc ( PS : Sunt la început )
 
Platforma Boost pt a redirecționa ( playeri ) pe anumite Servere la anumite jocuri ! Și să setezi eu o adresă IP !
 
Ultima editare:
Ok , linkul dat de tine mi-a dat Free sa fac un domain sub forma www . nume . ( Chestia de alea Free , Tk , org , gg ... ) Fac unul de ala acum ??
 
Ok , linkul dat de tine mi-a dat Free sa fac un domain sub forma www . nume . ( Chestia de alea Free , Tk , org , gg ... ) Fac unul de ala acum !
Hooo stai asa ca pe langa VPS iti mai trebuie si un site + o platforma de booast,nu e asa simplu cum crezi mai ales ca esti incepator si nu sti nici ce ii ala vps.Sa vad maiine cum am timp si o sa iti fac un tutorial cum trebuie instalat.
 
ce face mai exact aceasta platforma?
La ce foloseste?
Iti spun eu ce vrea sa faca.El vrea sa faca o platforma de gazduire pentru jocuri pe un server ''VPS Free ! '' si mai mult ca sigur o sa vrea si contra cost sa fie..)))).Ce vrea nu e greu de facut,dar nici intr-un caz pe in server free ))))) .Asta costa ce vrea el ! Asta e ca si cum m-as apuca eu sa fac o platforma de gazduire video pentru filme pe un host shared )))))) de rasul lumi )))) Eu ii fac un tutorial ca nu mie greu dar pe host free nu ca ma indoiesc,sunt mai mult ca sigur ca nu va functiona.Nu ai cum sa faci asa ceva pe free,asa ceva necesita resurse rami multi,cpu de putere,etc.
 
Ultima editare:
Alex , nu o platforma de găzduire jocuri ! Ci o platforma Boost ! Nu am alte gânduri ! De sigur daca de poate pe viitor contra cost dece nu ? Dar găzduire jocuri știu să o fac odată ce am un VPS e tutorial pe un forum , eu vreau să învăț de aici ce mai exact e un VPS și pe urmă să-mi fac o platforma Boost ! Sper că m-ai înțeles !
 
Alex , nu o platforma de găzduire jocuri ! Ci o platforma Boost ! Nu am alte gânduri ! De sigur daca de poate pe viitor contra cost dece nu ? Dar găzduire jocuri știu să o fac odată ce am un VPS e tutorial pe un forum , eu vreau să învăț de aici ce mai exact e un VPS și pe urmă să-mi fac o platforma Boost ! Sper că m-ai înțeles !
Vps este un server,o platforma de gazduire nu stiu cum sa iti explic sa intelegi,stiu mai omule ce este o platforma boost am si eu una ))) (asta te ajuta sa deschizi un ''server pentru jocuri,comunitati cum spui tu'' ,care poti sa il lasi free sau contra cost) se gaseste si pe net asa ceva de descarcat nu trebuie sa ti-l faci tu,ala trebuie doar instalat in vps si facut redirectul spre dns-ul site-ului tau.Eu iti spun doar ca pe free merge f f greu practic nu ai cum pe free ca nu ai suficente resurse o sa iti cada site-ul din minut in minut. + ca pentru ce vrei tu,pe langa vps iti mai trebuie si un site + un domeniu care trebuie sa ti-l cumperi daca nu il ai.
 
Ultima editare:
Atunci fă-mi te rog un tutorial despre cu sa instalez platforma Boost sau cum zici tu in așa fel să îmi pot face ( membri pe serverul meu )
 
Atunci fă-mi te rog un tutorial despre cu sa instalez platforma Boost sau cum zici tu in așa fel să îmi pot face ( membri pe serverul meu )
Iti fac sau ti-l instalez eu sa te convingi ca e asa cum spun eu,dar intai si intai tie iti trebuie un site si un domeniu ! Omule astea ce vrei tu sa faci nu poti sa le faci toate pe free ca nu-i asa cum crezi tu gata : site free,vps free + un domeniu tk sau mai stiu eu tot free si se rezolva treaba.
 
Iti fac sau ti-l instalez eu sa te convingi ca e asa cum spun eu,dar intai si intai tie iti trebuie un site si un domeniu ! Omule astea ce vrei tu sa faci nu poti sa le faci toate pe free ca nu-i asa cum crezi tu gata : site free,vps free + un domeniu tk sau mai stiu eu tot free si se rezolva treaba.
Salut @Alex11b
Pe VPS Windows se poate instala platforma Boost ?
Multumesc.
 
Un site web cu domeniul .Tk il fac Free , am mai avut ! Aici vreau să întreb dacă voi cumpăra un VPS de 4-5€ mă ajută cineva sa înțeleg și eu ? Și să știu cum se face ?
 
Loading...
Back
Sus