Discutii despre criptomonede

Nicolae P.

Instagram Social Manager
Registered
Full Member
În ultimele săptămâni am devenit foarte activ pe piata de criptomonede. Și inainte eram interesat dar mai mult axat pe bitcoin.

Cam peste tot se discuta despre bitcoin și celelalte monezi virtuale asa ca am zis sa deschid un topic și pe roforum.

După cum se observa bitcoin și majoritatea celorlalte monezi sunt de câteva zile pe o linie descendenta. Ce părere aveți la cât se va stabiliza?

Aveți încredere în alte monezi? Eu anul acesta am achiziționat BTT, SC, VTHO, CKB, ONE, DGB, RIF, TVK, USDT, BUSD și BTC.

Voi ați investit in ceva anul acesta?
 
Am si eu 250 xlm primiti de la blochain gratis acus 1 an parca... Si vreau sa cumpar ceva doar ca nu imi merge cu cardul la binance. Daca tot urmaresti noutatiile sper sa postezi aici in continuare info..
 
Am si eu 250 xlm primiti de la blochain gratis acus 1 an parca... Si vreau sa cumpar ceva doar ca nu imi merge cu cardul la binance. Daca tot urmaresti noutatiile sper sa postezi aici in continuare info..
Curioasa problema ta cu cardul. Eu mai am vreo 6 colegi care si-au făcut cont pe binance șși-au cumpărat cu cardul și nu au avut nici o problema...

O sa urmaresc foarte mult noutățile și aștept o scădere masiva în următoarele luni ceea ce înseamnă că este timpul de cumpărat
 
Din cate stiu, nu putem cumpara direct cu cardul, de la Binance. In schimb, prin transfer bancar (SEPA) , de pe Revolut de ex, merge fara probleme (testat).

Am putea face un topic activ aici, daca mai sunt "jucatori activi".

Nu sunt vreun mare priceput, mai iau si eu ce cred si aflu ca ar merita.

Strategia principala cred ca e "buy low, sell high".

Ce am observat pana acum: monezile care se listeaza pe Binance beneficiaza de un boost incepand in perioada de dinainte de listare si maxim cateva zile dupa, apoi scad.

Eu pana acum am cont doar pe Binance, dar daca doriti sa va extindeti, sunt de urmarit monezile care urmeaza a fi listate la ei, pe care le puteti cumpara inainte de a fi listate de pe alte exchangeuri.

Pe urma, mai conteaza evenimentele fiecarei monezi in parte, le puteti vedea in postarile lor de pe retele sociale.

De ex, Cardano (ADA) stiu ca are pe 1 Martie ceva programat, deci zilele astea e posibil sa creasca usor pretul la ADA.

Astept cu interes alte idei, sfaturi, etc.

PS: grupul de telegram "Project Argentum" e o sursa ok de informatii, pentru romani.
 
Din cate stiu, nu putem cumpara direct cu cardul, de la Binance. In schimb, prin transfer bancar (SEPA) , de pe Revolut de ex, merge fara probleme (testat).

Am putea face un topic activ aici, daca mai sunt "jucatori activi".

Nu sunt vreun mare priceput, mai iau si eu ce cred si aflu ca ar merita.

Strategia principala cred ca e "buy low, sell high".

Ce am observat pana acum: monezile care se listeaza pe Binance beneficiaza de un boost incepand in perioada de dinainte de listare si maxim cateva zile dupa, apoi scad.

Eu pana acum am cont doar pe Binance, dar daca doriti sa va extindeti, sunt de urmarit monezile care urmeaza a fi listate la ei, pe care le puteti cumpara inainte de a fi listate de pe alte exchangeuri.

Pe urma, mai conteaza evenimentele fiecarei monezi in parte, le puteti vedea in postarile lor de pe retele sociale.

De ex, Cardano (ADA) stiu ca are pe 1 Martie ceva programat, deci zilele astea e posibil sa creasca usor pretul la ADA.

Astept cu interes alte idei, sfaturi, etc.

PS: grupul de telegram "Project Argentum" e o sursa ok de informatii, pentru romani.

Pe binance am cumpărat direct cu cardul USDT și BUSD și apoi celelalte monezi cu astea 2 ( sunt stabile la 1$)

Urmaresc ADA, EGLD, CAKE, BAKE, AUCTION SI BOT
 
Prin SEPA ai comisioane zero, mi se pare cel mai ok daca ai Revolut, ajung banii in cateva minute.

ADA a beneficiat de destul de multa reclama in ultima vreme, daca nu creste mai mult pana pe la inceput de martie, parerea mea ca nu va mai creste cu mult repede.

Dar na, pe termen lung, cred ca e ok pt o investitie.

EGLD a crescut deja enorm, acum a scazut ceva. Pe termen de cativa ani poate fi ok investitia, pe termen scurt poate un x2 maxim, parerea mea.
 
Prin SEPA ai comisioane zero, mi se pare cel mai ok daca ai Revolut, ajung banii in cateva minute.

ADA a beneficiat de destul de multa reclama in ultima vreme, daca nu creste mai mult pana pe la inceput de martie, parerea mea ca nu va mai creste cu mult repede.

Dar na, pe termen lung, cred ca e ok pt o investitie.

EGLD a crescut deja enorm, acum a scazut ceva. Pe termen de cativa ani poate fi ok investitia, pe termen scurt poate un x2 maxim, parerea mea.

Am plătit cu card de la Raiffeisen. Nu prea sunt adeptul de a cumpăra pe termen scurt M-am uitat un pic la listarile de monezi si cresc imediat in cateva minute, apoi vreo 2 zile mentin la jumate apoi scad aproape de pretul din momentul listari.

Stiu ca vor scade drastic următoarele luni probabil o corectie intre 30-70% si va fi un moment bun pentru investitie. Planul meu este pe minimum 1 an. Deci le voi tine minim un an, timp în care voi investii in continuare.

Nu contează pretul lor ci numărul lor. La un moment dat vor creste mult și atunci voi profita. Nu vinde pe pierdere, vinde pe profit!
 
Pe binance poti adauga bani doar cu card VISA in RO, recomand ADA, am luat undeva la 0.70-1$, Polkadot + Polygon la fel cred sunt o investitie buna .
 
Tocmai ce am achiziționat IOTA, ALGO și XTZ.

IOTA este deținut de compania CURV ce urmează sa fie achiziționata de Paypal. Iar ALGO sunt în colaborare cu ei. XTZ am achiziționat pentru ca mi se pare un proiect ok pe termen lung. Voi ce pareri aveți?
 
Tocmai ce am achiziționat IOTA, ALGO și XTZ.

IOTA este deținut de compania CURV ce urmează sa fie achiziționata de Paypal. Iar ALGO sunt în colaborare cu ei. XTZ am achiziționat pentru ca mi se pare un proiect ok pe termen lung. Voi ce pareri aveți?
IOTA nu este deținut de CURV, au un parteneriat, cum mai au și cu alte companii. Iota este "menținut", nu "deținut" de IOTA Foundation, cu planuri ca luna asta să descentralizeze complet rețeaua (care momentan e controlata de un Coordinator, controlat la rândul lui de IOTA Foundation).
Descentralizarea și update-urile de cod ar putea duce la o mai mare adopție a IOTA, deci o creștere de preț.
Eu îi urmăresc de la început, de fapt mai dinainte pe unul din principalii developers cu care a început IOTA, Come-From-Beyond, care a avut niste idei interesante de-a lungul timpului. Așa, ca idee, a fost programator la NXT, prima monedă care a implementat Proof-Of-Stake, nu prea de succes moneda acum, dar interesanta ca si concept.
IOTA pe termen lung e o investiție buna, după părerea mea, e singura moneda care se ocupă pe bune de IOT și cam rezolva toate problemele din domeniu.
Cum ziceam mai sus, dacă IOTA scapă de centralizare (au mai fost niște neînțelegeri pe la IOTA Foundation și lumea nu prea are incredere in ei), are șanse să urce bine anul asta.
 
1. Categoría era deja pe forum, se numește Monezi virtuale.
2. In cripto trebuie sa aveți mare grijă cu informațiile care le găsiți sau primiți. Exista multa manipulare si dezinformare in acest domeniu.
Unele sunt pentru a te influența sa cumperi, altele sa vinzi.

Trebuie sa te informezi din surse multiple si din experiența proprie cele mai bune surse si cat mai aproape de adevăr sunt cele mici. Sursele mari personal nu ma încred deloc.

Daca ai abilitatea de a vedea dincolo de titluri si dezinformare care o aruncă pe piata, poti face bani frumoși.

Nu te încrede in nimeni in acest domeniu, indiferent cine este și care e numele acestuia.

Din speculații mereu s-au făcut bani si se vor face.
 
IOTA nu este deținut de CURV, au un parteneriat, cum mai au și cu alte companii. Iota este "menținut", nu "deținut" de IOTA Foundation, cu planuri ca luna asta să descentralizeze complet rețeaua (care momentan e controlata de un Coordinator, controlat la rândul lui de IOTA Foundation).
Descentralizarea și update-urile de cod ar putea duce la o mai mare adopție a IOTA, deci o creștere de preț.
Eu îi urmăresc de la început, de fapt mai dinainte pe unul din principalii developers cu care a început IOTA, Come-From-Beyond, care a avut niste idei interesante de-a lungul timpului. Așa, ca idee, a fost programator la NXT, prima monedă care a implementat Proof-Of-Stake, nu prea de succes moneda acum, dar interesanta ca si concept.
IOTA pe termen lung e o investiție buna, după părerea mea, e singura moneda care se ocupă pe bune de IOT și cam rezolva toate problemele din domeniu.
Cum ziceam mai sus, dacă IOTA scapă de centralizare (au mai fost niște neînțelegeri pe la IOTA Foundation și lumea nu prea are incredere in ei), are șanse să urce bine anul asta.
o crestere de 13300 % in cateva ore? a fost la hey bitcoin
 
o crestere de 13300 % in cateva ore? a fost la hey bitcoin
N-am înțeles ce vrei sa spui, nu știu nimic despre așa o creștere spectaculoasă.
Eu m-am referit în postarea mea la valoarea pe termen lung, bazat strict pe planurile lor de pe site-ul oficial: descentralizarea, smart contracts, wallet nou, module noi pt developers.
Ce or face și ce nu, depinde de ei, dar suna bine teoretic. Daca se țin de treabă și reușesc să "pună" DeFi in IOTA, n-are cum sa nu o ia in sus.
1. Categoría era deja pe forum, se numește Monezi virtuale.
2. In cripto trebuie sa aveți mare grijă cu informațiile care le găsiți sau primiți. Exista multa manipulare si dezinformare in acest domeniu.
Unele sunt pentru a te influența sa cumperi, altele sa vinzi.

Trebuie sa te informezi din surse multiple si din experiența proprie cele mai bune surse si cat mai aproape de adevăr sunt cele mici. Sursele mari personal nu ma încred deloc.

Daca ai abilitatea de a vedea dincolo de titluri si dezinformare care o aruncă pe piata, poti face bani frumoși.

Nu te încrede in nimeni in acest domeniu, indiferent cine este și care e numele acestuia.

Din speculații mereu s-au făcut bani si se vor face.
Uite un twist, setezi o alertă când Elon Musk trimite un tweet despre Dogecoin, un bot să îți facă comanda de DOGE pe Binance și să vanda când prețul creste cu 10-15%
Lol profit curat în câteva minute pentru un programator mediocru.
Da, in general e bine sa nu te iei după nimeni, îți faci propriile calcule.
 
Loading...
Back
Sus