Cum sa faci niste bani petrecand 1h pe zi la PC

Foarte frumos ai scris. Pacat ca la ce concurenta am si ce strategie de backlink-uri au pot sa scriu eu articole super-super optimizate. Am sa tin cont de sfaturi.
ai acelasi keyword de 3 ori in mai putin de 100 cuvinte.
te referi la partea introductiva adaugata automat?
intr-o astfel de nisa banuiesc ca iei mult trafic de pe link-urile ce le postezi in alta parte, avand in vedere ca numele modului nu se cauta (sau foarte putin).
traficul organic e sfant si aici. Nu prea ai de unde sa iei... daca postezi pe grupuri pe fb (chiar si frumos) iti blocheaza link-ul, cum mi s-a intamplat mie.. si altora mai mari. Mai am si de pe twitter ceva trafic 20-30 vizite pe zi maxim.
Cum rankezi tu cu fs19 mods? postand 1.000 de articole neoptimizate in acea categorie? astepti sa creasca singur?
Asa e, m-am luat dupa altii care au avut succes asa dar au avut si bani de investit sa le mearga.
decat sa postezi 100 articole total neoptimizate cum e acum, mai bine postezi 3 super optimizate care cu timpul te vor ajuta sa rankezi exact pe categoria site-ului (de unde vin cautarile - banii).
Este cineva pe nisa asta care pune 2-3 moduri pe zi si scrie despre ele articole lungi si chiar foarte foarte ok dupa parerea mea si mi-a spus ca degeaba.

In primul rand, as schimba titlul, astfel (depinde de categoria modului, deci daca e ETS 2, voi avea):

ETS 2 mod: Ro Map Rework for (ETS2 1.31 – 1.35)

Sunt constient ca ar putea fi mult mai bine, ideea e ca altii nu le-au folosit, si m-am gandit ca de ce sa le folosesc eu.

Cand o sa am buget am sa rog pe cineva sa ma ajute sa automatizez putin titlurile cum ai spus tu , descrierile etc.
 
Inainte sa-ti zic cum poti face tu, hai sa-ti explic ce am eu.

Am un plugin wp care genereaza articolul pe anumite functii, ca: keyword, categorie, imagine.
articolul default e deja pe server, iar cu ajutorul pluginului schimb anumite cuvinte din el.

si cel mai important: te poti extinde cat vrei tu de mult.
softwareuri, ebooks, filme, MODS, aplicatii si etc.
in engleza, granceza, germana, etc.

Ai nevoie de un plugin, articol si... imaginatie.

(ca tot a venit vorba de "munca" prin alte topicuri, cand de fapt ne-ar trebui doar putin cap)

later: am editat pentru a nu divulga nisa si altora.
 
Ultima editare:
Inainte sa-ti zic cum poti face tu, hai sa-ti explic ce am eu.

Am un plugin wp care genereaza articolul pe anumite functii, ca: keyword, categorie, imagine.
articolul default e deja pe server, iar cu ajutorul pluginului schimb anumite cuvinte din el.

si cel mai important: te poti extinde cat vrei tu de mult.
softwareuri, ebooks, filme, MODS, aplicatii si etc.
in engleza, granceza, germana, etc.

Ai nevoie de un plugin, articol si... imaginatie.

(ca tot a venit vorba de "munca" prin alte topicuri, cand de fapt ne-ar trebui doar putin cap)

later: am editat pentru a nu divulga nisa si altora.
Despre ce Plugin vorbesti? este custom sau il gasesti pe net? ms mult :)
 
Salut prieteni,
Am o mica problema cu Sharemods si Modsbase. Pana acum o saptamana, nu aveam nici o problema cu viteza de upload. Dintr-o data, viteza mi-a scazut la 100 KB/sec. Nu imi dau seama de ce si de aceea am postat aici. Poate cineva dintre voi are o idee de ce a scazut asa drastic viteza de upload. Pe utorrent nu am nici o problema, doar aceste 2 site-uri sunt afectate. Am trimis chiar si un tichet dar mi-au spus ca sunt primul cu astfel de problema.

Poate cineva sa ma ajute cu un raspuns la aceasta problema?

Multumesc anticipat.
 
Daca e de la tine poti face flush cache flush dns cmd Windows 10
Daca este de la site unde urci nu prea ai ce face.
Din pacate nu au mers. Interesant este faptul ca de o saptamana am inceput sa am aceste probleme. Dupa 3 secunde, imi scade la 50-150 kb/sec. Nu am facut nici o modificare la windows, nu am instalat vreun program...nu stiu ce sa mai zic.
Oricum, iti multumesc pentru raspuns.
 
Din pacate nu au mers. Interesant este faptul ca de o saptamana am inceput sa am aceste probleme. Dupa 3 secunde, imi scade la 50-150 kb/sec. Nu am facut nici o modificare la windows, nu am instalat vreun program...nu stiu ce sa mai zic.
Oricum, iti multumesc pentru raspuns.
Foloseste Remote URL intre timp.
 
Foloseste Remote URL intre timp.
Mulțumesc de răspuns. Mi-am formatat de 2 ori sistemul și tot degeaba. Pe utorrent nu am nici o problema dar, în schimb, pe site-uri de upload îmi este afectata viteza de upload. Sigur nu este nici o problema la aceste 2 site-uri, am încercat sa uploadez și cu VPN sa vad dacă este vreo diferență, dar degeaba. Stau o ora pentru un fișier de 500 MB...lol
 
Mulțumesc de răspuns. Mi-am formatat de 2 ori sistemul și tot degeaba. Pe utorrent nu am nici o problema dar, în schimb, pe site-uri de upload îmi este afectata viteza de upload. Sigur nu este nici o problema la aceste 2 site-uri, am încercat sa uploadez și cu VPN sa vad dacă este vreo diferență, dar degeaba. Stau o ora pentru un fișier de 500 MB...lol

Asta + faptul ca platesc oribil. Eu ii folosesc pentru ca sunt mai usor de recunoscut de audienta nisei... au un "trust" aparte :D
 
@AlexXplo ai tema cumparata HitMag? sau cea free?
Este cea FREE.

Scuzati pt raspunsul dupa atata timp, dar a fost pandemia asta de "caca" si nu prea am avut timp....Sotia si eu confirmati pozitiv etc..

Foloseste Remote URL intre timp.

Eu numai REMOTE URL folosesc..Siteurile cele 2 mentionate (le folosesc si eu pe acelea..) au limitat viteza pt membrii FREE. Ar trebui sa fi premium pt a avea viteza maxima.


Si revenind, cineva mai are siteul up pe aceasta nisa? Sunt curios.... :) Eu am mai achizitionat inca 2 domenii, au cam dormit in ultimul timp dar de 3 zile le-am pus la treaba... tot pe aceasta nisa... Ba mai mult, va fi cat de curand un hype foarte mare pe BEAMNG.DRIVE
 
Iar cu backlinkurile o sa iti dau eu un sfat pe privat maine (pe discord) :p Este o chestie minuscula si vei avea o bubuire mare... A si sa nu uitam, cati euroi ai strans pe sharemods si modsbase? :) pt ca si acei euroi conteaza.
Îmi poți da un mic sfat despre cum pot îmbunătăți acest aspect? Pe sharemods si modsbase, mi-au revenit vitezele pentru ''upload'', dar la capitolul descărcări stau foarte prost.
Mulțumesc anticipat.
 
Îmi poți da un mic sfat despre cum pot îmbunătăți acest aspect? Pe sharemods si modsbase, mi-au revenit vitezele pentru ''upload'', dar la capitolul descărcări stau foarte prost.
Mulțumesc anticipat.

Reclama cat mai multa... oriunde apuci. Lumea nu stie siteul tau, lumea trebuie sa il afle. Ca sa ajungi ca lumea sa iti cunoasca site-ul tu trebuie sa ii faci reclama in fiecare punct unde ai optiunea, dar nu pe reedit... pt ca, copiii acolo nu se uita... ci pe youtube,facebook,instagram,twitter... dar cel mai bine cu youtube-ul, faci un canal, uploadezi gameplayuri cu cateva moduri cu link de unde sa il descarce (siteul tau logic) si peurma acele clipuri le distribui pe siteurile mari de asa ceva. Copiii trebuie sa afle siteul tau, ei nu vor cauta pe facebook,google,reedit sau etc... ci vor cauta pe youtube, le este mai simplu. Trebuie sa stii sa te vinzi... Pune-te in pielea unui copil si gandeste-te unde ai cauta tu...
Daca tu pui clipul tau pe alte siteuri, gandeste-te ca sunt copii care se uita si zice "hmm asta uploadeaza mereeu moduri noi, hai sa ma abonez si sa vizitez si siteul lui ca poate gasesc moduri faine" - cel putin asta la mine a mers pt ca sunt putin diferit de alte siteuri, caut si cercetez cel putin 1h moduri care sunt premium sau VIP, cu asta siteurile mele au urcat foarte mult, pt ca gasesti ceea ce altii nu au. Tu de exemplu, poti cauta pe net cum sa faci un skin (este f usor) pt trailer,fa pt toate companiile romanesti de ex skinurile... filmeaza si uploadeaza si pe alte siteuri acele moduri (cu linkurile tale din sharemods si modsbase...) si asa vei deveni cunoscut pt acele skinuri. Peurma cand se updateaza jocul la o noua versiunea poti sa postezi din nou pt versiunea X (skinurile merg mereu, nu trebuiesc modificate la o schimbare a versiunii)... si etc

Eu asa am crescut modhub si a ajuns ceea ce este astazi... era ets2lt inainte... acum modhub se bate cot la cot cu el.

(exemplu de vizualizari la un canal de al meu de 1.5k abonati... eu zic ca stau bine :)

Screenshot_5.png

Nu ma prea pricep cu youtube-ul dar eu sunt multumit ca si banuti pt cati abonati am.


Si nu in ultimul rand trebuei sa verifici hype-ul.. daca tu pe site ai 4 jocuri de ex care nu prea sunt jucate... nu vei avea vizite, dar daca ai o gama larga de moduri lumea va veni. De ex am spus mai sus intr-o postare, va fi cat de curand un hype foarte mare cu BEAMNG.DRIVE, lumea a inceput sa faca f multe clipuri pe tiktok cu el (o foarte buna platforma de promovat..) deci va fi hype. :) si multe altele... verifica pe steam care sunt jocurile jucate si vezi daca gaseti moduri pt ele... de ex a aparut un DLC nou de la cities skyline.. si acela va fi jucat din nou... (trebuie sa ai o gama f larga de moduri pt cities skyline... ) daca doresti resurse anunta-ma :)

Sper ca te-am ajutat si daca mai ai nevoie de ceva anunta-ma...
 
Ultima editare:
Si reddit este o sursa foarte buna de trafic pe aceasta nisa - trebuie sa intri in subreddituri pe jocurile pe care pe ai , e si acolo o comunitate mare si iti poti da share si la video-urile de pe youtube, nu strica mai ales pentru inceput.
Proiectul meu este in stand-by insa din ce am observat de-a lungul timpului este ca fara Youtube nu faci nimic pe nisa de gaming - si aici lafel.

Nu prea sunt multe cuvinte foarte cautate pe care poti ranka pentru ca e competitie destul de mare asa ca varianta cu link building nu e foarte convenabila , poate aduce un trafic bunicel pe long tail si pe cele cu putine cautari daca stii cum sa faci un keyword research.

Video cu mod-ul + link in descriere catre download + sharuit pe social media grupuri de facebook nisate + reddit + site-urile mari care accepta sa adaugi video cum ar fi chiar modhub iti pot construi rapid o baza frumoasa de abonati.

Pe langa asta nu strica sa-ti dai seama ce categorii merg mai bine fata de altele si ce tipuri de moduri si sa scrii articole unice de 1000 cuvinte si sa vezi ce frumos rankezi in google.
Iti dau un exemplu: invarte-te asupra scania touring , sau ets2 indonesia bus mod (daca imi amintesc bine)

Pe langa toate astea, tine cont sa ai o tema cat de cat decenta , doua linkuri de download, o aranjare potrivita si seo on page corespunzator. Descriere la categorii si etc.

Momentan nu m-am mai ocupat de site dar am vazut potentialul pe care il poate avea. Fara sa postez nimic de ceva luni am 200-300 vizite pe zi si nici nu am depasit 2000 moduri, nu am un canal corespunzator de Youtube si multe altele. Ce te am sfatuit aici mi-a mers pe alte proiecte de gaming si cu siguranta merge si aici - dupa cum a mentionat si Alex.

Imprastiati-va pe cat mai multe jocuri, chiar si nepopulare, nu vei stii niciodata cum vor exploda pe viitor, si nu numai asta dar o multitudine de jocuri ofera autenticitate site-ului: daca va uitati majoritatea site urilor de moduri au aceleasi jocuri basic ets2 farming simulator si Ats.

O alta recomandare de a mea de care vad ca nimeni nu vorbeste este sa platiti un scraper (sper ca am zis bine) care sa va posteze la voi toate modurile de pe site-urile mari.

As mai avea cateva sfaturi.. dar prefer sa ma opresc aici momentan.

In tot acest timp am invatat lucruri despre seo, despre link building si am experimentat o gramada de chestii iar modspedia.com este proiectul meu de suflet sa spun asa de care o sa ma ocup foarte mult in viitorul foarte apropriat. Am sa revin cu update-uri periodice.
 
Azi a apărut o modificare pe ShareMods. Ce am înțeles eu, este ca toate linkurile cu moduri care nu mai sunt active vor fi șterse, în funcție de contul pe care îl deținem. Acum întrebarea este, ce putem face dacă avem câteva mii de moduri urcate prin acest site? Este timpul sa cautam un alt site similar? Sau poate nu am înțeles prea bine? Daca vor fi șterse, nu va dauna site-ului din punct de vedere SEO?
Ce părere aveți cu privire la aceasta schimbare?

update.jpg

Mulțumesc anticipat.
 
Azi a apărut o modificare pe ShareMods. Ce am înțeles eu, este ca toate linkurile cu moduri care nu mai sunt active vor fi șterse, în funcție de contul pe care îl deținem. Acum întrebarea este, ce putem face dacă avem câteva mii de moduri urcate prin acest site? Este timpul sa cautam un alt site similar? Sau poate nu am înțeles prea bine? Daca vor fi șterse, nu va dauna site-ului din punct de vedere SEO?
Ce părere aveți cu privire la aceasta schimbare?

Vezi atașament 5952

Mulțumesc anticipat.
3 ani de la ultimul download. Stai linistit.
 
1520059511_mainpage.png

1520059214_fullpage.png
Am găsit și templateul perfect pentru un așa site...
Nu mai rămâne decât să mă apuc de treabă...
 
Loading...
Back
Sus