Canale Tv online Romania gratis pe desktop si mobil

Update:
Daca il faci si il vei mentine, calitatea va fi una buna, atunci il voi include intr-un serviciu / proiect la care lucrez acum si daca totul merge bine va fi online in cam 2 luni.
Le langa celelalte servicii + al tau si daca totul merge conform planului te poti asteapta la aproximativ 100k stream pe luna.
Am cheltuit deja 100E+ vreau sa iasa ceva de viitor iti dai seama...

Am gasit : https://www.worldstream.nl/en/ firma asta

Voi face intai de toate niste teste la contabo apoi daca totul e ok iau alta gazduire
 
Nu se merita ca ai trafic limitat. Cei 56TB trafic ii vei consuma intr-o saptamana, apoi restul este extra.
NU intelege dece cauti prin alte parti cand ti-am dat ceva care stiu ca functioneaza bine si nu esti limitat la asta.
Te-ai uitat la network ce preturi au?
Deci cei 50TB sunt pentru lan de 100MB FD. Daca vrei 100TB costa + 150 euro pe luna, iar le ce vrei tu vei consuma cam 500+ TB pe luna.
Apoi daca vrei port de 1Gbps costa un extra 10 euro pe luna.
Tu iti stii mai bine calculele si ce vrei sa faci.
 
Nu se merita ca ai trafic limitat. Cei 56TB trafic ii vei consuma intr-o saptamana, apoi restul este extra.
NU intelege dece cauti prin alte parti cand ti-am dat ceva care stiu ca functioneaza bine si nu esti limitat la asta.
Te-ai uitat la network ce preturi au?
Deci cei 50TB sunt pentru lan de 100MB FD. Daca vrei 100TB costa + 150 euro pe luna, iar le ce vrei tu vei consuma cam 500+ TB pe luna.
Apoi daca vrei port de 1Gbps costa un extra 10 euro pe luna.
Tu iti stii mai bine calculele si ce vrei sa faci.
Voi verifica ce mi-ai dat tu, dar momentan ori sunt eu prea prost...Ori nice stream asta nu vrea sa functioneze... Am bagat ubuntu 14 , am dat instalare s-a finalizat instalarea dar tot nu merge :| nu se deschide pagina site-ului

root@vmi235023:/# cd nice
root@vmi235023:/nice# ./restream.sh
2711 (process ID) old priority 0, new priority 10
usage:restream.sh start | stop | restart | check | uptime
root@vmi235023:/nice# ./restream.sh start
2717 (process ID) old priority 0, new priority 10
Start Nice re/streamer pro
Start Done!
root@vmi235023:/nice# ./nodenice-pro: /usr/lib/x86_64-linux-gnu/libstdc++.so.6: version `GLIBCXX_3.4.20' not found (required by ./nodenice-pro)
./nodenice-pro: /usr/lib/x86_64-linux-gnu/libstdc++.so.6: version `GLIBCXX_3.4.21' not found (required by ./nodenice-pro)
./nodenice-pro: /usr/lib/x86_64-linux-gnu/libstdc++.so.6: version `CXXABI_1.3.9' not found (required by ./nodenice-pro)
root@vmi235023:/nice# ./restream.sh start
root@vmi235023:/nice# ./nodenice-pro: /usr/lib/x86_64-linux-gnu/libstdc++.so.6: version `GLIBCXX_3.4.20' not found (required by ./nodenice-pro)
-bash: root@vmi235023:/nice#: No such file or directory
./nodenice-pro: /usr/lib/x86_64-linux-gnu/libstdc++.so.6: version `GLIBCXX_3.4.21' not found (required by ./nodenice-pro)
root@vmi235023:/nice# 2717 (process ID) old priority 0, new priority 10
-bash: syntax error near unexpected token `process'
root@vmi235023:/nice# Start Nice re/streamer pro
No command 'Start' found, did you mean:
Command 'tart' from package 'tart' (universe)
Command 'start' from package 'upstart' (main)
Start: command not found
root@vmi235023:/nice# Start Done!
No command 'Start' found, did you mean:
Command 'start' from package 'upstart' (main)
Command 'tart' from package 'tart' (universe)
Start: command not found
root@vmi235023:/nice# root@vmi235023:/nice# ./nodenice-pro: /usr/lib/x86_64-linux-gnu/libstdc++.so.6: version `GLIBCXX_3.4.20' not found (required by ./nodenice-pro)
> ./nodenice-pro: /usr/lib/x86_64-linux-gnu/libstdc++.so.6: version `GLIBCXX_3.4.21' not found (required by ./nodenice-pro)
> ./nodenice-pro: /usr/lib/x86_64-linux-gnu/libstdc++.so.6: version `CXXABI_1.3.9' not found (required by ./nodenice-pro)
-bash: syntax error near unexpected token `('
root@vmi235023:/nice#
root@vmi235023:/nice#
 
Voi verifica ce mi-ai dat tu, dar momentan ori sunt eu prea prost...Ori nice stream asta nu vrea sa functioneze... Am bagat ubuntu 14 , am dat instalare s-a finalizat instalarea dar tot nu merge :| nu se deschide pagina site-ului

root@vmi235023:/# cd nice
root@vmi235023:/nice# ./restream.sh
2711 (process ID) old priority 0, new priority 10
usage:restream.sh start | stop | restart | check | uptime
root@vmi235023:/nice# ./restream.sh start
2717 (process ID) old priority 0, new priority 10
Start Nice re/streamer pro
Start Done!
root@vmi235023:/nice# ./nodenice-pro: /usr/lib/x86_64-linux-gnu/libstdc++.so.6: version `GLIBCXX_3.4.20' not found (required by ./nodenice-pro)
./nodenice-pro: /usr/lib/x86_64-linux-gnu/libstdc++.so.6: version `GLIBCXX_3.4.21' not found (required by ./nodenice-pro)
./nodenice-pro: /usr/lib/x86_64-linux-gnu/libstdc++.so.6: version `CXXABI_1.3.9' not found (required by ./nodenice-pro)
root@vmi235023:/nice# ./restream.sh start
root@vmi235023:/nice# ./nodenice-pro: /usr/lib/x86_64-linux-gnu/libstdc++.so.6: version `GLIBCXX_3.4.20' not found (required by ./nodenice-pro)
-bash: root@vmi235023:/nice#: No such file or directory
./nodenice-pro: /usr/lib/x86_64-linux-gnu/libstdc++.so.6: version `GLIBCXX_3.4.21' not found (required by ./nodenice-pro)
root@vmi235023:/nice# 2717 (process ID) old priority 0, new priority 10
-bash: syntax error near unexpected token `process'
root@vmi235023:/nice# Start Nice re/streamer pro
No command 'Start' found, did you mean:
Command 'tart' from package 'tart' (universe)
Command 'start' from package 'upstart' (main)
Start: command not found
root@vmi235023:/nice# Start Done!
No command 'Start' found, did you mean:
Command 'start' from package 'upstart' (main)
Command 'tart' from package 'tart' (universe)
Start: command not found
root@vmi235023:/nice# root@vmi235023:/nice# ./nodenice-pro: /usr/lib/x86_64-linux-gnu/libstdc++.so.6: version `GLIBCXX_3.4.20' not found (required by ./nodenice-pro)
> ./nodenice-pro: /usr/lib/x86_64-linux-gnu/libstdc++.so.6: version `GLIBCXX_3.4.21' not found (required by ./nodenice-pro)
> ./nodenice-pro: /usr/lib/x86_64-linux-gnu/libstdc++.so.6: version `CXXABI_1.3.9' not found (required by ./nodenice-pro)
-bash: syntax error near unexpected token `('
root@vmi235023:/nice#
root@vmi235023:/nice#

Foloseste urmatoarele comenzi :

sudo apt-get install build-essential
sudo add-apt-repository ppa:ubuntu-toolchain-r/test
sudo apt-get update
sudo apt-get install gcc-4.9
sudo apt-get upgrade libstdc++6
 
Foloseste urmatoarele comenzi :

sudo apt-get install build-essential
sudo add-apt-repository ppa:ubuntu-toolchain-r/test
sudo apt-get update
sudo apt-get install gcc-4.9
sudo apt-get upgrade libstdc++6
Multumesc, momentan am dat reinstalare la server :(


root@vmi235023:~# sudo add-apt-repository ppa:ubuntu-toolchain-r/test
sudo: add-apt-repository: command not found


Incredibil asa ceva, imi vine sa sparg laptopul !

Nu merge sa-mi bag picioarele in el....


root@vmi235023:/nice# ./restream.sh start
12432 (process ID) old priority 0, new priority 10
Start Nice re/streamer pro
Start Done!
root@vmi235023:/nice# ./nodenice-pro: /usr/lib/x86_64-linux-gnu/libstdc++.so.6: version `GLIBCXX_3.4.20' not found (required by ./nodenice-pro)
./nodenice-pro: /usr/lib/x86_64-linux-gnu/libstdc++.so.6: version `GLIBCXX_3.4.21' not found (required by ./nodenice-pro)
./nodenice-pro: /usr/lib/x86_64-linux-gnu/libstdc++.so.6: version `CXXABI_1.3.9' not found (required by ./nodenice-pro)
 
Ultima editare:
Multumesc, momentan am dat reinstalare la server :(


root@vmi235023:~# sudo add-apt-repository ppa:ubuntu-toolchain-r/test
sudo: add-apt-repository: command not found


Incredibil asa ceva, imi vine sa sparg laptopul !

Nu merge sa-mi bag picioarele in el....


root@vmi235023:/nice# ./restream.sh start
12432 (process ID) old priority 0, new priority 10
Start Nice re/streamer pro
Start Done!
root@vmi235023:/nice# ./nodenice-pro: /usr/lib/x86_64-linux-gnu/libstdc++.so.6: version `GLIBCXX_3.4.20' not found (required by ./nodenice-pro)
./nodenice-pro: /usr/lib/x86_64-linux-gnu/libstdc++.so.6: version `GLIBCXX_3.4.21' not found (required by ./nodenice-pro)
./nodenice-pro: /usr/lib/x86_64-linux-gnu/libstdc++.so.6: version `CXXABI_1.3.9' not found (required by ./nodenice-pro)


Exact asa am patit si eu tot la Contabo incercam sa instalez https://www.plex.tv/ totul se instala corect dar nu functiona nimic si cei de la contabo miau indicat un DEDICAT dar de ce nu stiu doar ei stiu de ce.



Eu am discutat acum cu cei de la suport de aici VMware Virtual Privat Server von Serverdiscounter si spun ca exact cat este download este si upload.

Arunca un ochi si aici VMware Virtual Privat Server von Serverdiscounter
 
Nu te injura nimeni. sunt deja 13 pe ea si accepta doar un ip. :rolleyes: Asa ca sare de la un post la altul. Multumesc frumos.
Expires: 10/6/2019 10:40:38 AM Active Connections: 13 Maximum Connections: 1
 
Nu te injura nimeni. sunt deja 13 pe ea si accepta doar un ip. :rolleyes: Asa ca sare de la un post la altul. Multumesc frumos.
Expires: 10/6/2019 10:40:38 AM Active Connections: 13 Maximum Connections: 1
Mdap!Asta este!Apropos o lista cu mai multe canale din MD nu aveti idee?Am gasit cateva pe net dar sar sau sunt prea putine canale!Am o prietena moldovanca aici care ma tot bate la cap!Thks!:))
 
Loading...
Back
Sus