Canale Tv online Romania gratis pe desktop si mobil

Cel mai bine de acum la anul. Cand vor intra cei doi cat si restul care se ocupa cu asta pot spune daca vor ajuta sau nu.
Pana atunci la multi ani.
 
Buna ziua.

La multi ani Tuturor de pe acest forum si un an nou cu multe bucurii si fericire langa cei dragi!!!


Doresc sa intreb daca stie cineva ceva despre ASTRA CONTROL PANEL

Astra - Cesbo

Daca este ok daca la folosit cineva si daca se poate folosii doar ca sa introduci linii m3u pentru restreaming

Cum se instaleaza pe ce sisteme si altele....



Multumesc!
 
Deci fa-ma sa inteleg , ca sa nu dau banii degeaba pe un dedicat ! Daca cumpar un pachet de IPTV sa zicem de la bestbuyiptv.net pot face restream la posturi si sa fie vazute de mai multi de 1 utilizator asa cum e pachetul pe care-l cumpar ?

Eu as vrea sa fac tot acest sistem ca sa-l folosesc pe scriptul ACESTA , ca idee , traficul consumat ar fi acelas daca l-as da la 100 oameni sa intre sau daca s-ar uita 100 oameni direct pe site ?


Salut. Din cate stiu eu sunt provideri care ofera posibilitatea de a deveni un reseller. Asta inseamna sa cumperi un pachet cu panel prorpiu de unde sa-ti gestionezi userii carora le dai liste, timpul acordat, etc. Sau sunt altii de la care poti cumpara un pachet cu un anumit numar de ip-uri care se pot conecta la pachetul tau fara ca stabilitatea pachetului sa sufere. Deci iei un pachet cu maxim de 100 posibili conectati. Ce depsaste 100 incepe sa sara. Astfel devii restreamer. Ca preturi n-as sti sa zic sigur. Restreamer cred ca pentru 50 de conectari e undeva la 150 dolari/luna, 200 = undeva la 500 de dolari si 1000= 1500 de dolari. E orientativ. Nu cunosc fenomenul, doar tangental. Banuiesc totusi ca se aplica teorema ca unde e ieftin nu-i nici calutate. Nu pot oferi sfaturi de provideri seriosi sau nu, nu folosesc. Am prin ce gasesc eu si in folos propriu sau grup restrans.

La multi ani tuturor si un an plin de bucurii!
 
Salut. Din cate stiu eu sunt provideri care ofera posibilitatea de a deveni un reseller. Asta inseamna sa cumperi un pachet cu panel prorpiu de unde sa-ti gestionezi userii carora le dai liste, timpul acordat, etc. Sau sunt altii de la care poti cumpara un pachet cu un anumit numar de ip-uri care se pot conecta la pachetul tau fara ca stabilitatea pachetului sa sufere. Deci iei un pachet cu maxim de 100 posibili conectati. Ce depsaste 100 incepe sa sara. Astfel devii restreamer. Ca preturi n-as sti sa zic sigur. Restreamer cred ca pentru 50 de conectari e undeva la 150 dolari/luna, 200 = undeva la 500 de dolari si 1000= 1500 de dolari. E orientativ. Nu cunosc fenomenul, doar tangental. Banuiesc totusi ca se aplica teorema ca unde e ieftin nu-i nici calutate. Nu pot oferi sfaturi de provideri seriosi sau nu, nu folosesc. Am prin ce gasesc eu si in folos propriu sau grup restrans.

La multi ani tuturor si un an plin de bucurii!
Asta inseamna o cheltuiala foarte mare, pentru a oferi ceva gratuit ! la o cheltuiala de 100-400 euro pe luna ... m-as putea astepta si nu ar fi nici o problema daca totul ar functiona perfect !
Ma gandesc la o varianta mai simpla 10 euro pachetul m3u8 + un dedicat bunicel la 100-200 pe luna si cam asta e. (dedicat pentru restream).. ar fi perfect



Am gasit o lista cu preturi !
Price for re-stream
10 connections = 50USD /month
20 connections = 80USD/month
50 connections = 150USD/month
100 connections = 300USD/month
200 connections = 500USD/month
300 connections = 700USD/month
400 connections = 900USD/ month
more 500 connections = 2USD/1 connection
more 1000 connections = 1.5USD /1 connection
more 2000 connections = 1.4USD/1 connection
more 3000 connections = 1.3USD/1 connection
 
Salutare in noul an!!!!
Mi-a dat cineva dupa un site o listuta cu niste programele de test!Cica daca vreau toata lista cu vreo 20k de programe si filme din toata lumea sa imi fac un abonament de 15$ pe luna sau 100$/an!Astept parerea voastra daca se merita!Am programe din Italia pentru ca i-am zis ca acolo locuiesc!

Aveti lista mai jos cat mai e functionala!
 

Atașamente

  • italytest.m3u
    123,1 KB · Vizualizări: 55
eu zic ca va amagiti aiurea cu astea pe internet... eu sunt in Anglia mi-am facut in tara abonament mi-am luat decodorul cu mine si antena si am posturile tv fara stres. abonamentul in tara este 50 lei :) Deci mai putin de 15 euro cat ti-a cerut tie ala :))
 
eu zic ca va amagiti aiurea cu astea pe internet... eu sunt in Anglia mi-am facut in tara abonament mi-am luat decodorul cu mine si antena si am posturile tv fara stres. abonamentul in tara este 50 lei :) Deci mai putin de 15 euro cat ti-a cerut tie ala :))
Cred ca ai dreptate! Cica la focus sat abonamentul incepe de la 9euro dar faza e ca ai nevoie de antena si receiver!Cred ca lumea vrea iptv din comoditate!Ms de sfat!Asa ca nu are rost sa dau banii pe aiureli!:))
 
Aceste servicii nu sunt stabile! Iti spun din proprie experienta... Cand foloseam astfel de servicii aveam un internet mai instabil si mereu aveam probleme... cand era lumea mai draga la tv se bloca si multe altele. Asa cu antena nu mai am stres decat daca vin uragane in zona si imi ia semnalul la satelit :))
 
eu zic ca va amagiti aiurea cu astea pe internet... eu sunt in Anglia mi-am facut in tara abonament mi-am luat decodorul cu mine si antena si am posturile tv fara stres. abonamentul in tara este 50 lei :) Deci mai putin de 15 euro cat ti-a cerut tie ala :))
Crede-ma ca folosesc IPTV de cateva luni bune, este peste abonamentul tv-urilor din romania ! Plus batai de cap cu decodor , fixare antena ! Ce sa mai zic daca ai si posibilitatea de fixare a antenei...ca poate stai la bloc sau cazat la hotel si atunci , IPTV e mai mult ca ok....


Am gasit o aplicatie de Android cu TV si cred ca merge pe acelas sistem ca IPTV, oare daca despachetez aplicatia pot lua link-urile catre posturile TV ?
Am si o aplicatie pentru PC BlueTV care la fel merge pe IPTV, nu stiu sa umblu in dll-uri sa iau ce-mi trebuie de acolo
 
Ultima editare:
Salutare, am cumparat vps 60GB RAM , Ten Core, 1 GB/s port, Tarifc "nelimitat" , UpStream 130 Gb/s ! Acum doresc sa achizitionez un Panou pentru Restream, e ok Nice/Re/Stream sau xtream-codes ? Ma intereseaza un panou care ascunde bine faptul ca se face restream sa nu ma blocheze providerul de IPTV, eventual @AlexH ai spus ca ma poti ajuta cu link-urile directe de la tv pe care pot face restream !
 
Salutare, am cumparat vps 60GB RAM , Ten Core, 1 GB/s port, Tarifc "nelimitat" , UpStream 130 Gb/s ! Acum doresc sa achizitionez un Panou pentru Restream, e ok Nice/Re/Stream sau xtream-codes ? Ma intereseaza un panou care ascunde bine faptul ca se face restream sa nu ma blocheze providerul de IPTV, eventual @AlexH ai spus ca ma poti ajuta cu link-urile directe de la tv pe care pot face restream !


de unde ai luat vps?

De aici?
Acesta?


https://contabo.de/?show=konfigurator&vserver_id=230

https://contabo.com/?show=configurator&vserver_id=245

Sa ai grija ca la aceasta firma dupa un anumit trafic iti limiteaza banda citeste in oferta in josul pagini de tot scrie marunt.
 
Ultima editare:
Salutare, am cumparat vps 60GB RAM , Ten Core, 1 GB/s port, Tarifc "nelimitat" , UpStream 130 Gb/s ! Acum doresc sa achizitionez un Panou pentru Restream, e ok Nice/Re/Stream sau xtream-codes ? Ma intereseaza un panou care ascunde bine faptul ca se face restream sa nu ma blocheze providerul de IPTV, eventual @AlexH ai spus ca ma poti ajuta cu link-urile directe de la tv pe care pot face restream !

Poti incerca si acest site: IPTVForest - The Biggest IPTV provider in the World!. Are panou iptv propriu, poti deveni reseller, are si trial daca in prealabil vrei sa-l incerci.
 
Loading...
Back
Sus