Are ceva Google cu domeniile gratis?

rohr

Member
Registered
Pe 31 ianuarie m-am apucat sa vad ce pot sa fac de la zero. Am luat un domeniu gratis (.tk) si i l-am dat lui Google sa il indexeze. Pana acum nu a aparut nici macar prima pagina cand caut site:domeniu.tk. Trebuie neaparat sa cumpar un domeniu, sau pot sa sper ca il vor indexa pe acesta?
 
Pe 31 ianuarie m-am apucat sa vad ce pot sa fac de la zero. Am luat un domeniu gratis (.tk) si i l-am dat lui Google sa il indexeze. Pana acum nu a aparut nici macar prima pagina cand caut site:domeniu.tk. Trebuie neaparat sa cumpar un domeniu, sau pot sa sper ca il vor indexa pe acesta?
Domeniul .tk e folosit pentru spam, sau era folosit. Nu o sa urci niciodata cu asa ceva.
 
Ultima editare:
Ești de abia pe 5 februarie. Mai ai puțină răbdare, să îți indexeze sitemap. Referitor la extensie, nu fac comentarii, nu as fi ales niciodată așa ceva
 
De ce ai dori sa folosesti un .tk? te lasa freenom cand iti e lumea mai draga.... ia un .xyz de pe namecheap daca nu ai bani
 
O sa imi cumpar un .press, dar se pare ca nu se poate ajunge nicaieri fara o investitie
fara un minim de un domeniu care costa pana in 10 usd si un vps care costa 3-5 euro pe luna, plus niste cunostinte destul de avansate pe keyword research sa poti gasi keys cu dificultate spre 0, doar iti pierzi timpul degeaba.
 
Loading...
Back
Sus